Aşırı Terleme Tedavisi Soruları

Aşırı Terleme Tedavisi Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Aşırı Terleme Tedavisi Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Aşırı Terleme Tedavisi Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • El ve Ayak Terlemesi İçin Ne Yapılmalı?

  Yaklaşık 7 yıldır aşırı el ve ayak terlemesi problemimle yaşamaktayım. Bu yüz kızartıcı ve utanç verici durumdan kurtulmak istiyorum. Böyle yaşamak çok zor. İlaç kullandım ama etkisi olmadı. Ne yapmamı önerirsiniz? Teşekkür eder saygılar sunarım.

 • Sürekli Terlememin Sebebi Ne Olabilir?

  İyi günler, 16 yaşındayım ve sürekli terliyorum. Yaz aylarında özellikle yanımda oturan kişi rahatsız olabiliyor diyebilirim. Terim çok kötü kokuyor ve bunun sebebini bilmiyorum. Sadece kol altı değil, genital bölgede, özellikle testislerimin yanları ve anüsün oralarda terleme var. Ne yapabilirim?

 • Terleme Sorunu İçin Hangi Bölüme Gitmeliyim?

  Merhaba, benim el ve ayak terleme sorunum var. Acaba bunun için hangi bölüme muayene olmalıyım? Cevabınızı bekliyorum, teşekkürler.

 • Aşırı Terleme Neden Kaynaklanır?

  Öncelikle iyi günler. Ben 16 yaşındayım ve sürekli terliyorum. Yaz aylarında özellikle yanımda oturan kişi rahatsız olabiliyor diyebilirim. Terim çok kötü kokuyor ve bunun sebebini bilmiyorum. Sadece koltuk altı değil, genital bölgede özellikle testislerimin yanları ve anüsün oralarda terleme var. Problem ne olabilir?

 • Terleme Tedavisi İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben 20 yaşında üniversite öğrencisiyim. Koltuk altımda inanılmaz derecede terleme var, doktorlar ameliyat olmamı önermiyor. Refleks terlemesi olarak geri döneceğini söylüyorlar. Botox yaptırmak istiyorum, bilgi verir misiniz?

 • Toplumda Konuşamamak ve Terlemek Neyin Belirtisidir?

  Toplumda konuşmada zorluk çekmek, terlemek ve herşeyi unutmak. Ne yapabilirim?

 • Farklı Hastalıklarım İçin Birçok İlacı Birlikte Almamın Sakıncası Olur mu?

  Merhaba, aşırı terleme, halsizlik, şiddetli baş ve kas ağrısı, yüzde çıkan geçmek bilmeyen sivilceler için gittiğim muayeneler sonucunda, bu ilaçları kullanmamı söylediler. Cravit 500 mg (2*1), Sef 1 g (2*1), Adeleks 4 mg (2*2), Edolar 400 mg (2*1), Arveles 25 mg (2*1). Bunların hepsini birlikte kullanmamın bir sakıncası olur mu?

 • Değerlerim Yüksek Çıktı. Neye Dikkat Etmeliyim?

  Merhaba, 39 derece ateş, eklem ağrıları ve gece terlemeleri şikayetlerim oldu ve bu şikayetler 3-4 gün sürdü. Sonrasında şiddetli baş ağrılarım oldu. İntaniye servisinde 4 gün yattım. Şu an şikayetim yok, ama tahlillerde; EBV VCA IgG Pozitif, EBV VCA IgM Pozitif, EBV EBNA IgG Pozitif olarak çıktı. Şimdi yapmam gereken ne olabilir? Neye dikkat etmeliyim?

 • Kulağımda Şişlikler Meydana Geldi. Sebebi Ne Olabilir?

  İyi günler, hapşırma sırasında burnumu yanlışlıkla tıkadım. Daha sonra kulağımın ön tarafında, 1/3 limon büyüklüğünde, alt tarafında ise fındık büyüklüğünde şişlikler meydana geldi. Ayrıca dış kulakla orta kulak arasında bu şişliğe bağlı olarak kapanma meydana geldi. İçinde bir sıvı olduğunu tespit ettim, fakat bol sulu bir iltihaba benziyordu. Dış kulağa veya bu şişliklere herhangi bir temasta bile ağrı şiddeti artıyor. Ani ayağa kalkışlarımda dengemi bulmakta zorluk çekiyorum ve geceleri ateşim yükseliyor ve terleme yaşıyorum. Bunun nedeni ne olabilir acaba?

 • El ve Ayak Terlemesinin Tedavisi Var mı?

  Merhaba, kızımın el ve ayaklarında aşırı şekilde terleme oluyor. Bu durumdan çok rahatsız, kimseyle tokalaşmak istemiyor. Bunun tedavisi var mı?

 • Bir Kadın Hamileyken, İlişkiye Girerse İkinci Bir Bebek Olur mu?

  Merhaba, sorum şu; bir kadın hamileyken cinsel ilişkiye girerse ve erkek kadının içine boşalırsa, tekrar ikinci bir bebek olur mu? Ayrıca, yaz olsun kış olsun, gece yatarken çok aşırı terliyorum. Sakıncası ne olabilir?

 • Ayaklarımda Sürekli Üşüme Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  İyi günler, uzun süredir yazın ve özellikle kışın ayaklarımda üşüme var, fakat üşümeye rağmen terleme de söz konusu. Ellerimde bir sorun yok. Kan sayımı yapıldı, kan değerleri normal, kan dolaşımının yavaş olduğu söylendi ve hareket önerildi. Ayaklarımda üşüme özellikle heyecanlandığım ve sinirlendiğimde çok daha fazla oluyor. Son zamanlarda ise ayaklarımın biraz üşümesi bile karnımın şişmesine ve gaz sancılarına sebep oluyor. Her gün bu gaz sorununu yaşıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Teşekkür ediyorum.

 • Annemde Dolaşım Bozukluğu Var. Ne Yapmalıyız?

  İyi akşamlar, annemde aşırı duyarlılık ve dolaşım bozukluğu var. Kış ayı geldi ve kendisi yataktan çıkamıyor. El ve ayaklarında çok fazla soğuk duyduğu ve uyuştuğunu söylüyor. Doktor B vitamini ve kan şurupları verdi ama onlar da fayda etmedi. Uyuyup uyandığında terleme oluyor ve daha sonra başında tutulmalar başlıyor. Ne yapmamızı önerirsiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

 • Yorgunluk, Kulak Çınlaması, Göz Kararması Gibi Şikayetlerim Var. Nereye Başvurmalıyım?

  Merhaba, ben 27 yaşında bir bayanım. Sorunum, özellikle sabahları işe gitmek için kalkıp yürümeye başladığımda ilk olarak yorgunluk ve tıkanma hissi, kafamda karıncalanma, akabinde gözlerimde bulanıklık ve aniden sadece gövdemin su gibi olması, kulaklarımda yoğun bir çınlama ve gözlerde kararma şikayetim oluyor. En fazla 50 metre yürüyebiliyorum ve bunu hissettiğim an bir yere oturuyorum. 5-10 dk sonra kendime geliyorum ve üşümeye başlıyorum. Sonra kalkıp tekrar yürümeye çalıştığımda bu olay tekrarlıyor. Rahatsızlığım neredeyse 4 senedir var. Çeşitli aralıklarla meydana geliyor. Bu durum nedir ve nereye başvurmam gerekli?

 • Aşırı Terlememin Sebebi Ne Olabilir?

  Merhabalar hocam, benim sorunum terleme. Aşırı bir şekilde alnımdan terliyorum. Hava soğuk dahi olsa, bir şey tamir etmeye çalışsam, oluk gibi ter akıyor. Nedeni nedir? Şimdiden cevabınız için teşekkürler, iyi çalışmalar.

 • Klipsli ETS Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

  Selam. Ben klipsli ets hakkında bilgi almak istiyorum. Bende aşırı bir yüz kızarması oluyor. Normalde tenim açıktır ama biriyle konuşurken, birdenbire yüzüm kızarıyor. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. İnsanlardan uzaklaşmama, işimi düzgün yapamama neden oluyor. 29 yaşındayım.

 • Gece Terliyorum, Gündüz Üşüyorum. Ne Yapabilirim?

  06.04.2009 tarihli İdrar Tahlili sonucu: Üre: 16, Kreatinin: 0.7, AST: 14, ALT: 30. Hematoloji Analizi: MCH: 31.9, NEU: 11.4. 10.04.2009 Tarihli Ultrason sonucumda herhangi bir bulguya rastlanmadı.

  Terlemelerim gece uykuda, üşümelerim ise gün boyu devam ediyor. Novacef iğne kullandım fakat faydasını görmedim. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 • Lazer Tedavisi, Aşırı Terleme Sorunumu Çözer mi?

  Merhaba, koltuk altı, el ve ayağımda, yaz-kış sürekli terleme oluyor. 3 yıl önce Nöroloji bölümünde yaptırdığım testlerde her şey normal çıkmıştı. Psikolojik olabilir mi? Lazer tedavisini önerir misiniz?

 • Oğlumda Aşırı Terleme Problemi Var. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, 9 yaşında oğlum var. Gece yattığında çok terliyor. Sebebi ne olabilir?

 • 4 Yaşındaki Oğlum Gece Yattıktan Sonra Çok Terliyor. Ne Yapmamız Gerekir?

  Merhaba, 4 yaşında bir oğlum var. Gece yattıktan 1 saat kadar sonra müthiş bir şekilde terliyor. Üzerini değiştiriyoruz. Daha sonra sabaha kadar normal olarak uyuyor. Gece çok ağır gıdalar yedirmiyoruz. Doktorumuz genetik olabilir diyor. Ne yapmamız gerekiyor?

 • Aşırı Terlemem İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben doğum yapalı tam 2 ay oldu. Doğumdan önce başlayan ve hala devam eden aşırı terlemem var. Bu terlemeler gece daha çok oluyor ve geceleri belki iki kez tüm eşyalarımı değiştirmek zoruna kalıyorum ve bundan dolayı sürekli dışarıya çıktığımda terli olduğumdan çarpıyor ve çok çabuk hastalanıyorum. Tehlikeli bir durum söz konusu olabilir mi?

 • Eşimde Aşırı Terleme, Öksürük ve Balgam Var. Ne Yapmalıyız?

  Aşırı sırt terlemesi var. Gece iki üç defa atlet değiştiriyor eşim. Geçmeyen öksürük gıcıkla başlıyor. Bazen balgam çıkartıyor rahatlıyor. Balgamda iltihap şeklinde.

 • Uyku Halindeyken Çok Terliyorum. Bunun Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, ben geceleri, özellikle uyku halindeyken çok terliyorum. Bunun sebebi ne olabilir?

 • Aşırı Baş Ağrısı, Yorgunluk ve Terleme Var, Ne Yapmam Lazım?

  Aşırı boyunda terleme, yorgunluk ve baş ağrısı. Her gün ilaç alıyorum. Ağızda aşırı kuruluk ve sinir var.

 • El ve Ayaklarımda Aşırı Terleme Var. Cerrahi Müdahalenin Riski Var mı?

  Merhaba, el ve ayaklarımda aşırı terleme var. Bunun tedavisi için cerrahi müdahaleyi devlet hastaneleri yapıyor mu? Hangi hastaneye ve bölüme başvurmalıyım? Ayrıca bu tedavinin riski nedir?

 • Devamlı Halsiz, Yorgun ve Baş Ağrısı Çekiyorum. Ne Yapabilirim?

  Ben sürekli halsiz, yorgun, baş ağrısı çekiyorum. Ağzımda kuruluk ve boynumda aşırı terleme ve ayaklarım da içe basma ve bacaklarımda sanki iliklerimden gelen ağrı oluyor. Bazen ayaklarımdan dolayı yürümede zorlanıyorum.

 • Devamlı Halsiz, Yorgun ve Baş Ağrısı Çekiyorum. Ne Yapabilirim?

  Devamlı halsiz, yorgun, baş ağrısı çekiyorum. Ayaklarım dışa basıyor bazen basmakta zorlanıyorum ve bacaklarımın yanı iliklerimde ağrı hissediyorum. Ağız kuruluğu aşırı, boyunda terlemem çok oluyor. Lütfen bana yardımcı olur musun?

 • Devamlı Halsiz, Yorgun ve Baş Ağrısı Çekiyorum. Ne Yapabilirim?

  Devamlı halsiz, yorgun, baş ağrısı çekiyorum. Ayaklarım dışa basıyor bazen basmakta zorlanıyorum ve bacaklarımın yanı iliklerimde ağrı hissediyorum. Ağız kuruluğu aşırı, boyunda terlemem çok oluyor. Lütfen bana yardımcı olur musun?

 • Sırt Üstü Yatarken Baş Dönmesi ve Mide Bulantısı Yaşıyorum. Sebebi Ne Olabilir?

  Sırt üstü yatarken baş dönmesi, mide bulantısı ve terleme oluyor. Sebebi ne olabilir?

 • Ense ve Boynumda Aşırı Terleme Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Ense ve boyun kısmında, özellikle uyurken aşırı terleme oluyor. Tedavi yöntemleri nelerdir?

 • Aşırı Terlememin Sebebi Ne Olabilir?

  Benim sorunum terlemekle ilgili ve de ellerimdeki sıcaklıkla ilgili. Mesala herkesin içinde oturmuş sohbet ediyoruz ama bende su gibi kabarcık kabarcık terler oluşmaya başlıyor. Özellikle de yüzüm ve ensem çok aşırı terliyor. Ne yapmalıyım?

 • Bir Tarafın Diğer Tarafa Göre Daha Fazla Terlemesi Ciddi Bir Rahatsızlığın Habercisi Olabilir mi?

  Bende anormal bir terleme olmamasına rağmen, dikkatimi çeken bir durum oldu. Bir koltuk altım daha fazla terlerken, diğeri bariz şekilde daha kuru oluyor. Acaba bu bir tıkanıklık ya da ciddi bir rahatsızlığın habercisi olabilir mi?

 • Belden Yukarım Çok Fazla Terliyor. Bana Ne Önerirsiniz?

  Ben 1945 doğumluyum. Belden yukarı kısmım çok terliyor, özellikle geceleri uykuda daha çok. Hatta uykudan uyanıp bir kaç kere çamaşır değiştiriyorum. Bu durum bende 30 yaşından sonra başladı. Bana ne tavsiye edersiniz?

 • Aşırı Terleme Sebebi, Tükürüğümün Çok Olması Sebebi midir?

  Vücudumda aşı terleme ve ağzımda çok sıvının gelmesi. Tükürüğümün çok olması sebep midir?

 • El, Ayak ve Koltuk Altı Terlemesinin Sebebi Nedir?

  El, ayak koltuk altı, terlemesinin sebebi nedir, özellikle el terlemesi? Elimin terleyeceğini düşündüğüm an terliyor sanki çok kötü bu durum yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

 • Elimin İçi Neden Aşırı Terliyor?

  Doktor bey benim elimin içi aşırı terliyor, mümkünse bunun hakkında bilgi alabilir miyim?

 • Elimin İçi Aşırı Terliyor,Sebebi Ne Olabilir?

  Doktor bey benim elim'in içi aşırı terliyor. Bunun hakkında bilgi almak istiyorum mümkünse?

 • Eşim Yaz Kış Soğuk Soğuk Terliyor. Bu Sorun Neden Kaynaklanabilir?

  İyi günler. Eşimde yaz - kış her dönem çok fazla terleme problemi var. Soğuk soğuk terliyor ve bundan kendisi de çok rahatsız. Acaba bu sorun neden kaynaklanabilir? Hangi bölüme gidip tetkiklerde bulunmamız gerekir. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

 • Annemde Aşırı Terleme Sorunu Var, Suya Girmiş Gibi Islanıyor, Ne Yapmalıyız?

  Annem aşırı terliyor senelerden beri. Bronşit olmuş ondan sonra başlamış. İki havlu sırtında geziyor, terlemesem ciğerlerim sıkışıyor diyor. Kürek kemiğinden içeri doğru kronikleşmiş ağrısı var, neden olabilir? En az 5-6 kez üstünü değiştiriyor suya girmiş kadar ıslanıyor. Yardımınız için şimdiden sağ olun.

 • Eşim Çok Terliyor, Bunun Sebebi Ne Olabilir?

  Eşim gece çok terliyor. Çarşaf öyle bir ıslanıyor ki sanki üzerine 1 şişe su dökmüşüm gibi. Üstelik ne yorgan nede battaniye kullanıyor. Bunun sebebi nedir? Teşekkürler.

 • Koltuk Altımın Terlemesi Benş Rahatsız Ediyor. Bu Konuda Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, koltuk altlarımın fazla terlemesi beni rahatsız ediyor. Örneğin; bazı toplantılarda takım elbise giymem gerektiğinde ceketimden çıkacak kadar terliyor. Bu konuda ne yapmalıyım? Tavsiyeniz nedir?

 • Kafam ve Boynum Çok Terliyor ve Sinüslerim Tıkalı Olduğu Söylendi, Siz Ne Önerirsiniz?

  Uykumda genellikle kafa ve boyun bölgem çok terliyor. Her sabah kafamı yıkamak zorunda kalıyorum. Birde uykumda horluyorum. Yanımdakiler rahatsız oluyor. KBB’ ye gittim, akciğer filmi çekildi. Sinüslerin tıkalı olduğu söylendi. Çok ilaç kullandım sorunuma çare bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 • Aşırı El ve Ayak Terlemesi Var, Ne Yapabilirim?

  Ben 20 yaşındayım. Bende aşırı el ve ayak terlemesi var. Bu olay beni çok rahatsız ediyor. Doktor guatr hapı verdi. Bunun tek sebebi guatr mıdır? Tedavisi nedir?

 • Aşırı Terleme Sorunum İle İlgili Olarak Beni Nefrolojiye Yönlendirdiler, Siz Ne Önerirsiniz?

  Merhaba. Ben normalde de çok terliyorum. Fakat bu yıl oturduğum yerde terliyorum ama garip bir terleme. Sırtım yanıyor gibi ama sırılsıklam oluyorum. Klima çalışınca da üşüyorum. Ellerim titriyor, başım dönüyor. Gastroloji ve endkronolijede çok iyi dr.lara gittim. Çünkü t3-t4 ve serbest t3 t4 düşük çalışıyor. Ama durum bunlara bağlı olmadığını söyledi. Kabızlıktan ve hazımsızlıktan gittim. Endoskopilerim çekildi, oda strese bağlı olduğunu söyledi. Nefrolojiyi tavsiye ettiler sizce ne yapayım?

 • Çok Fazla Terliyorum, Neden Kaynaklanıyor Olabilir?

  Çok fazla soğuk terlemem var neden kaynaklanıyor? Ne yapmam gerekiyor?

 • Aşırı Terlemeye Karşı Ne Yapılabilir?

  Merhaba aşırı terlemeye karşı ne yapabiliriz? Herhangi bir ilacı var mı? Saygılar.

 • Bende Aşırı Terleme ve Var Sadece Yaz Aylarında Değil, Bunun Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba. Ben aşırı terliyorum ama sadece yaz aylarında değil. Kışın da aşırı durduk yerde soğuk terler döküyorum ve son 3 gündür gece uyuyamıyorum, hiç böyle olmamıştım. Uykum var ama uyuyamıyorum. Ancak sabah 1 ya da 2 saat uyuyabiliyorum. Bunun yüzünden telaş edip doktora gitmedim. Strese bağlı ya da başka bir şeyden ama geçer diye düşündüm. Sizden de bilgi almak isterim. Sitenize hastaneler hakkında bilgi araştırırken tesadüfen rastladım. Böyle sistem yaptığınız için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

 • Aşırı Terleme İle Birlikte Ağız Kuruluğum Var, Bu Konuda Bilgi Verebilir misiniz?

  Sn: Doktor Bey Benim sorunum aşırı terleme. Terleme aşırı olarak vücudumun boyun ve yukarı tarafında oluşmaktadır. Ayrıca ağız kuruluğu mevcut. Bol miktarda su içmeme rağmen ağız kuruluğu devam etmektedir. Bu konularda bilgi verirseniz sevinirim. Saygılarımla.

 • Terlemenin Çözümü İçin Botox İyi Bir Yöntem mi?

  Merhaba, benim ellerim çok terliyor. Terlemenin çözümü olarak botox iyi bir yöntem mi? Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.

 • Sıcağa Karşı Çok Hassasım ve Çabuk Terliyorum, Ne Öneririsiniz?

  Öncelikle saygılar sunarım. Benim sorum sıcağa karşı çok hassasım, hemen başımdan ve alnımdan çok terliyorum. Nasıl bir tedavi yolu izlemeliyim? Yardımınızı bekliyorum teşekkürler.

 • Yemeklerden Sonraki Bulantım, Sol Kolumdaki ve Ayağımdaki Terleme Hissi İçin Ne Yapmam Lazım?

  Merhabalar hocam. Benim sol tarafımda yüz çevresinde yanmalar oluyordu ve sol kolumda parmak uçlarından başlayan ağrılar oluyordu. Yanma geçti ama sol kolumda ağrı devam ediyor. Bunun için nöroloji doktoruna gittim tomografi çekti ama bir şey yok dedi. Birtakım ilaçlar kullandım, olmadı kalp doktoruna gittim, kontrol ettiler ama olmadı, ağrılarım devam ediyor. Midemde de aşırı yanma ve sıkıntı oluyor. Yemeklerden sonra mide bulantısı oluyor, sol kolumda ve sol ayağımda devamlı terleme mevcut, devamlı ıslaklık hissi var. Mideden olabilir mi acaba, sizce nerelere başvurmam lazım hocam? Saygılar.

 • Kalbimde Sıkışma ve Şiddetli Baş Ağrısı İçin Ne Yapabilirim?

  Benim sorunum, kalbimde çok sıkışma ve terleme oluyor. Ayrıca şiddetli baş ağrısı var. Bunun için ne yapmalıyım?

 • El ve Ayaklarımda Terleme ve Baş Dönmesinin Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, ellerim ve ayaklarımda çok fazla ter oluyor ve öksürdüğüm zaman beynim yerinden çıkıyor sanki ve başım dönüyor. Hiç doktora gitmedim. Ne yapmam gerekiyor? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

 • Koltuk Altı ve Avuç İçi Terlemesinin Çözümü Var mı?

  Merhaba, avuç içi ve koltuk altım çok aşırı terliyor. Açık renk giyemiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Boyun Ağrısı, Terleme, Baş Dönmesi Ne Belirtisi Olabilir?

  Boyunda ağrı, aşırı terleme, baş dönmesi, şakaklarda ağrı. Bu bahsettiklerim hipertansiyon habercisi olabilir mi?

 • El ve Ayaklarımdaki Terleme İçin Ne Yapabilirim?

  31 yaşında bayanım. El ve ayaklarımda özellikle yazın aşırı terleme oluyor. Bunun için ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

 • Vücudumdaki Tüylerden En Kolay Nasıl Kurtulabilirim?

  Vücudumda aşırı derecede özellikle koltuk altında terleme oluyor. Ne yapabilirim ve vücudumdaki tüylerden en kısa zamanda ve en rahat şekilde nasıl kurtulabilirim? Teşekkürler.

 • Annem 50 Yaşında ve Terleme Problemi Var, Ne Öneririsiniz?

  Merhaba benim annem 50 yaşındadır. Annemde terleme problemi fazladır ve bu nedenle sinir sistemlerini de etkilemektedir. Kış aylarında kalın giyinemediği gibi yaz aylarında da terleme olayı oldukça artış gösterir. Bu konuda oldukçada rahatsızdır. Sizin öneriniz ve bizim yapabileceğimiz bir şey var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

 • Benim Terlememin Sebebi Ciğerlerimle İlgili Olabilir mi?

  Saygılar benim sorunum aşırı terleme yaz kış hiç fark etmiyor. Duştan çıktığım anda bile sırılsıklam oluyorum. Bir doktor ciğerlerimden kaynaklandığını söylemişti sigara ve argon kaynağından ciğerlerimin 40 yaşına kadar iflas edebileceğini anlattı. Şu an 29 yaşındayım ileride kansere bile çevireceğini söyledi başka bir sebebi olabilir mi yoksa benim terlemem gerçekten ciğerlerimle ilgili olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

 • Terleme Tedavisi İçin Verilen İlacı Sizce Kullanmalımıyım?

  Merhaba. Benim ayak ve ellerimde terlemeler var. Doktora gittiğimde doktor bana atarax denilen bir hap verdi. Ama ben bu hapın ne işe yaradığını araştırdım. Sizce terleme için bu ilacı kullanmalıyı mıyım?

 • Çocuklarımda Aşırı Terleme Var, Ne Yapabiliriz?

  Merhabalar. Çocuklarda aşırı terleme ve sivilceler var buna bir çare bulamadık biz. Doktorlara bile götürdük ama bir faydasını bile görmedik. Bende bu yolla bir fayda görürüm belki dedim.

 • Eşim Aşırı Derecede Terliyor, Hangi Bölüme Başvurmalıyız?

  Benim sıkıntım eşimin sürekli terlemesi ve bu durum yaz ya da kış hiç fark etmiyor. Tüm vücudu terliyor hem de kıyafetlerinden çarşafa kadar ıslandığı günler oluyor. Bununla ilgili hangi branştaki doktora başvurmalıyız ve ne yapabiliriz?

 • Parmaklarım ve Avucum Çok Terliyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba öncelikle şimdiden ilginiz için teşekkür ederim. Sorum şu: benim sürekli parmaklarım, avucum çok terliyor ve çokta rahatsız ediyor. Bunun sebebi ne acaba? Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 • Aşırı Terleme Sorunum Var ve Bacaklarıma Kramp Giriyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, aşırı terleme sorunum var. Ayrıca bacaklarıma sürekli kramp giriyor. Neden kaynaklanıyor olabilir?

 • Ellerim ve Ayaklarım Çok Fazla Terliyor. Ne Yapmam Gerekiyor?

  Merhaba, 23 yaşındayım. Ellerim ve ayaklarım çok fazla terliyor ve dişlerim kamaşıyor, konuşamıyorum. Sürekli biri geçmeden başka bir uçuk çıkıyor. Son 3-4 gündür de başım dönüyor. Bunun için ne yapmalıyım?

 • Ayaklarım Çok Terliyor Ne Yapmam Lazım?

  Benim sorunum ayaklarım çok terliyor. Ne ayakkabı nede terlik giyebiliyorum. Aşırı derecede terliyor ve koku oluyor ne yapmam lazım?

 • Midede Yanma, Vücutta Alerji ve Terleme Şikayetlerim Var. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, midemde çok yanma oluyor ve vücudumda alerji gibi benekler oluşuyor. Ayrıca çok terliyorum. Bu neden kaynaklanıyor olabilir?

 • Yaz Kış Ellerim Terliyor, Ne Öneririsiniz?

  Sayın hocam yaz kış ellerimde terleme oluyor, ne yapmalıyım? Cildiye’ den ter bezlerin çok dediler. Bir öneriniz var mı? Teşekkür ederim.

 • Ter Testi İçin Ne Yapmalıyız, Hangi Bölüme Başvurmalıyız?

  Çocuğumuza ter testi için ne yapmamız lazım. Nereye başvurabiliriz?

 • El ve Ayak Terlemesi İçin Ne Gibi Önerilerde Bulunursunuz?

  İyi Günler. Ellerimin ve ayaklarımın terlemesiyle ilgili problemim vardı acaba bunun en hızlı ve kesin sonuç alabileceğimiz yöntemi nedir? Kremler veya botox tedavisi gibi yöntemler hakkında bilgide alabilir miyim? Teşekkürler. Kolay gelsin.

 • Hareket Ettiğimde Neden Aşırı Terlemem Oluyor?

  Yaşım 39. Biraz iş veya biraz fazla hareket ettiğimde aşırı terleme oluyor ve ağzım çok fazla kuruyor. Sebep acaba ne olabilir? İlginize şimdiden teşekkürler.

 • Aşırı Terliyorum, Ne Yapabilirim?

  Aşırı şekilde terlemekteyim. Kilom 95, güneşi gördüğüm anda her yerim terliyor. Ne yapmalıyım?

 • Aşırı Terlemeyi Nasıl Engelleyebilirim?

  Merhaba, özellikle yaz aylarında terlemem 3-4 kat artıyor. Öncelikle yüz, baş ve ense olmak üzere, sonrasında bütün vücudum aşırı terliyor. Sabah kalktığımda yastık sırılsıklam oluyor. Bunu nasıl engelleyebilirim? Veya büyük bir sıkıntı teşkil eder mi?

 • 60 Yaşındayım ve Aşırı Terliyorum, Neden Kaynaklanıyor Olabilir?

  Yaşım 60 ve çok aşırı terliyorum. Birçok doktora gittim tahlil sonuçlarında bir şey görünmüyor. Bu aniden aşırı terlemenin sebebi ne olabilir acaba? Teşekkürler.

 • Cildim Yağlı ve Aşırı Terliyorum, Sebebi Ne Olabilir?

  Benim cildim aşırı yağlı. Vücudumda öyle, birde aşırı terleme var. Kilo problemim fazla yok ama sebebi ne olabilir? 1.78 boyunda 79 kiloyum. Derim sürekli terleyip yağlanıyor. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

 • 13 Yaşındaki Oğlumun Koltuk Altlarında Sürekli Pişik Oluşuyor. Ne Yapmamız Gerekir?

  Merhaba, 13 yaşındaki oğlumun koltuk altlarında sürekli pişik oluşuyor. Pişik kremi kullanıyoruz. 1-2 gün içinde geçiyor, ancak terlediğinde veya biraz koşturup oynadığında tekrarlıyor. Ne yapabiliriz? Pişik kremini (Hametan) sürekli kullanırsa bir yan etkisi olur mu? Başka bir tedavi yöntemi var mı?

 • Aşırı Terleme Sorunum İle İlgili Ne Yapmalıyım?

  İyi çalışmalar. Sorunum aşırı terlemeyle ilgili. Kilolu değilim sabah aksam duş alırım. En ufak harekette terliyorum ve birazcık terleyince de bütün sinirlerim bozuluyor ve artık sinirden terliyorum. Ne yapmalıyım?

 • Koltuk Altlarım, Yüz ve Karın Bölgem Aşırı Terliyor, Ne Yapmalıyım?

  Hocam benim sorunum koltuk altlarımın, yüz ve karın bölgemin aşırı terlemesi. Neden kaynaklanıyor acaba tedavisi var mı? Lütfen bana yardımcı olun. Teşekkürler.

 • İkili İlişkilerimde Yüz Yüze Konuşamıyorum, Kilitleniyorum. Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, 27 yaşında muhasebeciyim. Normal ilişkilerimde, yani iş ve ailemde gayet normal davranıp düzgün konuşabiliyorum ve hiç bir sıkıntı çekmiyorum. Mali müşavirlik bürosunda muhasebecilik yapıyorum, resmi dairelerle iç içeyim ve görüşmelerim çok normal. Fakat ikili arkadaşlıklarımda, yüz yüze geldiğimde ağzımdan tek kelime çıkmıyor. Mesela onlarla telefonda görüştüğümde yine sorun yok, fakat yüz yüze olunca nedense hiç konuşamıyorum. Terleme de oluyor. Sanki kilitleniyorum. Bu durum bende büyük sıkıntı yapıyor. Doktora gitmeyi düşündüm fakat gitmedim. Ne yapmam gerekir? Bunu nasıl yenebilirim?

 • Aşırı Terleme Sağlık Açısından Önemli mi?

  Merhaba ben 20 yaşındayım ve bende aşırı terleme oluyor. Mesela maç yaparken aşırı bir şekilde terliyorum. Gereğinden fazla terleme sağlık açısından önemli mi?

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Personelleri Eğitimi Başarıyla Tamamladı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personelleri eğitimi başarıyla tamamladı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra İnsani Yardım Ulaştırdı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra Yardım Ulaştırdı
Sokak köpeğinin kovaladığı bisikletli çocuk yayaya çarptı
Sokak köpeği bisikletli çocuğu kovalayarak yayaya çarptı
Tosya'da Üç Tekerlekli Elektrikli Motosiklet Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti
Amasya'da minibüs menfeze uçtu, sürücü yaralandı
Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Verildi

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]