Prof.Dr. Safiye Bilgin Soruları

Prof.Dr. Safiye Bilgin Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Prof.Dr. Safiye Bilgin Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Prof.Dr. Safiye Bilgin Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • 7 Yıldır Epilepsi Hastasıyım İlacı Bırakmam Bir Sorun Yaratır mı?

  İyi günler. Benim sorum epilepsi 7 yıldır ilaç kullanıyorum ve yaklaşık 2003 ten bu yana nöbet olmuyor. EEG’ler tüm tetkikler normal çıkıyor. Askerlik zamanım geldi acaba ne yapmam gerekir. İlacı bırakmam bana bir engel olabilir mi? Doktorum eylül ayında ilacı kesebileceğimizi söyledi. Askerliği ne yapmalıyım, yardımcı olur musunuz?

 • Damar Tıkanması ve Beyin İltihabı İle İlgili Bir Süre Önce Tedavi Gördüm, Şu Sıralar Yürümekte Zorla

  Sayın hocam 30 yaşında 170 cm boyunda, 78 kg bir bayım. Alkol ve sigaram yok. Şeker ve kalp sorunum yok. Geçen sene beyinde kılcal damar tıkanması ve ayrıca beyin iltihabından dolayı bir müddet yattım. Aşırı antibiyotik kullandım. Mr'lar çekildi. 5 kere belimden su alındı. Kan tahlilerim yapıldı. Hastane sonrasıda gerekli kontrollerim oldu ve oluyor. Şimdi daha iyiyim.

  Son 6 aydır, adım atarken bacak baldırlarımda gerilme oluyor. Yürümekte zorlanıyorum, tutulmalarım oluyor. Aşırı alkol kullanan biri değilim. Geçenlerde 2 kadeh bira içtim. Adım atmakta çok zorlandım, böyle olmazdı, ayrıca eski atikliğim kalmadı, merdiven inerken zorlanıyorum, koşamıyorum. 50,55 yaşında insanlar top oynayıp koşarlarken ben çok üzülüyorum. Sabahları ilk adım attığım zaman ve gün içinde ayaklarımda, bacaklarımın baldır kısmında ağrı oluyor. Sanki birşeyler ayaklarımı ve bacaklarımı engelliyor, tutuluyor. Zorla adım atıyor ve koşamıyorum. Bütün kan tahlillerim iyi çıktı.

  Dooppler ve EMG iyi çıktı, ne yapmalıyım? İleriki günlerde daha kötü olur mu? Lütfen yardımcı olun.

 • Beyin Damarlarımdaki Tıkanmadan Dolayı Hareketlerimde Kısıtlandı, Ne Yapmalıyım?

  Sayın Hocam 30 yaşında 170 cm boyunda, 78 kg bir bayım alkol ve sigaram yok, şeker ve kalp sorunu yok. Geçen sene beyinde kılcal damar tıkanması ve ayrıca beyin iltihabından dolayı bir müddet yattım. Şimdi daha iyiyim. Ama son 6 aydır, adım atarken bacak baldırlarımda gerilme oluyor. Yürümekte zorlanıyorum. Ayrıca eski ataklığım hiç kalmadı. Koşmakta zorlanıyorum. Geçen gün 1 m. yükseklikten atladım fakat dizlerimde yanma oluştu ve düştüm. Sabahları ilk adım attığım zaman ve gün içinde ayaklarımda, bacaklarımın baldır kısmında ağrı oluyor. Sanki bir şeyler ayaklarımı ve bacaklarımı engelliyor. Zorla adım atıyor ve koşamıyorum. Bütün kan tahlillerim iyi çıktı. Dooppler ve EMG iyi çıktı. Ne yapmalıyım? Fizik tedavi ne kadar faydalı olur?

 • Ellerimdeki Titremenin Geçmesi İçin Bir Tedavi Var mı?

  Sayın hocam benim ellerim titreme var. Yani esansiyel tremor tedavisi olmayan hastalık. Artık dayanacak gücüm kalmadı. Her yerde rencide olmaktan herkesin ellerimi fark edipte beni kırmasından çok yoruldum.1 yıldır dideral kullanıyorum. Ama sürekli kullanınca etkisini kaybediyor titremeyi önleyemiyor. Bu hastalığın tedavisi bir tek dideral mi?

 • 3 Yıldır Geçmeyen Kasılmalarım İçin MR Çekildi ve Epilepsi Dendi. Sizce Teşhis Doğru mudur?

  Merhaba, benim 3 yıldır geçmeyen kasılma problemim var. 2 gün önce MR çekildi ve sonuçları temiz çıktı. Doktorum epilepsi dedi. Lev-end 500 mg. Hap verdi. 2 gündür kullanıyorum. Sizce tanısı doğru mudur? Sizce ne yapmalıyım?

 • Tansiyonum Düştüğü İçin mi Bayılıyorum?

  Yaklaşık dört ay önce ani bir baş dönmesi ve mide bulantısıyla bayıldım. Uyandığımda, ellerimi hissetmiyordum, parmaklarım birbirine kilitlendi, ağzım ve ayaklarım uyuştu. Yarım saat kadar hareketsiz kaldım, konuşamıyordum ama bilincim yerindeydi. Acil’e gittiğimizde kalp cihazları bağlandı. Küçük tansiyon: 4, büyük tansiyon: 6 olmuş. Bu durum tansiyonumun düşmesinden kaynaklanan bir durum mudur? Geçen hafta tekrar aynı durumu yaşadım. Sizce ciddi bir sorun mu var?

 • Vücudumun Değişik Yerlerinde Kızarıklıklar Oluşmaya Başladı, Ne Yapmalıyım?

  Merhabalar benim vücudumda değişik yerlerinde kızarık lekeler oluşmaya başladı, kaşıntı yok sadece belirli bir kızarık. Alerji olabilir mi? 2 ay önce tekrar olmuştu. Saygılar. İyi günler.

 • Hepatit Testi’ndeki HAV IgG (Makro-Elisa)’nın Reactive Olması Hepatit’li Olduğum Anlamına Gelir?

  Merhaba, yakın zamanda Hepatit Testi yaptırdım ve sonuçlarımda HAV IgG (Makro-Elisa) Reactive çıktı. Sonuçlarım aşağıdaki gibidir. Bana ne demek olduğunu anlatabilirseniz sevinirim.

  HBs Ag (Makro-Elisa) 0.01 S/CO Nonreactive, Anti HBs (Makro-Elisa) 0.45 mIU/mL Nonreactive, Anti HCV (Makro-Elisa) 0.06 S/CO Nonreactive, HAV IgG (Makro-Elisa) 11.95 Reactive, Anti HAV IgM (Makro-Elisa) 0.32 neg < 0,80 Nonreactive.

 • Spastik Paraparezi İçin Ne Gibi Tedavi Yöntemleri Vardır?

  Merhaba, bana Spastik Paraparezi teşhisi konuldu. Zaman zaman yürümekte zorluk çekiyorum. Bazen kasılmalarım artıyor, dizlerimi bile kırmakta zorluk çekiyorum. Bazen biraz rahatlıyorum. Botoks yapıldı, sadece 2 hafta faydalı oldu. Daha sonra tekrar eski haline döndü. Bu hastalıkla ilgili başka ne gibi tedavi yöntemleri kullanılır? Kök hücre tedavisinin bu hastalıkla bağlantısı var mı? Kök hücre tedavisi başarılı olursa bu hastalığa umut ışığı olur mu?

 • Baş Ağrısı, Gözlerde Yanma ve Işığa Duyarlıklık Neden Kaynaklanabilir?

  Merhaba, birden başlayan baş ağrısı, bunun yanında gözlerde yanma, yaşarma ve ışığa duyarlılık durumu hakkında bilgi alabilir miyim?

 • Kalça Protezi Ameliyatında Sinir Zedelenmesinden Düşük Ayak Oluştu. Ne Önerirsiniz?

  Merhaba, 31 yaşındayım ve 4 yıl önce kalça protezi takıldı. Ameliyat sırasında, Peronoel Sinir Zedelenmesinden dolayı düşük ayak oluştu. Tendon Transferi yapıldı, bileğim düzeldi fakat nöropatik ağrım var. Nörontin 600 mg kullanıyorum. Çekilen EMG'de siyatik sinirde hiç uyarı olmadığı söylendi ve Nöral terapi önerildi. Nöral terapi konusundaki düşünceniz nedir? Sinirin tedavisi nedir?

 • Varis Ameliyatı Oldum Ancak Ağrılarım Devam Ediyor. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, ben varis ameliyatı oldum ancak ameliyat sırasında sinirlerin koptuğunu öğrendim. Yapılan EMG’de çıkan sonuca göre; peroneus ve kaput bilek uyartılamadı diyor. 40 gün önce diz kapağı çevresinden ameliyat yaptılar. Ameliyat raporunda; sinir bütünlüğü tamdı, bir kaç fasikülün koptuğu saplandı diyor. Şu anda ağrılarım çok şiddetli. 1 hafta önce kontrole gittim ancak 2. ameliyat için erken olduğu söylendi. Ne yapmam gerekiyor?

 • Beş Yıldır Sinüzit Tedavisi Görüyorum, Baş Ağrım Daha da Arttı. Baş Ağrım İçin Ne Yapabilirim?

  Yaklaşık 5 yıldır sinüzit tedavisi görüyorum fakat buna rağmen son iki yıldır baş ağrılarım çok şiddetlendi. MR ve EEG sonucuna göre baş ağrımın sebebi gerilim tipi olarak belirlendi. Antidepresan kullanıyorum fakat o da artık bir işe yaramamaya başladı. Bu durum beni çok mutsuz ediyor, hayattan kopuk gibi yaşıyorum. Ne yapmalıyım? Nasıl bir tedavi yolu izlemeliyim?

 • Babam Alzheimer Hastası ve Yutma Güçlüğü Çekiyor. Ne Yapmamız Gerekir?

  Merhaba, babam Alzheimer hastası. Aricept 10 mg, Risperdal ve Ozaprin kullanıyor. 15-20 gündür yiyecekleri ve ilaçları çok zor yutuyor. Bir lokmayı bazen 1 saat ağzında tuttuğu ya da çiğnediği oluyor. Çoğunlukla sonrasında da tükürüyor. Böyle olunca yeterli beslenmediğini düşünüyorum. Yemekleri mümkün olduğunca sıvı kıvamda hazırlamamıza rağmen, yeteri kadar yediremiyoruz. Çiğnemede sorun yok, saatlerce çiğniyor ama iş yutmaya gelince yapamıyor. Yutma refleksini harekete geçirmek için yapılacak bir şey var mıdır? Son yapılan tahlillerinde kanı düşük çıktı ve onun için Ferplex verildi. Babam artık yürüyemiyor da. Bu durum hastalığın seyrinden mi kaynaklanıyor?

 • Uykusuz Kaldığımda Başım Daha da Şiddetli Ağrıyor, Ne Önerirsiniz Bana?

  Merhaba ben 17 yaşındayım. Ve başımda uzun zamandır hiç kesilmeyen bir ağrı var. ÖSS’ ye hazırlanıyorum ve biraz uykusuz kalıyorum. Uykusuz kaldığımda baş ağrım çok daha şiddetleniyor. Beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

 • Ameliyat Sonrası Annemde Bunama Olmakta, Ne Yapmalıyız?

  Annem 61 yaşında ve ameliyat sonrası bunama olmakta. Kalp kapakçıkları ve tıkalı 2 damarı değiştirildi ameliyat ile fakat ameliyat sonrası bunama gibi bir durum var. Devamlı olarak korktum olmasaydım, nerden başıma geldi, neden oldu gibi birçok kelimeyi devamlı kullanmakta fakat ameliyat sonrası ilaçlar verildi ve nörolojiye başvurmamızı istediler. İlaç yazılabilir mi veya daha farklı bir tedavi yöntemi uygulanmalı mı, ya da bizim yapabileceğimiz nedir, geçici midir, kalıcı mıdır, süreç ne kadardır, gerçek anlamda bu tür sorunlara nörolojide ne tür bir tanı koyulmakta? Saygılarımla.

 • Çenemdeki Uyuşmanın Sebebi Ne Olabilir?

  Sayın hocam bir kaç gündür çene kısmımda uyuşukluk oluyor. Her zaman değil ama sebebi ne olabilir? Başka hiç bir rahatsızlığım yok ve Allah şükürde olmadı.

 • Elimdeki Sinir Sıkışması İçin Ameliyat Olmak Şart mı?

  Merhaba, 50 yaşındayım. Elimde sinir sıkışması var. Avuçlarımda yanma, karıncalanma ve hafif ağrı oluyor. Ensemdeki damardan ağrı oluşuyor ve yüz kaslarım geriliyor. Bu durumda ameliyat olmam şart mı? Tedavisi nedir?

 • Kalp Çarpıntımın Yanı Sıra Kolumda ve Yüzümde Uyuşmalar Oluyor. Ne Yapabilirim?

  Merhaba, 22 yaşında bir bayanım. Yaklaşık 1 yıla yakın zamandır kalp çarpıntım var, ayrıca Çölyak hastasıyım ve bunu kansızlığa bağladılar. Şu aralarda sol kolumda ve 2-3 gündür de yüzümün sol tarafında uyuşma oluştu. Nörolojiye gittim. İğne batırdı, hepsini hissettim. EKG ve EKO da temiz çıktı. Ayrıca mide ağrılarım da oluyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Babam Geceleri Uyurken Sürekli Bağırıyor. Neden Olabilir?

  Merhaba, 50 yaşındaki babam uyurken geceleri sürekli bağırıyor ve çok rahatsızlandığını hissediyorum. Bu durum genelde alkol aldığı gecelerde oluyor. Sigara da içiyor. Neden olabilir acaba?

 • Baş Dönmelerimin Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, benim Vertigo şeklinde baş dönmelerim oluyor. KBB beni Nöroloji bölümüne sevk etti. MR sonucu; Sağ Frontal Subkortıkal Ak Maddede T1A İzo. T2A, FLAIR Hiperintens Milimetrik Boyutlarda Nonspesifik İstemik-Gliotik Odak. Nootropıl ve Bertaserc kullanıyordum, Sefal Fort ve Neuvıtan verildi ama ben ikinci dozda yeme, uyuma isteği ve hatırlayamama şikayeti ile ilacı bıraktım. Baş dönmelerime psikiyatri tarafından bakılmasına karar verildi. Bu sonuca göre ne yapmalıyım?

 • Sürekli Başım Ağrıyor ve Halsizlik Var, Kansızlıkla İlgili Olabilir mi?

  28 yaşında bayanım. Sürekli başım ağrıyor, birkaç yıldır hep halsizlik var. Kansızlık tedavisi gördüm ama hep aynı. Ciddi bir sorun olabilir mi?

 • Alzheimer Hastalığı İçin Ne Önerirsiniz?

  Alzheimer hastalığı ile ilgili ne yapmalıyız sayın hocam? İlaç tedavisi görüyor ama fayda yok gibi, ne önerirsiniz?

 • Ablam Havale Geçirdi. Bunun Tekrarlama Riski Var mı?

  Merhaba, 29 yaşında bir ablam var. 2-3 defa sara nöbeti gibi havale geçirdi. Bütün tahlilleri yapıldı ve temiz çıktı. Doktoru sabah akşam düzenli hap kullanmasını önerdi. Tedavi süresince bu durumun tekrarlama riski var mı?

 • Erkek Arkadaşımın Yumurtalıklarında Ağrı ve Şişlik Var. Kist Olabilir mi? Önemli Bir Şey mi?

  Merhaba, erkek arkadaşımın hayalarında bir ağrı var ve sağ hayasında şişlik olduğunu, çok ağrı yaptığını söylüyor. Kist olabilir mi? Bu ne kadar kötüdür? İlaçla bir tedavi önerilmiş fakat kesin bir teşhis konulmamış. İlaçlarla geçmezse, ameliyat olması gerekiyormuş. Acaba önemli bir şey midir?

 • Sol Koltuk Altım İle Göğsüm Arasında Ağrı Oluyor. Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, ben 22 yaşında bir kızım. Sol koltuk altım ve göğsüm arasında, her zaman olmamakla birlikte, ağrı oluyor. Ne yapmam lazım? Neden ağrıyor olabilir?

  Teşekkür ederim.

 • Sağ Gözümde Kısmi Bir Bulanıklık Oluştu. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhabalar, ben 25 yaşındayım. Birkaç gün önce hafif bir göz kararması yaşamanın ardından, sağ gözümde kısmi bir bulanıklık oluştu ve bu bir kaç gündür devam ediyor. Aynı olayı geçen yıl da yaşadım ve aynı şekilde bir gözümde meydana gelen kısmi bulanıklık günlerce devam etti. O zaman göz doktoruna gittim ve doktor bana 0,75 numaralı bir gözlük verdi fakat gözümdeki bulanıklığın nedenini sorduğumda ise, öyle bir bulanıklığın olmadığını, bana öyle geldiğini söyledi. Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Belli bir kısımdaki bulanıklığın nedeni nedir?

 • Beynimden Gelen Ses Beni Rahatsız Ediyor. Bunun Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, ben 31 yaşındayım. Dönem dönem beynimden ses geliyor ve bu ses beni çok rahatsız ediyor. Ayrıca aşırı unutkanlık var, özellikle yakın dönemdeki yaşadıklarımı hatırlamakta güçlük çekiyorum. Bunun sebebi ne olabilir?

 • Friedreich Ataksili Hastalığının Tedavisi Var mıdır?

  Merhaba, 22 ve 26 yaşlarında 2 kardeşim var ve ikisi de Friedreich Ataksili hastası. 13 yıldır bu hastalık yüzünden yürüyemiyorlar. Kulakları iyi duymuyor, iyi göremiyorlar ve konuşurken çok zorlanıyorlar. Ama ikisi de çok akıllılar. Onlar için ne yapmam gerekiyor? Bu hastalığın tedavisi var mı?

 • Annemin Kollarında ve Boynunda Şiddetli Ağrılar Var. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, annem 45 yaşında. Sol ve sağ kolunda aşırı derecede ağrı var. Özellikle gece uykusunda ağrısı daha şiddetli oluyor. Ayrıca mide bulantısı da var. Ağrısı tuttuğu zaman ağrı kesicilerin bile faydası olmuyor. Ağrısı boyun damarlarına da vuruyor. Sebebi ne olabilir?

 • Şiddetli Baş Ağrılarım ve Ayağa Kalktığımda Dengemi Kuramıyorum. Bu Konuda Bilgi Verebilir misiniz?

  Uzun süreden beri şiddetli baş ağrılarım vardı. Şuan 4 günden beri baş dönmem var ama baş dönmem ayağa kalktığımda denge kurmama gibi bir problem yaratıyor. 2 kez acile gittiğimden tansiyon yüksekliğinin olduğu saptandı. Ama benim içim yinede rahat değil. Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Annem Nöbet Esnasında Dişlerini Sıkıyor. Dişlerini Çektirmemizde Bir Sakınca Var mı?

  Merhabalar efendim annem epilepsi hastası ve nöbet geçirdiği zamanlar farkında olmadan dişlerini kuvvetli bir sıkıyor. Bunu sonucunda ön dişlerinde sallanma meydana geldi ve biz dişlerine çektirmek istiyoruz. Bunu bir zararı var mıdır?

 • Baş Dönmesi, Kasılma, Halsizlik ve Unutkanlığın Sebebi Kansızlık Olabilir mi?

  İki yıldır başım dönüyor nerdeyse her gün. Bunun yanında (bundan bağımsız olarak) kasılmalar oluyor ve iki defa bu kasılma anında şiddetli bir baş dönmesi de yaşadım. Özellikle ayak tabanında ve baldırda oluyor. Halsizlik, dikkat dağınıklığı ve aşırı unutkanlıkta var. Bunlar kansızlıktan ileri gelir mi acaba ya da neyin belirtileridir?

 • EEG Uykuda Çekildiği Zaman Epilepsinin Anlaşılmasının Sebebi Ne Olabilir?

  Ben 15 yıldır epilepsi hastasıyım, bana bugün tekrar EEG çekildi. Sorum şu çekilen EEG de uyanıkken çekildiği zaman bir sonuç alınamıyor. Uykuda epilepsi varlığı ortaya çıkıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Ayrıca 3 çocuk annesiyim ben bu hastalıktan kurtulabilecek miyim? Teşekkürler.

 • Nöbetler İçin Kullandığım İlaç Saç Dökülmesi ve Kilo Artışı Yaptı. Bunu Nasıl Önleyebilirim?

  Yaklaşık 15 yıldır depakin kullanıyorum, bazı dönemler bıraktığım oldu ve bu zamanlarda tekrar nöbet geçirmeye başladım. Şimdi 33 yaşındayım ve artık daha hızlı kilo almaya başladım aynı zamanda saçlarım aşırı derecede dökülmeye başladı. Böyle giderse çok yakında kel kalacağım. Bunu önlemek için ne yapmalıyım, bunun bir yolu var mı? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

 • Bayıla Hissi ve Ölüm Korkusu Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben bazen çok hasta oluyorum. Başımda ağırlık, içimde sıkıntı ve bayılma hissi oluyor. Halsizlik ve bitkinlik oluyor, sürekli yatmak istiyorum. Bayılma hissi ve ölüm korkusu çok fazla. Bu belirtiler nedir? Ne yapmalıyım?

 • 12 Yaşındaki Kızım Bayılıyor ve Bayıldığı Zaman Ellerini Sıkıyor. Ne Yapmamızı Önerirsiniz?

  İyi günler doktor bey 12 yaşında bir kızım var ve arada bir bayılıyor ve bayıldığı zaman elerini sıkıyor. Ayrıca durduğu yerde düşüyor. Kısa zamanda cevap yazmanızı dilerim. Şimdiden teşekkürler.

 • Sık Sık Bayılıyorum, Sebebi Ne Olabilir?

  Sık sık durduğum ve yürüdüğüm yerde bayılıyorum. Bayılmadan öncede bayılacağımı söylüyorum, ayrıca yaşım 12. Hastalığım ne olabilir?

 • Ciddi Bir Uyku Sorunum Var. Siz Ne Önerirsiniz?

  Benim sorunum uykusuzluk. Geceleri yatıyorum, uykum var ama uyuyamıyorum. Sahura kalkıyorum yine yatıyorum, uyuyamıyorum. Kendi kendime uyuya kalıyorum, sabahları bile işe geç kalıyorum. Lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

 • Dilimde Uyuşma, Sol Kolumda ve Başımdan Enseme İnen Bir Ağrı Var. Ne Önerirsiniz?

  34 yaşındayım. Dilimde uyuşma var, konuşmamı engelliyor. Başım ağrıyor. Başımın ağrısı ensemden tutuyor. Çok nadir sol kolumda ağrı oluyor. Bana yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

 • Vücut Kasılması ve Ayaklarda Oluşan Kramplar İçin Hangi Bölüme Başvurmalıyım?

  Merhaba, annemin 1 yıla yakın gece uyurken gerginleşme (vücudu kasılıyor, ayaklarına kramp giriyor) mevcut. Dâhiliye doktoruna sordum bilemediler. Bize bir yol gösterebilir misiniz? Sevgiler.

 • Sürekli Başım Ağrıyor ve Unutkanlığım Var, Bunun Sebebi Beyin Tümörü Olabilir mi?

  Benim sorunum sanırım 3-4 yıl önce başladı. Sürekli başım ağrıyor ve kafamda bir basınç hissediyorum. Çoğu zaman unutkanlığım oluyor yeri geliyor ne diyeceğimi bile unutuyorum. Eskiden konuşulanları ve okuduğumu kolay anlarken şimdi çok zorlanıyorum. Sizce bunun nedeni beyin tümörü olabilir mi? çünkü diğer tüm tetkikler normal çıkıyor ama henüz beyin BT çektirmedim gitmeye de korkuyorum.

 • Sürekli Başım Ağrıyor ve Boyun Düzleşmesi Mevcut, Ağrılarım İçin Ne Yapabilirim?

  Benim her gün sürekli başım ağrıyor. Ağrı boynumdan gözlerime geliyor. Şiddetli ağrıda ise boğazlarıma kadar iniyor. Daha öce gitmiş olduğum doktorda boynum için kemik düzleşmesi var dedi. İlaç verdi ama fayda etmedi. Ağrılar hala devam ediyor. Sizce nasıl tedavi gerekiyor? Şimdiden teşekkür ederim.

 • Migren Hastasıyım ve Ek Önlemeler Almaktayım, Sizin Önerileriniz Var mıdır?

  Merhaba sayın hocam, ben yıllardır (neredeyse 12 yıl) migren hastasıyım. Ama geç farkına vardım, daha doğrusu adını geç öğrendim. Şimdi tedavi olmaktayım. Atak başladığında 'zomig'alıyorum ve fayda görmekteyim. Ancak bununla beraber devamlı olmak şartıyla şapka ve gece gündüz koyu gözlük kullanmaktayım. Önleyici tedbirlerin tedaviye olumlu etkisi ne derecede vardır? Devam etmem gerekir mi? Ya da bu rahatsızlıktan nasıl kurtulabilirim? İlaveten psikiyatri uzmanından yardım almaktayım ve lustral almaktayım günlük olarak. Bunun da faydasını görmekteyim. Bu konuda önerilerinizi beklemekteyim. Saygılar.

 • Epilepsi Hastasıyım, Bu Bayılmalarım Ne Zaman Geçecek?

  Merhaba ben epilepsi hastasıyım. Bayılmalarım ve aşırı baş dönmesi oluyor. Doktor gittim ilaç verip gönderiyorlar sürekli. Bu bayılmalar ne zaman geçer? Birde bir ayda 3 defa bisikletle kaza yaptım ve ellerimde titreme oluyor. Aslında bir konuya da değinmek istiyorum benim beyinde araknoid kist vardı kisti aldırdım ve sonra tekrardan bayılmalarım başladı. Çekilen tomografi filminde alınan kistler tekrardan birikmiş acaba bu bayılmalarım kistten mi kaynaklanıyor? Bir daha ameliyat olmam gerekiyor mu? Bu konuda bana yardımcı olmanızı bekliyorum. Ben bu kisti aldırmak istiyorum bir sakıncası olur mu?

 • Zaman Zaman Şiddetli Baş Ağrımın Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba benim zaman zaman şiddetli baş ağrım oluyor ve başımın arka kısmında meydana geliyor.

 • Ağrı Kesici İlaç Bile Alsam Midem Rahatsız Oluyor, Ne Yapmalıyım?

  Son günlerde en basit baş ağrısı ilacı bile alsam midem çok rahatsız oluyor. Kusacak gibi oluyorum. Lütfen yönlendirir misiniz?

 • Epilepsi Hastasıyım ve Kullandığım İlaçlardan Kilo Alıyorum, Ne Yapmalıyım?

  Merhaba doktor bey. Ben epilepsi hastasıyım bu nedenle ilaçlar kullanmaktayım ve aşırı kilo almaktayım. Spor yapamıyorum, aşırı hareket yapamıyorum. Bu konuda ne yapmalıyım ve bunda ilaçların etkisi var mıdır?

 • Eşim Baygınlık Geçirdi ve Nefes Almasında Problemi Var, Kalp İle İlgili Olabilir mi?

  Eşim 3 gündür müthiş baş ağrısı çekiyordu. Dün akşam baygınlık geçirdi, kafasını tutamıyordu. Ayıldıktan sonra tansiyonuna baktırdık 2 ye kadar düşmüştü, birde bir şey dikkatimi çekti çok hızlı nefes alıp veriyordu. Dün gece de uyuyamıyordu ve bacaklarının dizden aşağısı buz gibi idi soğuk terler atıyordu. Sizce eşimin kalbi ile rahatsızlığımı var? Halen düzelemedi. Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

 • Baş Ağrılarım İçin Migren Dediler Ama Değilmiş, Ne Yapmalıyım?

  Merhaba çok şiddetli baş ağrılarım var. Başımın sağ tarafında önce migren dediler sonra hiç bişey yokmuş ama ağrılar devam ediyor. Ne yapmam gerekiyor?

 • Ellerimdeki Titreme İçin Hangi Bölüme Başvurmalıyım?

  Merhaba doktor hanım ben 22 yaşında üniversite öğrencisi bir bayanım. Benim sorunum ellerimin titremesi. Nörolojiye gittim birkaç tahlil yaptı sorun yok dedi psikoloğa gönderdi. Psikoloğa gittim nörolojik dedi. Özellikle heyecanlandığımda çok fazla titriyor ve yorulduğumda sinirlerim zayıf diye düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

 • Gözlerim Kararıyor ve Bir Anda Dizlerim Boşalıyor, Bunu Sebebi Nedir?

  Gözlerim kararıyor ve bir anda dizlerim boşalıyor. Ayakta durmaya direttiğim için de bütün vücudum titremeye başlıyor. En fazla 15-20 saniye içinde geçiyor. Bunun sebebi nedir?

 • Epilepsi Hastayım İlaç Kullanıyorum, Bebek Sahibi Olmak İçin Ne Yapabilirim?

  1,5 aylık evliyim, 11 yıllık epilepsi hastasıyım. Tegratol 200mg kullanıyorum bebek sahibi olmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor? İlginiz için teşekkür ederim.

 • İşaret Parmağımda Uyuşma İle Birlikte His Kaybı Var, Ne Yapmalıyım?

  Merhaba benim sorum bir gündür işaret parmağımda uyuşma var. Bu uyuşmayla birlikte his kaybı, ne yapabilirim? Teşekkürler.

 • Başımın Bir Yerini Ateş Basıyor ve Ağrıyor, Bunun İçin Hangi Bölüme Başvurmalıyım?

  Sayın hocam kafamın sol tarafında avuç içi kadar yerini bir ateş basıyor, ağrıyor. Kulağım ağrıyor, uyuşma oluyor, boynumda da bir ağrı var ama acıyor gibi. Bunun için beyin cerrahına, kbb ye ve dahiliyeye gittim ama hepside bir şey yok dedi. Şeker ve trigliserid var. Sizce bu kafamdaki ağrıların sebebi ne olabilir, bu ağrı psikolojik olabilir mi? Hangi bölüme gitmemi öneriyorsunuz? Şimdilik teşekkürler.

 • Her Gün Araç Kullanıyorum, Sol Kolumdaki Uyuşmanın Sebebi Ne Olabilir?

  Sol kolumda zaman zaman uyuşma ve karıncalanma oluyor nedendir? Her gün araç kullanmaktayım.

 • Beyindeki Kılcal Damarların Tıkanması Sonucunda Ne Olur?

  Beyin damarlarındaki kılcal damarların tıkanıklığı sonucu ne olur? Tedavi şekli nasıldır?

 • Kayınvalidem Devamlı Sinir Krizleri Geçiriyor ve Saldırgan Davranıyor, Ne Yapabiliriz?

  Kayınvalidem 4 yıl önce beyin kanaması geçirip felç olmuş. Devamlı sinir krizleri geçiriyor o an kim olursa olsun vuruyor her şeyi kırıyor ve çok sık bayılıyor. Aslında en fazla eşine kızıyor onu evde istemiyor hastaneye de götüremiyoruz. Ne yapmamız gerekiyor? Lütfen yardımcı olun, teşekkür ederim.

 • Hipoglisemi Hastalığının Tedavisi Mümkün müdür?

  Merhaba, bazen fenalaşma, ellerde uyuşukluk, uyku hali, zor konuşma gibi şikayetlerim oluyor. Şeker yükleme testleri neticesinde hipoglisemi olduğum yönünde bilgi verildi. Bu hastalığın tedavisi nedir? Hangi bölüme gitmemi tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

 • Aralıksız Sol Gözüm ve Başım Ağrıyor, Bunun Sebebi Ne Olabilir?

  Benim uzun zamandır aralıksız her gün sol gözüm ağrıyor ve başımın sol tarafına doğru yayılıyor ama özellikle ve genellikle gözüm ağrıyor. Bunun nedenini bilmiyorum doktora gittiğimde migren'in var dendi ama bu ağrı sadece fazla ışıktan kaynaklanmıyor, sinüzitimde var. Bazen bu ağrılar dayanılmaz oluyor, acaba benim gözüm her gün niye ağrıyor?

 • Epilepsi Hastaları Oruç Tutamaz mı?

  Ben 6 yıl öncesinde tesadüfen epilepsi hastası olduğu mu öğrendim. Ama hiç nöbet geçirmedim. Konya tıp fak. hastanesinde bir nöroloji doktorunun bir buçuk yıllık ilaç tedavisini kullandım. Ondan sonra kullanmama gerek olmadığını söylediler. Normal hayatıma devam ettim. Ama her yıl bir kere EEG çektiriyorum. Bu yaz yeniden çektirdim ama doktorum hafiften bir şeyler var ama önemsenecek bir şey değil dedi. Ama oruç tutma belki hastalanırsın diyor. Sizce de tutmamalı mıyım orucu mu? Bu hastalık her an ortaya çıkabilir mi?

 • Yemeklerden Sonraki Bulantım, Sol Kolumdaki ve Ayağımdaki Terleme Hissi İçin Ne Yapmam Lazım?

  Merhabalar hocam. Benim sol tarafımda yüz çevresinde yanmalar oluyordu ve sol kolumda parmak uçlarından başlayan ağrılar oluyordu. Yanma geçti ama sol kolumda ağrı devam ediyor. Bunun için nöroloji doktoruna gittim tomografi çekti ama bir şey yok dedi. Birtakım ilaçlar kullandım, olmadı kalp doktoruna gittim, kontrol ettiler ama olmadı, ağrılarım devam ediyor. Midemde de aşırı yanma ve sıkıntı oluyor. Yemeklerden sonra mide bulantısı oluyor, sol kolumda ve sol ayağımda devamlı terleme mevcut, devamlı ıslaklık hissi var. Mideden olabilir mi acaba, sizce nerelere başvurmam lazım hocam? Saygılar.

 • Baş Ağrım Var ve Uykudan Kalkınca Yorgun Hissediyorum, Ne Yapmalıyım?

  Sorunum sürekli baş ağrım var ve uykudan kalkınca kendimi çok yorgun hissediyorum. İyi günler.

 • Çene ve Dudaklarımdaki Uyuşmaya Uyku Hapı Etkili Olmadı, Ne Yapmalıyım?

  İyi Günler. Benim 1 haftadır günde 1-2 kere çene ve dudaklarıma bir uyuşma, karıncalanma oluyor. Nedeni ne olabilir acaba? Doktora gittim sadece uyku hapı verdi. Ama sorunuma çare olamadı.

 • Doğumdan Sonra Başlayan Baş Ağrısının Sebebi Ne Olabilir?

  Doğumdan sonra baş ağrısı başladı. Bunun sebebi neden kaynaklanıyor öğrenebilir miyim?

 • Baş Dönmesi Olduğunda Deprem Oluyormuş Gibi Hissettim, Sebebi Ne Olabilir?

  Ben 3 aylık hamileyim. Bugün baş dönmesi yaşadım, kalkamadım yerimden. Sanki deprem oluyormuş hissi oldu. Ne yapmam lazım? İyi akşamlar.

 • Gün İçerisinde Vücudumda Uyuşma Oluyor, Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba benim vücudum günde birkaç kez 2-3 saniye kadar uyuşuyor. Genelde üzgün olduğumda oluyor bu durum. Sebebini çok merak ediyorum?

 • Epilepsi Krizlerimden Sonra Bacağımda Morarmalar Oluyor, Ne Yapmalıyım?

  Saygılar hocam ben epilepsi hastasıyım. Küçük krizlerden sonra bacağımda yoğun morarmalar oluyor. Tegretör 400 mg kullanıyorum. Sabah akşam yinede küçük krizlerim oluyor, ne yapayım hocam? İlginize teşekkürler.

 • 2 Yıl Sinir İlaçları İçtim ve Tedaviyi Yarıda Bıraktım, Şimdi Uyku Halim İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba ben 2 yıl boyunca sinir ilaçları içtim. Bayılıyordum, titremelerim geçti sayılır ama ailevi nedenlerden dolayı tedaviyi yarım bıraktım. Bazı şeylerden kurtulmak için belediyede işe başladım ama uyuşmalarım geçmiyor. Dudaklarım sol kolum ve ellerimi hissetmeyecek kadar uyuşuyorum birde çok uyku halim var, sinirsel dediklerini duymuştum doğru mu? Elimden gelse hiç uyanmamak isterim o kadar uykum var ki. Beynimin tükendiğini hissediyorum. Lütfen bana bir bilgi verirseniz size çok minnettar olurum.

 • Ensemden Gelen Ağrı Yüzünden Sinirlerim Boşalıyor, Ne Yapmalıyım?

  Ensenden gelen bir ağrı sebebiyle bir anda bütün dünyam kararıyor, sinirlerim bir anda boşalıyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım?

 • Başım Ağrıdığında Gözüm Birşey Görmüyor ve Midem de Bulanıyor, Ne Yapmalıyım?

  29 yaşındayım, benim sorunum baş ağrısı ve çok şiddetli. Bazen başım ve yüzümün bir tarafı bazen sadece başımın arkası önceleri. Sadece mide bulantısı yaşıyordum ama 1 senedir başım şiddetli ağrıdığı zaman kusmalarım ve halsizliğim başladı. Midem çok kötü bir şekilde bulanıyor. Birde başım ağrıdı zaman kimseyi gözüm görmüyor ne bir ışık nede bir ses dahi istemiyorum ve bu her ay içinde 3 veya 4 defa ağır bir şekilde tekrarlıyor. Diğer zamanlar hafif ağrı oluyor. Şiddetli ağrım olunca gece dahi uyuyamıyorum ve ağrıya dayanamayınca ağlıyorum. Bu sefer ağrı biraz daha fazla artıyor. Ben hangi bölüme muayene olabilirim ya da benim baş ağrı sorunum ne olabilir? Teşekkür ederim saygılarımla.

 • Omurilik Felci Olan Arkadaşımın Tedavi Mümkün mü?

  Bir arkadaşım askerden geldikten sonra ateşli bir hastalık sonucu omurilik felci olmuştur. Bunu tedavisinin olup olmayacağını öğrenmek istiyorum? Kendisi 5 senedir tekerlekli sandalyeye bağlı hayatını sürdürmektedir. Şimdiden teşekkür ederim.

 • Kardeşim Epilepsi Hastası ve Arkadaşlarıyla Tatile Gitmek İstiyor, Gönderebilir miyiz?

  Merhabalar benim kardeşim 20 yaşında ve epilepsi hastası. Ama sadece duş aldığı zaman oluyor ve devamlı olmuyor. Arada bir ilaç kullanıyor. Benim sorum tatile gitmek istiyor arkadaşlarıyla 1 haftalığına bizde yalnız bırakmak istemiyoruz. Bir yandan da üzmek istemiyoruz. Ne yapmalıyız, gitse bir şey olur mu? Bide bu hastalık geçer mi, çaresi var mı? Sağ olun.

 • Yüz Felci Geçirdim ve Yüzümdeki Kasılmalar İçin Tekrar Tedavi mi Olmam Gerekiyor?

  2004 yılında yüz felci geçirdim. Yüzümde hala ara ara kasılmalar oluyor. Gülünce gözümde kapanma oluyor. Bunun için yeniden tedaviye başlamam mı gerekir? Teşekkürler.

 • Sara Hastalığının Tedavisi Var mı?

  Sara hastalığının tedavisi var mı?

 • Baş Ağrımın Sebebi Psikolojik Olabilir mi?

  Merhaba benim baş ağrısı sorunum var. Genelde okul zamanında çok ağrım oluyor tatillerde nadiren ağrı oluyor başımda. Sizce bu sorun psikolojik mi?

 • Sağ Gözümde Enseme Yayılan Bir Ağrı Var, Bunun İçin Hangi Bölüme Görünmeliyim?

  Sağ gözümde ve başımın sağ tarafında enseme yayılan bir ağrı var. Bu kötü bir hastalığın habercisi olabilir mi? Bunun için ne yapmam ve hangi bölüme gitmem gerekir.

 • Beyin Felci Geçiren Birinin İyileşip Eski Hayatına Dönmesi Mümkün müdür?

  Merhaba. Görme kaybı ve uyku hali nedeniyle hastaneye yatırılan yakınıma beyin felci tanısı kondu. İki ay önce beyin felci geçirdiği ve beyne giden damarların tıkandığı. İlaçlarla tedavi edileceği ve bu sürecin uzun olacağı söylendi. Kendisi moral olarak çökmüş durumda, henüz 38 yaşında evli bir çocuk babası. Sorum şu, bu hastalık kalıcı olarak hasar bırakacak mı? Yoksa iyileşip yine eskisi gibi hayatına devam edebilecek mi? Daha da kötüsü bu hastalık onun ömrünü kısaltacak mı?

 • Kolumdaki Sinir Sıkışması İçin Ameliyat Oldum, Bacağımdaki Kasılmada Aynı Sorundan Olabilir mi?

  Sağ kolumda sinir sıkışması sonucu karmal tünel ameliyatı oldum. Şimdide sol bacağım ayakla dizim arasında kasılma var. Acaba ayakta sinir sıkışması olur mu? Teşekkür ederim.

 • Ellerimin Titreme Sebebi Sinirsel mi Yoksa Başka Bir Rahatsızlık mı?

  Bende titreme sıkıntısı var. Ellerim genelde heyecanlı iken veya aşırı sinirli iken çok fazla titriyor. Sakin halde ise iş yaparken el ile yine bariz bir fizyolojik görüntü ile karşılaşıyorum. Sinir hastası mıyım yoksa? Başka bir rahatsızlığım mı var? Bilgi verirseniz çok sevineceğim.

 • Baş Ağrısı İçin İçtiğim Ağrı Kesiciler Mideme Dokunuyor, Ne Yapmalıyım?

  Baş ağrılarımla ilgili bir sorunum var. Gece gündüz tepesi üşüyor ve sarmasam felaket bir baş ağrısı tutuyorum acaba neden ne yapmam gerekiyor. Ağrı kesici içe içe bu seferde midem ağrıyor. Teşekkürler.

 • Başım ve Gözlerim Çok Ağrıyor, Ne Yapmam Lazım?

  Merhaba hocam çok başım ağrıyor bazen ağrıdan duramıyorum. Birde gözlerimin ağrısından duramıyorum ne yapmam lazım?

 • Sol Eldeki Titreme İçin Başka Ne Gibi Tedaviler Uygulanabilir?

  Yaş 70. Sol elde sürekli titreme var. Nöroloji doktoruna gittik, uyuşturucu hap verdi. Titreme hala devam ediyor, acaba başka tedavi yöntemi yok mu? Tedaviye başlayalı 5 ay oldu.

 • Uyku İle İlgili Ciddi Sorunlarım Var, Yardımcı Olabilir misiniz?

  Uyuduğumda kafamdan ayak tırnaklarımın ucuna kadar uyuşuyorum, hareket edemiyorum zaman zaman daha yoğun geçirdiğimde o anda nefesim kesiliyor, öleceğimi zannediyorum. Uyanmam zaman alıyor, başkası uyandırırsa rahatlıyorum. Aynı uyuşukluk uyandıktan sonra 1-2 dk devam ediyor bilincim açık örn: yattığım odada bebek varsa bağırmamam gerektiğini biliyorum (uyku halindeyken). Yardımcı olursanız çek memnun olurum.

 • El ve Dil Uyuşması Önemli Bir Hastalık Olabilir mi?

  El ve dil uyuşması neden meydana gelir. Önemli bir hastalık başlangıcı olabilir mi?

 • Ayağımın Uyuşma Sebebi Ne Olabilir?

  Benim ayağım uyuşuyor. Neden olduğunu öğrenmek istiyorum?

 • Sol Yanağımdaki Uyuşmanın Sebebi Yüz Felci Olabilir mi?

  Sol yanağım ile dudağımın yarısı zaman zaman uyuşuyor, ama hissediyorum. Yüz felcine mi işaret? Şimdiden teşekkürler.

 • Unutkanlık ve Göz Dalmasıyla Birlikte Boş Boş Bakıyorum, Sebebi Ne Olabilir?

  Günün ilerleyen saatlerinde 1-2 dk gözüm dalıyor ve boş boş bakıyorum. Sanki kafamın içinde sis varmış hissine kapılıyorum, birde unutkanlık. 1,5 yıl önce doğum yaptım, sorunlarım doğumdan sonra oluştu. Eskiye göre daha çok yoruluyorum ve uykusuz kalıyorum. Buna bağlıyordum geçmeyince endişeleniyorum.

 • Serçe ve Yüzük Parmağımda Uyuşma Var, Hangi Bölüme Gitmeliyim?

  Sol el serçe ve yüzük parmağımda on günden beri uyuşma, his kaybı var. Hangi bölüme gitmeliyim?

 • Başımın Sol Tarafında Aşağıdan Yukarıya Doğru Uyuşma Oluyor, Ne Yapmam Gerekiyor?

  Merhaba benim başımın sol tarafı, beynim uyuşuyor. Gün içerisinde arada bir oluyor son haftalarda artmaya başladı gibi hissediyorum. Aşağıdan yukarı doğru bir uyuşukluk vurup geçiyor. Ne yapmam gerekiyor? Bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler hoşçakalın.

 • Başım Çok Garip Ağrıyor, Ne Yapmalıyım?

  Merhaba benim kafam çok ağrıyor. Garip ağrılar geliyor bir anda, ağrısı çok kötü oluyor. Ne yapmalıyım, sorun ne olabilir? Teşekkürler.

 • Çocuğum 2 Kere Havale Geçirdi, Ne Yapmalıyım?

  Benim çocuğum havale geçirdi üç ay dolmadan tekrar bir daha geçirdi. Hastaneler altı yedi aya varan randevu verdi. Bende altı ay olmadan tekrarlamasından korktuğum için size danışmak istiyorum. Ne yapmam konusunda bilgilendirir misiniz?

 • Parmak Uçlarımdaki Ağrı ve Uyuşmadan Dolayı Sıkıca Bir Şey Tutamıyorum, Hangi Bölüme Başvurmalıyım?

  1 aydan beri ellerimin parmak uçlarıyla sıkıca bir şey tutamıyorum. Ağrı hissediyorum, uyuşmalar oluyor ve de devamlı zonkluyor. Bu ağrılar ayak parmaklarımda da var. Parmaklarım devamlı uyuştuğunu hissediyorum, iğne batırılıyor gibi oluyor. Hangi doktora gitmem gerekiyor?

 • Gözümde Seğirme, Ellerim, Ayaklarım ve Dudaklarımda Uyuşma Var, Psikolojik mi?

  Ellerim, ayaklarım ve dudaklarımda uyuşma var. Gözüm beni rahatsız edecek düzeyde seğiriyor. Psikolojik olabilir mi, ne yapmalıyım? İyi günler.

 • Baş Dönmesinde Çok Rahatsız Oluyorum, Ne Yapmalıyım?

  Merhaba benim baş dönmesi şikâyetim var. 27 yaşındayım. Bu şikayetim beni çok rahatsız ediyor.

 • Başımın Arka Kısmına Dokunduğumda Bayılacak Derecede Ağrıyor, Ne Yapmalıyım?

  Baş dönmesi ve başın arka kısmına dokunulduğunda bayılacak derece ağrıyor. Yaklaşık 8 senedir. İş yaptığımda ağır halsizlik ve baş ağrısı oluyor.

 • Kızım 11 Yaşında Fakat 4 Yaşında Bir Çocuk Gibi Davranıyor. Ne Yapabiliriz?

  Merhaba, benim kızım 2 yaşındayken bir sabah bağırarak uyandı. Uyandığında vücudu kasılmıştı ve saatlerce o şekilde kaldı. Sık sık arkaya öne düşmeler, sıçramalar, günde 9-10 kez bayılmalar oldu. Bu şikayetler 1 yıl devam etti. Sonra bir doktora göründü, Convulex şurup kullanıyor. Şu an 11 yaşında ve şikayetleri seyrekleşti. Fakat tuhaf hareketler içinde, kendi dünyasında sinirli bir şekilde hiç bir gelecek vaat etmeyen bir kız oldu. 4 yaşında bir çocuk gibi davranıyor. Bunun için ne yapabiliriz?

 • Annemin Başı Sürekli Ağrıyor, Nedeni Ne Olabilir?

  İyi günler, annemin başı sürekli ağrıyor neden acaba? Teşekkür ederiz.

 • Unutkanlık İçin Ne Yapabilirim?

  Aşırı unutkanlık var bende. Ne yapabilirim?

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Personelleri Eğitimi Başarıyla Tamamladı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personelleri eğitimi başarıyla tamamladı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra İnsani Yardım Ulaştırdı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra Yardım Ulaştırdı
Sokak köpeğinin kovaladığı bisikletli çocuk yayaya çarptı
Sokak köpeği bisikletli çocuğu kovalayarak yayaya çarptı
Tosya'da Üç Tekerlekli Elektrikli Motosiklet Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti
Amasya'da minibüs menfeze uçtu, sürücü yaralandı
Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Verildi

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]