İL İL HASTANELER

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi

  Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi  
Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi
Hastane Adı: Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi
Telefon: (0232) 412 22 22
Faks: (0232) 259 97 23
Adres: Mithatpaşa Caddesi İnciraltı
İlçe: Narlıdere
İl: İzmir
Web Adres: www.hastane.deu.edu.tr
Harita: Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden bir doktora soru sormak için tıklayınız. Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi 1978 yılında Ege Üniversitesi İzmir Tıp Fakültesi adı altında kuruldu. 1982 yılına kadar önce Karşıyaka Devlet Hastanesi sonra İzmir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesinde sağlık hizmeti sundu. 1982 yılında çıkan 41 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde katılan fakültemiz, Ege Üniversitesi eski Eczacılık Fakültesi binaları tadil edilerek 1985 yılında 325 yatak kapasiteli Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi olarak hizmete geçici olarak sokuldu.

1998'de Hemodiyaliz ünitesinde yenileme çalışmaları yapılmış, 2001'de hizmete açılmıştır.

Dokuz Eylül Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin eğitim alanını karşılamak amacıyla kurulmuş bulunduğu Tıp Fakültesi, 1997 yılında aktif eğitime başlamıştır. Aktif eğitim, öğrencinin gereksinimleri doğrultusunda bilgiye ulaşarak kendisini geliştirmesi sistemine dayanır. Bu bağlamda klasik eğitimdeki ilk üç senede yer alan çok sayıdaki ders saati, yerini probleme dayalı öğrenme oturumlarına bırakmış, uygulama, mesleksel beceriler, alan çalışmaları, özel çalışma modülleri ile desteklenen eğitim sistemi, öğrencinin farklı kaynaklardan yararlanarak bilgisini geliştireceği serbest çalışma saatlerine önemli yer ayırmıştır.

Öğrenci ve tıpta uzmanlık öğrencisi (asistan) eğitiminde önemli aktif eğitim sistemi humanistik yaklaşımdır. Bunun anlamı kişilerin yapacakları uygulamayı izlemeleri, daha sonra model üzerinde denemeleri, yetkin hale gelmeleri, son olarak da hasta üzerinde uygulamalarıdır. Bu amaçla hastanemiz bünyesinde Mesleksel Beceriler Laboratuarı oluşturulmuştur. Bu sistemin ideal olarak gerçekleştirilebilmesi, ender yapılan girişimlerin anında eğitim amacıyla kullanılabilmesi, çağdaş yöntemlerle kolayca sağlanabilmekte ve eğitim niteliği arttırılmaktadır. Bu sırada da hastaların yanlış uygulamalarla karşılaşması olasılığı düşürülmektedir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Hakkında

Mizyonumuz

Başta Ege Bölgesi’nde olmak üzere ülkemizde yaşayan insanların gereksinim ve beklentilerine uygun, etkin, verimli sağlık hizmeti ve eğitimi veren, araştırmaları ile evrensel bilime katkıda bulunan, çağdaş fiziksel olanaklara sahip, öncü bir kamu kuruluşudur.

Vizyonumuz

Eğitim araştırma ve sağlık hizmetlerinde iletişim, etkinlik ve verimliliği arttırarak, hizmetlerimizden yararlananların en üst beklentilerini yanıtlamak üzere hastane otomasyon sistemini geliştirmek, sürekli iyileştirme programını tüm alanlarda uygulamak, kaliteli hizmet vererek öncü olmak ve bu gelişmeleri diğer hastanelerle paylaşarak yaygınlaştırmaktır.

Yorumlar
Salih Alemdar :yeni yılınızı kutlar, sağlık, sıhhat ve başarılarınızın devamını dileriz pırlanta laundry al yemiş gıda san. ve tic. ltd. şti.
30.12.2013

Akın Akın :SLM ÜROLOJİ bülümü yokmu sizde Açil haber verin
10.07.2013

Fatma Kul :günümüzde devlet hastanelerinden insanların beklentileri azalmış durumda fakat 9 eylül üniversitesi hastanesi bu yargıya son veriyor. Gerçekten mükemmel bir hastane ve çalışanları çok ilgili özellikle hakan sarıkaya isimli personeli çok titiz ve hızlı olarak görevini muntazam olarak yapmakta hepinize teşekkürler....
11.04.2011

Doktorlar
Prof.Dr. Semra Hız Prof.Dr. Semra Hız

 

[Hata Bildir]