İL İL HASTANELER

Adıyaman Devlet Hastanesi

  Adıyaman Devlet Hastanesi  
Adıyaman Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Adıyaman Devlet Hastanesi
Telefon: 444 30 02
Faks: (0416) 213 16 33
Adres: Adıyaman Merkez
İlçe: Adıyaman Merkez
İl: Adıyaman
Web Adres: www.adiyamandh.gov.tr
Harita: Adıyaman Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Adıyaman Devlet Hastanesi kent merkezinin kuzeyinde yer alan ve toplam alanı 28106 metrekare arsa üzerinde bulunan 4 bloktan oluşmaktadır.

1954 yılında merhum hayırsever işadamı Hacı Mehmet İnan tarafından bağışlanan arsa üzerinde yaptırılan ve 1963 yılında hizmete açılan 50 yatak kapasiteli bir hastane olarak hizmete girmiştir.

1981 yılında Doğumevinin hastanemize dahil edilmesi ile yatak kapasitesi 200'e ulaşmış, 1993 yılında şu anda yataklı servis hizmeti veren C bloğun hizmete girmesi ile yatak kapasitesi 350'ye ulaşmıştır.

1998 yılında Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin ayrı bir yere taşınması ile boşalan B blok tadilattan geçirilerek önce yataklı servis daha sonra ise şu anda kullanılan idare binası olarak hizmet vermektedir. 2002 yılında ise Hastanemiz resmi olarak 450 yatak kapasitesine çıkartılmıştır. Şu anki kadro yatak sayısı 450 iken mevcut fiili yatak sayısı 315 tir.

Yorumlar
Nevzat Dinç :Annem Fatma dinç hipertansiyon hastasıdır. 15.12.2014 günü Adıyaman devlet hastanesine ilaç raporunu yenilemek ve muayene olmak için gitmiş kan tahlilleri yapıldıktan sonra diyabet şüphesiyle bir gün sonra aç karnına tahlil yaptırmak amacıyla gelmesi istenmiş. Annem 16.12.2014 günü aç gelerek tahlillerini yaptırmış sonuçları kontrol edildikten sonra doktor şeker ilacına gerek olmadığını söylemesine rağmen gözde tıp merkezinde tahlillerini tekrarlamasını isteyerek Annemi göndermiştir. Annemin okuma yazması yoktur bu durum karşısında çok korkmuş ancak hiçbir şey diyememiş. Annemi gözde tıp merkezine yönlendiren doktorun kim olduğunu bilmiyorum ancak hastane kayıtlar mevcuttur. Benim anlayamadığım Adıyaman devlet hastanesinin bir üst basamağı Gözde tıp merkezi midir? Hastanenizde diyabet teşhisi konulabilmesi için gerekli tetkikler yapılamıyor mu?
17.12.2014

Yusuf Çağlar :hastanenizi aradığımz numaralar ulaşılmıyor genelde ulaşıldığında ise sadaece randevuu için işlem yapıyor internette telefonlarınızı yayınlarsanız iyi olur
15.12.2010

Bilal ER :öncelikle memleketime slm lar. ben kars'tan yazıyorum. aralık ayında yıllık iznimi kullanmak için memleketime geldim ve annemin rahatsızlıgı nedeniyle devlet hast. ne muayeneye getirdim. 2-3 yıldır ameliyata ikna edemediğimiz annemizi Dr. Hikmet SERT hocamız sagolsun ikne etti ve şu anda iyileşme aşamasında. Ben de gönül rahatlıgıyla, gözüm arkada kalmadan görev yerim olan Kars'a çalışmaya geldim. Dr. hkmet SERT hocamıza, hemşiresi olan Fatma hanıma ve tüm hastane çalışanlarına sonsuz şükranlarımı sunar başarılarının devamını dilerim.
03.01.2010

Ferhat Gergerli :Kendini yenilediği ve geliştirdiği için adıyaman devlet hastahanesine teşekkür ederim.Başarılarının devamını dilerim.
09.11.2009

 

[Hata Bildir]