Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Yenilenen "Kadın Doğum Hastalıkları Kliniği" Açıldı!

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Yenilenen

En son teknoloji ekipmanlarla uygulanan ameliyat ve işlemlerin tanıtıldığı açılış törenine; hastane Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Yaser Müslümanoğlu yer aldı.

Prof. Dr. Erdal Kaya konuyla ilgili yaptığı konuşmada;“Yenilenen Kadın Doğum Hastalıkları Kliniği’mizde; 1 klinik şefinin yanı sıra 17 uzman doktor, 15 asistan doktor, 10 ebe, 7 hemşire ve 20 yardımcı personel bulunmaktadır. Kliniğimizde; 32’si serviste, 12’si ise doğumhanede olmak üzere toplam 44 hasta yatağıyla gebeliğe ve her türlü kadın hastalığına yönelik ilaç tedavisi ve cerrahi girişim hizmetlerini hastalarımıza sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.
 
Klinikte uygulanan ameliyat, tedavi ve işlemler:“Doğum, müdahaleli doğum ve sezaryen ameliyatları, Laparoskopik ameliyatlar[diagnostik laparoskopi, laparoskopik histerektomi, laparoskopik myomektomi, yumurtalık kistleri, dış gebelik, tüp ligasyonu], Histeroskopik ameliyatlar (diagnostik histeroskopi, myom rezeksiyonu, polipektomi, septum-subseptum (perde) rezeksiyonu ve yapışıklıkları açma), kanser ameliyatları (rahim, rahimağzı, yumurtalık kanserleri), Wertheim operasyonu, idrar kaçırmayı önleyici ameliyatlar (Burch op, TVT, TOT, Needless), Abdominal ve vajinal histerektomi, Myomektomi, Salpingooforektomi, salpingotomi, Minilaparotomi ile tüp ligasyonu, Tubal reanastomoz, Kistektomi, ooforektomi, Ektopik gebelik ameliyatları, Kolporafi anterior ve posterior, Perinoplasti, Kolposkopi, Servikal serklaj, riskli gebelikleri değerlendirme girişimleri[bebek etrafındaki sudan (amniyosentez) ve  bebek eşi hücrelerinden (koryon villus biyopsisi) örnek alma, bebek kordonundan kan (kordosentez) alma], NST/Tokografi ile ikili ve üçlü test” şeklinde sıralandı.
 
Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin temel amaçları arasında muhakeme ve problem çözme kabiliyetine sahip, teorik eğitimi pratikle harmanlayabilen, güncel literatüre hâkim olan dünya standartlarında hekim yetiştirmek yer alırken, yenilenen Kadın Doğum Hastalıkları Kliniği’nin de bu hedefler doğrultusunda ülke çapında bir referans merkezi haline gelmesi hedefleniyor.

26.11.2010 - 3076Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Yenilenen "Kadın Doğum Hastalıkları Kliniği" Açıldı! Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Ayşegül Tokay dedi ki;
ben 6 aylık gebeyim.ilk çocuğumuözel bir hastanede sezeryanla doğdu.herzaman sizin hastanenizi tercih ettim.çocuk kliniğinize çok geldim.2.çocuğumu sizin hastanenizde dünyaya getirmek istiyorum.sizden çok memnunuz.teşekkürler.
13.12.2010

Siz de Görüşünüzü Yazın
Bu kısma sadece yorumlar yazılabilir.Soru sormak istiyorsanız buraya tıklayın.
Adınız Soyadınız:          Email Adresiniz:
Yorumunuz:
 
Resim kontrol
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞFacebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİTüm HaberlerSağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİTüm Foto Galeriler
Bağımlılık Yapan Gıdalar
Bağımlılık Yapan Gıdalar
Sizi Yorgun Düşüren 5 Şey
Sizi Yorgun Düşüren 5 Şey
Üşengeçler İçin Cilt Bakımı
Üşengeçler İçin Cilt Bakımı
Testis Sorunu Kısırlığa Yol Açıyor
Testis Sorunu Kısırlığa Yol Açıyor

SAĞLIK VİDEOLARITüm Videolar
Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz GerekenlerKatarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz GerekenlerDiş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?Topuk Dikeni Nasıl Oluşur?Topuk Dikeni Nasıl Oluşur?

 

[Hata Bildir]

 

 

 

TWITTER'DA
TAKİP ET
twitter.com/Hastanecomtr