Çene Eklem Sorunları Soruları

Çene Eklem Sorunları Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Çene Eklem Sorunları Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Çene Eklem Sorunları Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Çenem Açılmıyor. Nasıl Bir Tedavi Uygulanmalı?

  Doktor bey ben 20 yaşındayım. 3 senedir çenemden tık tık diye ses geliyor. Bazen ise çenem açılmıyor. Son 1 senedir ağrı yapıyor ve yemek yerken bir parça ekmeği zor çiğniyorum. Ne yapmalıyım, nasıl bir tedavi uygulanmalı? Ameliyat gerekir mi? Şimdiden ilginiz için çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

 • Kulağımdaki Kaşınmanın Sebebi Nedir?

  Merhabalar, benim bir süredir kulağım çok ağrıyordu. Doktora gittiğimde bana dediği şey şu oldu; sakız çiğniyor musun? Ben de fazlasıyla çiğniyorum dedim. Ömrün boyunca ağzına almayacaksın dedi. Kulağımda ağrı olmuyor ama böyle içten bir kaşınma, gıdıklanma oluyor. Ne yapmalıyım, neden böyle oluyor acaba? Teşekkürler.

 • Alt Çenem Öne Doğru Çıkıntılı. Cerrahi İşlem Gerekiyor mu?

  Merhaba hocam. 21 yaşındayım. Sorunum alt çenemin öne doğru çıkıntılı olması. Yüzümü olduğundan büyük gösteriyor. Psikolojik olarak çok etkileniyorum. Üst dişlerimde herhangi bir bozukluk yok ama alt dişlerimde birkaç tane eğrilik var. Diş teli kullanmakla düzelir mi, yoksa ortognatik cerrahi mi gerekiyor? Önceleri çok önemsemiyordum ama yaşım ilerledikçe çenemin uzadığını düşünüyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim hocam. İyi günler.

 • Çenemdeki Ağrı ve Sesler İçin Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

  Doktor bey öncelikle şimdiden teşekkür ederim, bana zaman ayrıdığınız için. Ben 27 yaşında 3 çocuk annesiyim. 9 yıl önce eşim çeneme yumruk vurmuştu. O zamandan beri çenemi her açışımda tak diye yüksek bir ses geliyordu ama rahatsız etmiyordu. Fakat 1 aydır, özellikle sabahları esneyemiyorum. Sesten ziyade, çok fazla ağrı ve acı var. Doktora gittiğimde film çektirdim, çene cerrahına gitmelisin dedi. Sol tarafımda, kulak önünde şişlik oluyor. Ben nasıl bir yol izlemeliyim, ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkur ederim.

 • Çenemden Sesler Gerlmesinin Sebepleri Nelerdir?

  Merhaba doktor bey, birşeyler yerken benim çenemden kıt kıt sesler geliyor ve çok fazla açamıyorum, çenem kilitlenip kalıyor. Bunun sebebi nedir? Şimdiden teşekkürler.

 • Çene Eklemimdeki Ağrı İçin Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, benim sol taraftaki çene eklemimde ağrı oluyordu, tıkır tıkır sesler geliyordu. Plastik cerraha gittim, MR çekildi ve sonucunda Tme Disfonksiyonu teşhisi konuldu ve artık iyice kötüleşti. Ağzımı tam olarak açamıyorum, konuşurken bile ağrı oluyor, yumuşak gıdaları bile zor çiğniyorum. Ağrısı artık elmacık kemiğime, gözüme vuruyor. Ne yapmam lazım, öneriniz nedir ve tedavisi nasıldır? Teşekkürler.

 • Çene Bozukluğu Genetik mi?

  Merhaba, kardeşim ilk diş için gittiğinde 18 yaşını doldurmadığı için ameliyat yapmadılar. O yüzden telle yamuk olan dişlerini düzeltmeye çalıştılar ama şu an kardeşim temmuz geldiğinde 19 yaşını dolduracak. Bir de kardeşimin altında diş varken, üstten tekrar diş çıkıyordu, ondan dolayı da diş tedavisi görüyordu. Çene bozukluğu genetik mi?

 • Alt Çene Ameliyatını Nerede Yaptırabilirim?

  Merhaba hocam, ben 23 yaşındayım. Alt çene sorunum var. Ortodontide tedavi gördüm ve aparat taktım. Şimdi de alt çene ameliyatı olmam gerekiyor, fakat bu alanda iyi bir cerrah tanımıyorum ve bu konuda sizden yardım istiyorum. Bu alanda güvendiğiniz bir cerrah var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

 • Kardeşimin Ameliyat Olması Şart mı?

  Kolay gelsin. Ben kardeşim için soracaktım. Kardeşimin yaklaşık 2 seneden beri dişlerinde tel var. Doktoru çenesi bozuk, alt çenede büyüyor ama üst çene büyümüyor dedi. Kardeşimin hemen ameliyat olması şart mı? Bana önerebileceğiniz, bu alanda uzman bir doktor var mı, bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

 • Çene Eklem Ameliyatını Nerede Yaptırabiliriz?

  Merhaba, kız arkadaşımın çene eklem kemiğinde sağdan sola doğru bir uzama olduğu tespit edilmiş. Bulunduğumuz ilde bu ameliyatın gerçekleşemeyeciğini söyleyen doktorlar kız arkadaşımı Ankara üniversitesi diş hastanesine yönlendirmişler. 2010 Temmuz ayından beri ameliyat için haber beklemektedir, fakat herhangi bir sonuç alamamıştır. Öncelikle bu ameliyat riskli mi, ameliyat sonrası her hangi bir izi kalır mı, çok acı çekilir mi ve bu ameliyat için kız arkadaşımın nereye başvurması gereklidir?

 • Çenemden Gelen Seslerin Nedeni Ne Olabilir?

  Herhangi birşey yerken özellikle sol çeneden, çiğneme yaparken diğer çeneden tak tak diye aşırı derecede ses geliyor. Bu durumda toplumda birşeyler yemek bana işkence olmaya başladı. Cevap gönderilirse memnun olurum. Saygılarımla.

 • Çenemdeki Bozukluk İçin Nereye Başvurmalıyım?

  Hocam 22 yaşındayım ve küçükken geçirdiğim ufak bir kaza nedeniyle çenemde bozukluk var, asimetrik bir yüzüm var. Bu yüzden bazen çok ama çok bunalıyorum. Acaba bunun tedavisi var mı? Nereye başvurmalıyım?

 • Sıklaşan Ağrılarımın Nedeni Nedir?

  Merhaba, iyi çalışmalar diliyorum, ben 21 yaşındayım. Çok sık baş ağrılarım yüzünden tomografiye girdim. Sonuçlarda anormallik olduğu için sonra kranial MR girdim. Sonuçlarımda; sol temporal lobda ekstraaksiyel yerleşimli BOS intensitesinde yaklaşık 9x7x6 cm boyutlarında kistik lezyon izlenmiştir (araknoid kist). Sağda serbral hemisferde periventiküler beyaz cevher alanında yaklaşık 7 mm çapında T2 AG ve Flair sekansta hiperintens görünümde nodüler sinyal kaydedilmiştir (nonspesifik gliotik odak). Tanımlanan lezyonda IV gad enjeksiyonu sonrası belirgin patolojik kontrast tutulumu saptanmamıştır. Sol maksiller sinüste mulkozal kalınlaşma izlenmiştir. Son zamanlarda çok aniden baş ağrılarım oluyor. Dolarex içiyorum ama artık o da fayda etmiyor. Sıklaşan ağrılarımın nedeni nedir?

 • Çenemden Gelen Seslerin Sebebi Ne Olabilir?

  Sayın doktor Mustafa Bey, uzun zamandır çenemde klik sesini duymaktayım, hatta esnerken, çenemi zorllayan yiyecekleri yerken, çevredeki kişiler de duymaktalar ve ara ara çenem kilitleniyor. Ağrılarım da başladı ve yanağım çenem serbest haldeyken dişlerimin arasında olduğunu hissediyorum. Lütfen bana bilgi verin, ne yapmam gerekiyor? Teşekkürler şimdiden, kolay gelsin size.

 • Çenemi Hareket Ettirdiğimde Ses Çıkıyor. Sebebi Ne Olabilir?

  İyi günler, benim sol çenemde bir sorunum var ve sürekli çenemi hareket ettirmem gerekiyor. Hareket ettirdiğim zaman devamı geliyor ve çenemden ses çıkıyor. Çok şiddetli ağrım oluyor. Ne yapmalıyım? Sebebi ne olabilir?

 • Çene Eklem Sorunu İçin Nereye Başvurabiliriz?

  Hocam ben 3 ay önce eşimin çene eklem kemiği ile ilgili gelmiştim. Aksilikler yüzünden geciktim. Ne yapmalıyım? Lütfen acil cevap verin.

 • Migren Hastalarında Epilepsi Riski Var mıdır?

  Merhaba, 30 yaşındayım ve migren hastasıyım. Babam, amcam, halalarım da migren hastası. Babam 57 yaşında 2 yıl önce bayıldı ve epilepsi başlangıcı tanısı kondu. 4 yıl önce nöroloji uzmanına göründüm. Bana da migren tanısı kondu. Dideral, Cataflam ve Replax ilaçlarını önerdi. Hamilelik boyunca hiç migren şikayetim olmadı fakat son 1,5 yıldır ağrılarım şiddetli. Daha önce ağrı ensemde ve gözlerimin üstünde iken, şimdi çene eklemimden ve üst dişlerimden başlıyor. 3 gün önce 2 gün boyunca ağrı çektim, gözlerim kanlandı ve puslu görmeye başladım. Zaman zaman biriyle konuşurken, kişinin ne söylediğini bir an algılayamıyor ve anlamıyorum. Sanki duymuyorum. Aynı problem kardeşlerimde, babamda ve halalarımda da var. Bu durum beni endişelendiriyor. Ne yapmalıyım?

 • Alt Çenem Biraz Önde. Tedavisi Nasıl Olur?

  İyi günler. Benim alt çenem biraz önde. Bununla ilgili sizden bilgi almak istiyordum. Nasıl düzelir? Ameliyat mı olacağım, yoksa uzun bir tedavi sürecinden mi geçeceğim ve ücretleri ne kadar? Bularla ilgili beni bilgilendirirseniz gerçekten çok mutlu olurum.

 • Ön Dişlerim Birbiri ile Birleşmiyor. Nasıl Bir Tedavi Uygulamak Gerekir?

  Merhaba, ben 19 yaşındayım ve çene yapımda bozukluklar var, yani ağzımı kapattığımda ön dişlerim birbirleri ile birleşmiyorlar, dişlerim birbirinden farklı görünüyorlar ve sadece en arkadaki dişlerim birleşiyor. Ayrıca dişlerimde çok çürüklerim var, ağzımdaki çürük diş sayısı sağlam diş sayısına göre aynı oranda. Sizce ne tür bir tedavi görmeliyim ve dişlerim normal bir insandaki diş yapısı gibi nasıl iyileştirilebilir ve bana maliyeti ne kadar olur? Cevaplarsanız şimdiden çok teşekkürlerimi bildiririm.

 • Dişlerimdeki Eğrilik İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben 36 yaşındayım. Dişlerimde eğrilik ve alt dişlerle üst diş arasında boşluk var, yani birleşmiyor. Isırmalarda ön dişlerimi kullanamıyorum, genelde hep yan dişleri kullanıyorum. Bu yaşa kadar maddi durumlar yüzünden ve biraz da ihmalden ilgilenemedim ama şimdi yaptırmak istiyorum. Gülünce güzel bir görüntü olsun istiyorum. Ne yapabilirim?

 • Yatay Şekilde Büyüyen Dişlerim İçin Ameliyat Olmam Şart mı?

  Merhaba, geçen yıl dişçim alt ve üst çenemde yatay şekilde büyüyen bir dişim olduğunu, çene cerrahının operasyonla alması gerektiğini ve o zamanlar bebek beklediğim için hiçbir şey yapamayacaklarını söylemişti. Şimdi bebeğim 5 aylık, tedaviye başlayabilir miyim? Çenede dişin bu şekilde büyümesinin ne gibi riskleri var? Tedavi süresi ne kadar? Eğer ameliyat olacaksa hastane de kaç gün kalmam gerekir?

 • Annemin Sol Boşluğunda Ağrı ve Vücudunda Uyuşmalar Oluyor. Ne Yapmalıyız?

  Merhabalar, annemin sol boşluğunda çok şiddetli ağrıları oluyor. Ağrı olduğu zaman vücudunda uyuşmalar oluşuyor. Ağrı başlamadan önce sürekli uykusu geliyor, sürekli uyumak istiyor. Çenesi uyuşuyor. Halsizliği sürekli var. Aynı zamanda kansızlık, bağırsağında kolit, karaciğerinde yağlanma var. Annem nereye giderse gitsin, ağrıları hiç durmadı. Ne yapmamız gerekiyor?

 • Yirmilik Dişlerimden Ameliyat Olmak İçin Nerelere Başvurmam Gerekir?

  Merhaba, yirmilik dişlerimle ilgili soru sormuştum, cevabınız için teşekkürler. Ancak ameliyat olmak için nerelere başvurmalıyım? Hangi hastaneleri tavsiye edersiniz? Çenemin çıkmasını istemiyorum ve nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum.

 • Kortizon İğneleri Oğluma Kilo Aldırdı. İğneleri Kullanmalı mı?

  10 yaşındaki oğluma 4 yıl önce rolantik epilepsi teşhisi kondu. Ağızda yamulma oluyordu. 8 aydır nöbet yok. Aynı zamanda Disleksi hastası. Her 6 ayda EEG çekiliyor. Bazen konuşurken kelimeleri ağzında çeviriyor. Başka bir şikayeti yok. İlk doktor çene kasları zayıf, zamanla düzelir demişti. Son doktor Lan-dau kleffner sendromu da var dedi. Kortizonlu iğne verdi. Çocuk çok şişmanladı. Eski EEG lerde ilk doktor görmemiş olabilir mi? Yoksa oğlumda LKS aslında yok mu? Convelex, Concerta ilaçlarını alıyor. Şimdi ilave Synachten. İğneden endişeliyim. Sizce LKS var mı? İğne olmalı mı? Yan tesirlerinden dolayı ilaca devam etmeyi pek istemiyorum. Ne yapmamızı önerirsiniz? Saygılarımla.

 • Alt Çenem Üst Çenemden Önde, Bu Konu İle İlgili Ne Yapmam Lazım?

  Merhaba 29 yaşındayım ve benim sorunum alt çenemin üst çenemden önde olması. Sabahları çenemin sanki yerinden çıkıyormuş gibi kilitleniyor. Tedavi olmak istiyorum ne yapmam lazım?

 • İmplant Tedavisinde Diğer Dişler Zarar Görür mü? Bu İşlemin Maliyeti Nedir?

  Merhaba, implant tedavi uygulaması hastanenizde var mı? Bunu yaparken diğer dişler zarar görüyor mu? Bu tedavinin maliyeti nedir? Azı dişlerimden 4 tanesi yok. Neredeyse yemek yiyemeyeceğim. Beni bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Çene Problemim İçin Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, çene problemim var. Hastanenize geldiğimde benden MR istediler ve MR sonucu şöyle; bilateral temporomandibuler kondil başlarında küçük osteofitik deformasyon. Bilateral temporamandibuler eklem diski anterior prolade. Sol tarafta ağız açılımında minimal kısıtlılık. Bunun için ne yapmam gerekir?

 • Yüzümde, Yanaklarımda Karıncalanma ve Yanma Var. Ne yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, 1 haftadır yüzümde, yanaklarımda ve çenemin altında karıncalanma ve yanma var. Bulunduğum yerde nöroloji doktorunun olmamasından dolayı sizden yardım bekliyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Çürük Dişlerimle İlgili Olarak Nasıl Bir tedavi Önerirsiniz?

  Merhaba, uzun süredir diş çürükleriyle mücadele ediyorum. Üst çenemde 6 diş, alt çenemde 5 çürük dişle yaşayan biri olarak, bana nasıl bir tedavi önerirsiniz? Diş tedavisinde sosyal haklarımı kullanabilir miyim, ya da ortalama ne kadar ücret öderim?

 • Çenemin Sağ Tarafında Ağrı Oluyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, benim çenemin sağ tarafı ağrıyor ve bu ağrı kulağıma vurmaya başladı. Ağrı çok şiddetli değil, yemek yerken ve konuşurken oluyor. Doktora gittim, film çekildi fakat bir şey çıkmadı. Ne yapmam lazım? Teşekkürler.

 • Alt Çenem ile Üst Çenem Arasındaki Sorunla İlgili Ne Yapabilirim?

  Merhaba, benim sorum şu; bende alt çene üst çeneye göre yaklaşık olarak 7-9 mm önde yer alıyor. Ağzımı açtığım zaman sağ eklem yerinden çıkıyor, kapatınca tık diye bir ses ile tekrar yerine oturuyor. Yaşım 28, birde ben memurum böyle bir ameliyatı kurum karşılar mı, masrafı ne olabilir, birde tedavi süresi ne kadar acaba? Yanıtlarsanız sevinirim.

 • Babamdaki Uzun Süredir Devam Eden Çene Ağrısının Tedavisi Var mı?

  Babamın uzun süredir çenesinde şiddetli bir ağrısı var. Birçok doktora gitti ve bir çok kez çene filmi çekildi, filmlerde bir şey olmadığı söylendi. Sinirlerden ve kaslardan kaynaklanan bir sorun olduğunu söylediler. Doktorların verdiği ilaçları kullanmasına rağmen ağrılar devam ediyor. Bunun başka bir tedavisi var mı?

 • Annemin Alt Çenesinde Kemiğe Benzer Bir Uzantı Var. Ne Yapmamız Gerekir?

  Hocam öncelikle selam ve saygılarımı sunarım, annemin alt çenesinin ön tarafında üçgen şeklinde, yarım diş boyutunda, kemiğe benzer bir uzantı var ve protez olan dişlerini kullanamıyor. Birkaç diş hekimi bunu çekmeye kalktı ve başarılı olamadı. Kesin bir tanı verilmedi. Bize ne tavsiye edersiniz, ne yapmamız gerekir?

 • Üst Dişlerim Alt Dişlerime Oranla Biraz Fazla Önde. Ne Yapabilirim?

  Merhabalar, üst çenem yani dişlerim alt dişlerime oranla biraz fazla önde ve kapatmakta çok zorluk çekiyorum. Hatta kapatınca alt çenem geriliyor ve iğrenç bir görüntü çıkıyor ortaya. Şu an 21 yaşındayım. Yaşım tedaviyi etkiler mi? Bir de Sakarya'da yaşıyorum ve burada ortodontist bulmak çok zor. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Eşimin 5 - 6 Yıldır Çene Ağrıları Var, Nasıl Bir Yol İzlemeliyiz?

  Hocam eşimin çok kötü çene ağrıları var 5 - 6 yıldır devam ediyor, doğru dürüst bir tedaviye ulaşamadık. Ayrıca bu ağrılar kulak ve boğaz ağrılarına yöneldi. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Lütfen yol gösterin. Saygılarımla...

 • Kardeşimde Mandibula Asimetrisi Var, Hangi Bölüme Başvurmamız Daha Doğru Olur?

  Kardeşimde mandibula asimetrisi olduğu söylendi. Hangi doktorun ne yapacağını bir türlü anlayamadık. Çene cerrahisi plastik cerraha yolluyor o yüzden size yazma gereği duyduk. Yüzünün daha fazla kayma olmaması için yapabileceğiniz bir şey olabilir mi? Yaşı 12. 18 yaşından önce müdahale olmayacağı söylendi ama biz doktora başlayıp 18ine kadar devam etmek istiyoruz. Bize yardımcı olabilirseniz memnun olacağız.

 • Kızımın Çene Problemine Protezden Başka Yöntem Uygulanabilir mi?

  Merhaba hocam kızımın çenesinin her iki tarafındaki diskusu alındı. Şimdi ise kemik kemiğe sürtüyor şiddetli ağrısı var. Doktor şu anda protez diyor. Başka çaresi var mı, varsa eğer bana bilgi verir misiniz?

 • Ağzımı Açtığımda Çenemden Ses Geliyor ve Ağrı Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, yaklaşık 5 senedir, ağzımı çok açtığımda çenemden tık diye bir ses geliyordu, ancak acı hissetmiyordum. Ama 10 gündür sol çene eklemimde ağrı oluyor. Diş doktoruna ve KBB uzmanına gittim. Çene eklemimde kireçlenme gibi bir şey olabileceğini söyledi. Miyorelaksan ve tenoksikam grubu ilaç verdi. 10 gündür kullanıyorum ama bir iyileşme yok. Önceden alt çenem öne kayıktı, ortodonti tedavi gördüm. Acaba bu yüzden mi oldu? Bunun kesin bir tedavisi mümkün mü?

 • Eşimin Çenesinde Kaymalar Olduğu İçin Yeme, İçme ve Konuşmada Zorluk Yaşıyor. Sebepleri Nelerdir?

  Eşimde çene problemi var özetle; Herhangi bir sebep olmadan çenesinde sağa sola kaymalar oluyor ve bunun sonucunda yeme, içme ve konuşmada zorluklar yaşamakta ve ağrılar oluşmakta. Bu çene kaymasının gerekçeleri nelerdir. Kesin tedavisi var mıdır? Bana yardımcı olabilecek bir branş veya önerebileceğiniz hastane var mı? Teşekkür ederim.

 • Alt Dudağım Sol Tarafa Doğru Kayıyor ve Çenemin Sağ Tarafında Çıkma Var. Ne Önerirsiniz?

  Merhaba, benim ağzımda, ailemin söylediğine göre; doğuştan kaynaklanan bir eğrilik var. Konuşurken alt dudağım sol tarafa doğru kayıyor. Ama çenemin sağ tarafında da bir çıkma söz konusu. Gittiğim Plastik Cerrah, sorunun sağ çene kemiğinin fazla büyümesinden kaynaklandığını söyledi. Önerdiği çözüm yüzde yüz bir iyileşme göstermediğinden, beni fazla tatmin etmedi. Sizce daha etkili bir çözüm var mı? Şimdiden teşekkürler.

 • Çenemdeki Kayma İçin Ne Yapmalıyım?

  Çenemde kayma var. Özellikle sağ çenemde kayma olduğu MR sonucu ortaya çıktı. Ne yapmalıyım?

 • Çenemdeki Kilitlenme, Diş, Baş ve Çenemin Ağrımasına Neden Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Çenemde kilitlenme oluyor, bu da dişlerimin, çenemin ve başımın yoğun ağrımasına neden oluyor.

 • Çene Kayması Tedavisi Nerede Yapılabilir?

  Sayın doktorumuz ben yaklaşık 40 yaşındayım. 20 yaşından beri bende çene kayması var. Bunun tedavisini nerede, nasıl yaptırabilirim? İlginize şimdiden teşekkür ederim.

 • Başımın Sağ Tarafında 2 Yıl Önce Başlayan Ağrıları Artık Her Yerimde Hissediyorum. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, benim iki senden önce hiç bir sağlık sorunum yoktu gayet sağlıklıydım. Ta ki sınav zamanında başımın sağ tarafından çeneye ve boyuna vuran bir ağrı başladı. O günden sonra bu ağrılar git gide artı, boynumda, sırtımda, kollarımda ve artık neredeyse tüm vücudumda hissediyorum. Şimdiye kadar birçok doktora gittim ama hepsi değişik şeyler söyledi. Kimisi, 'boyunda düzleşme ve fıtık başlangıcı', kimisi 'Fibromiyalji', kimisi 'yanlış duruş bozukluğundan dolayı kaslarda gerilmeden' dedi. Hep ağrı kesici, egzersiz verildi ve bu durumun pek ciddi olmadığını söylediler. Bu arada iki sene önce Boyun MR'ı çekildi ve 'düzleşme ve küçük bir fıtıktan' bahsedildi. En son üç ay önce kan, Sedimentasyon, hormon, B12, Glukoz, romatizma testleri yapıldı ama hepsi normal çıktı. Yalnız son zamanlar vücudumda özellikle kollarda damarlarımın çok belirginleşmesini fark ediyorum. Sanki şişmiş gibi. Aynı zamanda artık bacaklarımın üst kısmında dokunduğum zaman ellimde derinin altında sertlik gibi geliyor ve ağrı hissediyorum. Kollardaki damarlar mavi mavi, dal dal görünüyor. Sürekli vücudumda yanma, batma ve rahatsızlık verici ağrılar hissediyorum. Bazen durup dururken bir veya iki kulağım ısınıp kızarıyor. Sonra kendinden geçiyor. Bir kaç ay önce EKG çekildi ve o da normal çıktı. Sizce bunlar hepsi boyundaki sorunum ile ilgili olabilir mi yoksa başka bir hastalığım mı var? Artık doktora gitmekten bile korkuyorum ne olacaksa olsun umudumu yitirmek üzereyim.

 • Çene, Boyun, Sırt ve Kol Ağrılarımdan Sonra Damarlarım Belirginleşti. Bunun Sebebi Nedir?

  27 yaşındayım. Kilo problemim yok. Yaklaşık 2 yıldır çene, boyun ve son zamanlarda sırt ve kollarımda ağrılarım var. Bir kaç ay önce vücudumda yanma ve batma şekilde şikayetlerim de vardı. Bazen damarlarımda basınç uygulanıyormuş gibi hissediyordum. Çekilen boyun MR'ına göre düzleşme ve fıtık başlangıcı olduğu, çok ciddi bir durum olmadığı, bu ağrıların kas kasılmalarından kaynaklandığı söylendi. Eskiden gözükmeyen damarları şimdi özellikle kollarımda, karnımın alt kısmında, bacaklarımda, ayak tabanlarımda çok belirgin bir şekilde gözüküyor. Bu beni endişelendiriyor. Sizce neden olabilir? Hangi durumlarda, damarlar bu şekilde belirginleşir? Hangi bölüme başvurmalıyım?

 • Çenemdeki Ağrıdan Dolayı Ağzımı Zor Açıyorum. Ne Yapmalıyım?

  Çenemde, kulaklarıma kadar vuran bir ağrı var. Ağzımı zor açabiliyorum. Ne yapabilirim? Bunun için egzersiz veya koruyucu bir şey var mıdır?

 • Çenemdeki Karıncalanmanın sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, benim bir kaç gündür çenemde bir karıncalanma oluyor. Sadece çenemde ve her zaman olmuyor. Sebebini anlayamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 • Çocukluğumdan Beri Çenemden Kütleme Sesi Geliyor, Ne Yapmam Lazım?

  Çocukluğumdan beri yemek yerken çenemde kütleme seklinde ses çıkıyordu. Son zamanlarda ses gelmiyor ama sağ çene ve kulak eklemi olan yer yemek yerken çok ağrı yapıyor. Diş hekimine gittim ve kas gevşetici hap ve krem kullanıyorum ancak faydasını göremedim. Sağ çenemde üst ve altta 5 diş eksik. Bundan kaynaklanabilir mi, ne yapamam gerek? Teşekkür ederim.

 • Boyun, Kulak ve Çene Altındaki Ağrının Sebebi Ne Olabilir?

  İyi günler, sol boyun, kulak ve çene altında, parmak basıldığında ya da baş hareket ettirildiğinde ağrı meydana gelmekte. Alt ve üst çenenin birleşim yerinde arada bıçak batması gibi ağrı, sol kulakta doluluk hissi (uğultu gibi), enseden başlayan beynin sol tarafında ağrı var. LDL:139, Kolestrol:247. Merdiven ve yokuş çıkmalarda göğüste acıma ve tıkanıklık hissi olmaktadır. Ne yapmam konusunda bilgilendirirseniz memnun olurum. Şimdiden çok teşekkürler.

 • 10 Gündür Çenemde Ağrı ve Kilitlenme Var. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  İyi günler, benim yaklaşık 10 gündür üst sağ çenemde ağrı ve çenemde kilitlenme var, yani dişlerim birbirine kenetlenmiş gibi hissediyorum. Bu beni çok rahatsız ediyor. Doktorum diş ve diş etimde birşey olmadığını söylüyor ama bu durum beni olumsuz etkiliyor, her gün aynı sıkıntıyı çekiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Alt Çenemde Sol Tarafa Doğru Kayma Söz Konusu. Bu Durum Ameliyatla Düzeltilebilir mi?

  Merhaba, benim yüzümde çene kısmının vermiş olduğu bir şekil bozukluğu var. Alt çenemde sol tarafa doğru hafif bir kayma durumu söz konusu olduğundan bu da yüzümde şekil bozukluğu yapmaktadır. Sizce ameliyatla düzeltilebilir mi?

 • Diş Gıcırdamasını Önlemek İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, benim sorunum, yaklaşık 20 senedir uyurken diş gıcırdatması. Bunu önlemek için ne yapmam gerekiyor? Bilgilendirmenizi rica ederim.

 • Çene Açılmama Problemim Var. Çok Zor Besleniyorum. Ne Yapmam Gerekiyor?

  Merhaba, benim çene açılmama problemim var. Bunun yanı sıra Jra Juvenil Romatoit Artrit hastalığı geçirdim. Şu an ondan yana bir sıkıntım yok. Çenemden 2 kez ameliyat oldum. 2 aylık bir açılma süreci oldu, sonra tekrar kapandı. Çok zor besleniyorum. Ne yapmam gerekiyor?

 • Çenem Açıldığında Ağrı Hissediyorum. Problemim Nedir?

  İyi günler, sormak istediğim bir soru vardı. Bir şeyler yemek istediğim zaman çenem ağrıyor ve çenemi tam açtığımda da aynı şekilde ağrı hissediyorum. Sanki çenemin sağ tarafı yerinden çıkmış gibi hissediyorum. Acaba benim problemim nedir?

 • Gıdı Sarkması İçin Uygulanabilecek Yöntemler Nelerdir?

  Merhaba, gıdı sarkması için smartlipo yaptırmak istiyorum. Ne yapmam gerek? Bu işlemin tehlikesi var mı, ya da başka kalıcı bir yöntem uygulanabilir mi?

 • Çenemin Bir Tarafı Diğerinden Uzun. Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Çenemin tek tarafı, diğer taraftan biraz uzun. Bunun ameliyatı nasıldır? Ayrıca SSK lıyım. En uygun nerelerde yaptırabilirim? Şimdiden teşekkürler.

 • Dişlerimi Yaptırmak İstiyorum. Ne Önerirsiniz?

  Kopmle dişlerimi yaptırmak istiyorum. Üstteki dişlerim takma olduğu için hepsini komple yaptırmak istiyorum, koku yapıyor.

 • 1 Yıldır Baş Ağrısıyla Uğraşıyorum. Sorun Ne Olabilir?

  İyi günler, son 1 yıldır baş ağrısı ile boğuşuyorum. Çene kaslarım şişme yapıyor, kulaklarım daralıp açılıyor, omuzlarım ağrıyor, gözlerimi de etkiliyor. Sol üst çenemdeki son iki dişimin şiştiğini fark ettim. Diş doktoruna gitmeme rağmen, sorunu anlattım ama bir şeyimin olmadığını söyledi. İki dişin arasındaki diş etini hisssetmiyorum ve üzerine masaj yaptığım an biraz rahatlıyorum. Bana acaba sorunun ne olabileceğinden bir tahmin verebilir misiniz? Saygılarımla.

 • Başımı Demire Çarptım ve Yemek Yerken Zorlanıyorum. Ne Yapmalıyım?

  Ben iş yerinde çalışırken kafamı demire çarptım ve şişti. Şişliğin üzerinde parmağımı gezdirdim ve sonrasında çeneme yansıdı. Şimdi yemek yerken zorlanıyorum, ne yapmalıyım?

 • Ağzımı Açamıyorum. Ne Tavsiye Edersiniz?

  Ağzımı açamıyorum. Çok doktora gittim ama kesin birşey söyleyen yok. Ne tavsiye edersiniz? Saygılar.

 • Yüzümün Tek Tarafında Şişlik Var. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Benim sorunum yüzümün tek tarafında belirgin derecede şişlik olması, ama bir çok doktora gittim. Çene ucu operasyonu geçirdim fakat damakta içten bir uyuşukluk var, bu yıllardır geçmiyor. Ameliyat olduğum doktora gittiğimde sinirler zedelenmiş diyerek beni uğurladı. Beni daha çok uyuşuk yerın zıttına sol yanakta şişme rahatsız ediyor ama neden kaynaklandığını bilemiyorum. Acaba çene eklem kemiklerindeki sorun mu bilmiyorum. Şöyle bir şey de var, ağzımı açtığımda çene eklem yerinden ses geliyor. Ne yapmalıyım?

 • Üst Damak ve Dişlerimde Çok Ağrı Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  İyi günler, benim sorunum 3 haftadır üst damak ve dişlerimde ağrı ve sızı olmakta ve bazen kitlenme ve kasılma oluyor. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim, çok ağrı çekmekteyim.

 • Ağzımı Açarken Çenemden Ses Geliyor, Sizce Ne Yapmalıyım?

  İyi akşamlar. Ben ağzımı açarken zorlanıyorum. Çenemde kütleme oluyor ve bu beni çok rahatsız ediyor. Daha önce doktora gittim, ilaç kullandım ama faydasını görmedim. Sizce ne yapmam gerekir? Teşekkürler.

 • Çenemden Ses Geliyor. Tedavisi İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhabalar. Benim çenemde bir sorun var. Yemek yerken veya konuşurken çenemden çok yüksek bir ses geliyor, herkes duyabiliyor yani. Bunun için ne yapmalıyım? Bazı doktorlar bu durumun kalıcı olacağını, çenemi daha dikkatli oynatmam gerektiğini söylediler. Sizce de böyle kalacak mıdır bu durum? Lütfen yardımcı olun, toplum içinde yemek yiyemez oldum. Neden kaynaklanıyor bu durum, niçin meydana geldi bu hastalık? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

 • Çene Kemiğimdeki Ağrı Kulağıma da Vuruyor. Ne Yapmalıyım?

  Çene kemiğimde bir ağrı var ve kulağıma çok şiddetli ağrı vuruyor. Konuşurken, yemek yerken sol tarafımda ağrı oluyor. Bir çok doktora gittim, çeneyle alakalı diyorlar. Ne yapmalıyım?

 • Kardeşim Katı Yemek Çiğneyemiyor. Ne Yapmalıyız?

  Merhaba, benim kardeşim 8 yaşında ve katı yemek çiğneyememekte ve ağzını fazla kullanmadığı için ağzından tükürük akıtmaktadır. Bunun için ne önerebilirsiniz?

 • Sürekli Baş Ağrısı ve Baş Dönmesi Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Sürekli başım ağrıyor. Hafif sarsıntıda baş dönmesi oluyor. Çenemin sol kısmına sanki bıçak sokması gibi çok feci kramplar giriyor. Bayılacak gibi oluyorum. Yardımınız için teşekkürler. Bilgi bekliyorum.

 • Sol Kalça Eklemimde ve Sol Omzumdaki Ağrılar İçin Sizin Öneriniz Nedir?

  Merhaba, öncelikle çok teşekkür ediyorum bu siteniz için. Benim sorunum sol kalça eklemde ağrı ve yine sol omzumda aynı şekilde ağrı var. Bu ağrılar bazen dayanılmaz hale geliyor. Yaklaşık 4 yıldır böyleyim. Dahiliye doktoru iltihaplı eklem romatizması teşhisi koydu. Fizik doktoru sakroilid teşhisi koydu. Bende hangisine inanacağımı şaşırmış durumdayım ve bu ağrı sol tarafımı bütünüyle kaplamış durumda. Çene eklemimde bile aynı şey var. Cevap yazarsanız çok sevinirim.

 • Küçük Dilim ve Damaklarım Kabardı. Ne Yapmalıyım?

  Son iki gündür küçük dilim şişti ve damaklarım da kabardı. Daha evvel de 1-2 kere aynı durum olmuştu. Tahriş olmuştur diye düşünmüştüm, birkaç günde geçmişti. Bu sefer bilhassa alt damağımla beraber şişti. Çenem bile ağrıyor. Sanki boğazım tıkalı, yutkunurken acıyor. Alerjik olabilir mi? Gargara gibi çözümünüz olabilir mi?

 • Çenemden Gelen Sesler İçin Nereye Başvurmalıyım?

  Merhaba, benim problemim çenemle ilgili. Çenemde ağrı yok fakat sesler geliyor. Doktor şeffaf gece plağı verdi ama sesler geçmedi. Ne yapmam lazım? Pendik’te oturuyorum, nereye başvurmalıyım?

 • Kulaklarımdaki Basınç İçin Ne Yapabilirim?

  Öncelikle kolay gelsin. 6 yaşımda kulaklarıma tüp takıldı. 15 yaşında iki taraflı sinüs ameliyatı oldum. Yaklaşık 2 seneye yakın bir problemim var. Kulaklarımda devamlı bir basınç var, çenemi oynattığımda veya konuştuğumda beni rahatsız edecek şekilde basınç oluşuyor. Bir çok doktora gittim, geçici olduğunu söylediler ama geçmedi. Sizce neden kaynaklanabilir? Teşekkürler.

 • Çenemi Açmakta Zorlanıyorum. Ne Yapabilirim?

  Çenem kilitleniyor. Açmakta zorlanıyorum. Ne yapmam gerekiyor, hangi doktora çıkmalıyım?

 • Çene Kemiğim, Sağ ve Sol Birbiriyle Orantılı Değil. Bu Düzeltilebilir mi?

  Yüzümün sağ çene kemiğinde uzama var. Yüz çene kemiği sağ ve sol, birbiriyle orantılı değil. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

 • Çenemden Garip Sesler Geliyor. Sebebi Ne Olabilir?

  İyi günler, yaklaşık 2 yıldır çenemden garip sesler geliyor. Sanki kütleme gibi, çene kemiği bir çukura giriyor ve sıkışıyor gibi. Bu aralar ağzımı açamıyorum, bir şey ısıramıyorum. Daha önce gittiğim doktor bir şey olmadığını söyledi. Sizce sebebi ne olabilir? Neler yapmalıyım?

 • Kızımın Çene Eklemlerinde Problem Var. Ne Yapabiliriz?

  Selam, 22 yaşında kız çocuğumun çenesinde eklemlerde sorun var. Sizinle nasıl bire bir irtibat kurarım?

 • Diş Gıcırdatması Nasıl Düzelir?

  Bende gece diş gıcırdatması vardı. Şimdi bazen oluyor, kısmen iyileştim, tedavi de görmedim. Ancak 12 yaşındaki oğlumun diş gıcırdatması beni uykudan uyandırabiliyor. Onun dişleri zarar gördüğü için üzülüyorum. Ne yababilirim? Yine aynı çocuğumun dişleri çabuk çürüyor. Dişlerini atmadan üstten diş geliyor. Teşekkürler.

 • Alt ve Üst Dişlerim Birleşmiyor. Ne Önerirsiniz?

  Benim alt ve üst dişlerim birleşmiyor. Ne yapmam gerekir? Rahatsız ediyor konuşurken.

 • Yemek Yerken Çenemde Ağrı Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Çenemin sol tarafında çukur varmış gibi, ağzımı açıp kapatırken kemik o çukura giriyor. Bazen sıkışıyor çıkamıyor ve o anda ağzımı açamıyorum. Sert ekmek gibi şeyler yerken çenemden sesler geliyor. Yemek yerken çok ağrım oluyor. Daha önce gittiğim doktor bir şey olmadığını söyledi, gece uyurken takmak için dişlik önerdi. Ne yapmalıyım?

 • Dolgu ve Kaplama Olan Dişlerim Çok Ağrıyor. Ne Yapabilirim?

  1 ay kadar önce kulağımda ağrıdan dolayı doktora gittim. Kulağımda sorun olmadığını, çene yapımda hassasiyet oluştuğunu, ondan kaynaklanabileceğini söyledi ve dişçiye gitmemi söyledi. Dolgu ve kaplama olan dişlerimde de ağrılar oluyor. Bazen yutkunduğum zaman bile dişimde baskıdan dolayı ağrı oluyor. Vereceğiniz cevaba şimdiden teşekkür ederim.

 • Çenem Kilitleni yor ve Sesler Geliyor. Ne Yapmam Gerekir?

  Öncelikle iyi günler diliyorum, şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Benim çenemde bir sorun var, daha doğrusu bazen kilitleniyor ve açamıyorum. Yemek yerken dahi acayip sesler çıkıyor, bu da beni olumsuz yönde etkiliyor. Bunun sebebi nedir ve tedavisi nasıl olur? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

 • Çene Kayması İçin Hangi Bölüme Başvurabilirim?

  Merhaba, kızımda çene kayması var dediler. Ne yapabilirim, hangi bölüme götürmeliyim? Teşekkür ederim.

 • Çene Kayması İçin Nereye Başvurmalıyım?

  Kızımda çene kayması var. Ne yapabilirim, hangi bölüme götürmem gerekiyor?

 • Çenemden Ses Gelmesinin Sebebi Ne Olabilir?

  Çenemdeki oynama neden kaynaklanıyor olabilir? Daha açık olacaksa, yemek yerken çenemden ses geliyor ve bu aralar da kemıkler acımaya başladı. Ne yapabilirim?

 • Kol, Boyun ve Çene Ağrılarının Sebebi Ne Olabilir?

  Hocam bende 3-4 yıla yakındır, sol kolda, boyunda ve çenede ağrılar oluşuyor, hiç geçmiyor. Sizce sebebi ne olabilir? Cevap yazarsanız sevinirim.

 • Çenemden Gelen Seslerden Nasıl Kurtulabilirim?

  Merhabalar, benim çenemle ilgili bir problemim var. Bir şeyler yerken her zaman çenemden sesler geliyor, ağzımı çok fazla açamıyorum bu yüzden. Bu durum yaklaşık 2,5 yıldır devam ediyor. Bir kaç doktorla görüştüm ama bu durumun kendi kendine geçmesini beklemem gerektiğini söylediler. Sizce ne yapmlıyım? Toplum içinde yemek yemekten utanır hale geldim bu yüzden. Acil yardımınıza ihtiyacım var. İyi günler.

 • Çene Bozukluğu Nasıl Anlaşılır?

  Merhaba, çene bozukluğu nasıl anlaşılır? 5 yaşında kızım var. Diş tedavisi için doktora götürdüğümde söylendi. Bunun tedavisi var mıdır? Hangi bölüm yardımcı olur? Saygılarımla.

 • Gömülü Olan Dişlerimden Nerede Ameliyat Olabilirim?

  İyi günler, gömülü olan dişlerimden ameliyat olmam lazım. Sizin çene cerrahiniz var mı? SSK'dan yararlanma olanağı var mı? Bilgi verirsenız sevinirim. Bir de muayene ücreti hakkında bilgi almak istiyorumm. İyi çalışmalar.

 • Çenemdeki Zorlanmalar İçin Ne Yapmalıyım?

  31 yaşındayım. Çenemde ekleme bağlı zorlanmalar var, takılı kalma, kilitlenme, özellikle sabahları daha çok. Ne yapabililirim? Cevabınız için teşekkürler.

 • Çenemdeki Rahatsızlık İçin Ne Yapmam Gerekir?

  Merhabalar, ben çenemden rahatsızım. Bulunduğum şehirde çene doktoru yok. Çenem bir gün yemek yerken çıktı ya da ben öyle hissettim. Daha sonra ağzımı açamadım. Yutkunurken çene ağrıları oluyor, yemek yerken zorlanıyorum. Dişlerimin üzerine baskı yapamıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Çene Takılması Problemim için Ne Önerirsiniz?

  Bende çene takılması (ağzım açık kalıyor) oluyor, bazen saatlerce açık kalabiliyor. Bunun dışında bademciğim var, çok sık tekrarlanıyor, bu da ağzımın sürekli yanması ve kokmasına neden oluyor. Ayrıca ses kısıklığı yaşıyorum. Sorunlarım için cevaplayan bütün doktorlara çok ama çok teşekkür ederim.

 • Ağzımdaki Kokuyu Nasıl Giderebilirim?

  Merhaba, ağzımda koku oluyor ve dişlerimde çok sağlıklı değil. Doktora gittim ve bana dişlerinde koku yapması için hiç bir neden yok dedi. 19 yaşındayım. Önceden dişim çürüktü, 14 yaşında dolgu yaptırdım ve koku gider sandım ama gitmedi. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

 • Çenemdeki Eğrilik İçin Na Yapmalıyım?

  Ortaokula giderken arkadaşlarla maç yaptığımız anda çeneme top darbesi aldım. Önce önemsemedim, sonraki yıllarda çenemde eğrilik olduğu gözüme çarpmaya başladı ama arkadaşlarıma sorduğumda böyle birşey olmadığını söylüyorlar. Son zamanlarda çenemden ses geliyor, bazen yemek yerken ağrıyor. Eğriliğin de arttığını hissediyorum. Ne yapmalıyım?

 • Çene Kemiğimdeki Kist İçin Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Sayın doktor, ben Isparta'da SDÜ Tıp Fakültesinde 4. sınıf öğrencisiyim. Bugün gittiğim diş muayenesinde üst çene kemiğimde kist olduğunu ve alınması gerektiğini öğrendim. Bana yardımcı olabileceğiniz bir durum var mı acaba?Şimdiden çok teşekkür ederim.

 • Çeneme Aldığım Darbeden Dolayı Ağzımı Açamıyorum. Ne Yapabilirim?

  Sayın hocam, benim çeneme 1 hafta önce bir darbe geldi, çok ağrıyordu. Şimdi ağrısı geçti, yanlız tam açamıyorum ve birşey ısıramıyorum, sadece sıvı şeyler tüketiyorum. Hastaneye gittim, röntgen çektiler, ondan birşey anlayamadılar. Tomografimi çektiler, raporda da normal yazıyor. Herşey normalse ben niye acı çekiyorum? Bana bir yol gösterirseniz çok sevinirim, teşekkür ederim.

 • Çenemdeki Ağrının Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, ben 20 yaşındayım. Sol alt çenemde bir ağrı var, ağzımı açarken çenem oynuyor. Acaba ne olabilir? Teşekkür ederim.

 • Dişlerimdeki Çarpıklık İçin Ne Yapabilirim?

  Merhabalar, ben 21 yaşındayım. Kocaeli’de öğrenciyim fakat ikametgahım Malatya’da. Dişlerimde çarpıklık var ve doktorlar üst çene darlığı var dediler. 1 yıllık git gelden sonra, 2 sene sonraya tel takmak için gün verdi. Araştırma yaptım, bu illerde ortodonti tedavisi yapan hastane yok. Gidebileceğim en yakın yer İstanbul. Benim dişlerime sanırım cerrahi müdahale gerekiyor. Bunu da emekli sandığı karşılar mı? Çok teşekkür ederim.

 • Çene Kayması İçin Hangi Bölüme Gitmeliyiz?

  İyi günler, annemin kulağında ağrı vardı. Gittiğimiz doktorlar çene kayması olduğunu söylediler. Ayrıca yirmilik dişlerinden biri gömülüymüş. Bu hastalık için hangi hastane ve hangi bölüme gitmeliyiz, ya da tavsiye edeceğiniz bir uzman doktor var mı? Cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 • Ortodonti Tedavisi İçin Nereye Başvurmalıyız?

  Oğlumun dişi sallanmadan yeni diş çıkıyor. Çenesi dar, ortodonti görmesi gerekiyor. Nereye başvurabiliriz?

 • Kızımın Ağzını Açma Problemi Var. Ne Yapabiliriz?

  Merhaba, kızım ağzını açamıyor, yemek yerken çok azıcık açabiliyor. Ağzını açınca, acıyor ve tık diye ses çıkartıyor. Çene cerrahisinden randevu alduk ama çok ileri bir tarihe randevu verdiler. Cevaplarsanız çok sevinirim. Saygılarımla.

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Personelleri Eğitimi Başarıyla Tamamladı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personelleri eğitimi başarıyla tamamladı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra İnsani Yardım Ulaştırdı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra Yardım Ulaştırdı
Sokak köpeğinin kovaladığı bisikletli çocuk yayaya çarptı
Sokak köpeği bisikletli çocuğu kovalayarak yayaya çarptı
Tosya'da Üç Tekerlekli Elektrikli Motosiklet Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti
Amasya'da minibüs menfeze uçtu, sürücü yaralandı
Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Verildi

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]