Op.Dr. Şükran Çakmak Soruları

Op.Dr. Şükran Çakmak Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Op.Dr. Şükran Çakmak Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Op.Dr. Şükran Çakmak Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Hastanenizde Kürtaj Yapılıyor mu?

  Hastanenizde kürtaj yapılıyor mu, fiyatı nedir? Acil olarak bilgi verebilir misiniz?

 • Yaranın Dondurulması Gerekli mi?

  Sayın Hocam. Hamile kalamıyorum ve çok akıntım var diye kadın doğuma gittim, yaram olduğunu söyledi. Gebelikten önce yaranın tedavi edilmesi gerektiğini söyledi. Antibiyotik ve fitil verdi. Smear testi yaptı ve dondurmamız gerektiğini söyledi. Sizin tavsiyelerinizin benim için çok önemli. İllaki tedavi edilmesi mi gerekli ve hangi yöntem uygulanmalı? Tedaviden sonra yara tekrardan oluşur mu?

 • Gebelik İçin Yeterli Zaman Geçmiş midir?

  Merhaba doktor hanım. Ben ilk bebeğimi geçtiğimiz 29 ekimde karnımda kaybettim. Tekrar gebe kalmak istiyorum ama 5 ay geçmiş olmasına rağmen henüz bir sonuç elde edemedim. Sizce doktora gitmeli miyim, yoksa henüz yeterli zaman geçmedi mi? Teşekkürler.

 • Annemin Adet Kanaması Durmuyor. Ne Yapmalıyız?

  Merhaba hocam, ben annemin adına yazıyorum. Annem 42 yaşında. 3 ay önceki adetinde kanaması durmamıştı, hastaneye gittik, rahim duvarında kalınlaşma olduğunu söylediler. Doktor ilaçları kullanıp tekrar gelmesini söyledi. Doğum kontrol hapı ve enfeksyon kapmaması için bir ilaç verdi. Bu ay 3. gün olmasına rağmen annem aşırı kanaması olduğunu söylüyor. Ne yapmamız gerekir? Şimdiden teşekkürler.

 • Sezeryan Ücretleri Hakkında Bilgi Verir misiniz?

  Merhabalar, 29+1 günlük hamileyim. Ankara’ya geldiğimde sizin merkezinize gelmeyi düşünüyorum. Sezeryan doğum ücretleri hakkında bilgi vermeniz mümkün mü?

 • Rahim Açıldığında Dikiş Atılması Doğru mu?

  2 ay önce 18 haftalık bebeğimi rahim açılması nedeniyle kaybettim. Rahim açıldığında hastaneye gittim ve doktorum serkelaj dikiş attı, ancak dikiş sırasında su kesesi delindi ve 1 gün sonra ilaçla bebeğimi düşürüp kürtaj oldum. Tekrar gebelik düşünüyorum. 2. gebeliğimde de böyle bir sorunla karşılaşırmıyım, dikiş atılma durumu nedir?

 • Regl Kanamam 15 Gündür Devam Ediyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, regl kanamam 15 gündür devam ediyor. Normalde 6 günde bitiyordu, ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. Ne yapmalıyım?

 • Çatlama İğnesinden Sonra Tekrar İlişkiye Girmek Zararlı mıdır?

  Merhaba hocam; ben bu ay 3. kez klomeni kullandım. Geçen ay ovitrelle iğnesi vuruldum ama maalesef gebelik oluşmadı. Bu ay doktorum siklusun 12 günü akşam ilişki olması gerektiğini söyledi ve pregnyl çatlatma iğnesi vuruldum ve iğne vurulduktan 36 saat sonra son kez ilişki olması gerektiğini ve bu ilişkiden sonra tekrar ilişki yasak dedi. Endo. 6,6 ro 27.0mm lo 29.1mm. Sizin öneriniz nedir bilgi verir misiniz? İğneden 36 saat sonra ilişki olduktan sonra tekrar ilişki olması zararlı mıdır?

 • 8 Ay Önce Düşük Yaptım, Bu Hamile Kalamamı Etkiler mi?

  Merhaba hocam ben yaklaşık 8 ay önce düşük yaptım daha doğrusu 2 aylık bebek karnımda öldü. Kürtaj sonrası adet öncesi en fazla 8 gün kanamam oluyor yani leke halinde geliyor. Doktora gittim usg sonucu yumurtaların tembelleşmiş dedi sanki menopoza girmiş kadının yumurtası gibi olmuş dedi. Sonra hormon testi yaptı estradiol 76.4, fsh 2.84, ft3 4.60, ft4 1.57, lh1.00, prolaktin16.1, tsh0.389 çıktı ve kullanmam için diane 35 diye bir hap verdi. Onu kullanıyorum fakat hapın 13. günü lekeli kan yine gelmeye başladı. Hapı yine kullanıyorum birde doktorum hamile kalmam gerektiğini söyledi. Bu tahlil sonuçlarıyla hamile kalabilir miyim? Daha doğrusu tahlil sonuçları kötümü çok korkuyorum hamile kalamam diye. Şimdiden teşekkürler.

 • Çatlama İğnesinin Faydası Var mı? Bu İğne Vurulduktan Sonra Kaç Saat Sonra İlişkiye Girilmeli?

  Merhaba hocam; bu ay klomen kullanıp folikül takibe alındım en son yumurtalıklarım siklusun 16. günü sol taraf 36.5mm sağ taraf 24.3mm Endo.11.4mm olmuştu doktorum ovitrelle iğnesi vurulmamı ve 36 saat sonra ilişkiye girmemi söyledi ve artık adet gecikmesi olunca doktora gideceğim. İğneden sonra 1 kez mi ilişkiye girmek gerekiyor yoksa fark etmez mi bunu merak ettim? Ovitrelle çatlatma iğnesinin ne kadar faydası var hamilelik şansımı artırır mı? Teşekkürler.

 • Bebeğimin Ölümü Eşimle Benim Kan Gruplarımızdan Dolayı Olabilir mi?

  Hocam iyi akşamlar bir sorum olacak benim ilk bebeğim karnımda öldü ve neden öldüğü belli değil. Doktor hiç bir sebep yok ölmesi için dedi. Benim kan grubum AB(+) eşimin kan grubu B(+) sizce böyle bir kan grubunda uyuşmazlık olur mu? Bebeğim o sebepten ölmüş olabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

 • İltihabın Hamilelik Üstüne Nasıl Etkileri Olabilir?

  Merhaba hocam birkaç sorum olacak iltihap hamile kalmaya bir neden mi, hamile kalan bir kişinin bebeği iltihaptan dolayı düşer mi? Bir de gebelikte cinsel ilişki bebeğin düşük riskini artırır mı?

 • Kızlık Zarı Tam Bir ilişkiye Girmeden Yırtılabilir mi?

  Hocam ben kız arkadaşımla tam bir ilişkiye girmedim sadece sürtünme yoluyla. Ama kız arkadaşımdan kahverengi tonlarında birde sanki bir et parçası gibi bir şey geldi. Bunun kızlık zarıyla alakası var mıdır? Bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Hamile Kalmış Olabilir miyim?

  Merhaba ben ilkem. Nişanlım 5 ya da 6 Haziranda benim üzerime boşaldı. Onda çamaşır yoktu ama bende iç çamaşırı vardı. Ben çamaşırımda spermlerin ıslaklığını hissettim acaba hamile kalma ihtimalim var mı? Bundan sonra 12 Haziranda adet oldum ama kısa sürdü. Karnım şişti benim, ayrıca normal akıntının yanında kahverengi sümüksü bir akıntıda geliyor. 3 Temmuzda kanda gebelik testi yaptırdım sonuç 0,2 çıktı referans değerler 0-5. Sizce çok küçükte olsa hamile kalma olasılığı var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

 • Âdetim Bitmesine Rağmen Az Miktarda Kanamamın Olmasının Sebebi Ne Olabilir?

  Merhabalar, 21 Haziranda âdetim bitti, fakat 26 Haziranda pembemsi bir kanamam oldu, miktar olarak az ama hala devam ediyor, bu neden dolayı olabilir acaba? Bu arada 26 yaşındayım ve evliyim. Şimdiden teşekkürler.

 • 2 Senedir Korunmadığımız Halde Hamile Kalamamamın Sebebi Nedir?

  Merhaba. Sürekli adet görüyormuşum gibi yoğun bir akıntım var artı eşimle korunmadığımız halde hamile kalmıyorum. Bir tane çocuğum var. 9 sene sonra tekrar istedik ve 2 senedir korunmuyorum. 31 yaşındayım beni yönlendirirseniz sevinirim teşekkürler.

 • Kızlık Zarı Diktirmenin Maliyeti Nedir?

  Merhaba doktor hanım ben 20 yaşındayım 2 sene önce bir birlikteliğim oldu ve kızlığım bozuldu. Bunun için önlem almak istiyorum gerekirse sizin hastaneye de gelebilirim ama sadece benim öğrenmek istediğim maliyetidir. Cevap verirseniz sevinirim.

 • Muayene Esnasında Kızlık Zarı Bozulur mu?

  Merhaba, kızlık zarı konusu kafama çok takılıyor ve bu durum derslerimi çok kötü etkiliyor. Bir kadın doğum doktoruna muayene oldum fakat muayene sırasında çok canım acıdı. Doktor bir sorun olmadığını söyledi. Muayeneden sonra hiçbir kan gelmedi. Acaba muayene sırasında bir şey olmuş olma ihtimali var mı? Tekrar muayene olmak istiyorum fakat muayene sırasında bir şey olmasından korkuyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 • 2 Aydır Adet Olmadım, Hamile miyim?

  Merhaba doktor ben 9 aylık evliyim. Ocak 23 de adet oldum şubat da ve mart da olmadım. Acaba gebe miyim? Cevap verirseniz teşekkür ederim şimdiden.

 • Adet Dönemimin Bittiği Gün İlişkiye Girdim, Kan Geldi. Kızlık Zarım Patlamış Olabilir mi?

  Merhaba, ilk ilişkim adet dönemimin bittiği gün oldu ve kan geldi. Sonrasında hiç kan gelmedi. Daha önce doktora gittiğimde, kızlık zarımın geride olduğunu söylemişti. Sizce bununla bir ilgisi olabilir mi? Sürekli ilişkiye giriyoruz, kızlık zarım patlamış mıdır?

 • Bebek Sahibi Olamayışımızın Nedeni Adet Düzensizliği Olabilir mi?

  26 yaşındayım ve 8 aylık evliyim. Bebek sahibi olmak istiyoruz ancak olmuyor. Adetlerim düzensiz ve idrar yollarımda iltihap var. Ne yapmalıyım? Bebeğimizin olmama sebebi ne olabilir?

 • Kist Ameliyatı Bebek Sahibi Olmak İçin Sorun Olur mu?

  Merhaba, 1,5 yıllık evliyiz ve henüz bebek sahibi olamadık. Bende, demir eksikliğine bağlı kansızlık var. Bir de yaklaşık 2 yıl önce Seröz Over Kisti ameliyatı oldum. Kist 13 cm idi ve içi su doluydu. Adetlerimde düzensizlik yok, ama sadece bu ay 4 gün gecikti. Sabah gebelik testi yaptım, sonuç negatif çıktı. Öğlen ise, adet oldum. Hamile olma ihtimalim var mı? Bu gecikmenin sebebi ne olabilir? Kist ameliyatı bebek için sorun olabilir mi?

 • Acaba Hamile miyim?

  Merhaba, adetim 1 hafta gecikti. 4 defa idrarla gebelik testi yaptım, 4'ü de negatif çıktı. Kanda Beta-HCG testi yaptırdım. Beta-HCG 2,0 mlu/ml; referans değeri ise 5,0 çıktı. Testi yaptırdığım yer hamile olduğumu, ana sağlığı merkezi ise, aynı test sonucuna göre hamile olmadığımı söyledi. Acaba hamile miyim?

 • 25 Günlük Hamileyim ve Kahverengi Akıntımın Sebebi Ne Olabilir?

  İyi günler hamileyim ama devamlı kahverenginde akıntım oluyor. 25 günlük hamileyim bunun nedeni ne olabilir? Bilgilendirirseniz sevinirim iyi çalışmalar.

 • Uzun Süredir Adet Görmüyorum, Bunun Sebebi Stres Olabilir mi?

  Ben 16 yaşındayım ve uzun dönemdir adet görmüyorum ama 2-3 gündür ağrım var. Bunun nedeni stres mi?

 • Hamilelik Tarihi Neye Göre Hesaplanır?

  İyi günler. Gebelikte kaç hafta hamile olduğumu öğrenmek için son adet tarihimden mi yoksa ovulasyon gününden mi hesaplamalıyım? Hangisi doğrudur?

 • Bebeğimi Düşürdükten Sonra Hamile Kaldım, Bu Bebeğim İçinde Risk Var mı?

  Merhaba Şükran Hanım ben Aralık 19 da kanamalı bir şekilde bebeğimi düşürdüm. Kürtaj oldum ve tekrar hamile kaldım bu ay. Erken bir gebelik mi oldu, bu bebeğimde düşer mi acaba? Yapılacak önlem alabileceğim bir test falan var mı?

 • Hymenoplasti Ameliyatı Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

  Merhaba ben hymenoplasti denilen ameliyatla ilgili bilgi almak istiyorum. Kalıcı olan nasıl oluyor ya da evlenmeden bir iki gün önce olanı nasıl oluyor? Bir de çok zor bir şey mi yatmak gerekiyor mu?

 • Polikistik Over Sendromu Hastasıyım ve Adetlerim Düzensiz. Ne Yapmam Gerekiyor?

  Merhaba, 1,5 yıllık evliyim. Sağ ve sol over'da PCO var. Adetlerim düzensiz. Ancak, hormon tahlillerimin hepsi ve eşimin sperm sayısı normal. Doktor Klomen önerdi ve adetin 3. günü başlayıp, 5 gün boyunca içmemi söyledi. Bugün adetin üstünden 9 gün geçti ve kasıklarımda adet oluyormuşum gibi ağrı var. Bu, yumurtanın çatladığını mı gösterir? Doktor, yumurtaların çatlaması için herhangi bir ilaç vermedi. Acaba kendiliğinden çatlayabilirliğine mi bakıyor? Yaklaşık 1,5 hafta sonra progesterona bakılacak. Bu değerin normalden yüksek çıkması mı gerekiyor?

 • Hamileliğimin İkinci Haftasında Röntgen Çektirdim. Bebeğe Etkisi Olur mu?

  İyi günler hocam, ben 4 haftalık hamileyim ama hamileliğimin 2. haftasında ayağımdan röntgen çektirdim. Bebeğe etkisi olur mu? Bebeği aldırmak gerekir mi?

 • İlk Sezaryenimin Üzerinden 2 Yıl Geçmeden Hamile Kaldım. Ne Gibi Zorluklarla Karşılaşırım?

  Merhaba ben daha yeni üye oldum inşallah kafamda hiç soru işareti kalmaz. Benim 15 aylık bir kızım var, şimdi ise yaklaşık 9 haftalık hamileyim. Kızım sezaryenle ile doğdu. Bildiğim kadarıyla aradan 2 yıl geçmesi gerekiyor. Acaba hamileliğim süresince ne gibi zorluklarla karşılaşırım?

 • Eşimde Adet Düzensizliği Var ve 45 Gündür Adet Olmadı. Ne Yapmalıyız?

  Merhaba, 6 ay önce evlendim. Eşimin adet düzensizliği sorunu olduğunu 3 ay önce öğrendim. Akıntı geliyor ve günde ortalama 2 tane iç çamaşırı değiştiriyor. Akıntı bazen yeşil oluyormuş. 45 gündür adet görmedi. Karnı şiş ancak kan testi yapıldı ve hamile değil. Ayrıca sağlığına hiç dikkat etmiyor. Ne yapmam gerekir?

 • Epidural Normal Doğumun Riskleri Nelerdir?

  Merhaba, ben 6 aylık hamileyim ve epidural normal doğumu merak ediyorum. Epidural normal doğumda ıkınma hissi var mı? Sancı hissediliyor mu? Riskleri nelerdir? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

 • Adet Gecikmem Olmadı Fakat İdrar Testi Pozitif Çıktı. Hemen Doktora Görünmeli miyim?

  Merhaba hocam, 26 günde bir adet oluyorum ve 1 Ocak 2009 tarihinde adet oldum. Ayın 23’ünde idrar testi yaptım ve pozitif çıktı. Adet gecikmem olmadı henüz. Hemen doktora görünmeli miyim yoksa 1 hafta daha beklemeli miyim?

 • Zayıf Olmam Hamile Kalmamı Etkiler mi?

  Çok zayıfım 28 yaşındayım bu hamile kalmamı ve hamileliğimi etkiler mi?

 • Kürtajdan Kısa Süre Sonra Tekrar Hamile Kalabilir miyim?

  Merhaba, geri çekilme yöntemiyle %30 gebe kalma olasılığı olduğu söyleniyor. Kürtajdan sonra yumurtlama dönemi aynen devam mı ediyor, yani kürtaj olduktan sonra kısa sürede hamile kalabilir miyim?

 • Geri Çekilme Yöntemiyle Hamile Kalınır mı?

  Merhaba ben 7 hafta 4 günlük hamileyken kürtaj oldum. İşlemden sonra 18 gün geçti nişanlımla geri çekilme yöntemiyle birlikte olduk. Şuanda hamile olma riskim var mı?

 • Adetim Düzensiz Oluyor ve Sürekli Akıntım Oluyor. Akıntı Olmaması İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben 19 yaşındayım. Adetim düzensiz oluyor ve sürekli akıntım geliyor. Ultrasonda yumurtalıklarım normal çıktı. Akıntımın olmaması için ne yapmam gerekir?

 • Doktora Danışmadan Doğum Kontrol Hapı Kullanmamda Bir Sorun Yaşar mıyım?

  Merhaba Şükran Hanım, şu anda bulunduğum ilçede düzgün bir sağlık kuruluşu olmadığı için doktora gidemiyorum. 11 aylık kızım var. Daha önce eşim korunuyordu fakat şimdi ben korunmak istiyorum. Doğum kontrol hapını doktora gitmeden alsam bir sorun olur mu?

 • Doğum Kontrol Hapını Düzensiz Kullandım. Hamile Olmama İhtimal Var mı?

  Merhaba, ben 22 yaşındayım, yaklaşık 5-6 ay doğum kontrol hapı (yasmin) kullandım. Eylül ayında adet gördükten sonra bıraktım. Ekim ayındaki adetimde tekrar başladım ve kasımda midemi ağrıttığı, zayıflattığı için tekrar bıraktım. Aralık ayında adet görmedim. Hamile olmama ihtimal var mı?

 • Hamileyim ve Halsizlik, Göz Kararması, Mide Bulantısı Şikayetlerim Var. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, 4 haftalık hamileyim, fakat şu aralar göz kararmaları, halsizlik, çok uyuma hissi, hafif mide bulantılarım var. Bu belirtiler normal mi? Bir hekime görünmeli miyim?

 • 6 Aylık Evliyim Fakat İlişkiye Giremiyorum. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba doktor hanım, 6 aylık evliyim. İlişkiye giremiyorum, korkuyorum. Kendimi çok kasıyorum, çaresi mümkün mü acaba? Bir kaç dr gittim ama hiç bir sonuç olmadı. Kayganlaştırıcı, sakinleştirici hap verdiler ama hiç bir faydası olmadı. Ne yapmam lazım?

 • Saç Diplerimdeki Alerji Nedeniyle Kullandığım Şampuanın 1 Aylık Bebeğime Zararı Olur mu?

  Merhaba, 1 aylık hamileyim. Saç diplerimdeki alerji nedeniyle Ketoral şampuan kullanıyorum. Bir de yüzümdeki sivilceler için Siveks gibi losyon kremler kullanıyorum. Bunların bebeğe bir zararı olur mu?

 • Spermin Vajinaya Değmesiyle Gebelik Oluşur mu?

  Merhaba doktor hanım. İlişki olmadan gebe kalınır mı? Spermin vajinaya değmesi gebelik oluşturur mu?

 • Doktorum Kan Tahlili ve Ultrason İstedi. Kan Tahlilim Temiz, Ultrason Çektirmeli miyim?

  Merhaba, doktorum kan tahlili ve göğüsten ultrason istedi. Kan tahlilim normal çıktı. Ultrasonda kötü bir şey çıkma ihtimali var mıdır? Bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Genital Bölgemdeki Akıntı ve Sancı İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba doktor hanım. Genital bölgemde uzun zamandır yoğun bir akıntı yanma ve kaşıntı var. Bunların geçmesi için flucan isimli ilacı kullandım ama faydası olmadı hala devam ediyor. Son günlerde de yumurtalıklarımda sancı var, sizce bunların nedeni ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim, iyi çalışmalar.

 • 7 Ay Önce Sezaryen İle Doğum Yaptım. Tekrar Hamileyim. Dikişler Sorun Çıkarır mı?

  Merhaba, 7 ay önce sezaryen ile doğum yaptım. Korunmamıza rağmen 4 haftalık hamileyim. Bebeğim halen emiyor. Emmeye ne zamana kadar devam edebilir? Aradan çok zaman geçmediği için dikişler sorun çıkarır mı?

 • İdrarımı Yaptıktan Sonra Kan Geliyor. Kızlık Zarının Yırtılmasıyla İlgili Olabilir mi?

  Merhaba, ben 21 yaşındayım ve 1 hafta önce evlendim. Çok sık idrara çıkıyorum ve idrardan sonra kan geliyor ama idrarla karışık değil ve çok aşırı yanma oluyor. Bunun kızlık zarı yırtılmasıyla mı, yoksa başka bir şeyle mi alakası var? Çok endişeliyim.

 • 19 Haftalık Hamileyim. İdrarımda Kan Gördüm. Hamileliğim Tehlikede mi?

  Merhaba, 34 yaşındayım ve 19 haftalık hamileyim (ikinci hamileliğim). Bu haftaya kadar çok sağlıklı geldim, fakat 2 gün önce sabah ilk idrarımda kan gördüm ve çok korktum. Jinekoloğum, yaptığı muayene sonucu, bu durumun normal olduğunu, bebeğin gelişiminde problem olmadığını ve geçici bir durum olduğunu söyledi. Fakat gün içerisinde tekrarlayınca, doğum merkezine gittim. Yapılan inceleme sonucu, yine bebekte anormallik olmadığı, kanın tamamen plasenta ile ilgili olduğu yani plasentanin olması gereken yerden daha aşağıda olduğu, sürtünmeden ötürü kan geldiği söylendi. Ama o kadar huzursuzum ki, çok korkuyorum. Hamileliğim tehlikede mi?

 • Kürtajdan Sonra Yumurtalıklarımda Kayma Olmuş. Ne Yapmam Gerekiyor?

  Hocam şöyle sorayım. Kürtaj olduktan sonra yumurtalığım yerinden kaymış. Yerine tekrar oturması için ne yapmam gerekiyor? Tedavi yöntemleri nelerdir? Teşekkürler.

 • Kürtaj Sırasında Yumurtalığım Kaymış ve Hamile Kalmam Gerekiyormuş. Ne Önerirsiniz?

  Merhaba, yaklaşık 3 ay kadar önce kürtaj oldum. İçindeki zar tam temizlenmemiş ve tekrar bir operasyon yapıldı. Daha sonra kanamalarım sürekli devam etti. Doktoruma tekrar gittim ve bana yumurtalığımın kaydığını, acilen hamile kalıp doğum yapmam gerektiğini söyledi. Eşim askerde olduğundan şu an hamile kalmam mümkün değil. Bunun bana zararları ne olabilir? Başka tedavi yöntemleri var mıdır?

 • Doğum Kontrol Hapları Adet Gününü Uzatır mı?

  Doğum kontrol hapları adet gününü uzatır mı? Ben hapı kullandığım ilk ay bir hafta geçti dokuz gün oldu hala adet görüyorum. Normalde bu kadar sürmüyordu, acaba hapın etkisi mi bu?

 • Doğum Kontrol Hapına Bir Sonraki Ay Nasıl Başlamalıyım?

  Merhaba ben adet olduğum ilk gün doğum kontrol hapı (yasmin) aldım. Bir sonraki ay ne zaman kullanacağımı bilmiyorum, daha doğrusu nasıl kullanacağımı bilmiyorum tam anlamıyla. Bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

 • Yumurtalığımda Doğuştan Şekil Bozukluğu Varmış. Çocuk Sahibi Olabilir miyim?

  Doktora gittiğimde doğuştan yumurtalığımda şekil bozukluğu var dedi. Bunun tedavisi var mı? 23 yaşındayım, bebek istiyoruz. Ben bebek sahibi olabilir miyim?

 • Rahim Kalınlaşması ve Kilo Problemim Var. Hamile Kalmamı Engeller mi?

  Merhaba, 33 yaşındayım ve bir kızım var. 25 günde bir adet gören biriyim. Adetim 5 gün gecikti. İdrar testi yaptırdım, negatif çıktı. 15. gün doktora gittim, tahlil sonuçları da negatif çıktı. Aynı gün doktorum vajinal ultrasonla baktı ve gebelik olmadığını ama rahim kalınlaşması olduğunu söyledi. Bana Farbutol verdi ve 3.gün adetim gelmeye başladı. İlk kez adet gecikmesi başıma geldi. Kızım, 30 haftalık preeklemsi erken doğumla dünyaya geldi. Şimdi tekrar anne olmak istiyorum ama çok korkuyorum. Bebe aspirini ve folik asit kullanıyorum. Ayrıca 93 kiloyum. Bu durumda doğum yapabilir miyim?

 • 1 Gün Unutulan Doğum Kontrol Hapı Korumayı Engeller mi?

  Merhabalar, yaklaşık 1 yılı aşkın süredir doğum kontrol hapı kullanmaktayım. İlacı almayı unuttuğum bir günde girdiğim ilişkiden hamile kalma olasılığım var mıdır? İlacı içmeyi sadece bir gün unuttum, unuttuğumun ertesi günü 2 hapı birlikte yuttum. Son hapımı ilişkiye girmeden yaklaşık 24 saat önce hapı almıştım. Bir günlük unutulan ilaç korumayı engeller mi?

 • Hamile Olduğumu Öğrenmeden 2 Gün Önce Tomografi Çekilmiştim. Bunun Bir Zararı Olur mu?

  23 Eylülde adet günüm başladı ve orta doğu hastaneye gittiğimde 5 hafta 3 günlük hamile olduğumu söylediler. Ben hamile olduğumu öğrendiğim tarih 29 Ekim di ve ben bilmeden 25 Ekimde tomografi çekildim kolum için. Acaba risk var mı çok endişeliyim?

 • Adet Düzensizliğim ve Vajinamda Kitle Var. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, 37 yaşındayım ve bekarım. Benim sorunlarımdan biri adet düzensizliği. 2. aydır adet görmedim, belirtileri oluyor ama olamıyorum. Cinsel beraberlik yaşadım ancak sonrasında adet oldum. Ne yapabilirim? Diğer sıkıntım, 1 yıl önce, vajina iç duvarında badem büyüklüğünde bir kitle fark ettim ve bu zamanla küçüldü. Sebebi ne olabilir? Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Ön Sevişme Sırasında Giyinikken Boşaldım. Spermlerin Nişanlıma Geçme İhtimali Var mı?

  Merhaba, nişanlımla ön sevişme esnasında boşaldım. İkimizin de üzerinde çamaşır ve pantolon vardı. Ben boşaldığımda meni pantolonumdan dışarı çıkmış, ancak ona geçti mi geçmedi mi bilmiyoruz. Böyle bir durumda spermlerin ona geçip zarar verme ihtimali var mı?

 • Hamile Kalmak İstiyorum Fakat Adetlerimde 22 Günlük Gecikme Söz Konusu. Ne Önerirsiniz?

  Hocam ben 23 yaşındayım, gebelik planlıyoruz ama olmuyor. Size sorum şu; 2 aydır gebeliği planlıyoruz daha önce hiç adet düzensizliğim yoktu. Şu 2 aydır adet düzensizliğim var. Benim düşüncem acaba yumurtam çatlamadığı için mi adet gecikmesi olur? 22 gün gecikiyor. Yoksa polikistik over kisti mi vardır? Ama onların yan etkilerinde kıllanma var bende kıllanma söz konusu değil. Sadece adet düzensizliği (22 gün gecikme) gebe kalamama gibi sorunlarım var. Benim sorunum nedir?

 • Hamileyken Antibiyotik Kullanmak Bebeğe Zarar Verir mi?

  Merhaba, ben 25 yaşında ve 28 haftalık hamile bir bayanım. Doktor, yapılan idrar tahlili sonucunda enfeksiyon görüldüğünü, kan testlerinde ise kansızlık başlangıcı olduğunu, her ikisi için de ilaç kullanmam gerektiğini söyledi. İdrar yolu enfeksiyonu için Duocid ve Monural toz ilaçlarını, kansızlık için de Elevit Pronatal B vitaminini yazdı. Kullandığım ilaçların hiçbir faydasını göremedim. Tekrarlanan testlerde, enfeksiyonun devam ettiği ve gaita kültüründe de bakteri görüldü. Doktorum her ikisi için de antibiyotik kullanmamın bebek açısından zararlı olduğunu söyledi. Şu anda kasıklarımda 5 gündür devam eden ağrı ve ani kasılmalar, idrarımı yaparken ve sonrasında yanma var. Sizce bu şikayetlerim erken doğum belirtisi olabilir mi?

 • Adetlerimde Gecikmeler Oluyor Gebelik Testleri Negatif Çıkıyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Hocam 23 yaşındayım gebe kalmayı planlıyorum. 2 aydır âdetim çok düzensiz, geçen ay 20 gün gecikti, bu ay ise 19 gün oldu hala gelmedi. Gebelik testi hem kanda hem idrarda yaptırıyorum negatif. Acaba bunun sebebi nedir? Gebelik varsa da şu günler içerisinde gözükmüyor olabilir mi?

 • İdrar Sonrası Kokulu Bir Akıntı Geliyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, 22 yaşında bir bayanım. Şikayetim idrar yollarımdaki yanma ve iltihap. İdrara sık çıkıyorum, kasıklarımda ağrı oluyor ve bazen de idrarımdan 1-2 damla kan geliyor. İdrar sonrası, akışkan, koyu renkli ve kokulu bir akıntı geliyor. Bunun sebebi ne olabilir?

 • Gebeliğim İçin 3 Boyutlu Ultrasona Girmem Şart mı?

  Merhaba 22 haftalık gebeyim doktorum 3 boyutlu ultrasona girmem için bir adres verdi. Maddi olarak bunu karşılayamayacağız, üstelik araştırdık başka yerlerde daha çok ücret istiyorlar. Eşimle karasız kaldık bu bebeğimiz için çok önemli mi? İlla girmem gerekiyor mu? Bu 3 boyutlu ultrasona girmediğim için doktorumla sorun yaşar mıyım? Teşekkürler.

 • Âdetin İlk Anında İlişkiye Girilip İçeri Boşaldığında Hamile Kalma Olasılığı Var mıdır?

  Merhaba şükran hanım. Ben 22 yaşındayım, adet olduğum gün hatta anda nişanlımla korunmadan ilişkiye girdik. İçime boşaldı, hamile kalınmaz diye biliyorum ama yinede içimde bir kuşku var. Bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim.

 • Polikistik Over Sendromu Hakkında Bilgi Verebilir misiniz?

  POC’liyim (Polikistik over sendromu) 1 yıldır korunmuyorum. Adet düzensizliğim söz konusu yalnız gecikmeli oluyorum. Bir kaç ay kendiliğinden bir kaç ay ilaçlarla bu durumda yumurtlama gerceklesıyor mu?

  1. Adet gecikmesi yaşayan bir bayan yumurtlayıp yumurtlamadığını nasıl anlar?
  2. Kendiliğinden gebe kalma ihtimali var mıdır?
  3. Doğum kontrol hapları etkisini sürdürür mü yoksa hemen ilaç kesiminde etkisi azalır mı?
  4. Pocs kesin çözümü yok mudur? Sevgiler.

 • 1,5 Yaşındaki Kızımın Vajinası Kapalı. Üniversite Hastanesine Götürmeme Gerek Var mı?

  1.5 yaşındaki kızımın vajinası kapalı. Götürdüğüm doktor ultrason istedi. Ultrasonda her şey normal çıktı. Ama hiç bir şey söylemeden bir üniversite hastanesine sevk etti. Üniversite hastanesine götürmeme gerçekten gerek var mı? Lütfen yardım edin. Netten araştırdım çok basit bir işlemmiş. Neden tedavi etmedi anlamadım.

 • İlişkiden Sonra Ertesi Gün Hapı Aldım, Âdetimin Üstünden 45 Gün Geçti. Hamile Olabilir miyim?

  Ayın 19nda yüzeysel bir şeyler yaşadım. Erkek arkadaşımla kızlığım bozulmadım vajinamın arasına boşaldı. Sürtünürken bu olaydan 26 saat sonra ertesi gün hapı aldım. Bu hapı aldıktan yaklaşık 10 gün sonra âdetimden 3 gün önce kanamam oldu 3 gün sürdü ilk günü az 2. Günü adet kanaması gibi 3. Günde azdı. Âdetimden 1 gün önce ayın 2sinde kan testi yaptırdım negatif çıktı. Âdetimin üstünden 45 gün geçti ama hala adet olmadım hamile miyim sizce?

 • Tiroid Hastasıyım ve 4. Sezaryenin Riski Var mı?

  Ben tiroid kanseriyim, 9 ay önce ameliyat oldum. şu an 23 haftalık gebeyim. 4. sezaryenin riski var mı?

 • Adet Düzensizliği Neden Kaynaklanabilir ve Bunun İçin Ne Yapabilirim?

  İyi çalışmalar. 1,5 yıllık evliyim. İlk 5 ay gebeliği planladık ama ilk 5 ay olmadı. Daha sonra panik atak tedavisi görmek zorunda olduğum için hap kullanıyordum 6 ay erteledik bebeği. Şimdi 3 aydır deniyoruz ama gene gebe kalamıyorum. Son iki aydır adet düzensizliğim var. Geçen ay 20 gün gelmedi, bu ay ise 12 gün oldu âdetim gelmedi test yaptırdım gebelik yok. Adet düzensizliği neden kaynaklanabilir? Gebe kalmam için ne yapmam gerekiyor?

 • Rahim Kanallarım Kapalı. Ameliyat mı Olmalıyım, Tüp Bebek mi Denemeliyim?

  Merhabalar, rahim kanallarımın (tüplerim) kapalı olduğu ve ameliyat olmam gerektiğini söylediler. Ayrıca tüp bebek denememizi önerdiler. Ben bu durumda kararsız kaldım, hangisinin daha avantajlı olduğunu bilmiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Rahmimde Yara ve Kist Var. Adet Bitiminde İlişkiye Girdim ve Hamile Olma İhtimalim Nedir?

  Merhaba ben daha önce doktora gittim. Rahimde yara ve kist var dedi, tedavi olmadım. Sorum şu adet bitim gününün ertesi günü ilişkiye girdim ve korunmadık. Şu an tereddütteyim daha önce bir kere daha oldu, hamile kalmadım. Şu an hamile kalma riskim ne kadar ve hamileysem ne zaman öğrenebilirim? Teşekkürler.

 • Kahve renkli, Kötü Kokulu Akıntım Mevcut. Ne Yapmam Gerekiyor?

  2 çocuk annesiyim. Hiç bu zamana kadar şu anda yaşadığım rahatsızlığı yaşamadım. 3 kez doktora gitmeme rağmen sonuç alamadım. Akıntı ve renkte kahverengi kötü koku hissediyorum. Ne yapmam gerekir? Sonunda büyük sorunla karşılaşmaktan korkuyorum.

 • 2 Sezaryenden Sonra 3. Bebeğimi de Sezaryenle Yapabilir miyim?

  2 tane sezaryenle doğum yaptım. 3.bebeğimi tekrar sezaryenle doğum yapabilir miyim, bir sakıncası var mı?

 • Doğum Kontrol Hapı Kullandığımdan Beri Ağrı ve Kanamam Oluyor. Sebebi Nedir?

  Merhaba, 4 yıllık evliyim ve 1 çocuğum var. Doğum kontrol hapıyla korunuyorum. Hapı kullanmaya başladığımdan itibaren, adetim bittikten 1 hafta sonra tekrar kanamalarım ve ağrılarım oluyor. Sebebi ne olabilir, önerileriniz nelerdir?

 • Adet Sonrası Tekrar Kanamalarım Oluyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, 43 yaşındayım. 1 yıldır adetlerimde değişiklikler var. Adetim bitiyor, 10 gün sonra tekrar bir kanamam oluyor ve 2 gün sürüyor. Bu aradaki kanamalarım beni endişelendiriyor. Sebebi ne olabilir?

 • Doğum Kontrol Hapına Başladım Fakat 21 Gün Kanamam Oldu. Hapı Değiştirmeli miyim?

  İyi günler, ben 25 yaşındayım. Önümüzdeki ay evleneceğim. Bu sebeple ayın 15’inde, adetimin il günü Yasmin adlı doğum kontrol hapına başladım. 21 günlük süre boyunca sürekli ara kanamam oldu. Şimdi 7 günlük aradayım. Yeni kutuya başladığımda doğum kontrol hapının markasını değiştirmeli miyim?

 • Kız Arkadaşımın Hamile Kalmaması İçin Ne Yapabiliriz?

  Kız arkadaşımla ilişki yaşamak istiyorum ama hamile kalmasından korkuyorum. Bunun için önereceğiniz ilaca ihtiyacım var. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

 • Enfeksiyon Bölümünde Yapılan Tahlillerimin Sonucuna Göre Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, ben şu an enfeksiyon bölümüne yönlendirildim ve orada tahlillerim yapılıyor. Sonuçlarımla birlikte sizin hastanenize başvurmam mümkün mü?

 • Adetim Gecikti Fakat Hamilelik Belirtisi Yok. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, ben 20 yaşındayım ve erkek arkadaşımla isteyerek beraber oldum. Adetim gecikti, normalde olmam gerekiyordu ama hiçbir hamilelik belirtisi de yok. Sadece karın ağrısı çekiyorum ve göğüslerimde çok az ağrı var. Hamile olma ihtimalim var mı?

 • Kızlık Zarı Onarımı Hakkında Bilgi Verir misiniz?

  Selamlar, hastanenizde kızlık zarı dikimi yapılıyor mu? Yapılıyorsa eğer ortalama maliyeti nedir?

 • Testlerimde bir sorun çıkmadı, 1 yıldır korunmuyoruz. Ne Yapmamız Gerekir?

  Merhaba, ben 6 senelik evliyim ve 1 tane kızım var. Yaklaşık 1 yıldır korunmuyoruz. Adetlerim sancılı ve akıntım oluyor. Bütün testleri yaptırdım ama bir şey çıkmadı. Ne yapmalıyım?

 • Gebelik için Histereskopi mi, Yoksa Laparoskopi mi Yaptırmam Doğru Olur?

  Merhaba, 5 yıllık evliyim. 4 yıldır bebek için tedavi görüyoruz. 8 ay yumurta takibi, 1 kez aşılama, 1 kez de tüp bebek yaptırdık. Transferin 11. günü kan değerim 62,3 çıktı, gebelik oluştu fakat ertesi gün lekelenmeler arttı ve düşükle sonuçlandı. Doktorum bu tedavinin sonunda histereskopi önerdi. Daha öncede laparoskopi önerilmişti ama yaptıramamıştık. Şimdi histereskopi mi yoksa laparoskopi mi yaptırmam doğru olur? Siz hangisini önerirsiniz?

 • Hamile Kalamıyorum. Doğal Yolla Anne Olabilir miyim?

  Merhaba, benim sorunum hamile kalamamak. Yumurtalıklarımdan birisi çalışmıyor. 2 sefer ilaç tedavisi gördüm, çatlama oldu ama gebelik oluşmadı, eşimin sperm testi geç istendi. Sonucunda ise 100 spermden sadece birisi sağlam, gerisi defolu dendi. Sizce doğal yolla anne olabilir miyim?

 • Plesenta, Rahime ve İdrar Keseme Yapışmış. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, 4. sezeryanımı yapacağım. Son 2 sezeryanım 5 ay arayla oldu. Plesenta, rahime ve idrar keseme yapışmış. Doktor çok riskli bir ameliyat geçireceğimi söyledi. Rahimi alabilirlermiş, hatta ölebilirmişim. Beni bu konuda aydınlatır mısınız?

 • Adet Düzensizliğim Var. Doktorun Verdiği İlacı Kullanmalı mıyım?

  Merhaba, benim sorunum adet düzensizliklerim. 1,5 senedir adetlerim düzensiz. Doktora gittim ve permenopoz dönem olabilir dedi. Divina isimli ilacı verdi. Bu ilacı kullanmalı mıyım? Bunun benim için yarar ve zararları nelerdir?

 • 8 Haftalık Gebeyim. Bebeğin Görülmediği Söylendi. Ne Yapmalıyım?

  Merhabalar, şu an 8 haftalık hamileyim. 2 gün önce doktora gittim ve bana bebek torbasının büyümediğini, bebeğin görülmediğini söylediler. Haftaya tekrar bakılacak ve kendiliğinden düşük olmazsa, bebekte büyüme ya da canlanma olmazsa kürtaj yapacaklar. Eğer bebek beni zehirlemezse, 2 hafta daha kendi kararımca beklemek istiyorum. Düşen bebek görülmez mi? Ne yapmamı önerirsiniz?

 • 40 Gündür Adet Olmadım, Menopoz Olabilir mi?

  Kırk gün oldu adet olmadım, gebelikte yok. Otuz dokuz yaşındayım, menopoz olabilir mi?

 • Mantar Hastalığı Cinsel İlişki Sırasında Bulaşır mı?

  Merhaba, benim mantar hastalığım var ve hiç bitmek bilmeyen çok miktarda kokulu akıntım var. Erkek arkadaşımla son ilişkimizde onda yanma oldu ve sanki deri dökülmesi gibi kızarıklık olduğunu söyledi. Bendeki mantarın ona geçme ihtimali var mıdır (korunmadan ilişki yaşıyoruz)? Mantarımın ilişkiden dolayı fazlalaşma durumu var mıdır?

 • Kızlık Zarının Ne Zaman Bozulduğu Anlaşılır mı?

  Merhaba, 3 yıl önce biri ile birlikte oldum ve sonra ayrıldık. Sonra başka biri ile tanıştım ve 8 aydır birlikteyiz. Beni kız olarak biliyordu. Onun hiç kimse ile ilişkisi olmamış. Bir gün yakınlaştık ve benden kan geldi. Kızlığımı kendisinin bozduğunu sanıyor ama ben ona durumu açıklayamıyorum. Bundan 6-7 ay sonra kulağına bir şey gitse ve doktora götürmek istese, aradan 1 sene geçmiş olacak, kızlığın ne zaman bozulduğu kesin belli olur mu? Öncesinde başka biri ile birlikte olduğum ortaya çıkar mı?

 • Kimden Hamile Olduğumu Nasıl Öğrenebilirim?

  Merhaba, evliyim. Eşimle aram iyi değildi ve hayatımda başka biri vardı. Eşim ile cinsel ilişkim devam ediyordu. Hayatımdaki kişi ile 1 kez ilişkiye girdim ve bu kişi vajinama boşalmadı. Adetim bittiğinde eşimle ilişkiye giriyordum ve eşim vajinama boşalıyordu. Doktora gittiğimde 4 ve 6 hafta arası hamile olduğumu öğrendim. Kimden hamile olduğumu nasıl öğrenebilirim?

 • 2 Yıllık Evliyim ve Hala Eşimle İlişkiye Giremedik. Ne Yapmamızı Önerirsiniz?

  Merhaba, 2 senelik evliyim ve korktuğum için eşimle ilk gecemizi yaşayamadık. Doktora gittim. Hiç bir sorun olmadığını, vajinamın esnek olduğunu ve rahatlıkça ilişkiye girebileceğimi söylediler. Fakat ne yaptıysak bir türlü olmadı. Kızlık zarım doktorlar tarafından bozulamaz mı?

 • Ele Bulaşmış Meni Vajina İle Temas Ederse Hamile Kalınabilir mi?

  Merhaba, ben 22 yaşında ve bekârım. Ele bulaşmış meni kuru bir haldeyken vajina ile temas ederse hamile kalınabilir mi? Bu olaydan 29 gün sonra kanamam oldu ancak yinede bu konuda endişeliyim.

 • Birlikte Olduğum Bayan Arkadaşım Hepatit B Taşıyıcısıymış. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, bayan arkadaşımla ilişkiye girdim. Öpüştük ve birleşme sırasında ben prezervatif kullandım. Ama öpüşürken vücudu terli idi ve bu ilişkiden sonra bana Hepatit B olduğunu ve taşıyıcı olduğunu söyledi. Bu da beni psikolojik olarak çok kötü etkiledi. Benim ne yapmam gerekiyor?

 • Kanda Gebelik Testi Değerlerime Göre Hamile miyim?

  Merhaba, ben bugün kanda gebelik testi yaptırdım ve değerlerim 5620 0,5 <  ve 5 Neg. çıktı. Henüz muayene olmadım, sizce hamile miyim?

 • 3 Aylık İğneler Adet Düzenini Bozar mı?

  03.09.2008 tarihinde 3 aylık iğne yaptırdım. Bugün tam 1 ay oldu ve hala adet olmadım. Acaba normal mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

 • 1,5 Senedir Bebek Sahibi Olmak İstiyoruz Ancak Olmuyor. Ne Yapmamızı Önerirsiniz?

  Merhaba, 2 senedir evliyim ve evlenmeden 1 ay önce doğum kontrol hapı kullanmaya başladım. 6 ay kullanıp bıraktım. 1,5 senedir bebek bekliyoruz ancak olmuyor. Her şeyi denedik ama faydasını göremedik. Bizim için ne önerirsiniz, neden bebeğimiz olmuyor?

 • Genetik Kromozom Bozukluğum Var. Bebek Sahibi Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir?

  Merhaba, 34 yaşındayım ve 2 kızım var. 5 tane de düşük yaptım. Tahlil sonuçlarıma göre, genetik kromozon bozukluğu, 47 kromozon olduğu söylendi. 3. çocuğu çok istiyorum. Tüp bebek veya normal yolla olma ihtimali var mı? Tedavisi ne şekilde yapılabilir?

 • Spermiyogram Sonuçlarına Göre Aşılama mı, Yoksa Tüp Bebek mi Yapmalıyız?

  Merhaba, 2 yıllık evli bir çiftiz ve bebek sahibi olamadık. Aşağıda gönderdiğim spermiyogram test sonuçlarına göre (sperm hareketlerinde yavaşlama söz konusu) doktorumuz aşılamayı uygun gördü. Acaba bu hareket sorunu aşılamayı olumsuz yönde etkiler mi, yoksa direk tüp bebek aşamasına geçmek doğru bir seçenek olur mu? (Volüm: 4,8 Görünüm: Homojen, Gri-Opak Viskozite: <2 cm Likefaksiyon Süresi: 25 dk. Ph: 7,6 Sayı (Mil/Ml): 35 Sayı (Mil/Ejek) 168 Total Motilite %: 49 Motilite A Hızlı İleri %: 3 Motilite B Yavaş İleri %: 42 Motilite C Yerinde Hrk. %: 4 Motilite D Hareketsiz. %: 51 Morfoloji: Değer Belirtilmemiş Swim-Up Sayı: 10 Swim-Up Motilite (A): 10 Swim-Up Motilite (B): 90 Swim-Up Motilite (C): 0 Swim-Up Motilite (D): 0 Yuvarlak Hücre (Mil/Ml): <1 Lökosit (Mil/Ml): <1).

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Son Dakika! Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca'dan "Okullar açık kalacak mı?" sorusuna yanıt: Gündemimizde yok
Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 29 bin 760 oldu
Son Dakika: Türkiye'de 20 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 214 kişi vefat etti, 29 bin 760 yeni vaka tespit edildi
Dünya koronavirüs tablosu! 20 Ekim Çarşamba 2021 tüm dünyada Covid-19 korona vaka sayısı, vefat sayısı, iyileşen sayısı ve son durum nedir?
Son Dakika: Bugünkü vaka sayısı açıklandı mı? 20 Ekim 2021 koronavirüs tablosu yayınlandı mı? Türkiye'de bugün kaç kişi öldü? Bugünkü Covid tablosu!
Son Dakika: 20 Ekim Çarşamba 2021 korona tablosu açıklandı! Bugünkü corona vaka sayısı kaç? 20 Ekim koronadan kaç kişi öldü? 20 Ekim vaka sayısı!
Herkesin gözü bu ameliyattaydı! İşte domuz böbreğinin ölü insana nakil işleminin ilk sonuçları
Rusya'da salgın yeni zirve yaptı! Putin, 7 günlük koronavirüs tatili ilan etti
Uzmanından "menopoz sonrası egzersiz yapılması" önerisi
Son dakika haberi | Sakarya'da açılan girişimsel radyoloji merkezi bölgeye hizmet verecek
Kovid-19 tedavisi sırasında doğum yapan ikiz bebek annesinden aşı çağrısı

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]