Dt. Deniz Kaldırım Soruları

Dt. Deniz Kaldırım Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Dt. Deniz Kaldırım Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Dt. Deniz Kaldırım Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Tel Taktırmak İçin Ne Önerirsiniz?

  Merhaba, benim üst ön dişlerimde görüntü bozukluğu var ve yaptırmak yerine tedavi etmek istiyorum, yani tel taktırmak istiyorum. Ortalama tedavi masrafı ne kadar olur acaba? İyi günler.

 • Çene Bozukluğu Genetik mi?

  Merhaba, kardeşim ilk diş için gittiğinde 18 yaşını doldurmadığı için ameliyat yapmadılar. O yüzden telle yamuk olan dişlerini düzeltmeye çalıştılar ama şu an kardeşim temmuz geldiğinde 19 yaşını dolduracak. Bir de kardeşimin altında diş varken, üstten tekrar diş çıkıyordu, ondan dolayı da diş tedavisi görüyordu. Çene bozukluğu genetik mi?

 • Kanal Tedavisini Nerede Yaptırabilirim?

  Merhabalar, Okmeydanı'nda diş doktorum bana dişinize bir bakayım kanal tedavisi yapılacaksa üniversiteye gitmemize gerek yok. Biz de kanal tedavisi yok dedi ve dişime dolgu yapıldı. Dolgu yapalı 2 ayı geçti, dişim ağrıyor. Soğuk hiçbir şey yeyip içemiyorum. Göztepe'de dişçiye gidince bana antibiyotik verdi ve Okmeydanı'nda kanal tedavisi mutlaka yapılması gerekiyor dedi. Nerede kanal tedavisi yaptırabilirim? Teşekkürler.

 • Kardeşimin Ameliyat Olması Şart mı?

  Kolay gelsin. Ben kardeşim için soracaktım. Kardeşimin yaklaşık 2 seneden beri dişlerinde tel var. Doktoru çenesi bozuk, alt çenede büyüyor ama üst çene büyümüyor dedi. Kardeşimin hemen ameliyat olması şart mı? Bana önerebileceğiniz, bu alanda uzman bir doktor var mı, bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

 • Köprü Yapılırken Sinirlerin Alınması Gerekiyor mu?

  Merhaba, dişime köprü yaptırmak istiyorum. Yanlarındaki dişlere ne gibi işlem yapıyorsunuz? Sinirleri almak istediler yandaki dişlerden, ben kabul etmedim. Fiyatını da öğrenebilirsem çok iyi olur. Teşekkürler.

 • Ağız Kokusunun Nedeni Geniz Akıntısı mı?

  Merhaba, uzun zamandır ağız kokum var. Herhangi bir diş, diş eti sorunum yok, dişlerime özen gösteririm. Bildiğim kadarıyla şeker, böbrek rahatsızlığım da yok. Sinüslerime bakıldı, temiz çıktı. Ama aşırı derece geniz akıntım var. Doktora gittiğimde her defasında antibiyotik ve balgam söktürücü ilaçlar veriyor ama etkisi olmuyor. Ağız kokumun nedeni galiba bu geniz akıntısı. Balgam çıkartamıyorum, çok yoğun her denememde mide bulantısı ile kusarak çıkartabiliyorum. Hangi bölüme gitmeliyim? Beni bu konuda aydınlatır mısınız?

 • Dişlerimi Yaptırmak İçin Nereye Başvurmalıyım?

  Merhaba, öncelikle kolay gelsin. 16 yaşımdayım. Sarıyer'de oturuyorum. Dişlerime tel taktırsam SSK karşılar mı? Dişlerim çok yamuk olmasa da beni rahatsız ediyor. Annemin SSK ve babamın BAĞKUR'u var. Bunun için nereye başvurmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim. İşlerinizde başarılar, Allah sabır versin o kadar soruyu cevaplarken.

 • Ağzımdaki Yanmalı Ağrıların Sebebi Ne Olabilir?

  Sayın hocam, ağzımın içinde, bazen boğazımda, bazen damaklarımda diş diplerime gelen kısımda bölümler halinde yanmalı ağrılar oluşuyor. Bakıldığında herhangi bir yara varmış gibi değil ve bu uzun süre devan ediyor. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 • Dişlerimdeki Oynamanın Sebebi ve Tedavisi Nasıl Olur?

  Merhaba, diş etlerimde kızarıklık ve çekilme mevcut. Bu nedenle dişlerimde oynama var. Bunun tedavisi ne şekilde olur, ilaçla diş eti çekilmesi önlenebilir mi, dişlerimi kaybeder miyim? Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

 • Kızımın Dişine Tel Takılması Gerekiyor. Bilgi Verir misiniz?

  11 yaşında kızım için acil olarak dişine tel takılması söylenmişti. Elimde diş ile ilgili röntgenleri var. Bana 3 yıl beklenmem söylendi. Özel diş kliniklerine gidersem, nereye baş vurmalıyım? Kızım babasının üzerine kayıtlı, eşim asker mensubu. Sistem değişti, onlar da her hastaneye gidiyorlar. Benim sağlık güvencem SSK. Faturayı nereye vermem gerekiyor? Lütfen bilgi verir misiniz?

 • Dişlerimin Çekilmesi Zorunlu mu?

  İyi günler, ben diş teli tedavisinin fiyatını sormak istiyorum. Bana 2 dişimin çekilmesi gerektiğini söylediler. Dişlerimde çürük yok, siyah leke bile yok. Benim ağzımda dişlerim sıkışık değil. 4 diş boşluğum var. Doktorun yaptığı açıklama beni tatmin etmedi açıkçası. Yaptığı açıklama şu: çarpraz iki dişim olmadığı için dişlerin dengeye gelmesi için, iki tane daha çarpraz çekilmesi gerekiyor dedi. Diş çekmek kolay, bu yerine yenisi çıkacak bir şey değil. İnsanın kendi dişi gibisi de yok biliyorum. Tel tedavisi diş çekilmeden olmaz mı? Benim için önemli olan güldüğümde ön dişlerin görünümü. Bu ne kadar doğru bir şey, bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 • Dişimin Düzelmesi İçin Tel Takılması Zorunlu mu?

  Süt dişimin arkasında diş çıktı. Doktora gittim, tel takılması gerekmiş. Tel taktırmasam dişim öne gelmez mi, tel takmak zorunlu mu?

 • Dişlerimin Bir Kısmı Arkada. Bunun İçin Ne Yapmalıyım?

  Ben 17 yaşındayım, dişlerimden ikisi diğerlerinden daha arkada. Doktora çekmenin mümkün olmadığını söyledi ve dişlerimi sürekli öne doğru itersem düzelirmiş, ama bu hiç işe yaramadı. Arkada olan bu dişlerimin düzgün hale gelmesi için tel mi taktırmam gerekiyor. Ancak benim oturduğum ilçede tel takmıyorlar, ben ne yapmalıyım? Bu tedaviyi sigorta karşılıyor mu?

 • Yirmilik Dişim Yanağıma Batıyor. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, benim sol üst taraftaki yirmilik dişimin tamamı çıktı. Çıkarken ağrı yapmamıştı ama şu anda yanağıma batıyor ve ağrı yapıyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Dişime Tel Takılmalı mı?

  Alttaki süt dişini çektirdiğimizde yerine oturmadı ve yeniden bir diş çıktı. Doktor tel takılacak dedi. Ne yapmalıyım?

 • Üst Diş Etimden Köpek Dişi Çıktı. Ne Yapmalıyım?

  Benim üst diş etimden köpek dişi çıktı. Ne yapmalıyım?

 • Oğlumun Üst Köpek Dişinde Eğrilik Var. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, oğlum 13 yaşında ve üst köpek dişinde hafif bir eğrilik var. Film çektirdim, ortodonti görüp tel takılması gerekebileceğini söyledi. Sizden nasıl randevu alabilirim? Okul nedeni ile karne tatilinde olmasını istiyorum. Teşekkürler.

 • Çenemi Hareket Ettirdiğimde Ses Çıkıyor. Sebebi Ne Olabilir?

  İyi günler, benim sol çenemde bir sorunum var ve sürekli çenemi hareket ettirmem gerekiyor. Hareket ettirdiğim zaman devamı geliyor ve çenemden ses çıkıyor. Çok şiddetli ağrım oluyor. Ne yapmalıyım? Sebebi ne olabilir?

 • Kanal Tedavisinden Sonra Dişim Ağrımaya Başladı. Ne Yapmalıyım?

  Kanal tedavisi oldum, sert bir şey çiğnediğimde dişim ağrıyor. Kanal tedavisi biteli 2 gün oldu, ağrı başladı. Ne yapmalıyım?

 • Sol Köpek Dişim Çıkmadı. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben 15 yaşındayım ve sol köpek dişim çıkmıyor. Ne yapmalıyım?

 • Çene Eklem Sorunu İçin Nereye Başvurabiliriz?

  Hocam ben 3 ay önce eşimin çene eklem kemiği ile ilgili gelmiştim. Aksilikler yüzünden geciktim. Ne yapmalıyım? Lütfen acil cevap verin.

 • Süt Dişim Çıktı Fakat Ana Dişim Çıkmadı. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, süt dişim çıktı fakat uzun zaman (yaklaşık 6 ay) geçmesine rağmen ana dişim çıkmadı. Sebebi ne olabilir?

 • Apseli Diş Çekilir mi?

  Apseli diş çekilir mi? Dişte apse varsa kanal tedavisi olmak mı gerekir?

 • Hasta İstiyorsa Diş Çekilir mi?

  Hasta kanal tedavisi olmak istemiyorsa, dişini çektirmek istiyorsa diş çekilir mi?

 • Yirmilik Dişim Çıkamıyor ve Çok Ağrı Yapıyor. Ne Önerirsiniz?

  20 lik dişim çıkıyor ama diş etim buna izin vermiyor ve iltihaplanmış. Kullandıgım ilaçlar buna çözüm getirmiyor. Acısını nasıl dindirebilirim?

 • Sakızım Çok Çabuk Kararıyor. Dolgularımdan Dolayı Olabilir mi?

  Çok sık sakız çiğniyorum. Sakızım kararıyor yarım saat içinde. Dolgularımdan olduğunu düşündüm ve dişçime sordum, alakası yok dedi. Neden olabilir? Mide rahatsızlığım (reflü-açlık sancılarım) var, tatlı şeyler iyi geliyor. 7-8 tane dolgum var, bunlarla alakası olabilir mi ya da neden olur?

 • Ağız Akıntısı Neyin Belirtisidir?

  Merhaba, gece uyurken ağzım akmakta. Yastıklara siyah lekeler yapacak kadar, koyu kahverengi gibi ve ağzımın içi sabahları uyandığımda çamur gibi oluyor. Ancak çalkalayınca ve dişlerimi fırçalayınca düzeliyor. 35 yaşındayım. Genel olarak hiç bir rahatsızlığım yok. Bu ağız akıntısı her hangi bir rahatsızlığın belirtisi olabilir mi?

 • SSK Diş Masraflarını Karşılar mı?

  Dişlerimi yaptırmak istiyorum. SSK nerelerde masrafları karşılıyor?

 • Diş Ağrısı ve Vücudumdaki Şişlikler İçin Ne Yapabilirim?

  1987 doğumluyum, bundan yaklaşık 2 yıl önce özel bir doktorun evinde diş dolgusu yaptırdım. Fakat o günün gecesinde benim diz kapaklarımda, dirseklerimde şişmeler oldu. Ben bir cilt hastalığı olacağını düşünüp cilt doktoruna gittim ancak şişlikler 2 gün içinde bütün vücuduma yayılıp beni yürüyemez hale getirdi. Bir çok test yaptırdım, kimse ne olduğunu bilmiyor. Ne olur bana bir şeyler söyleyin. Diş tedavisi olmak zorundayım, şu an diş ağrısından kıvranıyorum. Ne yapmalıyım?

 • Ağzımı Açamıyorum. Ne Tavsiye Edersiniz?

  Ağzımı açamıyorum. Çok doktora gittim ama kesin birşey söyleyen yok. Ne tavsiye edersiniz? Saygılar.

 • Dişlerimi Nasıl Beyazlatabilirim?

  Sayın doktorum, benim dişlerim ırsi olarak sarı. 1986 doğumluyum. Acaba tedavi için geç kalmış mıyımdır, ne yapmam lazım? Dişlerimi nasıl beyazlatabilirim?

 • Takma Dişlerimi Yaptırmak İçin Nereye Başvurmalıyım?

  Ben emekli sandığından emekliyim. Takma dişlerim var. Fakat yapılalı çok zaman oldu. Takma dişlerimi yaptırmak için, devlet tarafından ödenmek üzere hangi yerlere müracaat etmem lazım? Teşekkür ederim.

 • Ortodonti Tedavisini Nerede Yaptırabiliriz?

  12 yaşındaki kızımın ortodonti tedavisine ihtiyacı vardır. SSK'lı çalışan olarak kızım kayıtlıdır. Bu tedaviyi SSK'ya bağlı olarak nasıl yaptırabilirim? Hangi evraklar gerekmektedir? Nereye başvurmam gerekir? Herhangi bir ödeme yükümlülüğü var mıdır? Bilgilerinizi arz ederim.

 • 5 Sene Geçmesine Rağmen Tel Takmak İçin Çağırmadılar. Ne Yapmalıyım?

  Ben 2003 senesinde kanal tedavisi gördüm. 3 sene sonra tel takılmak üzere çağırılacağımı söylediler. 5 sene oldu çağırmadılar. Ne zaman çağırırlar? Bana bu konuda cevap gönderirseniz sevinirim.

 • Takma Dişlerim Döküldü. Ne Yapmalıyım?

  Takma dişlerim döküldü. Acaba hastanenizde köprülü protez yapılıyor mu? Dişlerim çok kötü. Teşekkür ederim.

 • Dişlerime İmplant Yapılması Gerekiyor. Ne Önerirsiniz?

  Şimdi benim ağzımda 9 adet dişim var. Onların çekilip implant yapılması gerekiyor ama ben emekliyim, sağlık karnem var. Bu bana kaç paraya mal olur ya da sizin bir sigorta hastanesine sevk etmeniz mümkün mü? Şimdiden teşekkür ederim.

 • Laminate Veneer Ne Kadar Güvenilir?

  İyi günler, benim sorunum ön iki dişimin hafif üst üste olması, aslında ikisinin arasının biraz çürümüş olması ve gebelik sırasında kalsuyum eksikliğinden dişimin biri çatladı, iki diş arası az miktarda kırılarak açıldı ve içerisinde kararma yani çürüme var. Ben araştırdım, laminate veneer denilen bir tedavisi var. Bu tedavi ne kadar güvenilir, kullanma süresi ne kadardır?

 • Diş Etlerimde Çekilme Oluyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba hocam, sorunum 2 aydır diş etlerimin çekilmesi. Her akşam düzenli fırçalamama rağmen diş etlerimin çekildiğini görüyorum ve bazılarının dipleri çürümeye başlıyor. Ne yapmalıyım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.

 • Diş Dolgusunu Nerede Yaptırabilirim?

  Ben diş için randevu almak istiyorum ama bir türlü alamıyorum. Dişimin ağrısı günden güne çoğalıyor. Dişime dolgu gerekiyor.

 • Dişlerimdeki Kemik Erimesi İçin Nereye Başvurmalıyım?

  Benim dişlerimde kemik erimesi olduğu söylendi. Çapa'ya gitmem söylendi ama 1 sene sonraya randevu veriyorlar. Başka nereye gidebilirim?

 • Diş Teli Hakkında Bilgi Verir misiniz?

  Ben ön üst dişlerime tel taktırmak istiyorum. İstanbul’da oturuyorum ve SSK’lıyım. Nereyi tavsiye edersiniz?

 • Eşimin Yirmilik Dişleri Yarım Çıkmış Durumda. Ne Yapmamızı Önerirsiniz?

  Eşim 33 yaşında. 20 lik dişleri yarım çıkmış durumda ve apse yapıyor. Çok rahatsız ediyor. Doktora gittik, çekilmesi gerektiğini söylediler. Çapa’ya yollandı. Fakat İstanbul’da oturmadığımız için geliş gidiş ve kalma yeri problem olacak. Randevu nasıl alabiliriz ve ne kadar zamana gün verirler? Telefonla randevu alabiliyor muyuz? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

 • Ağız Kokusunun Sebebi Ne Olabilir?

  Çocuğum 4 yaşında ve ağzında koku oluyor. Dişlerinde bir sorun yok, kokunun sebebi ne olabilir?

 • Diş Etlerim Neden Soyuluyor?

  Merhaba, size önemli bir soru sormak istiyorum. Diş etlerimde bilmediğim bir sorun var. Ne zaman dişlerimi fırçalasam diş etlerim soyuluyor, hem de çok kötü ağzımın içi. Bir hekime danışmak istedim ama fırsat bulamadım. Sizce nedeni nedir?

 • Diş Problemlerim İçin Ne Tavsiye Edersiniz?

  Selam, diş sorunum var. Düzeltmek için ne tavsiye edersiniz?

 • Dişim Apse Yaptı. Ne Önerirsiniz?

  Benim dişim ağrıyordu, apse yaptı. Sonra orası su topladı. Patlarsa çukur olur diyorlar. Acaba siz ne önerirsiniz?

 • Kızımın Çene Eklemlerinde Problem Var. Ne Yapabiliriz?

  Selam, 22 yaşında kız çocuğumun çenesinde eklemlerde sorun var. Sizinle nasıl bire bir irtibat kurarım?

 • Dişlerimdeki Yamukluk İçin Tel Tedavisinden Sonuç Alabilir miyim?

  Merhaba, ben 20 yaşındayım. Üst çene ön dişlerimde yamukluk var. Acaba hala tel ile tedavi görmem mümkün mü? Yaş nedeniyle bir problem oluyor mu? Ayrıca yirmilik dişler mutlaka çekilmeli midir?

 • Dişlerimin Arasındaki Boşluk İçin Laminate Tedavisi Yaşım İçin Uygun mudur?

  Merhaba, ben 17 yaşındayım ve ön dişlerim ayrık. Laminate veener tedavisi yaşım için uygun mudur?

 • Dişlerimi Nasıl Beyazlatabilirim?

  Merhaba, 16 yaşındayım ve dişlerimi düzenli olarak fırçalamama rağmen beyaz olmamakta. Acaba bu saatten sonra dişlerimi beyazlattırabilir miyim? Bu konu hakkında SSK hizmet vermekte midir?

 • Ağız Kokusunun Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, uzun süreden beri ağzımda koku var. Diş doktoruna gittim ancak ağızda problem yok dedi. KBB’ye gittim, sinüzit olabilir dedi ama bir faydası olmuyor verilen ilaçların. Ara sıra da midemden ufak parça geliyor ve dayanılmayacak şekilde pis kokuyor. Hemen hemen her gün de ağzımda ve boğazımda balgam gibi bir şeyler birikiyor. Bu ağız kokusunu nasıl geçirebilirim?

 • Diş Gıcırdatması Nasıl Düzelir?

  Bende gece diş gıcırdatması vardı. Şimdi bazen oluyor, kısmen iyileştim, tedavi de görmedim. Ancak 12 yaşındaki oğlumun diş gıcırdatması beni uykudan uyandırabiliyor. Onun dişleri zarar gördüğü için üzülüyorum. Ne yababilirim? Yine aynı çocuğumun dişleri çabuk çürüyor. Dişlerini atmadan üstten diş geliyor. Teşekkürler.

 • Alt ve Üst Dişlerim Birleşmiyor. Ne Önerirsiniz?

  Benim alt ve üst dişlerim birleşmiyor. Ne yapmam gerekir? Rahatsız ediyor konuşurken.

 • Dişeti Çekilmesi Tedavi Edilir mi?

  Diş etlerimde çekilme var. Tedavisi hastanenizde yapılıyor mu ve ücreti ne kadar? SSK anlaşmanız var mı?

 • Dişlerim Yemek Yerken Kırılıyor. Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, ben 21 yaşındayım fakat dişlerim yemek yerken kırılıyor. Hemen hemen bütün dişlerim dolgu. Bu yaşta dişlerimin bu kadar sağlıksız olması beni üzüyor. Bu konuda ne yapabilirim?

 • Yemek Yerken Çenemde Ağrı Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Çenemin sol tarafında çukur varmış gibi, ağzımı açıp kapatırken kemik o çukura giriyor. Bazen sıkışıyor çıkamıyor ve o anda ağzımı açamıyorum. Sert ekmek gibi şeyler yerken çenemden sesler geliyor. Yemek yerken çok ağrım oluyor. Daha önce gittiğim doktor bir şey olmadığını söyledi, gece uyurken takmak için dişlik önerdi. Ne yapmalıyım?

 • Diş Temizletmek Sağlıklı mıdır?

  Merhaba, dişlerimi temizletmek istiyorum fakat sağlıklı olup olmadığı konusunda fikrim yok. Bilgi verir misiniz?

 • Diş Etlerim Çekiliyor. Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, diş etlerim çekiliyor. Ne yapmam gerekiyor?

 • Sabahları Uyandığımda Ağzımdan Kötü Kokulu Tükürük Akmış Oluyor. Bunu Nasıl Önleyebilirim?

  İyi günler, ben 22 yaşında bir gencim. Sorunum, sabahları uyandığımda ağzımdan kötü kokan salya akması, hatta bunun yastığıma kadar akması.  Bazı günler ise tam tersi, ağız kuruluğu yaşıyorum. Ne yapmalıyım? Ağız bakım gargaraları, tedavi yolları nelerdir?

 • Oğlum 4 Yaşında ve 2 Dişi Dolgu Olmalı. Yaşından Dolayı Narkoz Sakıncalı mı?

  Merhaba, oğlum 4 yaşında, 2 dişi dolgu olmak zorunda. Yaşı müsait olmadığı için narkoz verilerek büyük bir hastanede pedodonti bölümünde tedavi edilmesi gerekiyormuş. Bu konuda bilgi verir misiniz?

 • Dişlerimi Temizletmek Sağlıklı mıdır?

  Dişlerimi temizletmek istiyorum ama ne kadar sağlıklı olup olmadığını bilmiyorum. Beni bu konuda aydınlatır mısınız?

 • Diş Ağrılarım Bir Türlü Geçmiyor. Ne Yapabilirim?

  Merhabalar, şu an diş ağrım sebebiyle yerimde duramıyorum. Doktora gittim ancak apse olduğunu söyledi ve ilaç verdi. Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum fakat ağrılarımda bir nebze de olsa azalma söz konusu değil, bilakis daha da arttı, tüm alt ve üst damak dişlerim ağrıyor. Ön kesici dişlerime bile el değmiyor. Ne yapmalıyım? Yardımınızı rica ederim.

 • Dolgu ve Kaplama Olan Dişlerim Çok Ağrıyor. Ne Yapabilirim?

  1 ay kadar önce kulağımda ağrıdan dolayı doktora gittim. Kulağımda sorun olmadığını, çene yapımda hassasiyet oluştuğunu, ondan kaynaklanabileceğini söyledi ve dişçiye gitmemi söyledi. Dolgu ve kaplama olan dişlerimde de ağrılar oluyor. Bazen yutkunduğum zaman bile dişimde baskıdan dolayı ağrı oluyor. Vereceğiniz cevaba şimdiden teşekkür ederim.

 • Çenem Kilitleni yor ve Sesler Geliyor. Ne Yapmam Gerekir?

  Öncelikle iyi günler diliyorum, şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Benim çenemde bir sorun var, daha doğrusu bazen kilitleniyor ve açamıyorum. Yemek yerken dahi acayip sesler çıkıyor, bu da beni olumsuz yönde etkiliyor. Bunun sebebi nedir ve tedavisi nasıl olur? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

 • Damaklarımda Çıkan Yaraların Sebebi Ne Olabilir?

  Öncelikle merhaba hocam, benim damaklarım devamlı mesala ayda ortalama 2 defa yara olur. Doktora gitmiştim, damak çekilmesi var demişti. Ne kadar doğru bilmiyorum, tam olarak dişçi değildi. Siz ne dersiniz? Cevabınızı bekliyorum.

 • Diş Eğriliği Nasıl Düzeltilir?

  Merhaba, diş eğriliğini düzleştirmek için nasıl bir tedavi uygulanması gerekir?

 • Tek Diş İmplant Olabilir mi?

  Ön dişimin bir tanesinde apse olmuş ve kemik kısmı tamamen erimiş. Bu durumda tek diş implant olabilir mi, yoksa 3 ya da 4 dişi keserek köprü mü yapılması gerekiyor? Teşekkürler.

 • Çenemden Gelen Seslerden Nasıl Kurtulabilirim?

  Merhabalar, benim çenemle ilgili bir problemim var. Bir şeyler yerken her zaman çenemden sesler geliyor, ağzımı çok fazla açamıyorum bu yüzden. Bu durum yaklaşık 2,5 yıldır devam ediyor. Bir kaç doktorla görüştüm ama bu durumun kendi kendine geçmesini beklemem gerektiğini söylediler. Sizce ne yapmlıyım? Toplum içinde yemek yemekten utanır hale geldim bu yüzden. Acil yardımınıza ihtiyacım var. İyi günler.

 • Çene Bozukluğu Nasıl Anlaşılır?

  Merhaba, çene bozukluğu nasıl anlaşılır? 5 yaşında kızım var. Diş tedavisi için doktora götürdüğümde söylendi. Bunun tedavisi var mıdır? Hangi bölüm yardımcı olur? Saygılarımla.

 • Ağız Kokusunu Nasıl Giderebilirim?

  Bende ağız kokusu var mı yok mu nasıl tespit edebilirim? Eğer varsa nasıl giderebilirim?

 • Dişlerimi Fırçalarken Neden Kanıyor?

  Merhaba, ben dişlerimi fırçalarken neden kanıyor?

 • Dişimin Kökündeki Erime Nasıl Düzeltilir?

  Ben küçükken dişime aldığım darbeden dolayı dişimin kökünde erime varmış. Bunu nasıl düzeltebilirim, tedavisi var mı?

 • Gömülü Olan Dişlerimden Nerede Ameliyat Olabilirim?

  İyi günler, gömülü olan dişlerimden ameliyat olmam lazım. Sizin çene cerrahiniz var mı? SSK'dan yararlanma olanağı var mı? Bilgi verirsenız sevinirim. Bir de muayene ücreti hakkında bilgi almak istiyorumm. İyi çalışmalar.

 • 4 Yaşındaki Çocuğumun 12 Dişi Çürük. Nasıl Tedavi Edilir?

  Merhaba, 4 yaşında çocuğumun 12 dişi çürük. Dişlerinin dolgu ve tedavisini yaptırmak istiyorum. Bana bilgi verebilir misiniz?

 • Tel Taktırmanın Fiyatını Öğrenmek İçin Ne Yapmalıyım?

  Ben 16 yaşındayım. Benim üst ön ve azı dişlerim yamuk. Tel taktırsam fiyatı ne kadar olur? Şimdiden teşekkürler.

 • Dişlerimdeki Kararmayı Nasıl Tedavi Ettirebilirim?

  Merhaba, ön dişlerimde bir kararma var. Bunu nasıl tedavi ettirebilirim? SSK güvencem bunu karşılıyor mu?

 • Diş Gıcırdatması Tedavi Edilir mi?

  Hocam, geceleri uykumda dişlerimi gıcırdatıyorum, bende Bruksizim hastalığı var. Bir kaç diş hekimi ile görüştüm, bana tedavisi olmadığını söyledi, ağızlık kullanabilirsin dedi. Bir de sizin fikrinizi almak istedim. Tedavisi var mıdır? Bütün dişlerim inceldi ve artık kırılmaya başladı. Saygılarımla.

 • Oğlumun Üst Dişlerinin Arası Açık. Ne Yapabiliriz?

  Merhaba, benim 14 aylık bir oğlum var. Üst ön dişlerinin arası çok açık. Herhangi bir müdahale yapılabilir mi?

 • Dolgu Sonraşı Oluşan Şişlik ve Kokunun Sebebi Nedir?

  Benim dişim çürüktü, doktora gittim, dişinin kökü sağlam dolgu olur dedi. Dolgu yaptırdım. 4 ay geçti, dişim çok hafif olarak ağrıyor ve dolgu olan dişimin et kısmında bir şişlik oluştu ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Dolgudan sonra ağzım da çok kötü kokuyor. Sizden cevap bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

 • Ağız Kokusu ve Akmasının Sebebi Ne Olabilir?

  Daha önce iltihaplı dişimin üzerine dolgu yapılmıştı, şiddetli ağrı nedeniyle dayanamayıp dişimi çektirdim. Daha sonralardan çektirdiğim dişimin yeri ağırmaya ve şişmeye başladı. Doktora gittim ve iltihap kurutucu verdi, onu kullandıktan sonra geçti. Aradan 2 yıl geçti ve hala o dişimin olduğu yer zaman zaman ağırır ve ağzımda kötü bir koku yapıyor. Bunu nasıl önleyebiliriz? Sabahları kalktığımda bu beni rahatsız ediyor ve ağzımdan sarı, kimi zaman da kahverengi su geliyor. Ağzımın akması midemle ilgili olabilir mi? Teşekkürler.

 • Diş Eti Çekilmesinin Sebebi Nedir?

  Diş etlerim çekiliyor. Sebebi nedir ve yapmam gerekenler nelerdir?

 • Kızımın Çürük Dişleri İçin Ne Önerirsiniz?

  5 yaşındaki kızımın dişleri çürümüş. Ne yapmam gerekir? Bilgi verirseniz sevinirim.

 • Diş Eti Çekilmesi, Kanama ve Çürüklerin Nedeni Ne Olabilir?

  Dişlerimde et çekilmesi, kanama ve çürük var. Ayrıca da çok kötü koku oluyor. Sebebi nedir?

 • Özürlü Kardeşimin Dişlerini Nasıl Tedavi Ettirebiliriz?

  Benim kardeşim özürlü ve dişleri çürük. Çektirmek veya dolgu yaptırmak istiyoruz. Hastaneye girmemekte direniyor, hastaneden çok korkuyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Bize yardımcı olursanız çok seviniriz.

 • Yirmilik Diş Koku Yapar mı?

  Yirmilik dişim koku yapıyor, yani ben öyle hissediyorum. Üstü çektirdim fakat daha da arttı, rahatsızım. Ne yapmam gerekiyor?

 • Çene Kemiğimdeki Kist İçin Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Sayın doktor, ben Isparta'da SDÜ Tıp Fakültesinde 4. sınıf öğrencisiyim. Bugün gittiğim diş muayenesinde üst çene kemiğimde kist olduğunu ve alınması gerektiğini öğrendim. Bana yardımcı olabileceğiniz bir durum var mı acaba?Şimdiden çok teşekkür ederim.

 • Protezler Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

  Annemin dişleri protez ve yaklaşık 15 yıldır aynı protezleri kullanıyor. Protezler ne sıklıkla değiştirilmeli ve ne sıklıkla kontrol edilmeli? Alt damak protezi de yok, tamamen mi yaptırmamız gerekir? Teşekkürler.

 • 22 Aylık Kızımın Dişleri Çürümeye Başladı. Neler Yapabiliriz?

  22 aylık bir kız çocuğum var. 7,5 aylık doğdu. Dişleri 10 aylık çıkmaya başladı, fakat en son kök dişlerinde çürüme başlamış. Süt dişlerinde de diş taşı gibi tortular var. Erken doğuma ve biberon kullanmasına bağladılar, fakat dişlerini fırçalıyoruz. Çok fazla şekerli ürünler de yemiyor. Anne sütünü yeni bıraktı, süt ve süt ürünlerini de güzel yiyor. Şimdi dolgu yapılması gerektiği söyleniyor. Zararı olur mu ve başka neler yapabiliriz?

 • Hangi Uzmana Başvurmalıyım?

  Hocam ben Nevşehir'den yazıyorum. Kardeşimin çene yapısı küçük olduğu için dişlerinde eğrilikler var. Bize Ankara veya Kayseri'de hastanelerden veya özellerden ortodonti doktoru önerebilir misiniz? Teşekkür ederim.

 • Ağız Kokusundan Tamamen Nasıl Kurtulabilirim?

  İyi günler, benim ağız kokusu problemim var ve geçmiyor. Acaba bu kokudan tamamen kurtulmak ve bir daha karşılaşmamak mümkün mü? Bir de, tüm doktorlara güvenemiyorum. Acaba sizin önereceğiniz bir diş hekimi var mı?

 • Diş Dolgusu Faydalı Olur mu?

  Diş dolgusu faydalı olur mu?

 • Ağzımda Çıkan Aftlar İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ağzımda ve dudağımda aft çıktı, yemek yemekte zorlanıyorum. 13 yaşındayım. Ne yapmam gerekiyor? Teşekkür ederim.

 • Yaşın İlerlemesi Diş Tedavisini Etkiler mi?

  18 yaşındayım. Köpek dişlerim üstten büyüdü ve yerleşecek hiçbir yeri yok. Gülünce çok belli oluyorlar. Asıl sorum, yaşın ilerlemesi ile tedavi olabilir miyim? Soruma cevap verirseniz çok sevinirm.

 • Aft Oluşumunu Nasıl Önleyebilirim?

  Merhaba, sıklıkla ağzımda aft oluyor. Artık çok zorlanıyorum. Sağlıkçı olduğum halde, çeşitli ilaçlar kullanmama rağmen geçmiyor. Ne yapmam gerekli?

 • Çeneme Aldığım Darbeden Dolayı Ağzımı Açamıyorum. Ne Yapabilirim?

  Sayın hocam, benim çeneme 1 hafta önce bir darbe geldi, çok ağrıyordu. Şimdi ağrısı geçti, yanlız tam açamıyorum ve birşey ısıramıyorum, sadece sıvı şeyler tüketiyorum. Hastaneye gittim, röntgen çektiler, ondan birşey anlayamadılar. Tomografimi çektiler, raporda da normal yazıyor. Herşey normalse ben niye acı çekiyorum? Bana bir yol gösterirseniz çok sevinirim, teşekkür ederim.

 • Dişlerimdeki Ayrıklık İçin Ne Önerirsiniz?

  Dişlerimde ayrık var ve dolgu yapılacak. Ayrıca beyazlatmak istiyorum. Ne önerirsiniz?

 • Üst Dişlerim Nasıl Düzelir?

  Üst dişlerim düzgün değil. Ne önerirsiniz?

 • Ortodontik Tedavi İçin Ne Zamana Randevu Verilir?

  Dişlerimde ileri seviyede ortodontik bir problem var. Maddi olarak bu tedaviyi kaldırabilecek imkanım yok. Sigortalıyım ve hastaneler 6 ya da 7 aydan önce randevu veremiyorlar. Bana gösterebileceğiniz bir yol var mı? Çok teşekkürler.

 • Dişimi Çıkarsam Yerine Yeni Diş Çıkar mı?

  Ben 16 yaşındayım. Dişim sallanıyor. Çıkarsam acaba yerine yeni diş çıkar mı?

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Personelleri Eğitimi Başarıyla Tamamladı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personelleri eğitimi başarıyla tamamladı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra İnsani Yardım Ulaştırdı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra Yardım Ulaştırdı
Sokak köpeğinin kovaladığı bisikletli çocuk yayaya çarptı
Sokak köpeği bisikletli çocuğu kovalayarak yayaya çarptı
Tosya'da Üç Tekerlekli Elektrikli Motosiklet Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti
Amasya'da minibüs menfeze uçtu, sürücü yaralandı
Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Verildi

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]