İL İL HASTANELER

Yakacık Doğumevi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

  Yakacık Doğumevi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi  
Yakacık Doğumevi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Hastane Adı: Yakacık Doğumevi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Telefon: (0216) 452 99 00
Faks: (0216) 377 23 30
Adres: Çarşı Mahallesi Soğanlık Caddesi No: 17 Yakacık
İlçe: Kartal
İl: İstanbul
Web Adres: www.yakacikdogumevi.gov.tr
Harita: Yakacık Doğumevi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Hastanemizin arazisi 20. yüzyıl başlarında bir İngiliz Sefiri tarafından satın alınarak ağaçlandırılmış ve tüberküloz olan kızının bakım alanı olarak kullanılmıştır.

İngiliz seferinin kızının vefatından sonra koruluk, Sanatoryum yapılmak şartı ile zamanın Nafia vekili Muhtar Güllü, Abdurrahman Naci ve Prof. Dr. İlhan Rifat Sabar’a bağışlanmıştır.

Prof. Dr. İlhan Rıfat Sabar hastaneyi 1936 yılında Yakacık Verem Sanatoryumu olarak hizmete açarak 1957 yılına kadar çalıştırmıştır.

Hastane 1957 yılında TCDD Genel Müdürlüğü bünyesinde TCDD Yakacık Sanatoryumu olarak 1972 yılına kadar, bu seneden sonra da tam teşekküllü hastane olarak 2003 tarihine kadar hizmet vermiştir.

19 Şubat 2005 tarihinde T.C. Sağlık Bakanlığı’na devredilerek, İstanbul Yakacık Doğumevi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak Başhekim Op. Dr. Abdulkadir Turgut yönetiminde halen hizmetine devam etmektedir.

Yakacık Doğumevi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Hakkında

Vizyonumuz

Dal hastanesi olarak hizmet sunduğumuz tüm branşlarda, yenilikleri sürekli takip edip sistemine yansıtan, hastalar tarafından öncelikli tercih edilerek, referans gösterilen sağlık kurumu olmak.

Misyonumuz

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesi olarak güvenilir kolay erişebilir gönülden hizmet sunan kadrosuyla hasta ve çalışan memnuniyeti önemseyen çağdaş yönetim anlayışının benimseyen bir kurum olmak.

Değerlerimiz

Hasta ve hasta yakınlarının haklarına saygılı, kaliteli ve sürekli gelişim, dürüst ve etik yaklaşım, çalışana değer veren memnuniyeti önemseyen, ekip çalışması ve dayanışma, sorumlu, duyarlı, güvenilir, ilgili, güler yüzlü, çağdaş, yaratıcı, kararlı, zorluklar karşısında güçlü, sabırlı ve yenilikçi olmak.

Geleceğimizi doğuran ve büyüten annelerimize en sağlıklı hizmeti sunmaktır bize düşen”, inanç ve anlayışla geleceği emanet aldık, sorumluluğumuzun farkındayız.

Yorumlar
Hülya Kılıç :04.10.2014 yakacık doğum evinde doğum yaptım gebelik okuluna gittim dilek ebeden aldığım bilgilerin çok faydasını gördüm doğumumuda dilek ebe yaptırdı verdiği cesaretten ,şevkatli yaklaşımından dolayı ona çok teşekkür ederim.gebelik okuluna gittiğim için özel odada ağırlandım ayşe yılmaz da teşekkür ederim .kısacası ben yakacık kAdın doğum hastanesinden mutlu ayrıldım tüm hamile bayanlar gebelik okuluna gidin bilgili anne olun korkularınızdan kurtulun cesaretlenin....
13.10.2014

Seydanur Ozsoy :Labaratuvar sonucumu netten alabileceğim söylendi ve sözünüze güvenip evime dondüm.ama alamıyorum telefondada hiç yardımcı olmadınız. Birileri de isini tam yapsın ya.
06.05.2011

Engin Sadıç :personelinizde nasıl biriş ahlakı var aldığınız paralar hakkınızmı bu kadar ilgisizlik bu kadar ihmalkarlık olurmu yorumlara bakan sayın ana ve babalar benim oğlum bu hastanenin ilgisizliği yüzünden avale geçirdi ve solunumu durdu ve dili ters dündü 5 dakikalık uğraşım sonucunda oğlumu hayata döndürdüm allah kimseye yaşatmasın çok zor başına gelen bilir sizden istirhamım bu hastaneyi sağlık bakanlığı alo 184 hattına şikayet edelim ben çoktan ettim bile ayrıca doktor hakkında savcılığa baş vurarak dava açtım ayrıca bildiğiniz üzere pendik devlet hastaneside bunlara yönlendiriyor bizi yani çocuğunuz ölsün diyorlar lütfen bilinçli olalıp 184 ü arayarak hep beraber pendik devlet hastanesininde çocuk acilinin açıulmasını sağlayalım ayrıca bakın sağlık bakanının 27 kasım 2010 tarihli bir açıklaması var kesinlikle acil bir durumda özel hastaneye gittiğinizde sizden muayene tahlil ve yat ücreti alamazlar vermeyin ve 184 nolu telefona baş vurun herkese geçmiş olsun
18.03.2011

Kadriye Kacmaz :sizin hastanede randevu sisteminiz ne zaman başlıcagını merak ediyorum ne zaman almak istesek alamıyoruz hep sorunlu yapamıyorsanız kapatın bence
18.04.2010

Gülnur Sancak :hastanenizde bana göre tek kadın doğum dr var oda saadet ünsal boran sanki özel dr gidiyorum gibi ilgileniyor çooook memnunum inşallah dahada başarılı olur allah zihin açıklıgı versin
13.03.2010

Tüm yorumlar için tıklayın

Anlaşmalı Kurumlar
Emekli Sandığı
Emekli Sandığı

T.C. Bağ-Kur Genel Müdürlüğü
T.C. Bağ-Kur Genel Müdürlüğü

T.C. Sosyal Sigortalar Kurumu
T.C. Sosyal Sigortalar Kurumu

 

[Hata Bildir]