Altını Islatmak ( Enüretik ) Soruları

Altını Islatmak ( Enüretik ) Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Altını Islatmak ( Enüretik ) Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Altını Islatmak ( Enüretik ) Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Gece İdrar Kaçırıyorum. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, benim sorunum gece idrarımı yapmam. Bu beni çok rahatsız ediyor. Evliyim ve 3 yaşında bir kızım var. 34 yaşındayım. Bu psikolojik midir, yoksa bir hastalık belirtisi midir? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

 • Alt Islatma Sorunu İçin Ne Yapmak Gerekir?

  Geceleri altıma idrarımı kaçırıyorum, bana ne önerirsinız?

 • Oğlum Çok Hırçın Davranıyor. Ne Yapabilirim?

  Merhaba, benim 2,5 yaşında bir oğlum var, bir de 45 günlük bir bebeğim. 2,5 yaşındaki oğlum sözümüzü dinlemiyor, çok hırçın, bana ve babasına ve diğer kişilere vuruyor, sinirini öyle gösteriyor, çok üzülüyorum bu durumuna. Kardeşi doğdu doğalı geceleri bazen altını ıslatıyor. Ne yapmam gerek? Ne olur yardımcı olun, çok çaresizim.

 • 8 Yaşında Oğlum Altını Islatıyor. Ne Yapabilirim?

  İyi günler, oğlum 8 yaşında. Geçen senelerde arada bir altını ıslatıyordu, bu sene her gün altını ıslatıyor. Ne yapabilirim?

 • Kızım 19 Yaşında ve Doğduğundan Beri Altını Islatıyor, Bize Ne Öneririsiniz?

  Kızım 19 yaşında. Altını ıslatıyor ve doğduğundan beri devam ediyor. Eğitim hastanesinde bir sürü tetkik yapıldı. Budan önce de bazı keser dedikleri ilaçları 6 ay denedikten sonra defalarca renkli idrar yolu filmi benzeri şeyler bakıldı ve bana hekimin dediği bir şey görünmüyor alarm alın. Yani bu tıbbın ilerlemesinde bu normal mi yani çözümsüz mü ki? Bu çocuk üniversiteye başladı. Böbreklerinin ağrıdığını söyledi. Bir kaç kez çok su içiyor. Başka yolu olabilir mi?

 • Kızım Altını Islatıyor, Hangi Doktora Götürmeliyim?

  Önce soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. 5 yaşındaki kızım altını ıslatıyor demiştim. Ne önerirsiniz hangi yolu takip etmeliyim, doktor olarak kime gitmeliyi? Trabzon da yaşıyorum saygılar.

 • Kızım Geceleri Altına Kaçırıyor ve Gündüzleri de Tuvalete Gitmek İstemiyor, Neden Böyle Yapıyor?

  Benim 5 yaşında kızım var ve geceleri altına kaçırıyor. Gündüzlerinde tuvalete gitmemek için oturuyor bir yere sıkıştırıyor kendini. Neden böyle yapıyor ve ne yapmalıyız?

 • 4 Yaşındaki Kızımın Her Gece Altını Islatmasının Sebebi Ne Olabilir?

  Kızım 4 yaşında. Hemen hemen her gece altını ıslatıyor. Sebebi ne olabilir?

 • Kızım Geceleri Altını Islatıyor. Ne yapmalıyız?

  Kızım 9 yaşında ve geceleri altına ıslatıyor. Tahlillerde sürekli bakteri üremesi gözüküyor. Doktor idrar kesesinde kasılma olduğunu söyledi. Birçok antibiyotiğe bağışıklık kazanmış. Şu an Üropan kullanıyoruz. Ne yapmalıyız?

 • 9 Yaşındaki Oğlum Altına Kaçırıyor ve Uykusu Çok Ağır. Nasıl Bir Çözüm Bulabiliriz?

  Efendim iyi günler benim sorunum 9 yaşında bir oğlum var gece altına çiş yapıyor. Ayrıca uykusu çok ağır, buna ne gibi bir çözüm bulabiliriz? Selamlar, saygılar, başarılı çalışmalar.

 • 14 Yaşındayım ve Gülerken Bile Altımı Islatabiliyorum. Bana Ne Önerebilirsiniz?

  Hocam ben 14 yaşındayım. Çocukluktan beri altımı ıslatabiliyorum. Gündüzleri ama sadece gülerken oluyor. Bu durum ne yapacağımı bilmiyorum. Hocam anneme söylesem kızar. 15 yaşına geldim ama halen daha bu olay sürüyor. Bana akil verin.

 • 10 Yaşındaki Kızım Altına Kaka Yapıyor ve Farkında Değil. Sorunu Ne Olabilir?

  Benim 10 yaşında kızım var. Geceleri altını sarıyoruz sık sık altına kaka yapıyor. Doktora gittik net bir cevap alamadık. Kızım altına gece gündüz altına yaptığını farkında değil. Acaba sorunumuz ne olabilir?

 • Kızım Beni Bırakmıyor. Ne Yapmam Lazım?

  Kızımı ana okuluna alıştıramadım, altına yapmaya başladı. Beni bırakmıyor, aşırı derecede ağlıyor. Normalde de beni yanına almadan dışarı çıkmaz. Ben çalışan bir bayanım. Çalıştığım dönemde karşı komşumda kalıyor. Ben olmadığım dönemde onu da almadan dışarı çıkmıyor. İzinli olduğum günlerde, odasında oynarken, arada gelip beni kontrol ediyor, bir yere gidecek misin diye soruyor. Ne yapmam gerek?

 • Oğlumda Önceden Olmayan Altını Islatma Sorunu Var, Ne Yapmalıyım?

  Oğlum ilkokula gitmekte, daha önceleri olmadığı halde yaklaşık altı aydır altını ıslatmakta. Kendisi ile konuştuğum, geceleri kaldırdığım halde bu soruna bir çare bulamadım. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

 • 8 Yaşındaki Oğlum Altını Islatıyor. Ne Yapmalıyız?

  Oğlum 8 yaşında. Geceleri 1-2 defa tuvalete kaldırmama rağmen yatağa işiyor. Bunun tedavisi var mı? Ne yapmam gerekiyor? Saygılar.

 • Oğlum Gece Tuvaleti Gelince Uyanamıyor. Bu Normal midir?

  Oğlum 6 yaşını bitirdi. Kronik bir alt ıslatma problemi yok ancak gece kendisi tuvaleti geldiği için uyanamıyor. Her gece saat 03:00 sularında düzenli olarak ben kaldırıyorum. Bu kaldırışları da hatırlamıyor. Çoğunlukla ıslatmıyor, ancak bazen gecede 2-3 kez ıslattığı oluyor. Bu dönemlerde her zamankinden fazla miktarda yapıyor tuvaletini, bir de ateşli hastalık geçirdiği zamanlarda karşılaşıyoruz. Gece kendisinin uyanamamsı yaşı itibarı ile normal midir? Bir de ortalama 2-3 ayda bir alt ıslatma (ancak bu zamanlarda üst üste bir kaç gün devam edebiliyor) normal midir, uzmana danışmak gerekir mi? Teşekkürler.

 • 37 Yaşındaki Bir Erkek Haftada 2-3 Kez Altını Neden Islatır?

  37 yaşında erkek bir akrabam var. Haftada 2 ya da 3 kez gece altını ıslattığını söylüyor. Aşırı derece su, kahve ve çay tüketiyor, sebebi ne olabilir?

 • Kızımın Altına Kaçırma Problemi İçin Nereye Başvurmalıyız?

  13 yaşında bir kızım var, altına kaçırıyor. Sorduğumda tutamıyorum diyor. 1,50 boyunda ve 60 kilo. Sık sık tuvalete gönderdiğimde sorun yok. Hangi doktora başvurmalıyım? Teşekkürler.

 • Oğlum İlaca Devam Ettikçe Sıkıntılar Daha da Arttı. Ne Yapabiliriz?

  2002 doğumlu oğlum var. Tahlillerini yaptırdım, patolojik bir sorunu olmadığını söylediler. Psikiyatra götürdüm, hiperaktif olduğunu, Tofranil (25)kullanırsa hem hiperliğine, hem de altını ıslatmasına faydası olacağını söyledi.2 kutu bitirdik. Eskiden 3-4 kere ıslatıyordu, şimdi bazen 1 kere yapıyor. Sizce ne yapalım, ilaca devam edelim mi? İlacın kısır yaptığını söylediler, bu doğru mu? Ayrıca ilaç kullandıktan sonra daha uyumsuz, daha geçimsiz, şımarık oldu. İyi günler.

 • Kızım Gece-Gündüz Altını Islatıyor. Ne Yapmalıyız?

  Merhabalar efendim, şimdiden böyle bir imkanı bizlere sunduğunuz için teşekkür ederim. Benim kızım 6 yaşında ve de gece-gündüz altını ıslatıyor. Doktora götürdük, bize psikiyatri ilaçları verdiler, kullandık ama gene başarılı olamadık. Bizim ailede ırsidir gece ıslatmak yatağı ama kızım gündüzleri de altını ıslatıyor. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

 • Alt Islatma Sorununu Nasıl Çözebiliriz?

  Merhabalar, 2 yıldır eşimden ayrıyım. 7 yaşında kızım var. Bu ayrılıktan kızım çok etkilendi. O günden beri altını ıslatıyor, geceleri 2-3 sefer yapıyor. Psikoloğa götürdüm ama haftalık 80 TL verdiğim için gücüm yetmedi. Yaklaşık 2 ay götürdüm ama bir etkisini de görmedim. Kızım çok hırçın, beni hiç dinlemiyor. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin.

 • Oğlum Çok Uyumsuz, Kardeşleriyle Anlaşamıyor. Bize Ne Önerirsiniz?

  13 yaşında oğlumun aşırıya kaçan hareketleri var. Uyumsuz, okulda başarısız, sürekli gülüyor, kekemeliği var, altını da ıslatıyor. Ayrıca kardeşleriyle hiç anlaşamıyor. Bize ne önerirsiniz?

 • Kızım Yürümesi İle İlgili Sorun Yaşar mı?

  9 yaşındaki kızımın L5 ve S1 posterior füzyon defekti var. Şu an herhangi bir problem yok. Ara sıra gece altını ıslatıyor. Kızımı beyin cerrahisinin muayene etmesi gerektiği söylenildi. İleride yürümesi ile ilgili sorun yaşar mı ve ne gibi problemler yaratır? Teşekkürler.

 • 13 Yaşındaki Kızım Altını Islatıyor. Ne Yapabiliriz?

  Merhaba, 13 yaşında bir kız çocuğum var ve her gece altını ıslatıyor. Sabah kalktığında altını ıslattığının farkına varıyor. Bir çözüm bulamadık. Bilgilendirir ve yol gösterirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 • Oğlum Geceleri Altını Islatıyor. Ne Yapabiliriz?

  Oğlum 15 yaşında, son zamanlarda haftada 1-2 kere altını ıslatıyor. Sıkıntılı olduğunda veya birşeye canı sıkıldığında mutlaka yapıyor. Acaba ne yapabiliriz? Minirin kullandık, 3 ay boyunca yapmadı ama ilacı bıraktığımızda ara sıra oluyor. Saygılarımla.

 • 7 Yaşındaki Kızım Güldüğünde Altını Islatıyor, Ne Yapmalıyız?

  7 yaşında kızım her zaman güldüğünde idrarını kaçırıyor. Bu durum onu çok üzüyor. Artik gülmekten sakınıyor çocuk doktoru idrarını tam yapmadığını söylüyor. Geceleri ise altını ıslatmıyor. Bu durum 3 yaşından beri var. Biz büyüdükçe geçeceğini düşünüyorduk. Ne yapmamızı önerirsiniz?

 • Kızım Altına Kaçırıyor. Ne Yapabiliriz?

  Benim 5 yaşında kızım var. Gece bez bağlıyorum ve gündüz de devamlı altına kaçırıyor. Nereye başvurmalıyız?

 • 15 Yaşındaki Oğlum Geceleri Altını Islatıyor. Ne Yapmalıyız?

  Oğlum 15 yaşında. 6 yaşından sonra gece işemeleri başladı. Psikoloğa götürdük, sorun yok dendi. Çocuk doktoru ve ürologlar da sorun olmadığını söylediler. Bir kaç yıl önce Minirin kullandı, faydasını görmedık. Ne yapmamızı tavsiye edersiniz?

 • 10 Yaşındayım Altımı Islatıyorum, Ne Yapmalıyım?

  Altımı ıslatıyorum on yaşındayım.

 • 10 Yaşındaki Oğlum Altını Islatıyor, Ne Yapmalıyız?

  Benim bir sorunum var. Oğlum 10 yaşında halen gece yatağa çiş yapıyor. Ne yaptıysam çözüm bulamadım. Bunun bir ilacı var mıdır? Kendiside çok rahatsız oluyor, doktora götürmek istedim ama istemiyor. Cevap verirseniz çok sevinirim.

 • Çocukluğumdan Beri Altını Islatma Sorunum Var, Bana Bu Konuda Yardım Edebilir misiniz?

  Benim küçük yaşlarımdan itibaren altıma işeme sorunum var. Bu yaşıma kadar geçemedi bu da beni çok rahatsız ediyor. Her gece olmadığı için şimdiye kadar önemsemedim. Ama seneye evlenmeyi düşünüyorum ve bir çare arıyorum. Bazen haftada bir bazen haftada iki-üç. Bazen de iki hafta olmuyor. Neden kaynaklandığını bir türlü bulamadım. Uykum ağır kalkamıyorum sanırım. Biliyorum doktora gitmem gerekli ama en azından sebeplerinin neler olabileceği hakkında fikir edinmek istiyorum.

 • 5 Yaşındaki Oğlumun Altını Islatma Problemi Hakkında Bilgi Verebilir misiniz?

  Benim sorum oğlumla ilgili. 5 yaşında ve gece uyku halindeyken altını ıslatma problemi var. Genetik olabilir ama ben bu konuyla ilgili tedavi seçenekleriyle ilgili bilgi istiyorum?

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Personelleri Eğitimi Başarıyla Tamamladı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personelleri eğitimi başarıyla tamamladı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra İnsani Yardım Ulaştırdı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra Yardım Ulaştırdı
Sokak köpeğinin kovaladığı bisikletli çocuk yayaya çarptı
Sokak köpeği bisikletli çocuğu kovalayarak yayaya çarptı
Tosya'da Üç Tekerlekli Elektrikli Motosiklet Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti
Amasya'da minibüs menfeze uçtu, sürücü yaralandı
Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Verildi

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]