Ani Bebek Ölümü Soruları

Ani Bebek Ölümü Soruları ve Cevapları. Sağlıkla İlgili Tüm Sorular Listelenmektedir.

 • Bebeğimin Ölümü Eşimle Benim Kan Gruplarımızdan Dolayı Olabilir mi?

  Hocam iyi akşamlar bir sorum olacak benim ilk bebeğim karnımda öldü ve neden öldüğü belli değil. Doktor hiç bir sebep yok ölmesi için dedi. Benim kan grubum AB(+) eşimin kan grubu B(+) sizce böyle bir kan grubunda uyuşmazlık olur mu? Bebeğim o sebepten ölmüş olabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

 • Bebeğim Karnımda Öldü. Gebelikte Sorun Çıkmaması İçin İğne Vurulması Doğru mu?

  Ben 29 yaşındayım. Bebeğim, 24. haftada gelişim geriliği ve ciğerlerine hava gitmemesi nedeniyle karnımda öldü ve 01.11.2008 tarihinde sezaryenle doğum yaptım. Anti - Texoplasma IgG Pozitif 98 APTT 33,4 Protrombin Zamanı 14,9 INR 1,107 Lupus Antikoog Doğrulama Testi 1 Negatif çıktı. Doktorum, yeniden gebe kaldığımda sorun çıkmaması için 3 ay gebelik öncesinde ve sonraki 9 ay boyunca Clexane 2 x 0,6 ml ve Coraspin 100 mg 1 x 1 kullanmamı tavsiye etti. (Ben 6 yaşında romatizma geçirdiğim için kalbimin aort ve mintral kapaklarında yetersizlik var bu nedenle her ay 1 defa 1.200 cc Deposilin kullanıyorum.) Bu iğneleri kullanmamda bir sakınca olabilir mi?

 • İki Bebeğim Düşük Oldu, Üçüncü Bebeğimi de Kaybeder miyim?

  Merhaba, 3 yıllık evliyim, eşim ve ben 27 yaşındayız. İki bebeğimi kaybettim, ilki kanamalı düşük, ikincisi, beslenme kesesi gelişmediği için 9 haftalıkken alındı. Üzerinden 1 yıl geçti ve 4 aydın korunmuyoruz. Bir sorun olmadığı halde hamile kalmıyorum. 3. düşükten sonra tedavi olabileceği söylendi. 3. bebeğimi de kaybetmek istemiyorum. Ne yapabilirim?

 • Eşimin 2 Hamileliğinde de Kürtaj Yaptırmak Zorunda Kalmasının Nedeni Ne Olabilir?

  Merhaba, eşimin 31 Ocak'taki doktor kontrolünde, bebeğin kalp atışları görülmediğinden dolayı, bebek kürtajla alındı. Eşim şu an 6 haftalık hamile, fakat yine doktor kontrolüne gitti ve yine bebeğin kalp atışları görülmediği için ve bebek gelişim olarak istenilen düzeyde olmadığından dolayı, 3 gün daha beklemek koşuluyla, yine kürtaj olması gerektiği söylendi. Bu iki hamileliğin de aynı şekilde gelişim göstermesinin sebebi ne olabilir ve tedavisi nedir?

 • İki Kez Hamileliğim Düşükle Sonuçlandı, Sağlıklı Doğum Yapabilmek İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben ve eşim 27 yaşındayız ve 3 yıllık evliyiz. 2 tane bebeğimi kaybettim. İlki 6 haftalıkken kanama oldu ve kürtajla alındı. İkincisi de 8 haftalıktı. Doktor, beslenme kesesinin gelişmediğini söyledi ve o da alındı. Şimdi 5 aydır korunmuyoruz ve çocuk sahibi olmak istiyoruz. Tükiye'de doktora gittim, bazı kan testleri yapıldı ve rahim ultrasonu çekildi. Bunun sonucunda hiçbir problem olmadığı söylendi. Eşimin de sperm testi normal çıktı. Ben yurtdışında yaşıyorum. Burada başka yapılması gereken ne gibi testler olabilir? Ben tedavimi Türkiye'de düşünüyorum. Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.

 • 25 Haftalık Bebeğim Karnımda Öldü. Bu Durum Tekrarlar mı?

  Merhaba, ben 21 yaşında bir bayanım. Bundan 3 ay önce 25 haftalık olan çocuğum karnımda öldü. Hasta dediler, hastalığın ne olduğuna dair net bir cevap veremediler. Çocuğumun başında, karnında, kalbinde, sırtında ve ciğerlerinde sıvı birikintisi vardı. Bu yüzden çocuğun ciğerleri ve kalbi gelişmemişti. Ayrıca çocukta fiziki herşey tamamdı fakat bir büyüme söz konusu değildi. 500 gr ve 25 cm olarak doğdu. Hamileliğim sırasında çok stresliydim, çok bunalıyordum. Hatta depresyon başlangıcındaydım. Şu an sağlığım fiziki ve psikolojik olarak yerinde. Bu tür vakaların genelde kaynağı nedir? Stresli olmam ve yaşadığım sıkıntılardan dolayı çocuk etkilenmiş olabilir mi? Tekrar çocuk sahibi olmak istiyorum, aynı durumu yaşamam söz konusu mu? Herhangi bir ön tedavi yapmam gerekiyor mu? Hamile kaldığımda hangi kontrollerden geçmeliyim? Teşekkürler.

 • Hamileyim ve Kahverengi Akıntım Oldu. Ne Yapmalıyım?

  İyi günler, 7 haftalık hamileyim ve kahverengi akıntım geldi. Endişeleniyorum. Ne yapmalıyım? Teşekkür ederim.

 • Tekrar Hamile Kalmak İçin Ne Kadar Beklemeliyim?

  Hocam merhaba, ben bundan 5 ay önce hamileliğimin 35. haftasında ani şekilde kalp atışlarının durması nedeni ile bebeğimi kaybettim. Yapılan inceleme ve tetkiklerde herhangi bir neden bulunamadı. Benim size sorum, bebeğimi sezeryanla aldılar ve ben tekrar anne olmayı çok istiyorum. Yaşım 28. 2. hamilelik için en az ne kadar beklemem lazım? Şimdiden ilgi ve alakanız için çok teşekkür ediyorum.

 • 5 Tane Bebeğimi Doğmadan Kaybettim. Kan Pıhtılaşması İçin Protein Diyeti Çözüm mü?

  Merhaba, gebe kaldığımda bebeklerim karnımda ölüyor ve kürtajla alınıyor. Kan pıhtılaşma sorunum var (mutasyon). Aspirin ve kan inceltici ilaçlarla çözümü var dediler ama yeni bir arkadaşla tanıştım. Onun problemi de aynı ve protein diyeti yaparak sağlıklı bir bebeğe sahip olmuş. Bana hiçbir doktor bu diyetten bahsetmedi. 5 tane bebeğimi kaybettim. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

 • Bir Kaç Kez Düşük Yaşadım, Tekrar Hamile Kalmadan Önce Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, Ben iki kere hamileliğimi yarım bir şekilde terk etmek zorunda kaldım. İlk hamileliğimde bebeğim 3 aylıkken rahmimde ölmüştü. İkincisi 8 ay sonra yaptım fakat oda 4 aylıkken düştü. Doktorum yüksek oranda enfeksiyon kapmış olduğumu ve rahim ağzımın zarar görmesinden dolayı düşük yaptığımı belirtti. 2.düşüğümü 2-3 hafta önce yaptım. Bir sonraki hamile kalmak istediğimde hamile kalmadan ne yapmalıyım sizce? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

 • 3 Tane Bebeğimizi Dünyaya Gelmeden Kaybettik. Bunun Sebebi Ne Olabilir?

  Merhabalar, 3 tane bebeğimizi dünyaya getiremeden kaybettik. Bunun benim sperm sayımla bir ilgisi var mıdır? Sperm testi yaptırmam gerekir mi? Bu konuda ne yapmamızı önerirsiniz?

BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Hastane Binalarını İnceledi
Dünya Sağlık Örgütü Mugabe'yi İyi Niyet Elçisi Yapmaktan Vazgeçti
Nijerya'da Yılda 250 Bin Kadın Kanserden Hayatını Kaybediyor
Tarihin Derinliklerinde Kalmış En Tuhaf Doğum Kontrol Yöntemleri
Demir Eksikliği İçin "Siyah Gıda"Ları Tüketin
Tuzun Vücutta Depolandığı Ortaya Çıktı
Demir Eksikliği İçin "Siyah Gıda"Ları Tüketin
Gömeç'te '3. Geleneksel Gömeç Zeytin Hasat Şenliği' Coşkusu
Çift Cinsiyetli Doğan Vatandaş Yardım Bekliyor
Emziren Annelere Sıvı Tüketimi Uyarısı
Ncl Hastası İki Çocuğu Gözlerinin Önünde Eriyor

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler

'Ölümden Başka Her Derde Deva' Besin: Çörek Otu
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini

 

[Hata Bildir]