İL İL HASTANELER

Reşadiye Devlet Hastanesi

  Reşadiye Devlet Hastanesi  
Reşadiye Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Reşadiye Devlet Hastanesi
Telefon: 0(356) 461 34 08
Faks: 0(356) 461 20 02
Adres: Kayalık Mah. Sağlık Cad. No:56
İlçe: Reşadiye
İl: Tokat
Web Adres: www.resadiyedh.gov.tr
Harita: Reşadiye Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.

Hastanemiz 1968 yılında kurulmuş olup 50 yataklı bir tedavi kuruluşudur. Hastanemiz kurulduğu tarihten bugüne dek halkın sağlığı ile ilgili sorunları kendi bünyesindeki mevcut doktorlarla çözmeye çalışmaktadır. Hastanemizce tetkik ve tedavisi mümkün olmayan hastaların hekimlerimizin gerekli gördüğü il ve ilçelere sevki yapılmaktadır.

İlçemiz il merkezine en uzak ilçe olup gerek köy çoğunluğu gerekse nüfus yoğunluğu bakımından yekün teşkil etmektedir. Diğer taraftan komşu ilçeler Mesudiye ve Koyulhisar bölgesindeki hastaların da zaman zaman hastanemize tedavi amacı ile müracaat ettikleri görülmektedir. Nüfus olarak yaklaşık 80 bin kişiye hizmet sunulmakta olup, yaz aylarında nüfusun daha da arttığı müşahade edilmektedir. İlçemizden NATO yolunun geçmesi dolayısı ile trafik oldukça yoğun seyretmekte, bu nedenle trafik kazaları çok sık meydana gelmektedir. Yaralılara ilk müdahale hastanemiz Acil polikliniğinde yapılmakta, tedavisi mümkün olanlar tedavi altına alınmakta, durumu ciddi olanlar ise durumlarına göre mevcut ambulanslarla en yakın il ve ilçe hastanelerine sevk edilmektedir.

2005 yıl sonu itibariyle 65.000 ayaktan, 1000 yatan hasta ve 110 ameliyat sayısına ulaşılmış olup, her sene ortalama % 20 artış görülmektedir.

 

[Hata Bildir]