İL İL HASTANELER

Giresun Prof Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi

  Giresun Prof Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi  
Giresun Prof Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Giresun Prof Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi
Telefon: (0454) 310 20 00
Faks: (0454) 215 51 46
Adres: Teyyaredüzü Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 323
İlçe: Giresun Merkez
İl: Giresun
Web Adres: www.giresundevlethastanesi.gov.tr
Harita: Giresun Prof Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Giresun Devlet Hastanesi, Cumhuriyetin ilk yıllarında, bugünkü Giresun Lisesinin bulunduğu yerde; 2 evde biri Dahili, biri Harici Hastalıklar bölümü olarak hizmet vermeye başlamıştır.

1938 yılında bugünkü Doğumevi’nin inşaatına başlanarak 21 Mayıs 1944 yılında hastane olarak açılışı yapılmış, üst katında Göğüs Hastalıkları Pavyonu açılmıştır.

1949 yılında tamamen bitirilerek tüm birimleri ile hizmet verir duruma getirilmiştir. 1954 yılında Sağlık Bakanlığına devredilerek Memleket Hastaneleri adını almıştır. 1962 yılında bu günkü Göğüs Hastalıkları Hastanesi, ayrı hastane olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Hastanemizin yapımına 1961 yılında Kemik Hastalıkları Hastanesi olarak başlanmış, 1963 yılında bitirilmiş daha sonra da ek bina yapılmıştır. Zamanın Sağlık Bakanı Kemal Zeytinoğlu’nun talimatı ile 1965 yılında 200 yataklı Giresun Devlet Hastanesi olarak hizmete açılmıştır.

Hastanemiz 6-13 Aralık 2008 tarihleri arasında ilimiz Teyyaredüzü mahallesindeki yeni hizmet binasına taşınarak halkımıza hizmet vermeye başlamıştır.

Giresun Prof Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Hakkında

Vizyonumuz

Giresun Devlet Hastanesi olarak bütüncül sağlık hizmetlerinin, uluslar arası standartlarda verildiği bir eğitim hastanesi olmak vizyonumuzdur.

Misyonumuz

Bütüncül Sağlık hizmeti amaç edinen eğitilmiş insan kaynaklarının memnuniyeti temelinde gelişmiş teknolojik araç ve gereçlerin sağlandığı bir ortamda başvuranların beklentilerini karşılamaktır.

Yorumlar
Abitder Özöner :24/01/2014 tarihinde oglum bayram özöner hastanenize yatarak aynı gün genel cerrahide ameliyat oldu. ameliyat oldugu günden taburcu oldugu 27/01/2014 tarihine kadar bizim hasta ve tüm hastalara canı gönülden gösterilen ilgi bizleri fazlasıyla memnun etti. başhekimlik olarak sizin şahsınız nezdinde genel cerrahi katında görevli dr.BÜLELENT bey,katta görevli gece gündüz canı gönülden çalışan hasta bakıcı,hemşire ve onların başında görevli sorumlu hemşire ve tüm bunlarınyanında bu organizasyonu saglayan size, ÇOK TEŞEKKÜR EDER GÖREVİNİZDE BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM... SAYGILARIMLA Abitder ÖZÖNER
28.01.2014

 

[Hata Bildir]