Ayak Ağrıları Soruları 2

Ayak Ağrıları 2 2 Soruları ve Cevapları. Sağlıkla İlgili Tüm Sorular Listelenmektedir. 2

 • Fazla Ayakta Kalmamama Rağmen Sürekli Ağrım Oluyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhabalar. Ben 20 yaşında üniversite öğrencisiyim. Fazla ayakta kalmamama rağmen ayaklarımda sürekli ağrı oluyor. Kemiklerimin bedenimi taşıyamayacağını bile düşünebiliyorum. Bunun nedeni ne olabilir acaba? İlginiz ve alakanız için teşekkür ediyorum.

 • MRG Sonucu Ne Diyor?

  Merhabalar, anneme bel fıtığı ameliyatı deniliyor, ayağı su topluyor, şişiyor. Çekilen Mrg incelemesinde; Lomber lordoz tabiidir. Verebralarda dejeneratif değişiklikler mevcuttur. End-platelerde yer yer osteofitik oluşumlar izlenmektedir. Faset eklemler diffüz olaraj hipertrofik görünümündedir. L2-3 L3-4 L4-5 ve L5-S1 seviyesinde disk intensitesi dejenerasyona bağlı olarak azaltılmıştır. L4-5 seviyesinde diskte diffüz taşma ve anüler fissürü de bulunan sag paramedian küçük protrüzyon mevcuttur. Anterior epidural yağlı alan kapanmıştır. Lateral resesler ve nöral foremenler daralmıştır. Belirgin kök baskısı saptanmamıştır. L5-S1 seviyesinde diskte sağ frominal protrüzyon izlenmektedir. Sağda nöral fromen kaudalden daralmıştır ve köke remas mevcuttur. L3 vertebra korpusunda her iki sekansta hiperintens olarak izlenen hemanjiom mevcuttur. Tanımlanan oluşumlar dışında diğer disk porresior konumları bilateral nöral foramenler ve sinir kökleri tabiidir. Distal spinal kord normal lokalizasyonda sonlanmaktadır. Spinal kord ve korda ait elemanlarda belirgin patolojik sinyal değişikliği saptanmamıştır.

 • Bel ve Bacak Ağrılarım Arttı. Ne Yapabilirim?

  İyi akşamlar, benim sorunum yaklaşık 2 hafta önce başladı, sabahleyin şiddetli bir ayak ağrısı ile uyandım ama bu ağrı normal bir ağrı değil. Damarlarım çekiyormuş gibi, ayağım ters dönecekmiş gibi bir ağrıydı. Bu ağrı, o gün doğru dürüst hareket etmemi engelledi ve bel ağrısı yaşamama da neden oldu. Pek önemsemedim, bu ağrı etkinliğini yitirdi. 2 hafta sonra, biraz ağır şeyler kaldırdım ve biraz da bel bölgem iş yaparken açıldığı için soğuk yedim ve ağrılarım aşırı derecede arttı. Şimdi ağrılarım sağ bacağımdan baldırımın iç bölgesinden kasıklarıma ve bel omuruma vuruyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

 • Bacağımda Ağrı ve Uyuşmalar Oluyor. Sorunum Ne Olabilir?

  Merhaba, masa başında çalışıyorum. 1998 yılında bel tutulması şikayeti ile doktora başvurduğumda, röntgen ve kontroller sonucunda bir rahatsızlığınız yok denilmişti. Son 1 yıldır, sağ bacağımdaki ufak ağrıları, bacağımı masa altına koyduğum bir kutunun üzerine uzatarak gidermeye çalışıyordum. 1 haftadır sağ dizimin arka kısmında bir kasılma ve zaman zaman sağ bacağımda uyuşma meydana geliyor. Dizimin arkasında yumurta büyüklüğünde bir morluk olduğunu fark ettim. Sorunum ne olabilir ve hangi branş doktoruna gitmeliyim?

 • Ağrılarımın Nedeni Ne Olabilir?

  İyi günler, benim boynumda düzleşme var, sürekli boynum ve başım ağrıyor, sırtım ağrıyor. Kütletmezsem rahatlayamıyorum ve ayaklarım ağrıyor bazen. Bu ağrıların hepsi birbiriyle ilgili mi? Bir de bazen yatakta uyurken ayağıma kramp giriyor. Bu neden olur? Cevap için teşekkürler.

 • Yıllardır Dizlerimde Ağrı Mevcut. Sizce Sorunum Ne Olabilir?

  Benim dizlerimde yıllardır süre gelen ağrılar mevcut, defalarca doktora gitmeme rağmen bir türlü sonuç alamadım. Röntgenlerde bir şey çıkmadı. Ağrılarım bazen dayanılmaz oluyor, öyle ki ayaklarımı sürekli hareket halinde tutmak zorunda kalıyorum. Aynı pozisyonda on beş veya yirmi dakika tutamıyorum. Ya açıyorum ya da kapatıyorum. Acaba sorunum nedir?

 • Annemin Bacaklarındaki Ağrı İçin Fizik Tedaviye Başlayabilir miyiz?

  Merhabalar annemin bacaklarında 1 aydır çok şiddetli bir şekilde ağrı var. Ayağının üzerine zor basabiliyor ve çok zor oturup kalkabiliyor. Fizik tedavi seanslarına başlamamızda bir sakınca olabilir mi? Nasıl hareket etmeliyiz bu konu hakkında bilgi verir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

 • Bel Kayması Nedeniyle Ameliyat Olursam, Felç Kalma Riski Var mı?

  Merhaba, bel ve bacak ağrısından şikayetçiydim. Doktora gittim ve MR çekildi. MR sonuçları aşağıdaki şekilde çıktı. (Teknik: Sagittal planda TSET1-T2 axial planda B-FFE 3D sekanslarla incelendi. Bulgular: Lomber lordoz tabidir. Vertebla korpus yükseklikleri normal sınırdadır. L5'te bileteral pars interaltikülarüs defekti ve minimal anteriro spondilolistedis saptandı. Intervertebral disk sinyalleri ve yükseklikleri normal olarak değerlendirilmiştir. Dorsolember vertebralarda hafif derecede skolyotik görünüm mevcuttur. L5-S1 diskinde minimal bulging saptandı. Anterior yağlı doku kısmen obliteredil. Foremenler bilatere dardır. Her iki foremen içerisinde L5 spinal sinirinde indentasyon mevcuttur. Meduller konus L1 korpusu düzeyinde sonlanmaktadır. Paravertebral bölgede ilave patalojik bulgu saptanmadı. Sonuç: Dorsolomber vertebralarda hafif derecede syolyotik görünüm. L5'te bileteral pars interartikülaris defekti ve minimal anterior spondilolistezis. L5-S1 diskinde minimal bulding anterior epidural yağlı dokuda kısmen obliterasyon foremenlerde bileteral daralma her iki foremen içerisinde L5 sipinal sinirinde indentasyon). Doktor; bel kayması olduğunu, istersem ameliyat olabileceğimi, bel kaymasının artma riski olduğunu, hafif bel fıtığı başlangıcı ve doğuştan bel açıklığı olduğunu söyledi. Spor, yüzme, futbol, voleybol, ip atlama gibi aktivitelere yasak koydu. Sporlar ömür boyu mu yasak? Bel kayması ciddi boyutta mı? Ameliyat olursam felç riski var mı?

 • Eklemlerimdeki Ağrılar Kollarıma Kadar İniyor. Bunun İçin Hangi Bölüme Başvurmalıyım?

  Benim eklemlerden başlayan ağrılar kollarımın yarısına kadar indi. Çok şiddetli ağrılar yapıyor. Kollarımı fazla hareket ettiremiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Bir de hastanede hangi bölüme gitmem gerekiyor? Bana yardımcı olursanız sevinirim.

 • Bel, Bacak ve Kalçamda Ağrı Oluyor. Neler Yapmam Gerekir?

  Merhaba, belimde oluşan bir ağrı ve yamulmadan dolayı 5 gün yatak istirahati yaptım. O dönemde gittiğim doktor bel fıtığı olmadığını söyledi ve bir egzersiz hareketi önerdi. Ama ağrı hiçbir zaman tam olarak geçmedi. Hareketi yaptığım günün ertesinde daha çok ağrım oldu. 1 haftadır sağ kalçamda, sağ baldırımda ve belimde çok huzursuz edici bir ağrı yaşıyorum. Kalçam ve bacağımdaki ağrı belimdeki ağrıdan dolayı olabilir mi?

 • Bacağımda Varis, Şişme, Morarma ve Acı Var. Neler Yapmam Gerekir?

  Merhaba, ben 1975 doğumluyum. Bacağımda kasığa kadar varis, şişme, morarma, acıma ve kaşıntı var. Ayaklarımın üstüne basamıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Ayakkabının Sıkması Sonucu Ayağımda Sivilce Gibi Bir Şey Oluştu. Tedavisi Nasıl Olur?

  Merhabalar, birkaç ay önce ayakkabının sıkması sonucu, ayağımda sivilce gibi küçük bir şey oluştu. Hafifçe acıyordu, geçer sandım. Sonra 3 tane oldu ve gittikçe büyüdüler. Genel cerraha gittim, antibiyotik verdi, düzelmedi. Sonra ortopedisyene gittim, yapacak bir şeyim yok, cildiyeye git dedi. Cildiyeci bunu yakarak tedavi edebileceğini ancak ilerde çok acı çekeceğimi söyledi. Ayak bakım merkezine gittim ve kuaförde bunu zaman zaman pedikür yaptırarak aldırabileceğimi söyledi. Her şeyi denedim. Kuaför, kökten söktü ama ölseydim daha iyiydi. 2 hafta oldu hala sızlıyor. Ne olduğu belirlenemeyen bu rahatsızlığım nedir? Tedavisini nerede yaptırabilirim?

 • 25 Gün Önce Ağayım Kırıldı, Alçıya Alındı. Alçı Çıktı Fakat Morarma Var. Ne Yapmalıyım?

  İyi günler, benim ayağım 25 gün önce kırıldı ve 25 gün sonunda alçım alındı. Fakat ayağımda morarma ve şişlik var, ayrıca ayağımı yere basamıyorum henüz, çünkü hareket ettirince ağrıyor. Acaba bu durum normal mi? Yoksa bir doktora görünmem gerekir mi?

 • Diz Kapağım ve Ayak Arasındaki Ağrı İçin Ne Yapabilirim?

  Diz kapağı ile ayak arasında orta şiddetli ağrım var. Ne olabilir, ne yapmalıyım?

 • Çok Üşüyor ve Çabuk Yoruluyorum. Bacağımda Ağrı ve Uyuşma Var. Sebebi Nedir?

  Merhaba, benim sorunum çok üşüyor olmam ve çok çabuk yorulmam. Ellerim genellikle morarır, kırmızı olur ve hiç ısınmaz, hep soğuk kalır. Çok çabuk yorulurum. Bir de gece yatarken, sağ veya sol bacağımda uyuşma oluyor ve çok ağrı yapıyor. Bunların sebebi ne olabilir?

 • Gebelik Öncesi Folik Asit Kullanılması Zorunlu mu?

  Eşim gebelik öncesi folik asit kullanmaya başladı ama sağ dizinde kıkırdak yumuşaması var. Folik asit alınca ayağında ağrı oluşuyor. Folik asit kullanılması zorunlu mu? Kullanılmamasında ne tür sorunlar ortaya çıkar?

 • Spiral Taktırdığımdan Beri Bacağıma ve Karnıma Ağrılar Giriyor. Yan Etkisi Olabilir mi?

  Merhaba, 2 ay önce spiral taktırdım. O günden beri sağ bacağıma ve karnıma şiddetli ağrı giriyor. Yani bacağımdan karnıma geçiyor, karnımdan bacağıma. Spiralin yan etkisi olabilir mi?

 • Sol Bacağımdan Belime Doğru Oluşan Ağrılarım Var. Bel Fıtığı Olabilir mi?

  Merhaba, 28 yaşında bir gencim. Son 4-5 gündür sol bacağımdan belime doğru, çok fazla acı hissettirmeyen ağrılarım var. Bel fıtığı olabilir mi? Fakat bel fıtığının diğer belirtileri olan ayaklarda uyuşma, büyük abdesti yaparken zorlanma gibi belirtilerim mevcut değil. Sebebi ne olabilir?

 • Ankilozan Spondilit’in Tedavisi Var mı? Neler Yapmam Gerekir?

  Merhaba, yaklaşık 4 yıl önce belimden rahatsızlıklar yaşamaya başladım. En son 4 ay önce tüm tahlillerimi yaptırdım. Sonuçta, Ankilozan Spondilit teşhisi kondu. Özellikle kış aylarında çok rahatsızlanıyorum. Bu hastalığın tedavisi var mı? Benim daha az etkilenmem için neler yapmam gerekir?

 • Bel ve Bacaklarımda Ağrılar Var. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, yaklaşık 1 yıldır, bel ve bacaklarımda şiddetli ağrılar oluyor ve yürürken ağrılar artıyor. Gece yatarken sağımdan soluma dönmekte zorlanıyorum ancak yatakta oturarak dönebiliyorum. İş yapmakta zorlanıyorum. Ayakta uzun süre kalamıyorum. Neler yapmam gerekiyor?

 • Masa Başında Çalışıyorum Eve Gidince Ayaklarımın Ağrısından Duramıyorum. Sebebi Ne Olabilir?

  Gündüz masa başında oturarak çalışıyorum. Akşam eve gittiğimde uzandığım zaman ayaklarımın ağrısından duramıyorum. Ayaklarımı koyacak yer bulamıyorum sanki. Ben ne yapmalıyım? Acaba romatizmam mı var ondan mı bu kadar çok ağrıyor ayaklarım? Şimdiden teşekkür ederim.

 • Elimde Uyuşma, Damarlarımda Kabarma Oluyor. Neden Kaynaklanıyor Olabilir?

  Benim sağ kolum ve sol kolum ve sağ bacağım çok ağrıyor. Elimde uyuşma, damarlarımda kabarma oluyor. Ayak parmaklarımda morarma ağrıyla beraber. Bunun nedenini merak ediyorum. Nereye başvurmam gerekiyor ve ne yapmam lazım? İlginiz için teşekkürler.

 • Topuk Dikeni İçin Nasıl Bir Tedavi Olabilirim?

  Doktor sağ ayağımda topuk dikeni oluştuğunu söyledi. Nasıl tedavi olabilirim? Selamlar.

 • Ayaklarımda Yanma ve Karıncalanma Oluyor. Sebebi Nedir?

  Sayın doktorum, benim sorunum ayaklarımda. Gündüz ve gece yanmalar ve karıncalanma, geceleri de ani kramplar giriyor. Rahat uykum yok. Üre 44, kreatinin 1,8, ürik asit 8,7, kolesterol 273, Ldl-kol 197. Saygılarımla.

 • Eşimin Bacak Ağrıları ve Kaşıntı Şikayetleri Var. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, eşim bacak ağrılarından yakınıyor ve genellikle yağmur öncesi dayanılmaz olduğunu söylüyor. Ayrıca ağrının yanı sıra, bacaklarında içeriden gelen bir kaşıntı var. Tanısı ne olabilir ve hangi polikliniğe gitmek gerekir?

 • Annemin Ayak Ağrıları İçin Ne Önerirsiniz?

  Annemin bitmek bilmez ayak ağrıları var. MR sonucunda, bel zinciri yerinden kaymış. Doktor doktor geziyorum, çoğu doktor ameliyat diyor, korkuyoruz. Siz neler önerirsiniz? Teşekkürler.

 • Belimde, Ayağımda, Elimde ve Parmaklarımda Ağrılar Oluyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Belimin orta alt kısmı ağrıyor ve sol ayağımın üzerine elimi sürdüğümde üzerinde ve baş ve yanındaki parmağımda karıncalanma oluşuyor. Artı sol elimin üzerinde arada ağrı oluyor, sizce sebebi ne olabilir? Şimdiden verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

 • Ayak Bileklerimdeki Ağrıların Sebebi Nedir?

  Benim ayak bileklerimde ağrılar var doktora gittim film filan çekildi tilcotil diye bir ilaç verdiler ama ayakkabı değişimlerimde ağrı artıyor. Düz veya topuklu giydiğimde 3 sene önce bir doktor tabanlarımda düzleşme başladığını da söylemişti.

 • Sol Bacaktaki Şişlik ve Acı İçin Teşhis Konulmadı. Ne Yapmalıyız?

  Merhaba, halamın sol bacağında dizden ayağa kadar olan bölümde çok belirgin bir şişlik var. Bu şişlik yaklaşık 1 yıldır var. Gece istirahatte şişliği azalıyor. Kalp damar yönünden bir soru yok, kan tahlilleri de normal. Bacak MR'ında da bir sorun yok. Şu an sol bacağının üstüne bastığında acı hissediyor. Bunun için hangi bölüme başvurmalıyız? Nasıl bir tedaviyle iyileşir?

 • 9 Ay Tüberküloz Tedavisi Gördüm. Kalbim Sıkışıyor ve Nefes Alamıyorum. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben 44 yaşındayım ve 87 yılında tüberküloz için 9 ay tedavi gördüm. Şu an ise; kalbim sıkışıyor, nefes almakta zorluk çekiyorum. Yürürken başım dönüyor. Ayaklarımda mantar ve baloncuklar var. Diş etlerimde iltihaplanma oluyor ve gece uykularım huzursuz. Ne yapmalıyım?

 • Annem İyileşir mi?

  Sayın hocam, annem bundan 3,5 ay önce bel kayması teşhisiyle ameliyat oldu. Bu bölgeye platin takıldı ancak ameliyattan sonra sağ ayağında ağır bir ağrı meydana geldi, ayağını oynatamaz oldu. Doktor 1 hafta sonra tekrar ameliyata aldı sinir sıkışması diyerek. Ameliyattan sonra sağ ayağında hissizlik meydana geldi. EMG çektirdik, sonuç olarak; S1 L4 L5 sinir kök tutumu çıktı. Şu anda annem evde yatıyor. Problem nedir, iyileşip ayağa kalkabilir mi?

 • Sürekli Halsizlik, Uyku ve Ağrı Sorunum Var. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, ben yaklaşık 1 yıldır sürekli halsizlik yaşıyorum, özellikle sabah uyandığımda artıyor. Sürekli uykum var ve kollarımda, bacaklarımda, sırtımda bir sızlama ve ağrı var. Ailemde dolaşım bozukluğu hastalığı yaygın. Herhangi bir ameliyat olmadım, tek hastalığım kronik farenjit. Vücudumu germeye çalışıyorum, o şekilde çok az da olsa rahatlıyorum. Ne yapmalıyım? Hangi branşa gitmeliyim?

 • Hastamızın İyileşmesi Mümkün mü?

  Merhaba, çok aşırı derecede bel ağrısı, kemiklerde dejenerasyon. Lumbolili sakrasyon hastamızın kilosu 81, boyu 160 cm, yaşı 59, tansiyon hastası. Kolesterol çok fazla yüksek. Aşırı derece baş dönmesi, bacaklarda ağrı, eller ve bacaklarda uyuşma var. L5-S1 L5-L4 L4 L3 dejenere, L5-S1 hernitasyon mevcut. Bu hastamızın iyileşmesi mümkün mü?

 • Tıbbi Tedavi Olarak Ne Yapmam Lazım?

  Merhaba, ben 15 yıldır boyun ve sırt kaslarımda sürekli ağrılar yaşıyordum. Aynı yıllardan beri ayak bileklerimde ve bacaklarımda, kollarımda dirseklerimde kırmızı şişlikler, sonra sedefimsi kabuklar tutuyordu. Bunlar hep bacak ve kolumun damarları üzerinde oluşuyordu. Çok doktorlara gittim, bana sedef diyen oldu, kimi bir çeşit mantar dedi ama hiç iyileşmedi. Uyku bozukluğu yıllardır yaşıyorum, aynı zamanda cinsel yönde de beni çok kötü etkilemişti. Cinsel organımda hiç sertlik olmuyordu. İşimden dolayı bir çok ülkeye gidiyorum. Hindistan’da bana nemden dediler. Çinli bir cildiyeci nemden kaynaklı dedi, Elocon pomat verdi, fazla kullanma, geçmezse gel başka bölümde doktora göndereceğim dedi. Ben ise en az 200 adet pomatı kullandım, biraz rahatlatıyordu, yine de geçmedi. Tekrar 40 gün önce Çin’e gittim. Bir çinli arkadaşım beni bir çinli yaşlı adama götürdü, doktor değildi. Bana bir kaç ay küveti ılık su doldur, 6 veya 7 kilo ütülmüş kaya tuzu, 1 kilo karbonat karıştır, 1-2 saat içinde kal, damarları ve eklemleri masaj yap dedi. Son 3 yıldır bacaklarım hareket etmekte zorlanıyordu, kaslar ağrıyordu, özellikle sol bacağım ve sol diz eklemim ve kalça eklemim, kalbim sıkışıyordu. Acıbadem Hastanesi’ne gittim, kalp EKG yaptılar, kalbin normal dediler ama ben beni biliyorum, neredeyse kalp krizi geçirecek gibi oluyordum. Konuya geçeyim, 1 aydır başladım tuzlu suya giriyorum, inanılmaz bir gerçeği yaşıyorum. Yaklaşık 15 gündür o kaybettiğim cinsel isteklerim eskisinden çok. Bel ağrım tamamen geçti. Kollarımdaki sedefimsi ama altları kırmızı egzamalar hiçbir tane bile kalmadı, sadece bacaklarımda damarların üstünde birkaç tane kalmış, onlar da zayıf, bir kaç güne kadar geçecek gibi. Sırt ve boyun ağrılarım bir rüya gibi bitti. Yaşlı adam bana tam iyileşinceye kadar sırtındaki havluyu çıkarma dedi ama ben bazı günler çıkarıyorum, yine de ağrı yaşamıyorum. Acaba ileride tekrarlanır mı? Ben bilime inanıyorum. Bundan sonra ne yapmam lazım, hangi tıbbi tedaviyi yapmam lazım?

 • Kolumda ve Bacağımda Çekme Hissi Veren Ağrılar Var. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, 3 aydır devam eden, omurilik kemiklerimin üstünde belli bir noktada şiddetli ağrılar var. Bazı günlerde ve gecelerde sol bacağımda ve kolumda, çekme hissi bırakan ağrılar da oluyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Diz Ağrıları İçin İğnenin Faydası Olur mu?

  Merhaba hocam, ben annem için sizin engin bilginize başvurma gereksimi duydum. Annemde ileri derecede romatizma vardı, ayaklarında ve dizlerinde. Buna artık en son iltihaplı romatizma teşhisi koydular, doktor kaplıca tedavisi ve yurtdışından getirildiğini söylediği ve dize vurulan, şu an ismini hatırlayamadığım bir iğnenin faydalı olabileceğini söyledi. Yalnız kısa bir çevre araştırmasından sonra, iğnenin çok ta iyi olmadığı ve kullananların da çok memnun olmadığı izlenimi hakim oldu bende. Bu durumda acaba nasıl bir yol ve yöntem izlemeliyim? MR, tomografi, röntgen hepsini çektirdik. Kendisi 1,60 boy ve kilolu birisi ve bütün yükler dizlerinde. Çok ağrı ve sancı çekiyor. Ne yapabilirim? Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

 • Annemin Ciğer ve Göğüs Bölgesi Sorunları İçin Nerelere Başvurabiliriz?

  Annemin ciğer bölgesinde ve göğüslerinin alt bölgelerinde çok ağrı oluyor. Daha önceden çok fazla kabızlık sorunu yaşıyordu. Hiç bir ilaç sorununu çözememişti. Fakat şimdilerde ise 2-3 günde bir ishal durumu var. Birde bacaklarında ağırlıklı olmak üzere vücudunun çeşitli yerlerinde küçük küçük morluklar var. Annem 62 yasında. Bu şikâyetleri ile ilgili iyi bir hastane ya da doktor tavsiye edebilir misiniz? Çok fazla yer dolaşıp onu da perişan etmek istemiyorum. İstanbul Bahçelievler’de ikamet ediyoruz.

 • Uyku Bozukluğu ve Ayağımda Uyuşma Şikayetlerim Var. Ne Yapmalıyım?

  Hocam son 2 aydır uyku bozukluğum var. Geceleri uyumuyorum. Sabah 6-7 gibi uyuyup, akşam üstü 4 gibi uyanıyorum. Bundan 10 gün önce baldırımda kramplar başladı. Kramplar geçti, şimdi ayağımda uyuşma oluyor. Sebebi ne olabilir?

 • Babaannemin Ağrıları İçin Ne Yapmalıyız, Ne Önerirsiniz?

  Merhaba doktor bey, benim babaannem ağrılarından şikâyetçi. Bütün vücudum ağrıyor diyor özellikle sırt ve diz ağrıları daha fazla ve hangi hastaneye gittiysek sonuç alamadık. Ne yapmamız gerekiyor yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

 • 5 Gün Önce Sezaryen Oldum ve Her İki Ayağımda da Şişlikler Var, Ne Yapmalıyım?

  5 gün önce sezaryen oldum. Her iki ayak bileğimde ve ayağımda şişlik oluştu (sadece bir yerde değil). Önemli bir şey olabilir mi? Ne yapmamı tavsiye edersiniz. Teşekkürler.

 • Topa Ayağımla Vururken Topuğumda Şiddetli Bir Ağrı Oluşuyor, Hangi Bölüme Başvurmalıyım?

  Futbol oynarken topa ayakucu ile vurduğumda topuğumda müthiş bir ağrı oluştu. Biraz üstüne basamadım daha sonra devam ettiğimde koşarken ağrı yok fakat topa vurma esnasında müthiş ağrı oluştu. 5 hafta futbol oynamadım daha sonra oynadığımda aynı ağrı devam ediyor. Sağ ayak bileğim topuk yanlarında spor sonrası ağrı oluşuyor. Herhangi bir ilaç kullanmadım, hangi bölüme müracaat edebilirim? Teşekkür ederim.

 • Eşimin Ağrıları Neden Kaynaklanıyor?

  Merhaba, ben eşimin şikayetine ne gibi bir çare var, onu sormak istiyorum. Eşim 30 yaşında. Eklem ağrılarından şikayetçi, kolunun, dizinin, dirseklerinin, ayak bileklerinin diş ağrısı gibi ağrıdığını söylüyor. Kolunu veya bileklerini oynattığında kıtlama sesi çok rahat duyulabiliyor ve bu şikayeti neredeyse her gün oluyor. Bademcik problemi vardı ve mart ayında bademciğini aldırdık. Sizce bu ağrılar nereden kaynaklanıyor, hangi branşlara yönlenmemiz gerekiyor ve tavsiye edebileceğiniz bir doktor var mı? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

 • Annemin Bel Problemi Var Ama Fıtık Belirtileri Gibi Değil, Nasıl Bir Yol İzlemeliyiz?

  Annemin bel problemi var. Kendisi 60 yaşında yaklaşık. Bu bel problemi 15 yıldır devam ediyor. O yıllarda bu hastalık ortaya çıktığında doktora götürmüş idik ve tensinor adında bir ilaç yazmıştı. O yıldan bu zamana kadar aynı ilacı beldeki hastalığı nüksettiğinde kullanıyor. Yalnız son zamanlarda en ufak yanlış bir harekette çok sık beli tutulmaya oturup kalkamamaya başladı. Bildiğim kadarı ile bel fıtıklarında ağrı ayağa bacaklara vurduğunu ayak ve bacakların çekildiğini duymuştum. Ama annemde böyle bir çekilme söz konusu değil sadece belden tutulma oluyor. Nasıl bir yol izleyebiliriz? Bu konuda bizi aydınlatırsanız çok sevinirim. İyi günler.

 • Bel Fıtığı Tedavisi Nasıl Olmalıdır?

  Şiddetli bel ağrıları, ayak ve kasıklarıma vuruyor, oturup kalkmada zorluk çekiyorum. Ortopedi servisine başvurdum, MR çektiler ve bel fıtığı teşhisi kondu, bel fıtığının sinirlere baskı yaptığını söyledi. Yapabileceğim birşey yok diye beyin cerrahisine yönlendirdi. Ağrı kesici kas gevşetici ilaç ve iğne tedavisi verildi, uygulandı. Ağrılar ilaç kullanıldığı süre içerisinde geçici olarak geçiyordu fakat tekrardan nüksediyor. Ameliyat edilmesi hekimler tarafından uygun görülmedi. Boyum 1,82, kilom 82 olduğu halde ağrılarım devam ediyor. Ne yapmam gerekiyor? Teşekkür ederim.

 • Bel Fıtığından Müzdaribim. Ağrılarım İçin Ne Yapabilirim?

  Merhaba, bel fıtığı hastalığından müzdaribim. Çekilen MR sonucunda doktorum hemen ameliyat olmam gerektiğini söyledi ama olmadım. Sol kalçamda ve bacağımın tamamında hem ağrı hem de uyuşukluk oluyor. Şu an ağrı kesici ve kas gevşetici alıyorum ama bir süre sonra tekrar başlıyor. Ne önerirsiniz?

 • Babamın Ayak Şişlikleri Buz Tedavisi İle İniyor ve Sırt Ağrısı Var, Sebebi Ne Olabilir?

  1953 doğumlu babam aktif sigara içicisi, alkol kullanmıyor. Ayak bileklerinde şişmeler yaşanıyor son zamanlarda. Buz tedavisi yapınca iniyor. Sırt ağrısı var neden?

 • Bacaklarımdaki Aşırı Ağrı ve Sağ Omzumdaki Çivi Batması İçin Ne Yapmalıyım?

  Doktor bey merhaba, Ben İstanbul’da oturuyorum rahatsızlığım bacaklarda aşırı ağrı. Özellikle diz kapak altlarında. Birde yaklaşık on senedir boyun ve sağ omuz arkasında çivi batması gibi rahatsız edici bir ağrı var. Bir hafta fizik tedavi gördüm ama faydası olmadı. Sizden bu konuda bana yardımcı olacağınız umar saygılarımı sunarım.

 • Bel Fıtığı İçin Ameliyat Olmak Şart mı?

  Merhaba, 21 yaşındayım ve 18 aylık evliyim. 8 ay önce hafif bel ağrısıyla MR çekildim ve bel fıtığı olduğunu öğrendim. Birçok doktora gittim, hepsi ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Son zamanlarda ağrılarım arttı. Sonuçları bir de sizin görmenizi istedim. Ne yapmamı önerirsiniz? (İntervertebral eklem disklerinde dejenerasyona bağlı T2 sinyal kaybı görülmüştür. L4-L5 İntervertebral eklem diskinde santral-sol parasantral protrüzyona bağlı dural kese ve solda belirgin spinal kökler basılanmıştır. Sol nöral foramen girişi obliteredir).

 • Ayak Bileklerimdeki Kızarıklıklar İçin Hangi Bölüme Gitmeliyim?

  Ayak bileklerimden yukarıya doğru koyu kızarıklıklar var. Tahlillerim normal, ateşim yok, kan şekerim 130. Sebebi ne olabilir? Cildiyeciye mi yoksa kalp damar hastalıkları uzmanına mı gideyim? Beni bu hususta yönlendirmenizi rica ederim. Saygılarımla.

 • Sağ Topuğumda ve Bileğimdeki Ağrıların Sebebi Ne Olabilir?

  Hocam benim sağ ayak topuğumda ve bileğimde ağrılar oluyor. Bazen şiddetli bazen zayıf. Ayrıca belimin sağ kısmından kuyruk sokumuna doğru sanki bıçak saplanması gibi acılar oluyor. Acaba nedir, ne yapmalıyım? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 • Çok Fazla Yürüdüğümde Ertesi Gün Ayaklarımın Üstüne Basamıyorum, Sebebi Ne Olabilir?

  Sayın doktor benim problemim gün içinde fazla dolaştığımda ertesi sabahı ayaklarımın üzerine basamıyorum, çok fazla ağrım oluyor. İlgilenirseniz çok sevinirim kolay gelsin.

 • Ayaklarımdaki ve Kollarımdaki Ağrılar Gittikçe Arttı, Bunun İçin Ne Önerirsiniz?

  Ayaklarımda ve kollarımdaki ağrılar çok fazla. Özellikle son 1 aydır ayak ağrılarım dayanılmaz derecede arttı. 1 saat kadar ayakta kaldığımda (yürüdüğümde) ayaklarımın üstüne basamaz hale geliyorum ayak bileklerim çok ağrıyor. Daha önce romatizma testleri yaptırmıştım ama temiz çıkmıştı. Peki, bu ağrıların sebebi ne olabilir? Hangi branş doktoruna gitmeliyim?

 • Rahimde Oluşan Kistler Halsizliğe ve Uyuma İsteğine Yol Açar mı?

  Merhaba, benim özellikle ayak bileklerim ve bacağımın dizden alt bölgede aşırı ağrı var. Halsizlik ve 1 aydır uyuma isteği oluyor. Başımın sağ tarafında saniyelik bir ağrı oluyor ve geçiyor. 1968 doğumluyum ve 3 çocuğum var. Rahmimin sağ ve sol tarafında ikişer tane kist var. Kistler hakkında bilgi vermeniz mümkün mü?

 • Ayak Ağrılarımın Sebebi Topuk Dikeni Olduğu Söyledi, Ağrılarım Nasıl Geçebilir?

  Sayın doktor ayaklarımın tabanı ağrıyordu topuk dikeni var dediler. Hap verdiler, geçmedi. Tekrar gittim topuklarımdan iğne yaptılar daha da kötü oldum. Şu an yerimden hiç kalkamıyorum. Aynı zamanda şeker hastasıyım.

 • Anemin Ayaklarında Ani Şişlikler ve Yanma Oluştu, Hangi Bölüme Başvurmalıyım?

  Hocam öncelikle iyi akşamlar. Annemin ayaklarında ani bir şişme oldu, yanma yapıyor. Bunun için hangi bölümden randevu almam gerekiyor?

 • Ayak Tabanlarımdaki Krampa Benzer Ağrıların Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba yaklaşık bir aydır ayaklarımın tabanında kramp gibi ağrılar olmakta ve sabah uyandığımda yere bastığımda yürümekte zorlanmaktayım. Düztabanlı ayakkabı ile uzun süre yürüyüş yaptığımda daha şiddetli olarak dizime kadar ağrısını hissetmekteyim. Bu konuyla ilgili olarak bilgi verebilirseniz sevinirim. Saygılarımla.

 • Ayak Bileklerindeki Şişlik ve Kızarıklık İçin Ne Yapılması Gerekir?

  Oğlumun ayak bileklerinde şişlik ve kızarıklık oluyor, arada geçiyor. Üzerine basınca topallıyor, yürüyemiyor. Ayağı içe doğru yamuldu. Romatizma dediler. Şekil bozukluğu oldu. Ne yapmamız gerekir?

 • Hasta Olduğumda Sol Bacağım Neden Çok Kötü Ağrıyor?

  Ben hasta olduğumda sol bacağım çok ağrıyor. Karnımı deşiyorlar sanki. Çok kötüyüm, ne yapabilirim?

 • Yürürken Ayaklarımda Oluşan Çıtırdamaların Sebebi Ne Olur?

  22 yaşındayım. Yürürken ayaklarımda çıtırdamalar oluyor. Nedeni ne olabilir? Nasıl bir önlem almalıyım?

 • Bacağımdaki Uyuşma Devam Ediyor. Eski Halini Alır mı?

  Merhaba, 1 yıl önce bel fıtığından ameliyat oldum. Sağ bacağımdaki uyuşma, ameliyat öncesindeki gibi devam ediyor. His yok. Doktorum fizik tedavi önerdi. Özellikle gece çok kramp giriyor. Eski halini alır mı?

 • Kardeşimin Ayağa Kalkacak Hali Olmuyor. Hangi Bölüme Gitmeliyiz?

  Hocam, kız kardeşim iki defa düşük yaptı. İlk bebek için enfeksiyon dendi. İkinci bebekten sonra çok rahatsız. İş yaptığı zaman el ve ayak bilekleri uyuşup ağrıyor, beli ağrıyor ayağa kalkacak hali olmuyor. Hangi bölüme gitmesini tavsiye edersiniz? Teşekkür ederim.

 • Bacağımdaki Ağrı İçin Nereye Başvurabilirim?

  Sağ bacağımda uzun bir süredir devam eden fakat son bir haftadır oldukça şiddetlenen bir ağrı var. Merkezinin dizim olduğunu tahmin ediyorum. Tahmin ediyorum çünkü dizimden alt tarafı parmak ucu dahil ağrıyor. Bacağımda herhangi bir şişme yok. Fakat eğildiğimde kalkarken zorlanıyorum, henüz bir kilitlenme olmadı. Ne olabilir ve hangi birimle görüşmeliyim?

 • Eldeki ve Dizdeki Ağrı İçin Ne Yapılması Gerekir?

  Annemin elleri ve dizlerinde sürekli sancı var. Fizik tedavi ve ilaçlar yarar sağlamıyor. Ne yapmamız gerekir?

 • Kalça Kemiğimdeki Ağrı İçin Ne Yapmalıyım?

  Ben 1 ay önce banyoda kaydım, düştüm. O zaman kalçamın ağrısını hissetmedim ve yeni yeni ağrılar başladı. Kalça kemiğim ağrıyor ve ayağıma kadar vuruyor. Ne yapmalıyım?

 • El ve Ayak Parmaklarımdaki Ağrı İçin Ne Yapmam Gerekir?

  El parmaklarımda şişme, çatlama, ağrıma, uyuşma, ayak kemiğimde ağrı ve yürüme zorluğu çekiyorum. Ne yapmalıyım?

 • Topuk Ağrısı İçin Ne Yapabilirim?

  Selam, benim sağ ayak topuğum sürekli ağrı yapıyor. Bu bazen geçiyor, fakat bir süre sonra tekrar geliyor. Aynı ayağımın iç kısmındaki bilek kemiği yatarken ağrıyor. Daha önce doktora gittim, geçer dedi ama geçmedi. Konu hakkında bilgi verirseniz memnun olurum. Saygılarımla.

 • Bel Ağrımdan Nasıl Kurtulabilirim?

  Merhaba, ben 26 yaşındayım ve 1 aydır belimden aşırı derecede rahatsızım. Doktorlar muayene sonucunda, bel fıtığına benzemiyor, ciddi birşey yok diyorlar. Röntgende de birşey görünmüyor ama benim belimden dolayı tüm hareketlerim kısıtlı, artık tahammül edemiyorum. Kas gevşeticilere ve ağrı kesicilere bağlı yaşıyorum. Bazen fazla yürüdüğümde dizlerime ve ayaklarıma baskı yapan bir ağrı oluşuyor. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

 • Bacaktaki Aşınma İçin Ameliyat Şart mı?

  Annemin sağ bacağı 1 aydır ağrıyordu. Doktora gittik, film çektirdi ve bacağında aşınma var, ameliyat olması gerek dedi. Bunun ilaçla tedavisi yok mu, ameliyat şart mı?

 • Ayak Tabanımdaki Ağrı İçin Hangi Bölüme Gitmeliyim?

  Ayak tabanımda, daha doğrusu ayağımın kavis kısmında ağrı var, hareketlerimi kısıtlıyor. Doktora gitmem gerekirse hangi bölüme gitmem gerekir?

 • İltihaplı Romatizma Ağrıları İçin Ne Yapmalıyım?

  Dizimin altındaki ağrı topuklarıma vuruyor, ayağımın üstüne basamıyorum. Tahlil yaptırdım, iltihaplı romatizma dediler. Verdikleri ilaçtan fayda bulamadım. Doktorlar devamlı ağrı kesici veriyorlar. 31 yaşındayım. Ne yapmak gerekiyor? Kaplıcalar romatizmaya iyi gelir mi? Cevap verirseniz mutlu olurum.

 • Bel Fıtığı Ameliyatından Sonra, Yatarken Acı Çekmeye Başladım. Ne Önerirsiniz?

  2 yıl önce bel fıtığından amaliyat oldum. Şimdi sol tarafta soğukluk var. Yatarken acı çekmeye başladım. Ne önerirsiniz?

 • Belimden Dizime Saplanan Ağrının Sebebi Ne Olabilir?

  Belimden dizime, dizimden de topuklarıma bir ağrı saplanıyor. Nedenini öğrenebilir miyim acaba? Teşekkür ederim.

 • Ayak Şişmesi ve Ağrılarım İçin Ne Önerirsiniz?

  Boyun ve bel fıtığım var. Beyin cerrahı ameliyat olamazsın, fıtık beyne giden damarların üzerinde dedi. Bu kış çok şiddetli sırt ağrısı çektim. 3 ay sürdü ve ilaçlar çare olmadı. Tatile gittim, sıcak kumda sırtım geçti. Şimdi ayaklarım ağrıyor ve şişiyor. Ne tavsiye edersiniz? 56 yaşındayım. Yardımınız için teşekkürler.

 • Ayak Tabanımdaki Ağrının Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, ayağımın altı birden ağrımaya başladı, tabanım çok ağrıyor. Neden olabilir sizce?

 • Bel ve Boyun Fıtığı İçin Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Benim sol ayağım çok ağrıyordu. Önce doktora gittiğimde bel ve boyun fıtığı çıktı. İlaç kullandım ama geçmedi. Damarlarım sertleşti. Ben de bu olayı varise yoruyorum. Acaba varis mi, yoksa başka bir hastalık mı?

 • Ayak Parmaklarımdaki Uyuşmanın Sebebi Ne Olabilir?

  2002 yılında çekilen MR sonucu bel fıtığından ameliyat olmam gerektiği söylendi. 1 yıl sonra ayak parmaklarımda uyuşma başladı. Ayağımda hafif bir sancı var. Sebebi ne olabilir?

 • Hamileyim ve Bütün Eklemlerim Ağrıyor. Ne Yapmalıyım?

  İyi günler sayın hocam, ben 4 aylık hamileyim. 2 ayım çok iyi geçti. 3 ve 4. aylarda belim, kollarım, parmaklarım, bütün eklem yerlerim ağrımaya başladı. Yatamıyorum ve bastonla yürüyebiliyorum. Bir şey yapamıyorlar. Ben 9 ayı nasıl geçireceğim, nasıl doğum yapacağım? Saygılarımla.

 • Ayağımdaki Ağrının Sebebi Ne Olabilir?

  Değerli hocam, yaklaşık 6 aydan beri ayağımda bir ağrı var, özellikle bağdaş kurup oturunca, araba kullanırken. MR çektirdim, şu sonuç çıktı; diz eklemini oluşturan kemik yapılarda kırmızı kemik iliği rekonversiyonu. Klinik gerekliliği halinde laboratuar ile ileri evelasyon önerilir. Medial menisküs posterior boynuzunda evre 2 dejenerasyon, lateral menisküs anterior boynuzunda evre 1 dejenerasyon ile uyumlu sinyal intensite değişikliği. Beni aydınlatırsanız çok memnun olurum. Saygılar.

 • Ayağımdaki Ağrı ve Şişme İçin Hangi Bölme Başvurmalıyım?

  Ayaklarım ağrıyor, üzerlerine basamıyorum. Topuklarımda da şişme oluyor. Tabanlık kullanıyorum ama sonuç alamadım. Hangi bölüme gitmeliyim?

 • Ayağımdaki Şişme ve Ağrı Nasıl Geçer?

  1 ay önce ayağımı burktum ve hemen ağrımaya başladı. Dayanılmaz bir acıydı, ayağımı yerden kaldıramıyordum. 20 gün kadar alçıda kaldı, şimdi çıkarıldı. 2 hafta geçmesine rağmen ayağımda ağrı ve şişlik var. Doktor bağlarda sorun var dedi ama benim içim rahat değil. Cevabınız açık ve net olursa sevinirim. Teşekkürler.

 • Hareket Ettiğimde Her Yerim Sızlıyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, 2 gündür her tarafım sızlıyor. Ayak bileklerim, ayak bileklerimden dizime kadar, dizlerimden baldırımın ön tarafları, kollarım, göğüs bölgem hareket ettirdiğimde sızlıyor. Normalde bir ağrı yok. Ama merdiven çıkarken bacaklarım, birşey tutarken kollarım sızlıyor. Bunun sebebi nedir acaba? Bilgi verebilir misiniz? İyi çalışmalar diliyorum.

 • Ayağımın Üzerindeki Kızarıklık ve Ağrı İçin Ne Önerirsiniz?

  25 mayısta topuk çıkığı ve iki kırık ameliyatı oldum. Bu arada 2-3 defa hastaneye gittim, filmim çekildi, kaynadığını ve çok iyi durumda olduğunu söylediler. Şimdi yeni yeni bastonla evin içinde yürümeye başladım. 2 gündür ayağımın bir tarafında dikişler üzerinde kızarıklık oldu ve iğne batar gibi acıyor. Cevabını alabilir miyim? Saygılar.

 • Annem Yürüyemiyor, Dizleri Ağrıyor. Nereye Başvurmalıyız?

  Annemin ayakları şiş. Kalp ve damar cerrahisine gittik, film çektirdik, damar tıkalı sandı doktor ama temiz çıktı. Annem yürüyemiyor, dizleri çok ağrıyor. Annemi nereye götürmem gerektiğini söylerseniz çok sevinirim.

 • Dedem Ayağının Üzerine Basamıyor. Nereye Başvurmalıyız?

  Merhaba, dedem 63 yaşında, yaklaşık 1 ay önce düştü. Ortopedi bölümünde röntgen çektirdi, kemiğinde bir şeyin olmadığını söylediler, fakat şu anda ayağının üstüne basamıyor. Branş olarak hangi bölüme gideceğim hakkında yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

 • Ayağımın Uyuşma Sebebi Ne Olabilir?

  Benim ayağım uyuşuyor. Neden olduğunu öğrenmek istiyorum?

 • Ağrılarım Nasıl Geçer?

  Diz kapağımdaki ağrı ayaklarıma kadar iniyor, diz kapaklarım tamamen kilitlendi. Sabah kalktığım zaman iki ayağımın üzerinde duramıyorum ve de dirseklerimde de aynı ağrılar ve topuklarda çatlama ve ağrı oluyor. Ne yapmalıyım?

 • Bel ve Ayak Ağrılarım İçin Tavsiyeleriniz Nelerdir?

  Selamlar, ben 39 yaşında, 11 aylık bebeği olan bir anneyim. İlk çocuğum 23 yaşında, ikincisi de 17. Uzun aradan sonra üçüncü hamilelik haliyle zorladı, bel fıtığım var. MR sonuçları ameliyat demiyor fakat bel ve ayak ağrılarım yaşamımı oldukça zorlaştırıyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum, kolay gelsin.

 • Bacağımdaki Şişlik ve Ağrılar için Nereye Başvurmalıyım?

  10 senedir şeker hastasıyım, emekliyim. Yaklaşık 10 gündür sol bacağımın dizden altı ağrıyor. Yolda yürürken çok acı veriyor, yürürken kasılır gibi oluyor, şişlik te var. Nereye başvurmalıyım?

 • Ayağımdan Ameliyat Olmalı mıyım?

  10 sene önce trafik kazası geçirdim. Ayak bileğim, ayağım döndü, kırılıp alçıya alındı ama ayak bileğimde yamukluk kaldı. 20 yaşındayım. Doktora gittim, ayak bileğimin bir yanının gelişmediğini, yamuk bastığım için bir ayağımın daha fazla ağırlık aldığı, bu yüzden zamanla kireçlenme olabileceğini, ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Benim ne yapmam lazım, ayağım kaynar mı? Şimdiden çok teşekkür ederim.

 • Bacağımdaki Ağrı İçin Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Benim bel fıtığı problemim var, fakat belimden sol ayağıma ve kalçama çok şiddetli bir ağrı giriyor. Her türlü kas gevşetici ve ağrı kesici deniyorum ama bir türlü geçmiyor, günlük yaşantımı bozuyor bu ağrı. Acaba ne yapmam gerekli? Sizden cevap bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

 • Kramplar İçin Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, ben 29 yaşında bir bayanım. Yaklaşık 1 yıldan beri belli aralıklarda kramp ağrıları çekiyorum. Kramplar ayağımın altından giriyor, girdiği zaman 2-3 gün çekiyorum. Benim sorum; krampa neden olan sorun nedir, kramp neden girer ve kramplar için hangi hangi bölüme gitmeliyim? Teşekkürler.

 • Ayaklarımdaki Şişme ve Ağrılar İçin Ne Yapabilirim?

  Ayaklarımda şişme ve ağrılar var. Damarlarda morarma oluşuyor. Ne yapmalıyım?

 • Topuk Ağrılarım İçin Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Uzun bir zamandır topuk ağrılarım var, her sabah şiddetli bir ağrı ile uyanıyorum, fakat 30 dakika yürüyünce geçiyor. Aynı zamanda 2-3 seneden beri de kaval kemiklerinde, hızlı yürüme sonrası ağrılar oluşuyor. Ne önerirsiniz?

 • Bel ve Ayağımdaki Ağrı Bel Fıtığı Belirtisi midir?

  Bazen belimde ağrı hissediyorum. Bunun dışında ayakta 30 dakika veya daha fazla kaldığım zaman ayaklarım da ağrıyor. Oturduğum zaman geçiyor. Bu rahatsızlık bel fıtığı belirtileri midir? Bilgi için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

 • Ağrılardan Duramıyorum. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhabalar, belimde 16 yaşında disk kayması ve sinir sıkışması oldu. 2 ay çelik korse taktım. Sadece yorulduğum zamanlar şiddetli ağrı oluyordu. 4 sene önce çok kuvvetli dayanılmaz ağrılarım oldu, dizlerime vurdu. Beyin cerrahına gittim ve bana Sirdalut verdi, hiç faydasını görmedim. Beni Algoloji bölümüne gönderdi ve orada omuriliğimden iki kez kortizonlu iğne yapıldı ve ben çok az rahatladım. Belimden rahatladım ama kortizonun yan tesiri olarak gözlerime katarakt indi ve bacaklarımın ve kalça kemiğimin yan tarafındaki ağrılar geçmedi. 7-8 ay önce fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümüne gittim. Birşey çıkmadı ve psikolojik olduğunu söyledi, antidepresan verdi. Ağrıdan duramıyorum. Ne yapmam gerek? Teşekkürler.

 • Doku Zedelenmesi İçin Ne Yapabilirim?

  Merhaba, ben sporcuyum. Ayağımın üst kısmında doku zedelenmesi var, 4 senedir de bu ağrıyı çekiyorum. Bir kaç merhem kullandım ama işe yaramadı. İdmanlarda koşarken çok ağrıyor ve şişiyor. Lütfen yardımcı olun. Teşekkür ederim.

 • Bacağımdaki Ağrı İçin Nereye Başvurmalıyım?

  İyi çalışmalar, sol bacağımda bilek bölgesi, üst kısmında ve damar yolları şiddetli ağrıyor. Belirli zamanlarda hafif derecede hissizlik de olabiliyor. 10 dakika soğuk suya tutuyorum, biraz rahatlama oluyor. Ya da Volteren içiyorum ama bunlar geçici tedavi oluyor. Ayrıca topuğuma fazla basamıyorum. Ortopedi servisine mi, yoksa başka bölüme mi gitmeliyiz? Teşekkürler.

 • Ameliyat Olduğum Yerler Ağrıyor. Sebebi Ne Olabilir?

  2007'de bel fıtığından ameliyat oldum ve şu an ameliyat olduğum yerler ağrıyor, ayaklarıma vuruyor ağrıları. Sizce neden olabilir? Cevabınız için şimdiden teşekkürler ederim.

 • Kalp ve Sırt Ağrılarım İçin Ne Yapabilirim?

  25 yaşındayım. 7 yaşındayken romatizma tedavisi gördüm, kalbime sarmıştı. Tedavi yaklaşık 5 sene sürdü. İyi olduğum söylenerek kontrollerim doktor tarafından kesildi. 8 aydan beri şiddetli kalp ağrısı çekiyorum, ayaklarıma da indi ağrı. Kardiyoloji ve göğüs doktoruna çıktım, kaslardan gelen ağrı dediler. Kas gevşetici ilaç verdiler ama fayda göremedim. Sırtım zaman zaman çok şiddetli ağrıyor. Acaba neden olabilir?

BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Yapışık İkizler Gazze Dışında Tedavi Edilmezse Ölebilir
Çorum'da Öğrenciler Yemekten Zehirlendi
Dünyada İlk Kez Uygulanan Asana Tekniği
Kanseri Yendi, Hastalar ve Erken Teşhis İçin Çabalıyor
2- Kanseri Yendi, Hastalar ve Erken Teşhis İçin Çabalıyor
11 Yaşındaki Hastaya Bel Fıtığı Ameliyatı Yapıldı
Dr. Ümit Aktaş "İlaçsız Yaşamak Mümkün"
Vücut Tipinize Göre Zayıflayın
Türkiye'de Her 3 Kişiden Biri Fazla Kilolu, Diğeri Obez"
Meme Kanserinin Bilmiyor Olabileceğiniz 8 Semptom!
Kanser İlacını Vücut Geliştiren Sporcuların Tükettiği Ortaya Çıktı

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler

'Ölümden Başka Her Derde Deva' Besin: Çörek Otu
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini

 

[Hata Bildir]