İL İL HASTANELER

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

  Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi  
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Hastane Adı: Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Telefon: 444 54 00
Faks: (0264) 275 91 92
Adres: Adnan Menderes Caddesi Sağlık Sokak No: 193
İlçe: Sakarya Merkez
İl: Sakarya
Web Adres: www.sakaryaeah.saglik.gov.tr
Harita: Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haritası için Tıklayın.

Hastanemiz 1951 yılında 100 yataklı olarak inşa edilmiş olup; bu tarihten sonra yapılan ek binalarla sürekli gelişerek 17 Ağustos 1999 depremine kadar 278 fiili yatak kapasitesine ulaşmıştır. Ancak 1999 depreminde A ve C bloklarının ağır hasar görmesi sonucu binalar yıktırılmış ve fiilen yatak sayımız 44’e düşmüştür. Personel makine-teçhizat ve diğer donanımlarda büyük azalma olmuştur. Deprem sonrası hastanemiz hızlı bir şekilde toparlanma sürecine girmiş, gerek bina gerek personel gerekse tıbbi cihaz araç-gereç eksikliklerini mümkün olan en kısa zamanda gidermeye çalışarak ilimiz ve çevre insanına ihtiyaç duyduklarını sağlık hizmetini temin etmeye çalışmıştır.

Bakanlığımızın Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünün 10.11.2006 tarih ve 6625 sayılı yazısı ile hastanemiz, İstanbul Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı genel nitelikli eğitim ve araştırma hastanesi niteliğine sahip olarak Sakarya Eğitim  ve Araştırma Hastanesi adını almıştır.

Şu anki haliyle 398 hasta yatağı ile hizmet vermekte olan hastanemiz gerek personel kadrosu gerekse yatak sayısı ve de tıbbi donanım olarak gelişmesine devam etmektedir. 17 branşta eğitim verecek olan hastanemize Bakanlığımızca klinik şefleri atanmaya başlamıştır.

 

[Hata Bildir]