İL İL HASTANELER

Sivas Devlet Hastanesi

  Sivas Devlet Hastanesi  
Sivas Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Sivas Devlet Hastanesi
Telefon: 0(346) 221 70 36
Faks: 0(000) 000 00 00
Adres: İnönü Bulvarı
İlçe: Sivas Merkez
İl: Sivas
Web Adres: www.sivasdh.gov.tr
Harita: Sivas Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.

1971'den Günümüze Sivas Devlet Hastanesi

Türkiye’nin yüzölçümü olarak ikinci büyük ili olan Sivas’ta hizmet veren hastanemiz mevcut binasına 1971 yılında taşınmıştır. 2005 yılında SSK Hastanelerinin Sağlık Bakanlığına devri ile Sivas Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Sigortalar Kurumu çatısı altında iken 1996 yılından 2005 yılına kadar Bölge Hastanesi olarak faaliyetlerini sürdürmüştür.

Hastanemiz 2005 yılında Sağlık Bakanlığına bağlanmıştır.

2007 yılında kadın doğum ve çocuk hastalıkları servisleri hastanemize taşınmıştır. Kardiyoloji, Kalp Damar ve Göğüs Hastalıkları Bölümleri ise Numune Hastanesine taşınmıştır.

Ayrıca daha sonraki yıllarda Diş Polikliniğimiz ve Diyaliz Ünitemizde Numune hastanesine taşınmış olup; Ağız Diş Sağlığı Merkezinin açılmasıyla da Diş Poliklinikleri Numune Hastanesinden ayrılmıştır.

Hastanemiz yeni Poliklinik binamızın tamamlanmasıyla 23.390 m²’lik tek yerleşkede hizmet vermektedir. 1995 yılında hastane genel tadilata girmiş poliklinik binası hariç tadilatı tamamlanarak hizmete girmiştir. Ayrıca eski ünitelere ek olarak ısı santrali ve 500 tonluk su deposu inşaatı eklenmiştir.

2010 Yılın Kasım ayında yeni poliklinik binasına taşınmış olup poliklinik sayımız her geçen yıl artmaktadır.
Genetik Bölümünde FMF, Kistik Fibrozis, B. Talasemi, Y Kromozomu Mikrodelasyonu, CVD, Laktoz-Fruktoz İntoleransı, Elektroforez, DNA İzolasyonu, PCR, Hibridizasyon tahlilleri yapılmaktadır. Bölümümüzde her türlü organdan alınan biyopsi ve sitoloji örnekleri yanı sıra operasyon ve amputasyon materyalleri incelenmektedir. Patolojik yöntemler kullanılarak tanıya ulaşılmaktadır.

Beyin Sinir Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Hastalıkları, Dermotoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kalp Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Psikiyatri, Üroloji kliniklerinin mevcut olduğu Hastanemiz, 313 hasta yatağı, 2 ameliyathane, 3 yoğun bakım ve reanimasyon ünitesi, Biyokimya ve Mikrobiyoloji Laboratuarları  ile hizmet vermektedir.

 

[Hata Bildir]