Depo-Provera (3 aylık aşı) Soruları

Depo-Provera (3 Aylık Aşı) Soruları ve Cevapları. Sağlıkla İlgili Tüm Sorular Listelenmektedir.

 • En Etkili Doğum Kontrol Yöntemi Nedir?

  Merhaba, yakın zamanda evleneceğim ve beni hamile kalma korkusu sardı. Mesleğim gereği çocuk yapmak istemiyorum ve bu durumdan %100 korunmak istiyorum. Doğum kontrol haplarının kilo ve kanser riski olduğunu duydum ama ne kadar doğrudur bilmiyorum. Ayrıca evleneceğim kişi kondom kullanmayı hiç istemiyor. Neler yapabilirim? En etkin yöntem için bana neler önerebilirsiniz?

 • Ara Kanamalarım Neden Oluyor?

  Hocam iyi günler, 8 ay önce sezeryanla doğum yaptım, doğumdan sonra doktora gittim, gebelikten korunma için bana 3 aylık korunma iğnesini tavsiye etti. İğneyi yaptırdım ve ara kanamalar, lekelenmeler başladı. Başka bir doktora gittim, iğne yerine doğum kontrol hapı verdi. 3 aydır kullanıyorum, geçen ay adet sonunda kahve rengi lekelenmeler oldu, hapın bitmesine 4 gün kala tekrar lekelenme başladı, halen devam ediyor. Sizce neden olabilir, ne yapmam gerek? Çok teşekkürler, kolay gelsin.

 • Sigaraya Rağmen Doğum Kontrol Hapı Kullanabilir miyim?

  Merhabalar, 34 yaşında ve 2 çocuk annesiyim. Sigara kullandığım için doğum kontrol hapı kullanamıyorum. Spirali de kansızlık sorunumdan dolayı düşünmüyorum. Doğum kontrol hapını sigaraya rağmen kullanabilir miyim (2 günde bir paket)? Fitil, jel ve köpük koruyucu mudur? Teşekkür ederim.

 • En İyi Doğum Kontrol Yöntemi Nedir?

  İyi günler, 11 ay önce sezeryanla doğum yaptım. Eşimle kondomla korunuyoruz. Bu sefer kondom içimdeyken çıkmış. Bu olay adetten 5-6 gün sonra oldu. Acaba hamile kalır mıyım? Bir de en iyi korunma yöntemi hangisidir?

 • Doğum Kontrol Yöntemlerinden Hangisini Tercih Etmeliyim?

  Merhaba, ben 22 yaşındayım ve 2 ay sonra evleneceğim. Doğum kontrol yöntemlerinden birini seçip kullanmak istiyorum. İnternetten aldığım bilgilere göre hepsinin yan etkileri ve riskleri var. Spiral taktırmamı önerir misiniz? İğne ile korunma yöntemi kısırlık yapıyor mu? İkisinden birini tercih etmeyi düşünüyorum ama kararsızım. Beni aydınlatırsanız ve sizin önereceğiniz bir yöntem varsa söylerseniz çok memnun olurum. İyi çalışmalar.

 • 3 Aylık İğneler Adet Düzenini Bozar mı?

  03.09.2008 tarihinde 3 aylık iğne yaptırdım. Bugün tam 1 ay oldu ve hala adet olmadım. Acaba normal mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

 • 3 Aylık Koruma İğnesi Yaptırdım, 35 Gün Kanamam Oldu. Ne Yapmalıyım?

  3 ay önce 3 aylık koruma iğnesi yaptırdım ve 35 gün kanamam devam etti. Tekrar iğne günüm geldi fakat yaptırmadım. 10 ara ile tekrar adet oldum. Sebep ne olabilir? Şu anda hiçbir korunma yöntemi kullanmıyorum. Bilgi verirseniz sevinirim.

 • 3 Aylık Doğum Kontrol İğnesi Yaptırdım 25 Gündür Kanama Devam Ediyor, Diğer İğneyi Yaptırmalı mıyım?

  Ben daha öncede yazmıştım 3 aylık doğum kontrol iğnesi yaptırmıştım. 25 gün oldu daha kanamam devam ediyor. Diğer iğnemin zamanı geldi 27.9.2008 tarihinde diğer iğnemi yaptıracağım acaba kanamam yine bu kadar uzun sürer mi? Ben Avusturya' dayım buradaki doktorlara güvenmiyorum ama mecbur kaldım bana ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

 • İğne Kullanabilir miyim?

  Selam, ben 3 aylık doğum kontrol iğnesi kullanmak istiyorum. Adet günlerimde aşırı kanamam oluyor. Anemiyim, bana yardımcı olun. 35 yaşındayım ve çocuk istemiyorum. Bu yöntem sizce nasıl?

 • Kanamamın Nedeni İğne Olabilir mi?

  21 haziran 2008 cumartesi günü sezeryanla erken doğum yaptım. 33 haftalık bir kız bebek dünyaya getirdim. 30 temmuz günü kadın doğum doktoruma gittim ve korunmak için bir yöntem istedim ve bana 1 yıl süreyle korunmak için 3 er aylık iğne tavsiye etti, yaptırdım. 8 ağustostan beri kanamam var. Acaba bu iğneden mi kaynaklanıyor, yoksa başka bir sebebi var mı? Şimdiden size teşekkürler. İyi çalışmalar.

 • Yumurtalıklarım Yavaş Çalışıyor. Ne Yapmalıyım?

  Ben 24 yaşındayım. İlk doğumumu 15 yaşında yaptım. 8 yıl spiralle korunduk. 2 yıl da aylık iğne vuruldum. Şu anda bebek istiyoruz fakat korunmayı bırakalı 8 ay olmasına rağmen henüz bir gebelik söz konusu değil. Doktora gittim, yumurtalıklarımın yavaş çalıştığını söyledi. Bebek sahibi olmam çok uzun sürer mi, zor bir tedavi mi?

 • İlacın Etkisi Olmuş mudur?

  İyi günler, ben 3 aylık koruyucu iğne yaptırdım, fakat bu iğneyi adet dönemimin ilk 5 günü içinde değil, adet dönemimden önce yaptırdım. Ayrıca iğneden yaklaşık 10-15 gün sonra adet geciktirici hap kullandım ve hapın bittiği 1 hafta oldu, hala adet olmadım. Bu durumda hamile kalma olasılığım var mıdır? İğneyi adet dönemimden önce yaptırmamış olmamın bir etkisi ya da yan etkisi olmuş mudur? Şimdiden teşekkür ederim.

 • Adet Günüm Geçti, Ancak Test Negatif Çıktı. Ne Yapmalıyım?

  Ben 2 çocuk annesiyim. 20 ay arayla biri 3, diğeri 1 yaşında iki çocuğum var. Yaklaşık 9 aydır aylık korunma iğnesiyle korunuyorum, fakat adet günüm 20 gün gecikti. Test yaptırdım negatif çıktı. Bu arada iğne yaptırma günüm geldi ve iğne yaptırdım. Acaba herhangi bir şey olabilir mi?

 • Hamile Kalabilmem İçin Ne Yapabilirim?

  6 ay doğum kontrol iğnesi kullandım. 3 aydır kullanmıyorum. Hamile kalmak istiyorum. Ne yapmalıyım? Teşekkürler.

 • İğneyi Bırakalı 9 Ay Oldu. Hamile Kalma Riskim Var mı?

  Ben 3 aylık iğne vurdurdum. 3 ayda bir 3 defa iğneyi bıraktım ama kanamam çok geliyor. İğneyi bırakalı tam 9 ay oldu. Hamile kalma riskim var mı?

BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Manisalı Eczacılarda Nöbet Değişimi
Kalça Çıkığında Erken Teşhis Önemli"
İzmir'in Köklü Doğumevi Yeni Yerine Taşınıyor
Bankacılar ve Muhasebeciler Toplardamar Tıkanıklığı Tehlikesi Altında
Kkka Aşısı İnsanlar Üzerinde Başarıya Ulaştı
Kkka Aşısı İnsanlar Üzerinde Başarıya Ulaştı
Tekrarlayan Düşüklere Akupunkturlu Çözüm
Ağır Diyetlerden Sonra Kadınlarda Ciddi Saç Dökülmeleri Olabiliyor"
Diyabet Tehlikesi Hızla Büyüyor…
Damadından Yapılan Nakille Hayata Tutundu
Ağrılarından Kurtulmak İsteyen Diyarbakır'a Geliyor

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler

'Ölümden Başka Her Derde Deva' Besin: Çörek Otu
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini

 

[Hata Bildir]