İL İL HASTANELER

Fırat Üniversitesi Hastanesi

  Fırat Üniversitesi Hastanesi  
Fırat Üniversitesi Hastanesi
Hastane Adı: Fırat Üniversitesi Hastanesi
Telefon: (0424) 233 35 55
Faks: (0424) 237 91 38
Adres: Fırat Üniversitesi Rektörlük Kampüsü
İlçe: Elazığ Merkez
İl: Elazığ
Web Adres: http://ftm.firat.edu.tr
Harita: Fırat Üniversitesi Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Fırat Üniversitesi bünyesinde bir Tıp Fakültesi açılması konusunda ilk girişimler 21 Nisan 1972 tarihinde başlamıştır. Çalışmalara bir süre ara verildikten sonra 07 Ocak 1976 tarihinde Fırat Üniversitesi’ne bağlı olarak bir Tıp Fakültesi açılması kararı üzerine kuruluş çalışmalarına hız verilmiştir. 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu’nun yayımına kadar bu girişimler sürdürülmüş, bundan sonra 41 sayılı K.H.K. ile Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 1983-1984 öğretim yılına 106 öğrenci ile Elazığ’da başlamıştır. Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı ile Fırat Üniversitesi Rektörlüğü arasında yapılan bir protokol ile yaklaşık 200 yataklı Doğum Hastanesi, Fırat Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne dönüştürülerek eğitim ve öğretim hizmetlerine tahsis edilmiştir. 1997 yılında Senato kararıyla Fırat Üniversitesi Fırat Tıp Merkezi olarak adlandırılmıştır. 2008 yılı içerisinde hastanenin ismi son kez Fırat Üniversitesi Hastanesi olarak değiştirilmiştir. Fırat Üniversitesi Hastanesi bugün üçüncü basamak sağlık hizmeti veren bölge hastanesi konumundadır.

Fırat Üniversitesi Hastanesi Hakkında

Misyon

Hastanede hizmet birimi olarak gerçekleştirilmesi düşünülen hedefler arasında, organ nakli merkezi, radyasyon onkolojisi ve yanık merkezlerinin kurulması bulunmaktadır. Bunlardan Transplantasyon Merkezi'nin kuruluş çalışmaları için hastanedeki çeşitli birimlerden öğretim üyelerinin katılımıyla bir komisyon oluşturulmuş olup komisyon çalışmalarına devam etmektedir. Tüm bu hedeflere ulaşmak, hem maddi olanaklar hem de mekân durumuna bağlı olarak gerçekleşebilecektir.

Hastanede tedavi hizmetleri yanı sıra, Tıpta Uzmanlık Eğitimi, Tıp Fakültesi, Sağlık Yüksek Okulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine staj ve uygulama olanaklarının sağlanması gibi eğitim hizmetleri de verilmektedir. Bu hizmetler hastanemizdeki klinik ve laboratuar imkânlarıyla yerine getirilmektedir. Anılan hizmetlerin yerine getirilmesinde tüm akademik personel ile diğer sağlık personeli ve idari personel görev almaktadır.

“ Sağlık Sektöründeki baş döndürücü gelişmeler doğrultusunda deneyimli kadrosu ve 25 yıllık tecrübesiyle Fırat Üniversitesi Hastanesi bölgemizde gururla yöre insanına hizmet sunan bir merkez olmaya devam etmektedir .”

Vizyon

  • Hastanemizin öncelikli olarak amacı, hastalarımıza doğru teşhis koymak, bu doğrultuda tedavi etmek ve memnun etmektir.
  • Hastalarımızın kendilerini güvende hissedebileceği bir ortamda günün koşullarına ve ihtiyaçlarına cevap verecek, sürekli öğrenmeyi ve iyileştirmeyi gerektiren sağlık hizmetini sunmaktır.
  • Ülkemizde ve dünyada, medikal alandaki en son gelişmeleri yakından takip ederek bünyesine katmak.
  • Tıbbi teknolojiye ayak uydurarak, dünya standartlarında çağdaş sağlık hizmeti sunmak.
  • Bize güvenen ve bizi öncü gören tüm halkımızın beklentilerini gelişen teknolojiler ve uluslararası standartlar çerçevesinde karşılayan; hastalarımızın ve çalışanlarımızın memnuniyetiyle tercih edilen sağlık kuruluşu olmak.
  • Hasta tanı tedavi konularında bilimsel ve nitelikli çağdaş, güler yüzlü, sağlık hizmetlerinin verilmesini, verilen bu sağlık hizmetlerinde ölçü kabul edilen istatistiksel değerlerin ülkemiz ve özellikle bölgemiz bazında çağdaş ve geçmiş ülkelerin değerlerine ulaşmasına etkin ve etkili katkının yapılmasını sağlamak.
  • Yetiştireceğimiz gençlik, insani ve ahlaki değerleri sürekli ön planda tutarak ülkemiz insanına hizmet vermektedir.
  • Çağdaş fiziki alanlarda insanımızın layık olduğu sağlık hizmetini gönülden gelerek sevgi ve güler yüzle sunmak.
Yorumlar
Metin Biçici : iyi günler ben hastanenizde 06.02.2014 tarihinde acil servis kanalı ile gastro hematoloji servisinde 14.022014 tarihine kadar yatan hastanız Beyzo BİÇİCİ 'nin oğluyum servisin yoğun çabası, içten hizmetlerinden dolayı başta doktorlarımız ve diğer personellerinize teşekkür ederim. benim asıl şikayetim üroloji bölümü doktorları ile ilgilidir. babamın tekkikleri sonucu bulunduğu servis doktorları ile genel cerrahi servisininde önerisi ile üroloji servisinden 3-4 gün boyunca gelip yatan hasta hakkında görüş bildirilmesi istenildiği halde olumlu yada olumsuz bir girişimde bulunulmamıştır. beyanları hafta içinde polikliniğe gelmesi istenmiştir. BİR VATANDAŞ HASTA YAKINI OLARAK ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKTİĞİM NOKTA 89 yaşında ve tekkikler ile sonucu belli hastaya nasıl böyle bir öneride hangi mantık ve vicdan ile bulunulur. anlamış değilim. ayrıca o öneride bulunan doktor yada doktorların empati kurmalarını isterim. HASTAM SONDALI ŞEKİLDE ŞU AN EVE GÖNDERİLMİŞTİR. İSTERİM Kİ HASTANENİZ VE İLİMİZİN GÜZİDE KURUMUNUN BU TÜR YANLIŞ VE YANILGILARA DÜŞMEMESİDİR. VE ŞUNUN BİLİNMESİNİ DE İSTERİM HASTAMA HER HANGİ BİR ŞEY OLDUĞU TAKTİRDE HASTANENİZ SORUMLUDUR TEMENNİM BU YANLIŞLARIN YAŞANMAMASIDIR. SAYGILARIMLA Metin BİÇİCİ
14.02.2014

Erdal Ateş :06/12/2008tarihinde eşim 3 cü derecede yanık gecirdi vede yüzde 20 tesbit edildi plasti cerahinde 15 gün bisüre yattı uzman dokdorun her hangi bimüdahalesi vede vaydası olmadı o yüzden taburcu ettiler devlet hastanesine götürdüm iki haftalık bi sonuçla sayın dokdor nevzat beyin sayasinde iyleşti bu gayretide frtü plastik cerahi uzman dokdordanda beklerdim ama oysa ısrarla ameliyat olacak yada taburcu olacak dedi ssk lı omama rağmen taburcu ettiler devlet hastanesi dok dorlarına teşekkür ederim saygılarımla araştırma hastanesi baş hekimliğine
01.01.2009

Sibel Kutlular :Bingöl deyken oğlum 2000 doğ.2003 yılında menenjit geçirdi.herpel virüsünden...su çiçeğini ve kızamığı çok ağır geçirmişti....menenjit aşışını vurdurmdık..Anne Babaların bilinçlenmesini bütün yürekten isterim...`!!!ŞUAN Adanadayız.... FIRAT ARAŞTIRMA ÇOÇUK BÖLÜMÜ bana ğöre DÜNYANIN EN İYİ HASTANESİDİR.BÜTÜN DOKTOR ,HEMŞİRE VE ÇALIŞANLARINA MİNNETTARIM.ALLAH ONLARDAN RAZI OLSUN ÇOÇUGUMU BANA SAĞLIKLI BİRŞEKİLDE VERDİKLERİ İÇİN...MUHSİNİN ANNESİ
21.08.2008

 

[Hata Bildir]