İL İL HASTANELER

Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi

  Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi  
Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi
Telefon: 0(422) 481 22 00
Faks: 0(422) 481 30 09
Adres: Malatya Caddesi Gedik Mevkii
İlçe: Yeşilyurt
İl: Malatya
Web Adres: www.yesilyurtdevlethastanesi.gov.tr
Harita: Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.

1997 yıllının aralık ayında faliyete geçen Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi Çalık ailesi tarafından yaptırılmış olup merhum Hasan Çalık'ın ismi verilmiştir.

Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi 60 adet 1. sınıf odasıyla, 2 Ameliyathanesi ve 1 Adet Doğumahaneyle, konusunda uzman KBB, Göz , Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Üroloji, Anestezi, Diş Hastalıları hekimleri ile 7/24 saat hizmet vermektedir.

Çağımızın gerektirdiği üstün teknoloji ile Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi bünyesinde 2 Ameliyathane mevcut olup gelişmiş Mikroskop ve Laporoskopi sistemleri ile modern tasarımlara sahip ameliyathanelerde başarılı operasyonlar gerçekleşmektedir.

Acil Servis ve Ambulans hizmetleri ile 24 saat kesintisiz hizmet verilmektedir.

Malatya Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi 1996 yılında ilçemiz hayırseverlerinden Mahmut Çalık tarafından inşa edilmiş ve 1997 yılında hizmete açılmıştır. 5325 m2 kapalı alan, 1725 m2 oturum alanı, otopark ve 60 yatak kapasitesine sahiptir.
2 Kulak Burun Boğaz, 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum, 1 Göz Hastalıkları, 1 Üroloji(Bevliye), 1 Çocuk Hastalıkları, 1 Dahiliye, 1 Göğüs Hastalıkları, 1 Anestezi, 1 Biyokimya,1 Radyolog, 3 Diş Hekimi ve 7 Pratisyen Hekim ile teknolojik açıdan yüksek donanıma sahip cihazlarımız ve 212 deneyimli personelimiz ile hizmet vermektedir.
Malatya Belediyesi Motaş Müdürlüğünün Belediye Otobüsleriyle, Yeşilyurt, Yakınca, Gündüzbey Minibüs ve Otobüsleriyle Hastaneye ulaşım sağlanmaktadır.

 

[Hata Bildir]