Kızının Ölümüne Yol Açan Türk Satıcıyla Yüzleşti

İngiltere'de zayıflama hapı yüzünden hayatını kaybeden Eloise Perry'nin annesi, kızının hapları satın aldığı Türk satıcıyla alıcı kılığında görüştü.

Kızının Ölümüne Yol Açan Türk Satıcıyla Yüzleşti
İngiltere'de zayıflama hapı yüzünden geçtiğimiz nisan ayında hayatını kaybeden 21 yaşındaki Eloise Perry'nin annesi, kızının hapları satın aldığı Türk satıcıyla alıcı kılığında görüştü.

KAMERALAR ÖNÜNDE GÖRÜŞTÜ

İngiliz BBC televizyonunun 'Inside Out' programı için çekilen görüşmede, İngiliz anne Fiona Perry, kızına Türkiye'den internet üzerinden diyet hapları satan kişiyle BBC kameraları önünde görüştü. Görüşmeye BBC muhabiri Jonathan Gibson da Fiona'nın iş ortağı gibi katıldı.

HAP ALMAK İSTİYORUM

Görüşmenin kameralar önünde yapıldığını bilmeyen Orhan T., Fiona'ya isimli bir spor salonu sahibi olarak tanıtıldı ve müşterileri için diyet hapı DNP satın almak istendiği söylendi.

"BENİM BİLGİM YOK "

Skype üzerinden görüntülü olarak konuştuğu Orhan T ile önce alıcı görünümünde ilaç fiyatları konusunda pazarlık yaptı ve "Bu ilaçları sattığın insanların ölmesinden korkmuyor musun sorusunu yöneltti. Orhan T. de bu soruya, Ne yaptığını bilmeyen insanlar bu ilacı kullanmamalı " diyerek cevap verdi. BBC muhabirinin "Burada bu ilaçlar yüzünden yaşanan olayı duydun mu sorusuna karşılık Türk satıcı, benzer şeyler duyduğunu ancak ölenler hakkında bilgisi olmadığını söyledi. Perry de bunun üzerine Perry, O ölen benim kızımdı dedi.

"BİR DAHA ASLA SATMAYACAĞIM "

Perry'nin bu lafı üzerine şok yaşayan Türk satıcı internet sitesinden o hapları kaldıracağını ve bir daha asla satmayacağı sözünü verdi. BBC'nin Inside Out programında zayıflama hapı kullandıktan sonra yaşamını yitiren 21 yaşındaki Eloise Perry'nin annesi Fiona Perry ile röportajı yayınlandı.

DNP NEDİR?

Denopil adıyla satılan DNP hapları enerji metobolizmasını aşırı derecede hızlandırarak spor bile yapmadan vücut yağlarını hızlı bir biçimde yakmaya yarıyor. Aşırı dozda kullanılmasının ölümle sonuçlanabildiği DNP haplarından bugüne kadar 60 kişi hayatını kaybetti. İnternetten kolaylıkla satın alınabilen ilaçların satışı İngiltere'de yasak.

9.9.2015 1 - 18732

İlgili Diğer Yazılar
Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Kilo Veriliyor? Kimler Olabilir?
Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Kilo Veriliyor? Kimler Olabilir?
Vücut Enerjisini Yükseltmenin Yolları
Vücut Enerjisini Yükseltmenin Yolları
Facebook
Facebook'ta Görüp Etkilendi, Karaciğerinin Bir Parçasını Üniversiteli Kıza Bağışladı
Palmiye Yağı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Palmiye Yağı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Bu Besinlerin Hepsi Doğal Antibiyotik
Bu Besinlerin Hepsi Doğal Antibiyotik
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler

'Ölümden Başka Her Derde Deva' Besin: Çörek Otu
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Rüyalarımızın İçeriğini Etkileyen Faktörler
Rüyalarımızın İçeriğini Etkileyen Faktörler

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? | İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? | İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]