Türkiye'nin En Büyük Hastanesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Açıldı!

Belediye Başkanı Kenan Şahin Türkiye'nin en büyük hastanesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni, beraberindeki gazetecilerle birlikte gezdi.

Türkiye'nin En Büyük Hastanesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Açıldı!

Binbeşyüze yakın personelin çalıştığı hastaneyi değerlendiren Şahin; “Sadece Pendik’in değil bölgenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek en iyi hastane” dedi.

Başkanı Kenan Şahin, 2006 yılında yapımına başlanan 550 yataklı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret etti. Sağlık Bakanlığı’na bağlı dev hastanenin Türkiye için bir model olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Kenan Şahin, beraberindeki gazetecilerle hastaneyi inceledi. Başhekim Prof. Dr. İsmail Cinel’den bilgi alan Şahin; “Bu hastane sadece Pendik’in değil, tüm Türkiye’nin ihtiyaçlarına cevap verebilecek, devrim niteliğinde bir hastanedir.” dedi. 
İki yeni sağlık kurumu geliyor.

Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin’in sinin çabalarıyla Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne dönüşen sağlık kompleksi, basın mensuplarına tanıtıldı. Yakın zamanda resmi açılışı yapılacak olan hastaneyi gezisi sırasında önemli bilgiler de veren Belediye Başkanı Kenan Şahin, Pendiklilerin sağlığına çok önem verdiklerini, ilçedeki sağlık hizmetlerinin kalitesinin arttırılması adına Yenişehir Mahallesi’ne 300-400 yataklı bir hizmet hastanesi ve Esenyalı Mahallesi’ne de bir semt polikliniği inşa edileceği müjdesini verdi. 

Hastanenin ulaşımını daha da rahatlatmak için İETT Genel Müdürlüğü ile görüşüldüğü öğrenildi. Bu kapsamda birçok İETT hattının buradan geçmesinin sağlanacağı belirtildi. Belediye Başkanı Kenan Şahin 2011 yılının sonunda Kadıköy–Pendik Metrosu’yla Metro Hastane Durağı’nın hizmete gireceğinin ve bununla ulaşım sorununun kökten çözüleceğini sözlerine ekledi. 

  • Toplam 1450 personel var
  • 240 doktor, 450 asistan ve 277 hemşire
  • Ocak ayı sonunda 200 hemşire daha alınacak
  • Yeni olmasından dolayı hastanedeki katların 3’te 1’i kullanılıyor
  • Hastanede 22 adet  ameliyathane var
  • Yeni doğum servisindeki 8 küvez sayısı 24’e çıkacak
  • Hastanenin acil servisi yakın zamanda hizmete girecek.

11.01.2011 - 4067Türkiye'nin En Büyük Hastanesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Açıldı! Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Nedim Kanbur dedi ki;
Bence çok büyük bir başarı,Artık hastanelerdeki odalar tek kişilik olursa daha iyi olur,İstanbulun daha çok büyük hastanelere ihtiyacı var,Örneğin Kartal Araştırma Hastanelerin eski binaları yıkılıp yeniden daha modern hastaneler yapılabilir.Bir oda da bir hasta uygulaması başlatılmalıdır.Hasta yatan ve refakatçiler için.Ayrıca hastane bahçelerinde kurulan kantin ve cafe gibi yerlerde fiyatların piyasa ile aynı olma zorunluluğu getirilmelidir.Hasta yatan kişi zaten manevi ve maddi olarak zor günler geçirmektedir,Malesef istirahat ücretleride çok gecikmeli ödenmektedir.1 Hafta içinde istirahat ücreti postanelerden alıncak şekilde ayarlanmalıdır.Bunun içinde çalışmaların yapılmasını bekliyoruz,Ayrıca Hastaneye başvuran insanların elinde tıbbi malzemeler,Labaratuvar örnekleri bulundurulmamalıdır.
11.01.2011

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Tuğçe Kazaz
Tuğçe Kazaz'ın Sağlık için Din Değiştirmesi
Birbirinden komik Karatay capsleri
Birbirinden komik Karatay capsleri
Dövmeli Erkeklerin Cinsel Performansları
Dövmeli Erkeklerin Cinsel Performansları
Dünyanın İlk Estetik Ameliyatları
Dünyanın İlk Estetik Ameliyatları

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir? Grip Nasıl Tedavi Edilir? Sağlık Video Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır? Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Sağlık Video Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir? Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir? Sağlık Video Topuk Dikeni Nasıl Oluşur? Topuk Dikeni Nasıl Oluşur?

 

[Hata Bildir]