Diş Fırçalama Tekniği Soruları

Diş Fırçalama Tekniği Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Diş Fırçalama Tekniği Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Diş Fırçalama Tekniği Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Bana Önerebileceğiniz Bir İlaç Var mı?

  İlginiz için teşekkür ederim. Ben kendim Antalya'lıyım. İş nedeni ile 2 hafta sonra gelebilirim. Buradan randevu alabiliyoruz değil mi? Ayrıca bu süreçte bana önerebileceğiniz bir ilaç var mı?

 • Dişeti Çekilmesi Sadece İç Tarafta Gerçekleşebiliyor mu?

  Merhaba, benim 15 gün önce diş eti çekilmem başladı. 2 doktora başvurdum. Gargara, merhem ve antibiyotik verdiler. Gargaralar biraz rahatlattı, yalnız damağımın iç tarafındaki etler hala şiş ve sadece bir diş etim ağrı yapıyor. Ben Muğla'dayım ve burda diş eti hastalıkları doktoru yok. Bana tavsiye edebileceğiniz birşey olursa çok sevinirim. Bu arada dişeti çekilmesi sadece iç tarafta gerçekleşebiliyor mu?

 • Dişlerimdeki Lekeleri Nasıl Çıkarabilirim?

  Ben 13 yaşındayım. Dişlerimde lekeler var. Bu lekeleri nasıl çıkarabilirim? Ayrıca dişlerimde biraz sararma oldu. Bunu nasıl geri döndürebilirim?

 • Diş Beyazlatma Ücretlerini Öğrenebilir miyiz?

  Dişlerim sarı ve bu beni çok rahatsız ediyor. Bembeyaz dişlere sahip olmak istiyorum, bunun ücretini öğrenebilir miyim?

 • Ağız Kokusunun Nedeni Geniz Akıntısı mı?

  Merhaba, uzun zamandır ağız kokum var. Herhangi bir diş, diş eti sorunum yok, dişlerime özen gösteririm. Bildiğim kadarıyla şeker, böbrek rahatsızlığım da yok. Sinüslerime bakıldı, temiz çıktı. Ama aşırı derece geniz akıntım var. Doktora gittiğimde her defasında antibiyotik ve balgam söktürücü ilaçlar veriyor ama etkisi olmuyor. Ağız kokumun nedeni galiba bu geniz akıntısı. Balgam çıkartamıyorum, çok yoğun her denememde mide bulantısı ile kusarak çıkartabiliyorum. Hangi bölüme gitmeliyim? Beni bu konuda aydınlatır mısınız?

 • Diş Eti Rahatsızlığımın Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, yaklaşık 8 Senedir diş eti rahatsızlığım oluşmakta. Diş etlerimde kararma var, bir kaç defa lazer ile aldırmama rağmen tekrardan yenileme yapıyor. Şimdi dudaklarıma kadar kararma yaptı, lekeler oluştu. Neden kaynaklanıyor acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.

 • Kanal Tedavisi Kaç Gün Sürer?

  Kanal tedavisi kaç gün sürer ne maliyeti ne olur?

 • Oğlumun Dişinin Altında Diş Çıktı. Ne Önerirsiniz?

  Merhaba, benim 3,5 yaşındaki oğlumun ön dişinin altında diş çıktı ve diğer dişi düştü, şimdi diğeri de gidecek gibi. İlk dişleri güzeldi ve sağlıklıydı. Düzenli fırçalıyor ama bu yeni dişi normal bir diş gibi değil. Neden olabilir? Ek diş olabilir dendi. Oğluma bir şeyi eksik ya da fazla mı veriyorum? Açıklarsanız sevinirim, bu durum beni endişelendiriyor.

 • Yirmilik Diş Ağrısı İçin Ne Yapmak Gerekir?

  Merhaba, ben 22 yaşındayım. 2 sene önce yirmilik diş tedavisi için doktora gittim, alt ve üstte dişler belirginleşmiş ve üst diş çıkmış ama alt diş eti patlatamadığı için ameliyat ile aldılar. Onu alırken üsttekini de çekmek istediler, ben istemedim çünkü bir zararı yoktu. Fakat dişi oynattığı için şu an çok ağrı yapıyor ve yerinden oynuyor. Yemek yerken problem oluyor. Doktor, diş eti altında kireçler oluşmuştur, ameliyat ile temizlenmesi lazım dedi. Ama bir başka doktor, üst diş için ameliyat olmaz dedi. 2 senedir bu ağrıyı çekiyorum. Lütfen yardım edin. Ne yapmam gerekiyor?

 • Düzenli Fırçalamama Rağmen Dişlerimde Diş Taşları Oluştu, Ne Yapmam Gerekiyor?

  Alt dişlerimin ön tarafında diş taşları oluştu ve diğer dişlerimin diş eti ile birleştiği kısımda siyah lekeler oluştu. Düzenli olarak fırçalamama rağmen siyahlıkları gideremedim. Lütfen yardımcı olun.

 • Çürük Dişlerimle İlgili Olarak Nasıl Bir tedavi Önerirsiniz?

  Merhaba, uzun süredir diş çürükleriyle mücadele ediyorum. Üst çenemde 6 diş, alt çenemde 5 çürük dişle yaşayan biri olarak, bana nasıl bir tedavi önerirsiniz? Diş tedavisinde sosyal haklarımı kullanabilir miyim, ya da ortalama ne kadar ücret öderim?

 • Diş Etimde Çekilme Başladı, Ne Yapabilirim?

  Merhaba ben 21 yaşındayım. Dişlerimi her gün fırçalamama rağmen önden iki diş etim çekilmeye başladı, ne yapabilirim? Şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin.

 • Ön İki Dişimin Arası Açık Olduğu İçin Tedavi Görüyorum. Tel Çıktığında Dişlerim Ufalanır mı?

  Merhabalar, benim 9 yaşında diş çekilmesinden dolayı sol üst damağımda boşluk oluştu ve öndeki iki dişimin arası açıldı. Ben bu açıklığın kapanmasını istedim ve ortodonti tedavisine başladım. Tedaviye başlayalı 40 gün oluyor ve ağız içinde oluşan aftlarım hala geçmedi. 5 gün önce gittiğimde, doktor telleri sıkılaştırdı, lastik koydu ama bu şişme ve aft oluşturdu. Ön dişlerime dokunduğumda çıtırdama sesi duyuyorum. Tel çıktığında, çıtırdamalardan dolayı dişimde ufalanma olur mu? İçimde bir şüphe oluştu, bu konuda ne yapmam gerekir?

 • 3 Tane Dişime Köprü Yapıldı. Aradaki Boşluk Sağlam Dişlere Zarar Verir mi?

  Merhaba, benim ön 3 dişime köprü yapıldı. 2 doğal dişim kesilip üzerine yapıştırıldı, aradaki boşluğa da bir diş olmak üzere toplam 3 diş takıldı. Yapıştırılan dişin birinde iç tarafta bir boşluk var. Dilimle dokunduğumda bile hissediyorum, gözle göremiyorum ama fark ediliyor. Bu boşluk acaba sağlam dişlerin çürümesini hızlandırır mı, zararı var mıdır? Ben dişlerimi her gün 3-4 defa fırçalarım. Bunun haricinde yapmam gereken bakım var mıdır? Yapılan dişlerimi daha iyi korumak için neler yapmalıyım? Bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Ön İki Dişin Ortasındaki Oyuk İçin Nasıl Bir Tedavi Uygulanmalıdır?

  Merhabalar, benim ön iki dişimin ortaları, içine doğru oyuk durumda. Ağrı sızı yapmıyor, sadece görüntü olarak iyi değil. Oyuk içine doğru nasıl bir tedavi yapılabilir? Saygılar.

 • 2004 Doğumlu Kızımın Alt Süt Dişi Kendiliğinden Düştü. Erken Değil mi?

  Kızım 2004 doğumlu. Alt orta süt dişi kendiliğinden düştü. Erken değil mi? Ciddi bir sebebi veya sonucu var mıdır? Diş hekimine veya pedodonti kliniğine göstermek gerekir mi?

 • Kızımın Dişlerindeki Lekeler Neden Kaynaklanıyor Olabilir?

  Merhabalar, 10 yaşında bir kız çocuğum var. Dişlerinde çok ileri derecede diş taşı oluyor ve dişleri simsiyah. Temizlettiriyorum, 4 ay sonra tekrar oluyor, önüne geçemiyoruz. Doktorlar fırçalamayla ilgili diyor, fakat hergün fırçalıyor. Bu bir hastalık mı, yoksa çocukta başka bir eksiklik mi var? Temizlediklerinde bile tertemiz olmuyor, lekeler kalıyor. Bunun nedeni ne olabilir? Şimdiden teşekkürler.

 • 4 gün Önce 20'lik Dişimden Ameliyat Oldum. Dişimi Fırçalayıp O Tarafımı Kullanabilir miyim?

  Merhaba, Sol alt çenedeki gömülü 20’ lik dişimin pozisyonu eğri ve diğer dişe baskı yapıyordu. Ağız ve çene cerrahisi uzmanı prof. doktora ameliyat oldum. Ameliyat 1,5 saat sürdü. Ameliyat sonrası normal dikiş atıldı ve 1 hafta sonra dikişlerin alınması gerektiğini söyledi doktor. Ameliyattan 4 gün geçti ameliyatlı bölgeyi fırçalamaya başlayabilir miyim? O taraf ile çiğneme yapayım mı? Doktor kullanabilirsin dedi ama ben korkuyorum.

 • Diş Eti Kanamasının Sebebi Nedir?

  Merhaba hocam, ben dişlerimi tam olarak düzenli olmasa bile, hemen hemen her gün fırçalıyorum. Ama her nedense dişlerim bazen fırçalarken, bazen de normal ağzımı yıkarken, diş etleri kanama yapıyor. Diş macunumu bile değiştire değiştire kullanmadığım marka kalmadı. Dişlerimdeki kanamanın sebebini ve ne yapmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum.

 • 10 Gündür Çenemde Ağrı ve Kilitlenme Var. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  İyi günler, benim yaklaşık 10 gündür üst sağ çenemde ağrı ve çenemde kilitlenme var, yani dişlerim birbirine kenetlenmiş gibi hissediyorum. Bu beni çok rahatsız ediyor. Doktorum diş ve diş etimde birşey olmadığını söylüyor ama bu durum beni olumsuz etkiliyor, her gün aynı sıkıntıyı çekiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Dolgumun Bir Kısmı Düştü. Yenisini mi Yaptırmalıyım?

  Kolay gelsin, 1 yıl önce azı dişime dolgu yaptırdım. Dolgumdan nokta kadar yeri düştü. Bazen ağrıyor. Şimdi bu dolgu sökülüp yerine yenisi mi yapılacak? Bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Dişlerim İçin Hangi Vitaminleri Almalıyım?

  Sayın doktor, dişlerim için hangi vitamini almalıyım? Ayrıca diş etlerimin daha sağlıklı olması için neler yapmalıyım?

 • Ağız Akıntısı Neyin Belirtisidir?

  Merhaba, gece uyurken ağzım akmakta. Yastıklara siyah lekeler yapacak kadar, koyu kahverengi gibi ve ağzımın içi sabahları uyandığımda çamur gibi oluyor. Ancak çalkalayınca ve dişlerimi fırçalayınca düzeliyor. 35 yaşındayım. Genel olarak hiç bir rahatsızlığım yok. Bu ağız akıntısı her hangi bir rahatsızlığın belirtisi olabilir mi?

 • Soğuk Bir Şey İçtiğimde Dişlerim Sızlıyor. Ne Yapmamı Tavsiye Edersiniz?

  Merhabalar, her gün 1 veya 2 kere dişlerimi fırçalarım fakat dişlerimin içten etrafının siyahlaşmış olduğunu fark ettim. Bazen ağrı ve soğuk bir şeyler içince de sızlama oluyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

 • Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?

  Hem ramazanda, hem de normal günde ağzım kokuyor, bıktım artık bundan. Dişlerimi fırçalıyorum ama yine de olmuyor. Ne yapmalıyım?

 • Sabahları Ağzımda Kötü Bir Koku ve Tat Hissediyorum. Çaresi Nedir?

  Sabahları kalktığımda, (akşam yatarken dişlerimi fırçaladığım halde) çok kötü bir koku ve tat hissediyorum. Bunun çaresi nedir? Teşekkürler.

 • Dişlerimi Beyazlatmak İçin Ne Önerirsiniz?

  Dişlerimde kendimi bildim bileli diş renklenmesi var ve dişlerimin ön yüzünde kırılmalar oluşuyor. Dişlerimi beyazlatmak istiyorum. Ücretlendirmeyi de öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

 • Diş Etim Sürekli Şişiyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhabalar, benim yirmilik dişim ameliyatla alındı. Yalnız bu dişimin eti sürekli şişiyor. Düzenli dişlerimi fırçalarım. Bu konuda ne yapmam gerekiyor?

 • Ağız Kokusunun Sebebi Mide Rahatsızlığım Olabilir mi?

  Merhaba, ben sigara kullanıyorum, dişlerim çok sağlam, hiç çürük yok fakat ağzım kokuyor. Dişlerimi fırçalıyorum ama eşim bundan çok rahatsız oluyor. Midemden rahatsızım ve gaz sorunum oluyor. Sebebi bu olabilir mi acaba?

 • Diş Beyazlatma İşlemi Diş Minelerine Zarar Verir mi?

  Merhabalar, beyazlatma işleminin diş minelerine zararı var mı? Beyazlattıktan sonra her zaman bu beyazlatma işlemini mi uygulamak gerek yoksa evde dişleri fırçalayarak aynı beyazlığı elde edebilir miyiz?

 • Diş Etlerimde Çekilme Oluyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba hocam, sorunum 2 aydır diş etlerimin çekilmesi. Her akşam düzenli fırçalamama rağmen diş etlerimin çekildiğini görüyorum ve bazılarının dipleri çürümeye başlıyor. Ne yapmalıyım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.

 • Dişlerim Kendi Kendine Dökülüyor. Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, dişlerim kendi kendine dökülüyor. Korktuğum için dişçiye gidemiyorum. Ne yapmam gerekir?

 • Diş Telini Çıkardığımda Dişlerimi Temizletmem Mümkün mü?

  Benim dişlerimde tel vardı. Teller çıkarılınca, teli tutan bir madde var dişlerimin üzerinde. Dişlerimi temizletmek istiyorum ama bu mümkün mü?

 • Dişimin Ortasında Boşluk Var ve Ağrıyor. Dolgu Yapılması Gerekir mi?

  Merhaba, ben sabah, öğle, akşam dişlerimi fırçalamaya başladım. Ne kadar fırçaladıysam ağrıma çözüm olmadı. Doktora gitmekten korktuğum için bilgi almak istiyorum. Dişimin ortası yarık, oraya dolgu mu yapılması gerekir?

 • Oğlumun Alt ve Üst Dişleri Birbirine Değmiyor. Ortodonti Tedavisine Ne Zaman Başlamalıyız?

  Merhaba, oğlum 8 yaşında ve alt-üst dişleri birbirine değmiyor, arada boşluk kalıyor. Ortodonti tedavisi görmemiz söylendi fakat bulunduğumuz şehirde ortodonti bölümü yok. Acaba süt ve köpek dişlerinin değişiminden sonra mı tedavi başlanıyor? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

 • Azı Dişleri Kırılıyor ve Yeni Çıkan Dişler Lekeli Büyüyor. Ne Yapmalıyız?

  10 yaşindaki kızımın azı dişlerinde kırılmalar oluyor. Kırılanların yerinde çıkan dişler de lekeli olarak büyüyor. Bu durumda ne yapmam gerekir?

 • Yirmi Yaş Dişlerim Yatay Olarak Büyüyor. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba 20’lik dişlerim dikey değil de yatay olarak büyüyor ve ön dişlere doğru baskı uyguluyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

  Merhaba, dişlerimde lekeler olduğu için beyazlatmak, temizletmek istiyorum. Bu işlem diş doktoru tarafından mı yapılmalı? İşlem sonrasında herhangi bir aksilikle karşılaşır mıyım?

 • Damağımdaki Kararmanın Sebebi Ne Olabilir?

  Dişimin üst kısmında, yani damağımdaki kararmanın sebebi ne olabilir?

 • Üst İki Dişim Öne Doğru Çıkmış Durumda, Tel Takılması Şart mı?

  Ben 21 yaşındayım. Üstteki iki dişim öne doğru çıkmış durumda. Bunun düzelmesi için ne yapmam gerekir? Tel taktırmam şart mı?

 • Dişlerimi Nasıl Beyazlatabilirim?

  Merhaba, 16 yaşındayım ve dişlerimi düzenli olarak fırçalamama rağmen beyaz olmamakta. Acaba bu saatten sonra dişlerimi beyazlattırabilir miyim? Bu konu hakkında SSK hizmet vermekte midir?

 • Ağız Kokusunun Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, uzun süreden beri ağzımda koku var. Diş doktoruna gittim ancak ağızda problem yok dedi. KBB’ye gittim, sinüzit olabilir dedi ama bir faydası olmuyor verilen ilaçların. Ara sıra da midemden ufak parça geliyor ve dayanılmayacak şekilde pis kokuyor. Hemen hemen her gün de ağzımda ve boğazımda balgam gibi bir şeyler birikiyor. Bu ağız kokusunu nasıl geçirebilirim?

 • Dişlerim Yemek Yerken Kırılıyor. Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, ben 21 yaşındayım fakat dişlerim yemek yerken kırılıyor. Hemen hemen bütün dişlerim dolgu. Bu yaşta dişlerimin bu kadar sağlıksız olması beni üzüyor. Bu konuda ne yapabilirim?

 • Diş Etlerim Çekiliyor. Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, diş etlerim çekiliyor. Ne yapmam gerekiyor?

 • Sabahları Uyandığımda Ağzımdan Kötü Kokulu Tükürük Akmış Oluyor. Bunu Nasıl Önleyebilirim?

  İyi günler, ben 22 yaşında bir gencim. Sorunum, sabahları uyandığımda ağzımdan kötü kokan salya akması, hatta bunun yastığıma kadar akması.  Bazı günler ise tam tersi, ağız kuruluğu yaşıyorum. Ne yapmalıyım? Ağız bakım gargaraları, tedavi yolları nelerdir?

 • Ağız Kokusunu Nasıl Giderebilirim?

  Bende ağız kokusu var mı yok mu nasıl tespit edebilirim? Eğer varsa nasıl giderebilirim?

 • Dişlerimi Fırçalarken Neden Kanıyor?

  Merhaba, ben dişlerimi fırçalarken neden kanıyor?

 • Diş Eti Çekilmesinin Sebebi Nedir?

  Diş etlerim çekiliyor. Sebebi nedir ve yapmam gerekenler nelerdir?

 • Diş Eti Kanamasının Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, öncelikle böyle bir site için sizlere teşekkür ediyorum. Benim sorum, dişlerimi fırçalarken dişlerim müthiş şekilde kanıyor. Devlet hastanesine dişçiye gittim, gargara verdi ilaç olarak. Ama dişlerimi fırçalayamıyorum. Aşırı derecede diş etlerim kanıyor. Bunun sebebini öğrenebilir miyim? Şimdiden teşekkürler, saygılarımla.

 • 22 Aylık Kızımın Dişleri Çürümeye Başladı. Neler Yapabiliriz?

  22 aylık bir kız çocuğum var. 7,5 aylık doğdu. Dişleri 10 aylık çıkmaya başladı, fakat en son kök dişlerinde çürüme başlamış. Süt dişlerinde de diş taşı gibi tortular var. Erken doğuma ve biberon kullanmasına bağladılar, fakat dişlerini fırçalıyoruz. Çok fazla şekerli ürünler de yemiyor. Anne sütünü yeni bıraktı, süt ve süt ürünlerini de güzel yiyor. Şimdi dolgu yapılması gerektiği söyleniyor. Zararı olur mu ve başka neler yapabiliriz?

 • Diş Etimdeki Beyaz Tortunun Sebebi Ne Olabilir?

  Dişimin üzerinde, diş eti bitiminde beyaz tortu oluştu. Dişimi fırçalıyorum birkaç saat sonra tekrar oluşuyor. Dil üzeri de beyazlaştı ve zamanla taş oluştu. Doktora gittim, mantar dedi. Mikostatin kullandım ama halen devam ediyor. Ne yapabilirim?

 • Kızımın Ağız Kokusu İçin Ne Önerirsiniz?

  Kızım 3,5 yaşında ve ağzından arada bir salya akıyor. Gece uykuda ve arada ağzı kokuyor. Ne yapabiliriz?

 • Ağız Kokusu Neden Kaynaklanıyor Olabilir?

  İyi günler. Ben dişlerimi düzenli olarak fırçalayan bir bayanım. Buna rağmen sebebini anlayamadığım bir ağız kokusu oluşuyor ağzımda, üstelik de sıklıkla oluşuyor bu durum. Artık insanlardan uzaklaşmaya ve oldukça nadir iletişim kurmaya başladım. Bu da beni çok rahatsız ediyor. Acaba bu durum başka bir organdan kaynaklanabilir mi?

 • Ağız Kokusu Nasıl Geçer?

  Ben 15 yaşında bir gencim ama sürekli sabah akşam her zaman ağzım kokuyor. Dişimi fırçalıyorum ama yine kokuyor. Doktora gittim ve bana Kontil ilacı verdi. Bu bir çözüm yolu mudur sizce?

 • Kızımın Ağzı Kokuyor. Ne Yapmalıyız?

  Kızımın bazen ağzı kokuyor. Acaba midesinde bir sorunu olabilir mi? Acaba dişlerini iyi fırçalayamadığı için olabilir mi? Ne yapabilirim? Teşekkürler.

 • Ağız Kokusunun Sebepleri Neler Olabilir?

  İyi günler, benim sorunum ağız kokusudur. Dişlerimi fırçaladığım, bakımını yaptığım halde koku gitmiyor. Belli zamanlarda ağzımda aftlar çıkıyor. Bunun için birçok kez cildiyeye gittim ama sonuç alamadım. Yardımcı olup beni yönlendirirseniz çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

 • Ağız Kokusu İçin Ne Yapmalıyım?

  Önceden ağzım kokmazdı, son 3-4 aydır ağzım kokuyor, ne yapsam gitmiyor. Bu konuda ne yapmalıyım?

 • Ağız Kokusunu Gidermek İçin Neler Yapabilirim?

  Ağız kokusunu gidermek için ne yapabilirim?

 • Dişlerimde Sorun Olmamasına Rağmen Kokuyu Engelleyemiyorum. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba hocam, ağız temizliğime dikkat etmeme rağmen ağzımda kötü koku oluşumunu engelleyemiyorum. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. Diş hekimine başvurdum, dişlerimde bir sorun yok. Sizce ne yapmam lazım? Teşekkürler.

 • Dilimde ve Yanağımın İçinde Aftlar Çıkıyor. Ne Yapmalıyım?

  Dilimde, yanağımın içinde aftlar çıkıyor, içi beyaz dışı kırmızı. 10-15 gün içinde geçiyorlar. Çeşitli yerlerde tekrar çıkıyorlar. Bunlardan dilimde çıkan bir tanesi içinde beyaz kütle olarak kaldı, 1 seneden beri geçmedi. Herhangi bir ağrısı yok. Sorunun cevabı için şimdiden teşekkür ederim.

 • Dişimdeki Ağrı, İlaç Kullanmama Rağmen Geçmedi. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, 20 gündür dişimdeki ağrı ve sızlama geçmedi. Doktorun verdiği ilaçlardan fayda göremedim. Soğuk ve sıcak bir şey içemiyorum. Tekrar doktora gidip dişimi çektirmek istediğimde ilaç verdi. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Diş Eğriliği İçin Kaç Yaşındayken Tel Takılabilir?

  Oğlumun dişleri çok eğri ve tel taktırmak istiyorum. Tel takılmasının belli bir yaşı var mı? Kaç yaşındayken tel takılablir?

 • Yirmilik Dişlerim Ağrı Yapıyor. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, ben 20 yaşındayım ama yirmilik dişlerim erken çıkmıştı. Bunda herhangi bir sorun var mı? Bir de benim dolgularım var, ağrı yapıyor. Acaba ne yapmam gerekiyor? Bu yirmilik dişlerimde ağrı oluyor. Ne gibi bir önlem almam gerekiyor? Tavsiye edebileceğiniz, çürüklere karşı diş bakımı için bir ilaç var mı?

 • İki Yıl Önce Diş Eti Çekilmesinden Ameliyat Oldum. Şikayetlerim Tekrar Başladı. Ne Önerirsiniz?

  Merhaba, 2-3 yıl önce diş eti çekilmesinden dolayı ameliyat olmuştum. Ondan sonra yüzümde biraz sivilcelenme olmuştu. Fakat şu sıralar çene de dahil yine diş etlerinin çekildiğini hissediyorum. Dişlerimi fırçalamadan duramıyorum. Fırçalamazsam sürekli hapşırıyorum, beynimin katılaştığını hissediyorum. Sizden öğrenmek istediğim ise bu çekilmenin tamamen durdurulması mümkün müdür? Ne tür ilaçlar önerirsiniz? Bu hastalığın ameliyattan başka çaresi var mı?

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Personelleri Eğitimi Başarıyla Tamamladı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personelleri eğitimi başarıyla tamamladı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra İnsani Yardım Ulaştırdı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra Yardım Ulaştırdı
Sokak köpeğinin kovaladığı bisikletli çocuk yayaya çarptı
Sokak köpeği bisikletli çocuğu kovalayarak yayaya çarptı
Tosya'da Üç Tekerlekli Elektrikli Motosiklet Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti
Amasya'da minibüs menfeze uçtu, sürücü yaralandı
Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Verildi

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]