İL İL HASTANELER

Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi

  Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi  
Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi
Telefon: (0264) 221 35 00
Faks: (0264) 221 35 32
Adres: M. Cahit Kiraç Bulvarı Karaman
İlçe: Sakarya Merkez
İl: Sakarya
Web Adres: www.sydh.gov.tr
Harita: Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.

              Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi şehir merkezine 12 km uzaklıkta 50.000  m²  arsa içinde  24.500 m²  kapalı alanı olan 347 yatak  kapasitesine sahip , bölgede dikkati çeken  5 yıldızlı bir otel görünümündedir.

       Hasta odalarımız 2’şer kişilik olup, odalarda  merkezi sistem klima, televizyon, telefon,dolap, banyo ve tuvalet  mevcuttur.Tüm yataklı servis katlarında hasta konsültasyon odası, gündüz odaları ve bu odalarda buzdolabı bulunmaktadır. Tüm yataklı servislerimizde her bir hasta yatağı için ayrı olmak üzere alt yapısı hazırlanmış bir monitörize sistem, tansiyon aleti, merkezi oksijen-vakum  ve çağrı sistemi mevcuttur . Koroner Yoğun Bakım ünitemiz 11 yataklı olup 11 hasta başı monitör ve bir ana monitör sistemine sahiptir.Ayrıca Enfekte hastalar için 1 adet izolasyon odası mevcuttur.

        Toplam 11 yataktan oluşmakta olan ünitenin; zemin ve duvar kaplamaları antibakteriyel ve tek parça olarak döşenmiştir.Koroner Yoğun Bakım Ünitesinde 3 adet defibrilatör, 1 adet kan gazı cihazı,7 adet ventilasyon cihazı, 6 adet pump, merkezi oksijen ve vakum sistemi mevcuttur.

           Yoğun Bakım hasta yatakları elektronik özelliğe sahip hareketlidir ayrıca 1 adet havalı yatak, mevcuttur.Merkezi monitörle hastalar izlenmektedir.

 

[Hata Bildir]