Adet Sendromu Soruları

Adet Sendromu Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Adet Sendromu Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Adet Sendromu Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Adetim Gebelik İhtimalinden mi Gecikti?

  Merhaba hocam, erkek arkadaşımla sürtünme yollu bir ilişki yaşadım, fakat boşalma olmadı. Zevk suyu korkutuyor beni. En son 15 nisanda adet olmuştum ve ben adetlerimi hep 3-4 gün önceden olurum. Ayın 18'i olmasına rağmen hala adet olmadım. 28 şubatta adet oldum. 13 gün sonra, 15 nisanda tekrar adet oldum. 1 ayda 2 kere olduğumdan mı, yoksa gebelik ihtimalinden mi gecikti adetim? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

 • Adetim Gelmeden Ağrıların Başlamasının Sebebi Nedir?

  Adet olmadan 1 hafta öncesinden karın ağrılarım başlıyor. Bazen çok feci derecede ağrı verebiliyor. Adetim gelmeden önce bu ağrıların olmasının sebebi ne olabilir?

 • Sizce Adetlerim Düzensiz mi?

  Hocam merhaba, benim adet düzenim normalde ayın 1’inde oluyorsam, diğer ay bu 2 gün atlar ya da 1 gün atlar. 3. ay ise 1 gün daha atlardı. Fakat ben aşılama yaptırdım, çeşitli iğneler kullandım. Adet düzenim hep ayın 1'i olarak devam etti, 3 ay boyunca atlama olmadı. Bu normal mi, yoksa düzensiz adet mi oluyorum? Saygılarımla.

 • Sürekli Düşününce Başım Dönüyor. Neler Önerirsiniz?

  Merhaba, ben nörolojiye gittim, muayene edip sorun olmadığını söylediler. Benim şikayetim düşününce oluyor. Bir de adet olmadan 1 hafta önce sanki başım dönüyormuş gibi hissediyorum. Ayrıca dediğim gibi takmayınca şikayetim de olmuyor. Sizce tekrardan bir doktora gitmeli miyim, yoksa psikiyatriye mi gitmeliyim?

 • Adet Günlerimde Kırmızı Et Parçaları Geliyor. Hastalığım Ne Olabilir?

  Merhaba, son bir kaç yıldır adet günlerimde, koyu kırmızı et parçaları geliyor. Normal zamanlarda da beyaz et parçacıkları görüyorum. Bunun dışında hiç bir şikayetim yok ve şikayetim olmadığından dolayı da doktora gitmedim. Bu durum ileride çocuğumun olmasına engel midir? Hastalığım ne olabilir?

 • Adetlerim Düzensiz Olmaya Başladı ve Akıntım Var. Doktora Başvurmam Gerekir mi?

  Merhaba, bekarım ve regl dönemim genelde 25-35 gün aralıkla gerçekleşiyor. İlk defa 10 günün sonunda regl kanamasına benzer bir dönem geçiriyorum. Bu akıntı yaklaşık 1 haftadır devam ediyor, fakat tam bir regl kanaması değil. Hemşire bir arkadaşım stresten kaynaklanabileceğini söyledi. Sizce doktora başvurmam gereken bir durumum var mı?

 • Adet Kesici Kullanmanın Ne Gibi Zararları Vardır?

  Merhaba, adet kesici kullanmanın bir zararı var mıdır?

 • Komplike Kistler Kötü Huylu Olabilir mi?

  Merhaba, ben 24 yaşındayım ve bekarım. 3-4 aydır düzensiz adet görmeye başladım ve doktora gittim. Ayrıca idrar yollarımda aşırı iltihap var. Akıntılarım oluyordu. Bir de kadın doğum hastanesine gittim. Ultrason çekildi ve sonuçta; (El içerisinde milimetrik kistik boşluklar izlendi. Sağ overde 39 mm çapında içerisinde internal ekojeniteler, ince ve kalın septasyonlar gözlenen komplike kistik lezyon mevcuttur.) çıktı. Doktorum Farlutal ve Belara isimli ilaçlar verdi ve 6 gün içinde adet göreceğimi söyledi. Komplike kistler kötü huylu olabilir mi? Ne yapmalıyım?

 • Adetimde Gecikmeler Yaşıyorum. Sebebi Ne Olabilir?

  Ben 22 yaşındayım, adetim il değiştirdiğim zaman gecikiyor. Hava değişiminden olduğunu sanıyorum. Bu ay 6-7 gün gecikme söz konusu 3-4 gün önce kahverengi akıntımla beraber az miktarda kan da geldi adet olacağımı sandım ama hala olmadım. Göğüslerde şişme falan da yok stresten dolayı gecikmesi olabilir mi? Ayrıca 1 hafta önce kadın doğum uzmanına gittim ultrasona girdim bir sorun çıkmadı, her şey gayet normal dedi doktor. Her şey normalse neden adet olamıyorum?

 • Adet Düzensizliğimin Sebebi Nedir?

  İyi günler, 34 yaşında ve bekarım. 3 aydır iki kasığımda ağrı, idrar yaparken yanma sorunum var. Şiddetli karın ağrısı, mesaneye baskı ve kabızlık şikayetiyle üroloji bölümüne başvurdum. Ultrasonda; Sol Over Normalden Büyük Olup Heterojen İç Yapıdadır, Sol Overde İçinde Seviyelenme Görülen 45X36 Mm Boyutlarında Kist Mevcuttur. Batın İçinde Ve Douglasta Serbest Sıvı Ayırt Edilmedi. Ultrasona bakan Radyoloji Uzmanı kanlanma var dedi. İdrar tahlilimde; Her Safhada: 2-3 Lökosit, 3-5 Epitel Hücresi, Az Bakteri Görüldü. Kan Üre Azotu: 7,48 Kreatinin: 0,6 Hemogramda Da WBC: 10,6 MCV: 78,3. Üroloji Doktoru kadın doğuma yönlendirdi. Kadın doğum doktoru adetimin 3. günü ultrasona bakıp karar vereceğiz dedi. Tahlil sonuçlarım ne anlama geliyor? Bu ana kadar hiç adet düzensizliği yaşamamıştım. Ne yapmalıyım?

 • Eşim İlişkiden Sonra Kasıklarından Rahatsız ve Yürümekte Zorlanıyor. Ne Yapmalıyız?

  Merhaba, eşimle ilk ilişki sonrası 1 ay sürekli ilişkiye girdik. Fakat eşim adet olmadı ve kasıklarından çok rahatsız, yürümekte zorlanıyor. Acaba problem nedir?

 • Adet Söktürücü Kullandım Fakat Adet Olamadım. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben 7 aylık evliyim ve 5 ay doğum kontrol hapı kullandım. 5 ayın sonunda adet oldum, bir daha hap kullanmadım ve adet de olmadım. Doktor gebelik ve bir sorun olmadığını söyledi. Adet söktürücü verdi, kullandım fakat yine adet olamadım. En son 25 Şubat’ta adet oldum. Adet görmediğim halde gebe kalma ihtimalim var mı?

 • Adet Düzensizliğim İçin Ne Yapabilirim?

  9 yıldır adet düzensizliği çekiyorum. Doktorlara başvurduğum halde bir çaresini bulamadım. Hastanede muayene oldum ama bir sonuç alamadım. Ne yapmalıyım?

 • Hamileyken de Adet Görülebilir mi?

  İyi günler. Eşimle bebek düşünüyoruz ve 2 aydır hiç korunmadık. Mart 8 de gelmesi gereken âdetim 18’inde geldi. İlk gün biraz fazla sonra çok az olmak üzere 1 hafta gibi sürdü. Tam bitti derken ayın 1’inde koyu renk akıntım gelmeye başladı oda 5 gün sürdü. Çok az bir akıntı yalnız koyu renk. Şu anda bitti. Ama 2 gündür mide bulantım var. Yemek yiyemiyorum doğru düzgün. Arkadaşlarım hamileyken de hasta olabileceğimi söylediler. Kafam karıştı. Bana bir yol gösterebilir misiniz?

 • Korunmadığımız Halde Hamile Kalamıyorum, Sebebi Ne Olabilir?

  35 yaşındayım, 8 yaşında bir çocuğum var, ikinciyi düşünüyoruz fakat 6 aydan beri korunmadığımız halde hamile kalamadım. Adetlerim düzenli, sebebi ne olabilir? Ayrıntılı bilgi verirseniz memnun olurum.

 • Adet Düzensizliğim ve Akıntım İçin Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, ben 25 yaşındayım ve 2 yıllık evliyim. Evlenmeden önce adet düzensizliğim vardı ve adet söktürücü ilaç kullanıyordum. Daha sonra doktorum doğum kontrol hapı verdi ve adetim düzene girdi. Ancak tüylenme yaptığı için 6 ay kullanıp bıraktım. Evlendikten sonra bir süre düzenli gitti fakat şimdi yine düzensiz. Bazen 45, bazen de 25 günde bir adet oluyorum. Son 3 aydır idrarımda aşırı sarılık var ve koku var. Sürekli akıntım oluyor. Bu konuda ne yapmamı önerirsiniz?

 • Adet Düzenleyici Hapın Yan Etkileri Nelerdir?

  3 aydır Angelig adlı adet düzenleyici hap kullanıyorum, fakat vücudumda yan etki belirtileri var. Kaşıntı, üşüme hissi, gece terlemeleri. Bunlar normal mi? Yoksa hapı bırakmalı mıyım?

 • Mide Bulantısı ve Kokuya Karşı Duyarlılığın Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba doktorum. Benim adetten önce çok fazla mide bulantısı, kokuya karşı duyarlılığım artı ve her yemek kokusu midemi bulandırıyor. İlk defa böyle oldum. Hamile miyim diye düşünürken adet oldum ve hala midem bulanıyor. Bu durum beni çok korkuttu acaba farklı bir hastalığın belirtisi mi?

 • Skolyoz Hastasıyım. Omuzumda Uyuşma Oluyor. Sebebi Nedir?

  Ben skolyoz hastasıyım. Fazla bilgisayarla uğraşınca, iş yapınca sağ omuzum uyuşuyor, hissetmiyorum. Sizce bu neden kaynaklanıyor olabilir?

 • Akıntı, Şişkinlik ve Ağrı Şikayetlerim Var. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, iltihap şüphesi ile doktora gittim. Akıntı, şişkinlik ve adet esnasında ağrılarım var. Ne yapmamı önerirsiniz? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

 • Adetim Olması Gerekenden 12 Gün Önce Oldu. Hamile Olma İhtimali Olabilir mi?

  Merhaba, ben 3 aylık evliyim, ilk 2 ay Belera kullandım. 2. kutu bittikten sonra hamilelik düşündüğüm için hapı bıraktım. 30 Ağustos’ta adet oldum ve 18 Eylül’de tekrar adet oldum. Koyu ve günde 1-2 damla geliyor. Bugün 4. Günüm, dün kan testi yaptırdım negatif çıktı. Bu kısa sürede kan testinde çıkar mıydı? Üstüne görme gerçekleşmiş olabilir mi? Sonuçta adetim gecikmedi, olması gereken günden de 12 gün erken geldi. Bu durum nedir? Bilgi verirseniz sevinirim.

 • Adet Dönemlerim Çok Sancılı Geçiyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba hocam, 22 yaşında genç bir kızım. Adet dönemlerim kabus gibi geçiyor, 2-3 gün yatalak gibi oluyorum. Aşırı şekilde sancım, aşırı iştahsızlık ve mide bulantısı oluyor, çok zorlanıyorum. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

 • İğne İle Korunma Sırasında Yumurtalar Tembelliğe Alışır mı? Ne Yapmalıyım?

  Merhabalar, ben 3,5 yıl boyunca aylık iğne ile korundum. Martın 19'unda son iğnemi oldum. Nisanın 19'unda iğnemin etkisi bitti. Korunduğum dönem süresinde her ay düzenli adet gördüm. İğneyi kestikten sonraysa, nisan 21'de 2 gün ara ile kanamam oldu. Mayıs 27-28-29-30'da damla şeklinde, haziranın 1-2-3-4-5-6-7'sinde normal adet şeklinde, haziranın 26-27-28-29-30'unda normal adet şeklinde, temmuzun 17'sinde ise normal adet şeklinde kanamam başladı. İğneyi kestikten sonra hiç bir şekilde korunma yöntemi kullanmadım. Bu adet olma tarihlerim normal midir? Gebe kalmak için adet dönemlerimden sonra yumurtlama dönemlerimi de takip ediyorum ama bu şekilde tarihler oynayınca aklım karışıyor. Bir an önce gebeliğim başlasın istiyorum. Ne yapacağımı bilemiyorum. Yumurtalar tembelliğe alışmış mıdır? Ne önerirsiniz?

 • Adet Gördüğüm Sırada Eşimle İlişkiye Girdim. Gebe Kalma İhtimali Olabilir mi?

  Merhaba, düzensiz ve ağrılı adet şikayetiyle bir kadın doğum doktoruna gittim. Muayenede spiralimin kaydığını öğrendim ve spirali aldılar. 1 ay boyunca sürekli adet gördüm. Bu sırada eşimle ilişkiye girmiştim, hamile kalma ihtimalim var mı?

 • Adet Sancıları Çekiyorum, Ne Yapmalıyım?

  Merhaba ben özlem 21 yaşındayım. Adet sancısı çekiyorum. Adet olunca sağ bacağım, belim sancı kopacak gibi oluyor çok kötü ağrı çekiyorum. Benim yumurtalıklarımı intihap sarmış ve yara var ilaç kullanıyorum sizce çocuk olmama riski var mı ve ben kilo alamıyorum, neden acaba? Teşekkürler şimdiden.

 • Polikistik Over Sendromu Hastasıyım ve Adetlerim Düzensiz. Ne Yapmam Gerekiyor?

  Merhaba, 1,5 yıllık evliyim. Sağ ve sol over'da PCO var. Adetlerim düzensiz. Ancak, hormon tahlillerimin hepsi ve eşimin sperm sayısı normal. Doktor Klomen önerdi ve adetin 3. günü başlayıp, 5 gün boyunca içmemi söyledi. Bugün adetin üstünden 9 gün geçti ve kasıklarımda adet oluyormuşum gibi ağrı var. Bu, yumurtanın çatladığını mı gösterir? Doktor, yumurtaların çatlaması için herhangi bir ilaç vermedi. Acaba kendiliğinden çatlayabilirliğine mi bakıyor? Yaklaşık 1,5 hafta sonra progesterona bakılacak. Bu değerin normalden yüksek çıkması mı gerekiyor?

 • Kasıktakı Sancı İdrar Yollarından Kaynaklanıyor Olabilir mi?

  Merhaba, benim kızımın sağ kasığında ağrı oluyor zaman zaman. Sanki birşey çekiliyormuş gibi, hafif hafif ağrıyor diyor. İlk defa 15-20 gün önce adet olduğunda çok sancılanmış. Acaba sorunu yumurtalıklarıyla mı, idrar yollarıyla mı ilgili? Cevaplarsanız sevinirim. İyi günler.

 • Doğum Kontrol Hapı 7 Gün İçinde Etkili Olur mu? Koruma Sağlar mı?

  Regl durumum biteli 4-5 gün oldu ve tatile çıkmak istiyorum. Şu an doğum kontrol hapı kullanmaya başlarsam, 7 gün içinde etkili olur mu?

 • Tüp Bebek Yönteminde Başarı Oranı ile Kilo Arasında Bir İlişki Var mıdır?

  Merhaba, 22 yaşındayım ve 2 yıllık evliyim. Adet düzensizliği ve gebelikle ilgili problemlerim var. Hormon testi ve Smear testi yaptırdım. Hiçbir sorun çıkmadı. Doktorum ilaç vermişti ve bu sayede adet oldum. Ancak yine adetim gecikiyor. Boyum 1,57, kilom ise 55. Doktor kilo vermem gerektiğini söyledi. Pek tatmin olmadım çünkü evlenmeden önce de bu kilodaydım ve böyle bir sorunum yoktu. Acaba sorun kilomdan mı kaynaklanıyor? Bu şartlar altında tüp bebek yaptırabilir miyim?

 • Gebe Kaldıktan Sonra Adet Olmak Mümkün mü? Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalı?

  İyi günler, hamile kaldıktan sonra adet görme diye bir şey var mı? Bu adet döneminden 1 hafta sonra idrar testi ile hamile olduğumu öğrenebilir miyim? Açıklama yaparsanız sevinirim. Teşekkürler.

 • Eşimde Adet Düzensizliği Var ve 45 Gündür Adet Olmadı. Ne Yapmalıyız?

  Merhaba, 6 ay önce evlendim. Eşimin adet düzensizliği sorunu olduğunu 3 ay önce öğrendim. Akıntı geliyor ve günde ortalama 2 tane iç çamaşırı değiştiriyor. Akıntı bazen yeşil oluyormuş. 45 gündür adet görmedi. Karnı şiş ancak kan testi yapıldı ve hamile değil. Ayrıca sağlığına hiç dikkat etmiyor. Ne yapmam gerekir?

 • Adetlerim Düzenli Fakat Uzun Süreli Aşırı Kanamam Oluyor. Sebebi veya Tedavisi Nedir?

  Merhaba, 20 yaşındayım ve ilk adet günümden itibaren adet dönemim oldukça düzenli fakat ya 9 gün süre ile geliyor ya da 5 - 6 gün ama aşırı kanama oluyor. Sebebi ya da tedavisi nedir? Doğum kontrol hapı öneriyorlar, işe yarar mı? Ayrıca akıntılarım da adet gibi neredeyse aşırı ve kokulu oluyor.

 • Beyaz Akıntı, Rahim Ağzında Yanma ve Adet Sancısı Gibi Ağrım Oluyor. Neden Olabilir?

  Merhaba Seval Hanım, 38 yaşındayım, beyaz akıntı geliyor ve rahim ağzında yanma var. Sürekli belimden karnıma doğru adet sancısı gibi sancı oluyor. Rahatsızlığım neden kaynaklanıyor? Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

 • Adet Gecikmem Olmadı Fakat İdrar Testi Pozitif Çıktı. Hemen Doktora Görünmeli miyim?

  Merhaba hocam, 26 günde bir adet oluyorum ve 1 Ocak 2009 tarihinde adet oldum. Ayın 23’ünde idrar testi yaptım ve pozitif çıktı. Adet gecikmem olmadı henüz. Hemen doktora görünmeli miyim yoksa 1 hafta daha beklemeli miyim?

 • Aşırı Kokulu, Beyaz Akıntım Var ve Doğum Sancısı Gibi Ağrım Oluyor. Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, beyaz akıntı geliyor ve aşırı koku yapıyor. Sanki doğum sancısı gibi belimden kasıklarıma ağrı oluyor. Bir de adet olmadan 3 gün öncesinden çok kötü ağrı oluyor ve olduktan sonra 2-3 gün daha devam ediyor. Çok ağrı çekiyorum. Ne yapmam gerekir, ne gibi ilaç kullanabilirim? Bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Midemde Gastrit Var ve 2 Aydır Adet Görmüyorum. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, 21 yaşında ve 74 kiloyum. Midemle ilgili sorunum var (gastrit). 2 aydır adet görmüyorum. Nedeni stresten dolayı midemle ilgili olabilir mi?

 • Adet Dönemimde Gözlerim Şişiyor. Ne Yapmam Gerekir?

  Selam, adet günlerimde gözlerim şişiyor. Doktora da çok gittim, 3 aydan fazla Agnucaston kullandım, pek faydasını göremedim. Şimdi kullanmıyorum, hala şişiyor, doktor da pek bir şey demiyor. Bu durum hiç geçmeyecek mi? Daha 18 yaşındayım.

 • İç Rahmim Olmadığı İçin Gebe Kalamayacağım Söylendi. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben 28 yaşında, 3 yıllık evli bir bayanım ve bu yaşıma kadar hiç adet dönemi geçirmedim. 6 yıl evvel kadın doğum hastanesine gittim ve bana orada iç rahmim olmadığını ve istesem de çocuk sahibi olamayacağımı, yaşım da ilerlediği için yapay rahim uygulaması da yapılamayacağını söyleyip beni gönderdiler. Acaba sizce bir şey yapılabilir mi?

 • Adet Dönemlerimde Kanamam Çok Fazla Oluyor. Siz Ne Önerirsiniz?

  Selam ben 48 yaşında baypas ameliyatı geçiren bir hastayım. Adet dönemlerimde kanamam çok oluyor. 9 gün sürüyor, bu durumda kansız kalıyorum. Beni hasta ediyor, doktora gittim hiç bir sonuç alamadım. Elimi kessem dahi kanı durduramıyorum. Tam bilmiyorum ama kortizon hapını kullanıyorum onu kestiler tahliller yapıldı ama normal çıkıyor. Yara falan yok, rahmi alalım diyorlar bende karşı çıktım. Sadece kanı durdurmak için bu yola başvuruyorlar. Buna göre bir cevap verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Ayrıca mutlu yıllar.

 • Adet Döneminde Çok Ağrı Çekiyorum. Ne Yapmam Gerekir?

  Merhabalar, benim sorunum adet dönemine 1 hafta kala aşırı derecede mide bulantısı ve bel ağrısı oluyor. Aspirin içiyorum, yine de geçmiyor. Halk arasında çocuk doğurunca geçer diye bir söylenti var ama benimki hala geçmedi. Adet döneminde çok ağrı çekiyorum. Ne yapmam gerekir? Bana yardımcı olursanız sevinirim.

 • Adet Dönemimde Şiddetli Ağrı Çekiyorum. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, adet döneminde 1-2 gün şiddetli ağrı çekiyorum ve kanamayla birlikte birkaç parça geliyor. Bunun nedeni nedir? Acaba önemli bir şey olabilir mi? Bunun için doktora gitmeme gerek var mı? Cevabınızı en kısa zamanda bekliyorum. Teşekkür ederim.

 • Hamile Değilim ve 1 Aydır Adet Görmüyorum. Sebebi Ne Olabilir?

  Hocam ultrason sonucum; mesane duvar yapısı ve lümeni doğal olarak değerlendirildi. Uterus antevert ve normal boyutlardadır. Endometrial ekolar normal görünümdedir. Myometrium homojendir. Bileteral over boyutları olağan olup belirgin solid-kistik lezyonu izlenmedi. Douglas boşluğunda sıvı saptanmadı. Hocam ben 1 aydır adet görmüyorum sebebi nedir? Hamile olabilmem mümkün müdür? 10 gün önce yaptırdım negatif çıktı.

 • Kızıma Adet Geciktirmek İçin Müdahale Yaptırmak Doğru Olur mu?

  Merhaba, 12 yaşında bir kızım var ve henüz adet olmadı. Adetini geciktirmek için bir müdahale yaptırmak istiyorum. Doğru olur mu? Sizin görüşünüz nedir? Şimdiden teşekkür ediyorum.

 • Regl Dönemlerimde Çok Ağrım Oluyor. Ne Yapabilirim?

  Merhaba, ben 20 yaşında üniversite öğrencisiyim. Regl olduğum zamandan beri aşırı ağrı çekiyorum. Bunun için doktora gittiğimde bana majezik hapını regl dönemlerimde sabah akşam içmem söylendi. İlk zamanlar ağrımı kesiyordu ama artık içsem de fayda etmiyor. Çok sinirli oluyorum, çevremdekileri çok kırıyorum veya tam tersi çok duygusal oluyorum ve her şeye ağlıyorum. Bazen psikologa gitmeyi düşündüğüm anlar bile oluyor. Ne yapmam gerekiyor?

 • Regl Dönemimde ki Ağrının Sebebi Kistik Bir Durum Olabilir mi?

  Merhaba. Ben 24 yaşındayım. Benim sorunum regl dönemi ağrısı. Bundan 5-6 ay öncesi adet döngülerimde ilk 1. ve 2. ünler az şiddette ağrı meydana gelirken, şu an ilk gün aşırı sancı, mide bulantısı, karnımda hassasiyet ve bel kısmımda ağrı oluyor. (günlük yaşamımı etkileyecek ve gece uyutmayacak kadar) Sizce sebebi kistik bir durum olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

 • Göğsümde ve Meme Ucumda Ağrı Oluyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, 24 yaşında bir bayanım ve evliyim. Göğsümün yan bölgelerine dokunduğumda acıyor. Bazen çarpıntı oluyor, nefesim daralıyor. Meme ucunun altında yoğun ağrı oluyor. Sebebi ne olabilir? Tehlikesi var mıdır?

 • İlaç Kullandığımda Adet Görebiliyorum. Bunun İçi Ne Yapmalıyım?

  Merhaba doktor tedavisine gittim ama yarıda bıraktım çünkü net bir cevap alamadım. İlaç kullandığım zaman adet görüyorum. Göremediğim zaman bu bende çok rahatsızlık veriyor.

 • Özel Günlerimdeki Ağrılara Dayanamıyorum. Ağrı Kesicilerde İşe Yaramıyor. Ne Yapmalıyım?

  Özel günlerimde tahammül edilemiyecek ağrılar yaşıyorum. 5 tane filan ağrı kesici kullanıyorum. Dıcloron gibi ağır ağrı kesiciler kullanmama rağmen bazı aylar etki etmiyor bile. Gerçekten yardımınıza ihtiyacım var. Doktora gittim ama bir fayda göremedim.

 • 15 Aydır Çocuğum Olmuyor. Ne Yapmalıyım?

  18 aylık evliyim, doğum kontrol hapıyla 3 ay korundum. 7 ay önce yumurtalıklarımda tembellik olduğunu öğrendim. 15 aydır çocuğum olmuyor. Kasıklarımda, yumurtalık kısmımda ağrı oluyor ve sarı, kokulu akıntı geliyor. Adet dönemlerim çok sancılı geçiyor ve sol ayağım uyuşuyor. Bunların nedeni nedir? Ne yapmam gerekiyor?

 • Hamileyim Fakat Çok Fazla Adet Sancıları Çekiyorum. Bu Normal mi?

  Hamilelik testi yaptım ve pozitif çıktı. Bunu yeni öğrendim. Ama aşırı derecede adet sancılarım var. Bu normal mi? Akşamları ağrıdan uyuyamıyorum. Acaba düşük mü ya da dış gebelik mi? Adet sancıları normal mi?

 • Her Adet Dönemimde Çok Adet Sancısı Çekiyorum. Evlendiğim Zaman Bu Sancı Geçecek Mi?

  İyi günler, ben her adet olduğumda, ilk gün çok sancı çekiyorum. Çoğu insan evlendiğinde adet sancısı geçiyormuş, bu doğru mu?

 • Nisan Ayında Kürtaj Oldum, Sonrasında Adetlerim Düzensizleşti. Ne Yapmalıyım?

  Nisan Terapötik Küretaj oldum. Sonrasındaki adetlerim biraz fazla olmakla beraber düzenliydi, Ağustos ve Eylül ayında normal tarihinden bir hafta önce oldu. Temmuz ayında korunmamıştık, hamilelik olabilir mi?

 • Hipotroidi Adet Düzensizliği Yapar mı?

  Merhaba, benim adet düzensizliğim var. Yumurtalıklarımda sorun yok, geçen ay farlutal kullandım. İlk kutu bittikten 5 gün sonra, hala adet olmadığım için 2. kutuya başladım. İlk kutu bitiminden 13 gün sonra adet oldum fakat kanamam çok fazla oldu. Doktor hipotroidim olduğunu söyledi ve euthyrox 25 mg’lık tabletten kullanmaya başladım. Bu ay kendiliğinden adet oldum. 2 aydır bir birlikteliğim yok ancak 13 gün gecikmeli olan adetimde gebelik söz konusu olabilir mi? 3 tane gebelik testim negatif çıktı, ultrasona da girdim, bu olay söz konusu olamaz değil mi? Ayrıca septum ne demek?

 • 9 Ay Önce Doğum Yaptım ve Hala Adet Görmedim. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba ben 9 ay önce doğum yaptım. Hala adet görmedim bu normal mi acaba? Resmen vücudum yanıyor. Adet olamadığım için yanıyor olabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

 • Adet Zamanımda Gecikmeler, Baş ve Bel Ağrılarım Oluyor. Bunun Sebebi Ne Olabilir?

  Ben 20 yaşındayım bekârım. Adet zamanım gecikiyor. Aradaki temizlik süresi 1 ayı geçtiği oluyor. Bir gün hafif leke oluyor 1 hafta sonra adet oluyorum. Baş ve bel ağrılarım oluyor bu dönemde. Bunun sebebi ne olabilir? Teşekkür ederim.

 • Adetime 15 Gün Kala Aynı Belirtileri Hissetmemin Sebebi Hamilelik Olabilir mi?

  Merhaba doktor hanım düzenli her ay adet olurum fakat bu ay adetime 15 gün varken tıpkı adet olacakmış gibi göğüslerim hassaslaştı ve sızlıyor. Canım adetten önce istediği gibi tatlı şeyler istiyor. Bu adet için erken belirti değil mi? Bebek istediğimiz için geçen hafta ilişkiye girdik acaba bunlar hamilelik belirtisi olabilir mi? Henüz erken olduğunu düşündüğüm için kanda gebelik testi yaptırmadım. İlginize teşekkür ederim.

 • Adetime 15 Gün Varken Belirtilerini Hissetmeye Başladım. Hamilelik Durumu Olabilir mi?

  Merhaba, düzenli her ay adet olurum fakat bu ay adetime 15 gün varken tıpkı adet olacakmış gibi göğüslerim hassaslaştı ve sızlıyor. Ayrıca canım adetten önce istediği gibi tatlı şeyler istiyor. Bu adet için erken belirti değil mi? Bebek istediğimiz için geçen hafta ilişkiye girdik acaba bunlar hamilelik belirtisi olabilir mi? Henüz erken olduğunu düşündüğüm için kanda gebelik testi yaptırmadım.

 • Son Dönemde Adet Sancılarımın Şiddeti Arttı. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba; benim regli sancılarım son zamanlarda çok fazla arttı. Daha önceden de ağrım oluyordu fakat 4. günü olmasına rağmen çok ciddi bir ağrı çekiyorum. Yumurtalıklarımın olduğu bölgede. Ne yapmam lazım?

 • Adetin Bitiminde Sonra Kan Pıhtılı Akıntım Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Ben 30 yaşında 3 çocuk annesiyim. Yıllardır adetlerim 4-5 gün sürer kesilirdi. Ama yaklaşık 7 aydır âdetin bitiminden itibaren bir hafta içinde kan pıhtıları olan akıntım var. Sonra kesiliyor. Kaşıntı koku yok. İlişkilerimden sonra bir iki gün süren ağrılarım oluyor. Bunun nedenini açıklayabilir misiniz? Çok yoğun bir iş ve ev hayatım olduğundan dolayı doktora gidemiyorum. Kendiliğinden düzelir mi yoksa mutlaka doktora gitmem gerekli mi?

 • Hiç Adet Görmüyorum, Çocuğum Olabilir mi?

  24 yaşındayım 2 yıllık evliyim ve hiç adet görmüyorum. bu durum da çocuğum olma durumu var mı?

 • Oruç Tutmak Migrenimi İlerletir mi?

  2 yıldır migren tanısı konuldu ve aslında sadece adet döneminden önce başım ağrıyordu. Ancak bazı gıdalar da ağrı yapabiliyor. Ramazanda tuttuğum oruç nedeniyle hergün baş ağrısı çekiyorum. Oruç tutmak migrenimi daha da ilerletir mi? Hiç mi tutmamalıyım acaba? Teşekkürler şimdiden.

 • Çikolata Kistinin Tedavisi Var mı?

  Benim sorum eşimin rahatsızlığı ile ilgili. Eşim her adet öncesi şiddetli sancı çekiyor. Gittiğimiz doktorlardan biri çikolata hastalığı teşhisi koydu. Yaptığım araştırmada da, bu hastalığa ait 15 belirti varsa, 13 ü eşimde mevcut ama başka bir doktora gittiğimizde, o da miyom var diyor. Her doktora gidişimizde başka başka tedavi uyguluyorlar ve hep sil baştan oluyor. Verilen ilaçlar hep ağrı kesici, tedavi edici birşey yok. Eşime tek faydası dokunan ilaç Yasmin, ama bu da kilo aldırıyor. Bu hastalığa kesin bir tedavi yok mu, veya beni yönlendirebileceğiniz bir uzman doktor var mı? Lütfen bana yardımcı olun. Saygılarımla.

 • Adet Gününe Yaklaşınca Yanma ve Karın Şişkinliğinin Sebebi Ne Olabilir?

  Eşimde adet gününe 8 - 10 gün kala yanma başlıyor ve karnı şişiyor. Adetten sonra düzeliyor. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim saygılarımla.

 • 22 Yaşındayım ve Adet Günlerim Çok Ağrılı Geçiyor, Ne Yapmalıyım?

  Merhaba ben 22 yaşındayım, adet günlerim sancılarım çok ağrılı geçiyor. Günlük yaşantımı etkiliyor. Etol fort adlı bir ilaç kullanıyorum ama artık oda fayda etmiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

 • Adet Dönemim Sancılı Geçiyor ve Günlük Yaşantımı Etkiliyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhabalar, ben 22 yaşındayım. Adet dönemim çok sancılı geçiyor yani günlük yaşantımı etkiliyor. Etol fort adlı bir ilaç kullanıyorum, ama artık fayda etmiyor. Yaklaşık 3-4 gün acıdan kıvranıyorum. Tavsiye edeceğiniz bir ilaç ya da yöntem var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

 • Yüzümdeki Pürüzlerden Nasıl Kurtulabilirim?

  Merhaba, boynumda, yüzümde ve sırtımda sivilceler çıkıyor. Daha önce çok doktora gittim, İsotreksin gibi kremler kullandım. Yüzümde çok yok ama leke bırakıyorlar. Artık boynumdaki ve sırtımdaki sivilceler, başı olmayan, deri altında dolgun sivilceler. Regl dönemime yakın artış oluyor. Kan değerlerim normal çıktı, stresten olabileceğini söylediler. Şu an yüzümde, minik minik çok sayıda pürüz var. Ne yapmalıyım? Nasıl bir tedavi yöntemi denemeliyim?

 • Adetliyken İlişkiye Girilir mi?

  Merhaba, adetliyken ilişkiye girilir mi? Hamilelikte cinsel ilişki kaç aylıkken bırakılır?

 • Adet Sancılarım İçin Bilmediğim Aspirinleri İçmek İstemiyorum?

  Adet sancılarım dayanılamayacak şekilde bunun içinde doktora gitmeye utanıyorum. Bilmediğim aspirinleri de içmek istemiyorum. Bana bir öneride bulunabilir misiniz?

 • Adet Dönemimde Çok Ağrım Oluyor, Ne Yapmalıyım?

  Adet dönemi benim için tamamen kâbus. Çünkü bütün iskelet sistemim ağrıyor ve bir 4 günde kan görüyorum ama olmuyorum. Sonra tamamen oluyorum ama ölecek kadar ağrılı.

 • Kürtajdan Sonra Aylık Kanamalarımın Gelmemesinin Sebebi Nedir?

  Kürtajdan sonra aylık kanamalarım gelmedi. 26.06.2008 de kürtaj olmuştum. Ne yapmam lazım? Sakıncaları neler?

 • Adet Ağrısından Duramamamın Sebebi Ne Olabilir?

  Adet sancısı çok çekiyorum. Ağrıdan duramıyorum, acaba neden?

 • Adet Dönemlerim Çok Sancılı Geçiyor ve Halsiz Kalıyorum, Ne Yapmalıyım?

  Benim adet dönemlerimde çok sancılı geçiyor ve halsiz kalıyorum aynı zamanda öncesinde çok şişkinlik yaşıyorum. Göğüslerimde, göbeğimde çok şişkinlik oluyor ve rahatsız oluyorum. Cevabınız için şimdiden çok teşekkürler.

 • Ağrı Kesicilerin Zararı Var mıdır?

  Ben 21 yaşındayım ve 12 yaşında adet olmaya başladım. Son 5 yılır kusma ve sık sık tuvalet ihtiyacım oluyor. Bu sırada ağrı kesiciler kullanıyorum. Sizce zararı var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

 • Adet Geciktirici İlacın Zararı Olur mu?

  Merhaba, bu ay adetimi olmak üzereyim fakat adetimin 3. ya da 4. günü denizde olacağım. Bu yüzden adetimi geciktirmek veya bir günlük durdurmak istiyorum. Bunun için ilaç önerir misiniz, nasıl kullanmalıyım ve sakıncası olur mu?

 • Hamile Kalmış mıyımdır?

  Merhaba hocam, nişanlımla kızlık zarım bozulmadan ilişkiye girdik, içime boşaldı. 11 gün sonra ben adet gördüm ama yine de hamile kalabilme ihtimalim söz konusu olabilir mi?

 • Kanamanın Karın Bölgesine Doğru Olması Ne Demek?

  Merhaba, ben 27 yaşındayım. 2 adet dönemimde aşırı ağrı, kasılma ve bulantı yaşıyorum. Bu nedenle doktora gittim, kanım alındı ve CA 125 37,2 çıktı. Bu ne demek oluyor anlamadım ve endişelendim. Ayrıca kanamanın rahim dışına olduğunu, benim ise karın bölgesine doğru olduğunu da söyledi. Beni aydınlatırsanız sevinirm. İyi çalışmalar.

 • Adet Öncesi Akıntım Oluyor. Normal mi?

  Merhaba, ben rahim içinde şişlik hissediyorum. Bir de adet öncesi akıntım koyu kahve telvesi gibi oluyor. Bunun olması normal mi?

 • Adet Sonrası Akıntım Oluyor. Bu Bir Sorun Olduğunu mu Gösterir?

  Âdetim 5 gün sürüyor. Sonrasında 5 gün boyunca değişik renklerde lekelenme şeklinde akıntım geliyor. Bu bir sorun olduğunu mu gösterir?

 • Sadece Doğum Kontrol Hapı Yeterli mi?

  Merhaba, ben haftaya evleniyorum. Doğum kontrol hapına başladım ancak adet olmam gereken zaman tam düğünüme denk geliyor. Adet olmak istemiyorum. Bunun için doğum kontrol hapına devam edip geciktirici mi kullanmalıyım, yoksa sadece doğum kontrol hapı yeterli mi? Cevaplarsanız sevinirim, kolay gelsin.

 • Kasık Ağrımın Nedeni Nedir?

  Adet olduğum zaman felaket derecede karın ve kasık ağrım oluyor ama kasık ağrım adet bittiğinde de devam ediyor. Neden böyle acaba?

 • Adet Kanamam Yeşil Renkte. Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, adet kanamam bazen yeşil geliyor. Adet olmaya başlayalı 3 yıl oldu. (yaşım 16) Ne yapmam gerekir?

 • Adet Dönemimde Çok Canım Acıyor. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Ben 20 yaşındayım. Adet dönemimde, aşırı derecede canım acıyor. Doktora gittim, tedavi gördüm fakat bir iyileşme olmadı. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Adet Düzensizliğim İçin Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Benim adet düzensizliğim var. İlk önce damla damla geliyor, 4-5 gün sonra fazlalaşıyor. Çok azla bel ağrım ve sıkıntım oluyor. Kasıklarım ve bacaklarım ağrıyor. 20 gün kadar sürüyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

 • Adet Görürken, Bacak Ağrıları Normal mi?

  Adette bacak ağrıları normal midir?

 • Adet Dönemim Yoğun Olduğu İçin Kansız Kalıyorum, Ne Yapmalıyım?

  Ay halim çok yoğun geçiyor. Sürekli kansız kalıyorum. İlaç tedavisi oluyorum. Bir kaç ay sonra yine halsiz düşüyorum. 1 normal 2 sezaryen olmak üzere üç doğum yaptım. Vücudum kan yapıyor yoğunluk beni kansız bırakıyor zannedersem. Ne yapayım hocam? Teşekkürler.

 • Adet Döneminde Yumurtalıklarım Ağrıyor. Ne Yapmam Gerekir?

  Son 3 adetimde inanılmaz karnım ağrıyor, özellikle yumurtalıklarım ağrıyor. Bu ay yumurtalıklarımın şiştiğini hissettim. Ne yapmam gerek? Şimdiden teşekkür ederim.

 • Rahmimdeki Ur Adetlerimin Ağrılı Olmasına Sebep Oluyor, Ne Yapmalıyım?

  Rahmimde ur var. Adetlerimde rahatsız oluyorum. Ne yapmalıyım? İlginize şimdiden teşekkür ederim.

 • Adetlerim Düzenli Fakat Kasıklarımda Çok Ağrı Oluyor, Ne Yapabilirim?

  Adet olduğum süre zarfında sürekli kasık ağrıları çekiyorum. Geçmesi için de kasıklarıma sıcak su uyguluyorum geçiyor da ama ne kadar doğru bilmiyorum. Bu arada adetim gayet düzenli. Bu konuda bir sorunum yok. Fakat işte bu kasık ağrıları çok şiddetli oluyor bazen. Beni bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 • Aynı Ay İçerisinde 2 Kere Adet Olunabilir mi?

  8 Temmuzda adet oldum, 14 Temmuzda tekrar adet oldum. Adet mi, değil mi onu da bilmiyorum. Neden olmuş olabilir? Daha öncede oldu aynı şey merak ediyorum ama korkuyorum doktora gidemiyorum. Lütfen beni aydınlatır mısınız? Teşekkürler.

 • Adet Sancısı İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, 15 yaşındayım ve ilk iki gün aşırı derecede adet sancısı çekiyorum. Mutlaka bunun bir tedavisi vardır. Sizce hangi ilaçları içmeliyim, ilaç içmek doğru bir yöntem mi?

 • Eşim Adet Döneminde Şiddetli Baş ve Karın Ağrısı Çekmesinin Sebebi Nedir?

  Eşim adet olduğunda şiddetli baş ağrısı ve karın ağrısı oluyor. Bu süre adet bitene kadar sürüyor ve başlangıcında da oluyor. Yani adet olacağı güne yaklaştığında adetti bittiğinde bu şikayetler bitiyor. Nedendir bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 • 3 Yıldır Adet Düzensizliğim Var, Bana Ne Önerebilirsiniz?

  Merhabalar sayın hocam. Yaklaşık 3 yıldır adet düzensizliğim var. Doktora gittim, ilaç kullandım, kilo aldım. Sonrasında gitmedim ama adetim olmuyor 5 aydır. Bu yüzden çok gerginim çalıştığım ortam çok yoğun ve stresli. Bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Saygılar teşekkür ederim.

 • Testler Pozitif Çıkıyor Ama Sonradan Adet Oluyorum. Ne Yapabilirim?

  Sürekli adetlerim gecikiyor. İdrar testleri pozitif çıkıyor. Sonradan adet oluyorum. Hocam stres oluyorum, ne yapabilirim?

 • Nişanlımla Adet Döneminde İlişkiye Girdik. Hamile Kalma Olasılığı Nedir?

  Merhaba, nişanlımla adet döneminde ilişkiye girdik ve tam birleşme oldu. Şu an bir kaç gündür midesinin bulandığını söylüyor. Hamile kalma olasılığı nedir?

 • Adet Döneminde Denize Girmek Sakıncalı mıdır?

  Regl durumdayken denize girmek sakıncalı mıdır?

 • İlk Adet Kanaması Kaç Yaşında Başlamalıdır?

  Merhaba, kardeşim 16 yaşında ama hala adet olmadı. Tüylenme, gelişme gibi her şey görüldü ama adet olmadı. Doktora gitmeli miyiz? Hormon bozukluğundan kaynaklanıyor olabilir mi?

 • Ağrılı Adet Görmemin Nedeni Ne Olabilir?

  Ağrılı adet görmemin nedeni ne olabilir? Adet dönemlerim düzenli üşütmemeye de özen gösterdiğim halde bu kadar çok kasık ağrısının nedeni ne olabilir? Doktorum görünürde bir problem olmadığını söylüyor ama bu ağrıları hep çekecek miyim? Ne yapabilirim?

 • Adet Dönemimin 17 Gün Gecikmesinin Sebebi Ne Olabilir, Hangi Testleri Yaptırmalıyım?

  Merhaba; Adet dönemim 17 gün geçti (30 Eylül son regl dönemi) 2-3 gün önce bir jinekologa gittim. kontrolden geçtim kist vs. görmedi, hamilelik testide yapıldı negatif. her şey normal dedi fakat bana adet olabilmem için bir ilaçta vermedi. Bu konu da ne kadar beklemem ve nedenini nasıl öğrenebilirim? Başka yapılması gereken testler olabilir mi? Teşekkürler.

 • Akıntımın Rengi Sarı ve Kokulu. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, düzenli regl oluyorum, sancım olmuyor fakat baş ağrım oluyor. Ayrıca çok akıntım var, kokulu ve rengi sarı. Bu konuda ne yapmalıyım?

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Personelleri Eğitimi Başarıyla Tamamladı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personelleri eğitimi başarıyla tamamladı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra İnsani Yardım Ulaştırdı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra Yardım Ulaştırdı
Sokak köpeğinin kovaladığı bisikletli çocuk yayaya çarptı
Sokak köpeği bisikletli çocuğu kovalayarak yayaya çarptı
Tosya'da Üç Tekerlekli Elektrikli Motosiklet Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti
Amasya'da minibüs menfeze uçtu, sürücü yaralandı
Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Verildi

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]