İL İL HASTANELER

Balıkesir Devlet Hastanesi

  Balıkesir Devlet Hastanesi  
Balıkesir Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Balıkesir Devlet Hastanesi
Telefon: (0266) 245 90 21
Faks: (0266) 244 41 90
Adres: Atatürk Mahallesi Turgut Reis Caddesi
İlçe: Balıkesir Merkez
İl: Balıkesir
Web Adres: www.balikesirdevlethastanesi.gov.tr
Harita: Balıkesir Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Balıkesir’de ilk hastane 1896 da Karesi Gureba Hastanesi olarak açılmıştır. Dr. Reşit Bey 1915 yılında 30 yataklı yeni bir hastane açmıştır. 1918 yılında yeni kurulan bu hastane önce 50 yataklı olarak hizmete başlamıştır, sonra 60 ve daha sonrada 75 yatağa çıkarılmıştır. 1950 yılında da 125 yataklı hale getirilmiştir.1943 yılında bugünkü Göğüs Hastalıkları Hastanesi ile devam edilmiştir. 1952 yılında geçirdiği bir yangın sonucu bugünkü yerine taşınmıştır. 1954 yılında ise 200 yataklı olarak Sağlık Bakanlığına devredilmiştir. 1956 yılında Döner Sermaye kurularak, Çocuk-Biyokimya ve Kan Nakil Merkezi açılarak, Hemşire yardımcısı kursu açılmıştır. 2009 yılında 10 yataklı (8 yatak+2 izolasyon) yeni yoğun bakım ünitesi açılmıştır.

Balıkesir Devlet Hastanesi Hakkında

Misyonumuz

Hasta haklarına saygılı, çalışan haklarına duyarlı, etik değerlere bağlı tüm kaynaklarını etkin kullanan, hastalarına ihtiyacı olan sağlık hizmetini sunarken hastalarının ve yakınlarının memnuniyetini önemseyen güler yüzlü çalışanlarla etkin tanı ve tedavi uygulamaktır.

Vizyonumuz

Ülkemizde ve dünyada, medikal alandaki en son gelişmeleri yakından takip ederek bünyesine katmak. Tıbbı teknolojiye ayak uydurarak, dünya standartlarında çağdaş sağlık hizmeti sunmak. “En Yüce Değer Bilgi, En Üstün Hizmet İnsana Hizmettir.” inanç ve anlayış felsefesiyle bölgenin toplumsal ve sağlık hizmeti yönünden geliştirilmesine ve yaşam kalitesinin artırılmasına katkıda bulunmaktır.

Yorumlar
Recep Gülcü : Balıkesir Devlet Hast.Romotoloji bölümünden sıra almak ve sonuç göstermek işkenceden beter.Muayene olduktan sonra sonuç göstermek için polikilikteki sekreterin bir ajandaya tarihine göre sıra yaparak isim yazmak çok mu zor, insanlar ilçeden veya uzak köylerden gelmiş günler ve saatlerce hasta kabulun önünde bekliyor.Yetkililerin bu durumu görerek çözüm yapması gerekmezmi, Sn.ROMOTOLOJİ Doktorumuz ilimiz için çok gerekli,değer veriyorum,sözüm hast.yetkililerine.
17.12.2014

Özgür İbiş :KALP KRİZİ NETİCESİNDE ACİL OLARAK BALIKESİR DEVLET HASTANESİNE SEVK EDİLEREK KARDİYOLOJİ BÖLÜMÜNDE MÜDAHALESİNİ YAPAN BAŞTA DOKTOR İSKENDER KADİFE' BEY OLMAK ÜZERE BÖLÜMDE GÖREVLİ HEMŞİRE, HASTA BAKICI VE DİĞER GÖREVLİLERİNE HASTAMIZA GÖSTERİLEN YAKIN İLGİ ALAKA VE DAVRANIŞLARINDAN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.BAŞARILARININ VE HİZMETLERİNİN DEVAMINI DİLERİM. BİR BALIKESİRLİ OLARAK DOKTOR İSKENDER KADİFE BEYİN MESLEĞİNE OLAN BAĞLILIĞI, HASTALARINA OLAN YAKINLIĞI BALIKESİR İLİ İÇİN BİR ŞANS OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.
13.12.2014

Yasin Karademir :hastanemizde neden sıra konusunda tam bir sistemin olmadığını olsa bile bilgisayarların çoğulukla çalışmadığını çalışsa bile buna fazla bir kimsenin pek uymadığını özelliklede sonuç gösterme konusunda doktorlara ulaşmakta sıkıntı yaşandığını ve daha doğrusu o sonuçları göstereceğiz diye dışarda hastalar ile biribirimize girdiğimizi ve buna bir çözüm bulunmasını ve bulunan bu çözümünde orada bekleyen hastalarada anlatılmasını rica ediyoruz.. Ki dışarıda artık bu kargaşa yüzünden tartışmalar yaşamak ve görmek istemiyoruz.. Çoğu üniversite hastanelerinde olduğu gibi sonuç göstermek için gelenlerin kapıda asılı olan bi kağıda isim yazmaları ve bu isim sırasına göre en azında içeriye bir muayene bir sonuç şeklinde alınmaları daha çözüme yakın bir yaklaşım olarak görülebilir..
10.03.2014

Ayrettin Çakır :gayretlerinize teşekkür ederim ama bu kadar çok çalışmaya ramen online randevü almak benim için şans yüzdesi 2 yi geçmiyor sistemin bozukluğu sadece banamı tesadüf ediyor ihtiyac anında çalıştığınarast gelmedim ANKETEbu bölümüde ilave ediverin kıymetli büyüklerim sayglarımla ayrettin çakır
07.03.2011

Muhittin Kaya :19.12.2010 Günü saat:15:00 de acil servise müracaat ederek Dr.Ahmet CÖMERT Bey tarafından muayene ve tedavi edildim. Bütün kalabalık ve yoğunluğa rağmen iyi niyetli ve güleryüzlü yaklaşım , hastayı ikna edecek tarzda açıklamasıyla , Devletten emekli bir vatandaş olarak , devletimizin bir hastanesinde gördüğün olumlu yaklaşım, beni çok mutlu etti. İlgili doktora ve onun şahsında Hastanenize çok teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.
20.12.2010

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]