Üstün Yetenekliler Sempozyumu Başlıyor!

Üstün Yetenekliler Sempozyumu Başlıyor!

Üstün yetenekli gençlerin eğitiminde yeni bir başlangıç olarak değerlendirilen ve Milli Eğitim Bakanlığı, Türk Eğitim Vakfı ve Koç Üniversitesi'nin birlikte düzenleyeceği "1.Uluslararası Üstün Yetenekliler Eğitimi Sempozyumu", 23-24 Eylül'de yapılacak

Beş farklı ülkeden katılımcıların da tecrübelerini paylaşacağı sempozyumun sonuçları, bu alanda Türkiye’de gerçekleştirilecek yasal düzenlemelere ışık tutacak.

Dünya nüfusunun ortalama yüzde ikisi üstün yeteneklilerden oluşuyor. Bu oran dikkate alındığında, Türkiye’de yaklaşık 500 bin üstün yetenekli yaşıyor. Üstün yetenekli gençlerin keşfedilmesi ve eğitimi, ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşıyor.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun destekleriyle,  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Koç Üniversitesi tarafından 23-24 Eylül’de gerçekleştirilecek

“1. Uluslararası Üstün Yetenekliler Sempozyumu”nda,  ülkemizde üstün yetenekli gençlerin tespit edilerek eğitilmesi konusunda izlenecek yol haritası tartışılacak.

Koç Üniversitesi’nde“Üstün Çocukların Eğitimi”  sloganıyla düzenlenecek sempozyumun açılış törenine  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, TEV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç ve Koç Üniversitesi rektörü Prof.Dr.Umran İnan da konuşmacı olarak katılacak.

Dünyadan Başarı Öyküleri

Güney Kore’den Prof. Dr. Kim Meesook, ABD’den Prof. Dr. Joseph Renzulli, Prof. Dr. Sally Reis ve Prof. Dr. June Maker, İngiltere’den Prof. Dr. Deborah Eyre, Fransa’dan Prof. Dr. Taisir Yamin ile Almanya’dan Prof. Dr. Heidrun Stoeger ve Prof. Dr. Albert Ziegleri; ülkelerinin, üstün yetenekli çocukların eğitimi konusunda yaşadıkları tecrübeleri katılımcılarla paylaşacak. Konuk bilim insanları ülkemizdeki uygulamaları, Türk meslektaşlarıyla birlikte değerlendirecek.

Geleceğe Işık Tutacak

Sponsorluğunu Vodafone, Kariyer.Net, Garanti Bankası ve Türk Hava Yolları’nın (THY) yaptığı sempozyuma katılacak yerli ve yabancı bilim adamlarının çalışmalarının, kalıcı bir kaynak olarak kullanılabilmesi için kitap olarak yayımlanması planlanıyor.

Sempozyumun sonuçlarının; Milli Eğitim Bakanlığı için üstün yeteneklilerin eğitimi ile ilgili strateji eylem planı oluşturmada önemli bir kaynak teşkil edeceği, bu konuda ülkemizde yürütülen çalışmalarda önemli bir kilometre taşı olacağı vurgulanıyor.

23.Eylül.2010   Salon: Sevgi Gönül Kültür Merkezi (Sgkm)

  •   09:30 - 10:00      Kayıt
  •   10:00 - 10:10      Açılış (Sempozyum reklam filmi, İstanbul reklam filmi)
  •   10:10 - 11:20      Açılış Konuşmaları

Prof. Dr. Umran İNAN:Koç Üniversitesi Rektörü
Ömer M. KOÇ:TEV Yönetim Kurulu Başkanı
Dr.Ruhi KILIÇ : Özel Eğitim Rehberlik Ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Müdürü
Nimet ÇUBUKÇU:Milli Eğitim Bakanı
Recep Tayyip ERDOĞAN:Başbakan (Teşrifleri Halinde)

 

22.09.2010 - 2293Üstün Yetenekliler Sempozyumu Başlıyor! Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Mehmet Kalkan dedi ki;
Tebrik eder, bu tür organizasyonların devamını dileriz...
23.09.2010

Siz de Görüşünüzü Yazın
Bu kısma sadece yorumlar yazılabilir.Soru sormak istiyorsanız buraya tıklayın.
Adınız Soyadınız:          Email Adresiniz:
Yorumunuz:
 
Resim kontrol
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞFacebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİTüm HaberlerSağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİTüm Foto Galeriler
Cinsel  isteksizliğe yol açıyor
Cinsel isteksizliğe yol açıyor
Cinsel hayatı olumsuz etkiliyor!
Cinsel hayatı olumsuz etkiliyor!
Meme kanserinden korunmanın yolları
Meme kanserinden korunmanın yolları
Yeni sanal hastalık: FOMO
Yeni sanal hastalık: FOMO

SAĞLIK VİDEOLARITüm Videolar
Sağlık VideoKepçe Kulak Ameliyatı İçin En Uygun ZamanKepçe Kulak Ameliyatı İçin En Uygun ZamanSağlık VideoKatarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz GerekenlerKatarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sağlık VideoHipertansiyon Hakkında Bilinmeyenler!Hipertansiyon Hakkında Bilinmeyenler!Sağlık VideoDiş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?

 

[Hata Bildir]

 

 

 

TWITTER'DA
TAKİP ET
twitter.com/Hastanecomtr