Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Yenilenen "Kadın Doğum Hastalıkları Kliniği" Açıldı!

En son teknoloji ekipmanlarla uygulanan ameliyat ve işlemlerin tanıtıldığı açılış törenine; hastane Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Yaser Müslümanoğlu yer aldı.

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Yenilenen

Prof. Dr. Erdal Kaya konuyla ilgili yaptığı konuşmada; “Yenilenen Kadın Doğum Hastalıkları Kliniği’mizde; 1 klinik şefinin yanı sıra 17 uzman doktor, 15 asistan doktor, 10 ebe, 7 hemşire ve 20 yardımcı personel bulunmaktadır. Kliniğimizde; 32’si serviste, 12’si ise doğumhanede olmak üzere toplam 44 hasta yatağıyla gebeliğe ve her türlü kadın hastalığına yönelik ilaç tedavisi ve cerrahi girişim hizmetlerini hastalarımıza sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.
 
Klinikte uygulanan ameliyat, tedavi ve işlemler: “Doğum, müdahaleli doğum ve sezaryen ameliyatları, Laparoskopik ameliyatlar [diagnostik laparoskopi, laparoskopik histerektomi, laparoskopik myomektomi, yumurtalık kistleri, dış gebelik, tüp ligasyonu], Histeroskopik ameliyatlar (diagnostik histeroskopi, myom rezeksiyonu, polipektomi, septum-subseptum (perde) rezeksiyonu ve yapışıklıkları açma), kanser ameliyatları (rahim, rahimağzı, yumurtalık kanserleri), Wertheim operasyonu, idrar kaçırmayı önleyici ameliyatlar (Burch op, TVT, TOT, Needless), Abdominal ve vajinal histerektomi, Myomektomi, Salpingooforektomi, salpingotomi, Minilaparotomi ile tüp ligasyonu, Tubal reanastomoz, Kistektomi, ooforektomi, Ektopik gebelik ameliyatları, Kolporafi anterior ve posterior, Perinoplasti, Kolposkopi, Servikal serklaj, riskli gebelikleri değerlendirme girişimleri [bebek etrafındaki sudan (amniyosentez) ve  bebek eşi hücrelerinden (koryon villus biyopsisi) örnek alma, bebek kordonundan kan (kordosentez) alma], NST/Tokografi ile ikili ve üçlü test” şeklinde sıralandı.
 
Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin temel amaçları arasında muhakeme ve problem çözme kabiliyetine sahip, teorik eğitimi pratikle harmanlayabilen, güncel literatüre hâkim olan dünya standartlarında hekim yetiştirmek yer alırken, yenilenen Kadın Doğum Hastalıkları Kliniği’nin de bu hedefler doğrultusunda ülke çapında bir referans merkezi haline gelmesi hedefleniyor.

26.11.2010 - 3076

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Yenilenen "Kadın Doğum Hastalıkları Kliniği" Açıldı! Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Ayşegül Tokay dedi ki;
ben 6 aylık gebeyim.ilk çocuğumuözel bir hastanede sezeryanla doğdu.herzaman sizin hastanenizi tercih ettim.çocuk kliniğinize çok geldim.2.çocuğumu sizin hastanenizde dünyaya getirmek istiyorum.sizden çok memnunuz.teşekkürler.
13.12.2010

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Akciğeri Temizleyen Gıdalar
Akciğeri Temizleyen Gıdalar
Kanser Köpeğin Uyutulmadan Önce Yaşadığı Mükemmel Son Gün
Kanser Köpeğin Uyutulmadan Önce Yaşadığı Mükemmel Son Gün
Evlilik Korkusunun Nedenleri
Evlilik Korkusunun Nedenleri
Çok Acayip Organ Nakilleri
Çok Acayip Organ Nakilleri

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? | İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? | İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]