Diş Teli Soruları

Diş Teli Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Diş Teli Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Diş Teli Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Çarpık Dişlerin Yapılması İçin Yanlardan da Dişlerin Kesilmesi Gerekir mi?

  Üstten ön iki dişimde çarpışıklık var. Yaşım 21. Tel taktırmayı düşünmüyorum. Bunun için lamine veenner mı, yoksa zirkonyum kaplama mı yapmak daha kullanışlı olur? Bir de iki çarpık dişin yapılması için, yanlardan iki dişin daha kesilmesi gerektiği söyleniyor. Bu doğru mudur?

 • Alt Çenem Öne Doğru Çıkıntılı. Cerrahi İşlem Gerekiyor mu?

  Merhaba hocam. 21 yaşındayım. Sorunum alt çenemin öne doğru çıkıntılı olması. Yüzümü olduğundan büyük gösteriyor. Psikolojik olarak çok etkileniyorum. Üst dişlerimde herhangi bir bozukluk yok ama alt dişlerimde birkaç tane eğrilik var. Diş teli kullanmakla düzelir mi, yoksa ortognatik cerrahi mi gerekiyor? Önceleri çok önemsemiyordum ama yaşım ilerledikçe çenemin uzadığını düşünüyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim hocam. İyi günler.

 • Tel Taktırmak İçin Ne Önerirsiniz?

  Merhaba, benim üst ön dişlerimde görüntü bozukluğu var ve yaptırmak yerine tedavi etmek istiyorum, yani tel taktırmak istiyorum. Ortalama tedavi masrafı ne kadar olur acaba? İyi günler.

 • Çene Bozukluğu Genetik mi?

  Merhaba, kardeşim ilk diş için gittiğinde 18 yaşını doldurmadığı için ameliyat yapmadılar. O yüzden telle yamuk olan dişlerini düzeltmeye çalıştılar ama şu an kardeşim temmuz geldiğinde 19 yaşını dolduracak. Bir de kardeşimin altında diş varken, üstten tekrar diş çıkıyordu, ondan dolayı da diş tedavisi görüyordu. Çene bozukluğu genetik mi?

 • Kardeşimin Ameliyat Olması Şart mı?

  Kolay gelsin. Ben kardeşim için soracaktım. Kardeşimin yaklaşık 2 seneden beri dişlerinde tel var. Doktoru çenesi bozuk, alt çenede büyüyor ama üst çene büyümüyor dedi. Kardeşimin hemen ameliyat olması şart mı? Bana önerebileceğiniz, bu alanda uzman bir doktor var mı, bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

 • Dişlerimi Yaptırmak İçin Nereye Başvurmalıyım?

  Merhaba, öncelikle kolay gelsin. 16 yaşımdayım. Sarıyer'de oturuyorum. Dişlerime tel taktırsam SSK karşılar mı? Dişlerim çok yamuk olmasa da beni rahatsız ediyor. Annemin SSK ve babamın BAĞKUR'u var. Bunun için nereye başvurmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim. İşlerinizde başarılar, Allah sabır versin o kadar soruyu cevaplarken.

 • Kızımın Dişine Tel Takılması Gerekiyor. Bilgi Verir misiniz?

  11 yaşında kızım için acil olarak dişine tel takılması söylenmişti. Elimde diş ile ilgili röntgenleri var. Bana 3 yıl beklenmem söylendi. Özel diş kliniklerine gidersem, nereye baş vurmalıyım? Kızım babasının üzerine kayıtlı, eşim asker mensubu. Sistem değişti, onlar da her hastaneye gidiyorlar. Benim sağlık güvencem SSK. Faturayı nereye vermem gerekiyor? Lütfen bilgi verir misiniz?

 • Dişlerimin Çekilmesi Zorunlu mu?

  İyi günler, ben diş teli tedavisinin fiyatını sormak istiyorum. Bana 2 dişimin çekilmesi gerektiğini söylediler. Dişlerimde çürük yok, siyah leke bile yok. Benim ağzımda dişlerim sıkışık değil. 4 diş boşluğum var. Doktorun yaptığı açıklama beni tatmin etmedi açıkçası. Yaptığı açıklama şu: çarpraz iki dişim olmadığı için dişlerin dengeye gelmesi için, iki tane daha çarpraz çekilmesi gerekiyor dedi. Diş çekmek kolay, bu yerine yenisi çıkacak bir şey değil. İnsanın kendi dişi gibisi de yok biliyorum. Tel tedavisi diş çekilmeden olmaz mı? Benim için önemli olan güldüğümde ön dişlerin görünümü. Bu ne kadar doğru bir şey, bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 • Dişimin Düzelmesi İçin Tel Takılması Zorunlu mu?

  Süt dişimin arkasında diş çıktı. Doktora gittim, tel takılması gerekmiş. Tel taktırmasam dişim öne gelmez mi, tel takmak zorunlu mu?

 • Sigorta, Diş Telindeki Masrafları Karşılıyor mu?

  Merhaba, sigorta diş telindeki masrafları karşılıyor mu?

 • Dişlerimin Bir Kısmı Arkada. Bunun İçin Ne Yapmalıyım?

  Ben 17 yaşındayım, dişlerimden ikisi diğerlerinden daha arkada. Doktora çekmenin mümkün olmadığını söyledi ve dişlerimi sürekli öne doğru itersem düzelirmiş, ama bu hiç işe yaramadı. Arkada olan bu dişlerimin düzgün hale gelmesi için tel mi taktırmam gerekiyor. Ancak benim oturduğum ilçede tel takmıyorlar, ben ne yapmalıyım? Bu tedaviyi sigorta karşılıyor mu?

 • Dişime Tel Takılmalı mı?

  Alttaki süt dişini çektirdiğimizde yerine oturmadı ve yeniden bir diş çıktı. Doktor tel takılacak dedi. Ne yapmalıyım?

 • Oğlumun Üst Köpek Dişinde Eğrilik Var. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, oğlum 13 yaşında ve üst köpek dişinde hafif bir eğrilik var. Film çektirdim, ortodonti görüp tel takılması gerekebileceğini söyledi. Sizden nasıl randevu alabilirim? Okul nedeni ile karne tatilinde olmasını istiyorum. Teşekkürler.

 • Takılan Braketlerim Çıkıyor. Ne Önerirsiniz?

  Merhaba, ortodontist tarafından konulan teşhişle çapraz kapanış, üst çene darlığı ve üst ön dişlerimde bozukluk vardı. Bunun sonucunda 4 azı dişimin ikisi çekildi, braketler takıldı. 1 gün oldu daha ama 3 braket çıktı bile, hem de dikkat ettiğim halde. Yemek bile yemiyorum, yersem diğerlerinin de hepsi elimde kalacak diye korkuyorum. İlk günlerde olur dediler. Geldiğinizde takılır dediler ama aklımda soru işaretleri oluştu. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Kanal Tedavisi Kaç Gün Sürer?

  Kanal tedavisi kaç gün sürer ne maliyeti ne olur?

 • Dişlerimin Düzelmesi İçin Uygulanan Tedavim Doğru mu?

  23 yaşındayım, yaklaşık 3 senedir diş teli kullanıyorum. İlk 1,5 sene damaklı kullandım ama kullanamadığımdan çıkarttım. 5 ay ara verdikten sonra braket kalıcı tel kullandım, onu da yaklaşık 1 senedir kullanıyorum, fakat hiç bir düzelme görmüyorum. Doktoruma sorduğumda, kapanış bozukluğun var, arkaları düzeltiriz dedi. Ön 2 dişimin arası da açık ve daha fazla açılmaya başladı. Doktorum da 6 veya 9 ay daha süreceğini söyledi. Dişlerimin düzelmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Acaba doktorum haklı mı? Tereddüt ediyorum, çünkü ilk taktırdığım yerle çok problem yaşadım. Bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Süt Dişim Çekilmediği İçin Yerine Gelen Diş Yamuk Çıktı. Ne Yapmalıyım?

  22 yaşındayım, üst çenemdeki ön kesici dişlerimden biri çürük ve üstelik süt dişi. Arkasında yeni diş geldi fakat süt dişi çekilmediği için yamuk bir şekilde çıktı. Tel tedavisi dışında bir tedavi yapılabilir mi?

 • Ön Dişlerim Birbiri ile Birleşmiyor. Nasıl Bir Tedavi Uygulamak Gerekir?

  Merhaba, ben 19 yaşındayım ve çene yapımda bozukluklar var, yani ağzımı kapattığımda ön dişlerim birbirleri ile birleşmiyorlar, dişlerim birbirinden farklı görünüyorlar ve sadece en arkadaki dişlerim birleşiyor. Ayrıca dişlerimde çok çürüklerim var, ağzımdaki çürük diş sayısı sağlam diş sayısına göre aynı oranda. Sizce ne tür bir tedavi görmeliyim ve dişlerim normal bir insandaki diş yapısı gibi nasıl iyileştirilebilir ve bana maliyeti ne kadar olur? Cevaplarsanız şimdiden çok teşekkürlerimi bildiririm.

 • Dişlerimdeki Eğrilik İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben 36 yaşındayım. Dişlerimde eğrilik ve alt dişlerle üst diş arasında boşluk var, yani birleşmiyor. Isırmalarda ön dişlerimi kullanamıyorum, genelde hep yan dişleri kullanıyorum. Bu yaşa kadar maddi durumlar yüzünden ve biraz da ihmalden ilgilenemedim ama şimdi yaptırmak istiyorum. Gülünce güzel bir görüntü olsun istiyorum. Ne yapabilirim?

 • Dişlerimde Simetri Problemi Var. Bunun Düzelmesi İçin Nasıl Bir Tedavi Önerirsiniz?

  Merhaba, benim dişlerimde simetri ve adet bakımından eşitsizlik problemi var. Üst dişlerimde sağ kısımda 7 adet, sol kısımda ise 8 adet dişim var. Ve belki bundan kaynaklanan şekilde az diş olan tarafa, yani sağ tarafıma doğru tüm üst dişlerde kayma var. Üst dudağımın tam orta kısmı soldaki ön kesici dişimin ortasına denk gelmekte. Alt çenemde 7 + 7 diş olmasına karşılık üst dişlerimin aksi yönünde, daha az olmak üzere sola kayma var. Dişlerim arasında herhangi bir boşluk yok, hepsi bitişikler. Yaş olarak 24'ü doldurmak üzereyim. Yani anladığım kadarıyla üst çenemin sol kısmında 20'lik dişim çıkmış fakat diğer taraflarda henüz öyle bir işaret yok. Bundan sonra da çıkar mı bilmiyorum. Dişlerimin düzelmesi için nasıl bir tedavi önerirsiniz? Maliyet ve süre aşağı yukarı ne kadardır?

 • Oğlumun Çıkan Süt Dişlerinin Yerine Yenileri Gelmedi. Ne Yapmamızı Önerirsiniz?

  Merhabalar, 1997 doğumlu olan oğlumun 2 adet süt dişi çıktıktan sonra, yerine yenileri gelmedi. Film çektirdiğimde, o dişlerin olmadığı görüldü. Bu konuda götürdüğüm doktorlar 2 farklı çözüm önerdi. Biri telle dişleri birbirinden ayırıp buraya tek diş yerleştirmek, diğeri 18 yaşından sonra protez diş yaptırmak. İkisi arasında kararsız kaldım. Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

 • Dişlerimde Tel Var. Teli Çıkarınca Dişlerim Daha Çok Bozuluyor. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, şu an dişlerimde tel var. Takalı 1 yıl oldu. Doktorum bana teli çıkartmamı söyledi ve ben 1 ay boyunca tel takmadım. Daha sonra ön dişlerimin öne geldiğini öğrendim ve tekrar tel takmaya başladım. Teli çıkarınca dişlerim daha çok bozuluyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Sağ Köpek Dişim Dışarıya Doğru Dönük. Tek Dişe Takılan Tel Ne Kadar Süre Kalması Gerek?

  Merhaba hocam, ben 20 yaşında bir erkeğim. Dişlerimde ortodonti ile ilgili bir sorunum var. Alt dişlerimin dizilimi çok düzgün olmasına rağmen, üst dişlerimin diziliminde bir sıkıntı var. Sıkıntı sadece sağ köpek dişimin dışarıya doğru dönük olması. Şimdi bu diş için tel takılması gerektiğini öğrendim. Sadece üst çeneme taktırmak istiyorum. Tek diş için ne kadar süre dişimde kalması gerekiyor ve maliyetini öğrenmek istiyorum. Saygılarımla.

 • Üst Dişlerim Alt Dişlerime Oranla Biraz Fazla Önde. Ne Yapabilirim?

  Merhabalar, üst çenem yani dişlerim alt dişlerime oranla biraz fazla önde ve kapatmakta çok zorluk çekiyorum. Hatta kapatınca alt çenem geriliyor ve iğrenç bir görüntü çıkıyor ortaya. Şu an 21 yaşındayım. Yaşım tedaviyi etkiler mi? Bir de Sakarya'da yaşıyorum ve burada ortodontist bulmak çok zor. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Ön İki Dişimin Arası Açık Olduğu İçin Tedavi Görüyorum. Tel Çıktığında Dişlerim Ufalanır mı?

  Merhabalar, benim 9 yaşında diş çekilmesinden dolayı sol üst damağımda boşluk oluştu ve öndeki iki dişimin arası açıldı. Ben bu açıklığın kapanmasını istedim ve ortodonti tedavisine başladım. Tedaviye başlayalı 40 gün oluyor ve ağız içinde oluşan aftlarım hala geçmedi. 5 gün önce gittiğimde, doktor telleri sıkılaştırdı, lastik koydu ama bu şişme ve aft oluşturdu. Ön dişlerime dokunduğumda çıtırdama sesi duyuyorum. Tel çıktığında, çıtırdamalardan dolayı dişimde ufalanma olur mu? İçimde bir şüphe oluştu, bu konuda ne yapmam gerekir?

 • Ön İki Dişimin Arasındaki Boşluğun Kapanması İçin Ne Yapmam Gerekir?

  İyi günler, ön iki dişimin arasında boşluk var. O aranın kapanması için ne yapmalıyım?

 • Çapraz Diş Düzeltme İşleminde, Tek Bir Dişin Düzeltilmesi Mümkün mü?

  Merhaba, çapraz diş düzeltme işleminde, tek bir dişin düzeltilmesi mümkün mü? Tek tedavisi tel kullanmak mı? Fiyat konusunda bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

 • Dişlerim Üst Üste Çıktı. Nasıl Bir Tedavi Uygulanmalı?

  Benim dişlerim üst üste çıktı. Tel mi taktırmalıyım? Ayrıca ağzımda azı dişi kalmadı. Çürüdü ve hepsini çektirdim. Daha 20 yaşındayım. Maddi problemlerden dolayı da yaptıramıyorum. Neler önerirsiniz?

 • Ortodonti Tedavisi Ne Kadar Sürede Yapılır, Teller Ne Kadar Kullanılmalıdır?

  Merhaba hocam, ben 22 yaşındayım. Bugüne kadar maddi sorunlar nedeniyle çarpık dişlerle yaşadım. Şimdi bu sorunu çözmek istiyorum. Ortodonti tedavisi ne kadar sürede yapılabilir? Takılan teller ne kadar sürede çıkartılıyor? Ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 • Kızlarımın Üst Damakta Fazla Dişleri Var. Ne Yapmam Lazım?

  Merhaba efendim. Benim iki kızımın üst damakta fazla dişleri var. Fakat bu dişler cerrahi müdahale gerektiriyormuş. 17 ve 12 yaşlarındalar. Ne yapmam lazım? Bana bilgi verirseniz memnun olurum. Saygılar.

 • Diş Eğriliği İçin Braket Tedavisi Uygun mudur?

  Orta şiddetteki diş eğriliği için kullanılan hareketli braket tedavisi, ortalama ne kadara mal olur? Şimdiden teşekkürler.

 • Dişlerimin Arasında Boşluk Var. Ne Yapmalıyım?

  İyi günler, ben 22 yaşındayım. Dişlerim aralıklı ve gittikçe araları açılıyor. Hastanede tel önerdiler fakat çok sıra olduğu için 5 yıl kadar uzun bir süre beklemem gerekebilirmiş. Annemde de aynı şikayet vardı ve sanırım geç kalındığı için dişler çekilip damak takıldı. Beklersem, tedavi için geç kalmış olur muyum?

 • Oğlumun Üst Dişlerinden 4 Tanesi Çıkmıyor. Ne Yapabiliriz?

  11 yaşında oğlumun ana dişleri döküldükten sonra 2 yıldır ön üst orta dişlerinden 4 tanesi çıkmıyor. Tel uzmanına gösteriniz dediler Okmeydanı diş hastanesinden.

 • Çıkmayan Ön Dişler İçin Ne Yapılabilir?

  11 yaşında oğlumun ana dişleri döküldükten sonra 2 yıldır ön üst orta dişlerinden 4 tanesi çıkmıyor. Tel uzmanına gösteriniz dediler.

 • Dişlerim Seyrek Yapıda. Arka Tarafından Tel Takılabilir mi?

  Dişlerim seyrek. Ön iki dişimin arasında aralık var. Tel taktırmak istiyorum. Dişlerimin arka tarafından tel takılabilir mi? Maliyeti nedir?

 • Diş Teli Taktırmak İçin Yaşın Bir Önemi Var mı?

  Merhabalar, ben 18 yaşındayım, dişlerime tel taktırmak istiryorum. Yaşın bir önemi var mı acaba?

 • Dişlerimi Beyazlatmak İçin Ne Önerirsiniz?

  Dişlerimde kendimi bildim bileli diş renklenmesi var ve dişlerimin ön yüzünde kırılmalar oluşuyor. Dişlerimi beyazlatmak istiyorum. Ücretlendirmeyi de öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

 • 5 Sene Geçmesine Rağmen Tel Takmak İçin Çağırmadılar. Ne Yapmalıyım?

  Ben 2003 senesinde kanal tedavisi gördüm. 3 sene sonra tel takılmak üzere çağırılacağımı söylediler. 5 sene oldu çağırmadılar. Ne zaman çağırırlar? Bana bu konuda cevap gönderirseniz sevinirim.

 • Ön Dişimde Belirgin Bir Aralık Var. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, 20 yaşındayım. Dişlerim aralıklı, tedavi görmek istiyorum fakat ortodontinin uzun ve biraz pahalı bir tedavi yöntemi olduğunu düşünüyorum. Bir de laminate veeners diye bir tedavi yöntemi varmış. Bu tedavi hakkında bir bilgim yok. Sizce hangisi daha kullanışlı ve ücreti daha uygun? Bütün çene yapım bozuk değil, özellikle ön dişimde belirgin aralık var. Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. İyi günler.

 • Dişlerim Çok Düzensiz. Ne Şekilde Tedavi Olmalıyım?

  Dişlerim çok düzensiz. Biri yukarıda, biri içeride şeklinde. Tedavisi ne şekilde olur?

 • Dişlerimdeki Sorun İçin Neler Yapabilirim?

  Merhaba, 20 yaşındayım, dişlerimden sorunum var. Bu beni olumsuz yönde etkiliyor, gülmeye dahi çekiniyorum. Her gün bir çok insanla diyalog kurmak zorundayım, pozitif birisiyim, gülmeyi güldürmeyi çok seviyorum, ama gülerken asla dişlerimi göstermem, elimle kapatırım veya kendimi sıkarım. Üst ön dişlerim yarım cm kadar ayrı, tel taktırmayı düşündüm ama taktırmadım. Gençliğimin en güzel yıllarını diş sorunum yüzünden yaşayamıyorum, çünkü kafama takıyorum bu sorunu. Şimdiden çok teşekkür ederim, umarım bir çözüm vardır.

 • Dişlerimden Memnun Değilim. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, ben 27 yaşındayım ve dişlerimden memnun değilim, çünkü aralıklı ve gülmeye korkuyorum. Arkadaş ortamında gülmekten çekiniyorum. Bir de diş etlerimde kanama oluyor. Dişlerimi yaptırmak istiyorum ama tel kullanmak istemiyorum. Maddi durumum iyi olmadığından yaptıramıyorum. Maliyeti tam olarak nedir bilimiyorum. Beni bilgilendirseniz sevinirim. İyi günler.

 • Diş Telini Çıkardığımda Dişlerimi Temizletmem Mümkün mü?

  Benim dişlerimde tel vardı. Teller çıkarılınca, teli tutan bir madde var dişlerimin üzerinde. Dişlerimi temizletmek istiyorum ama bu mümkün mü?

 • Diş Teli Hakkında Bilgi Verir misiniz?

  Ben ön üst dişlerime tel taktırmak istiyorum. İstanbul’da oturuyorum ve SSK’lıyım. Nereyi tavsiye edersiniz?

 • Oğlumun Alt ve Üst Dişleri Birbirine Değmiyor. Ortodonti Tedavisine Ne Zaman Başlamalıyız?

  Merhaba, oğlum 8 yaşında ve alt-üst dişleri birbirine değmiyor, arada boşluk kalıyor. Ortodonti tedavisi görmemiz söylendi fakat bulunduğumuz şehirde ortodonti bölümü yok. Acaba süt ve köpek dişlerinin değişiminden sonra mı tedavi başlanıyor? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

 • Ortodonti Tedavisine Kaç Yaşında Başlanmalı?

  Merhaba, oğlum 8 yaşında ve alt - üst dişleri birbirine değmiyor, arada boşluk kalıyor. Ortodonti tedavisi görmemiz söylendi fakat bulunduğumuz şehirde ortodonti bölümü yok. Acaba süt ve köpek dişlerinin değişiminden sonra mı tedavi başlanıyor? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

 • Ortodontik Tedavi ile Dişe Tel Takılması Kaç Yaşında Yapılabilir?

  Merhaba, ben 22 yaşındayım. Ortodontik tedavi ile dişlerime tel takılmasını istiyorum. Bu tedavi bu yaşta mümkün mü? Nasıl bir yol izlemem gerekir?

 • Oğlumun 4 Dişi Çürüdü ve Kırıldı. Ne Yapmalıyız?

  Merhaba, benim oğlum 3 yaşında. Üst ön dişlerinden 4 tanesi çürüdü ve kendiliğinden kırıldı. Acaba bir doktora göstermeli miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

 • Yirmi Yaş Dişlerim Yatay Olarak Büyüyor. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba 20’lik dişlerim dikey değil de yatay olarak büyüyor ve ön dişlere doğru baskı uyguluyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Üst İki Dişim Öne Doğru Çıkmış Durumda, Tel Takılması Şart mı?

  Ben 21 yaşındayım. Üstteki iki dişim öne doğru çıkmış durumda. Bunun düzelmesi için ne yapmam gerekir? Tel taktırmam şart mı?

 • Dişlerimdeki Yamukluk İçin Tel Tedavisinden Sonuç Alabilir miyim?

  Merhaba, ben 20 yaşındayım. Üst çene ön dişlerimde yamukluk var. Acaba hala tel ile tedavi görmem mümkün mü? Yaş nedeniyle bir problem oluyor mu? Ayrıca yirmilik dişler mutlaka çekilmeli midir?

 • Alt ve Üst Dişlerim Birleşmiyor. Ne Önerirsiniz?

  Benim alt ve üst dişlerim birleşmiyor. Ne yapmam gerekir? Rahatsız ediyor konuşurken.

 • Tek Diş İmplant Olabilir mi?

  Ön dişimin bir tanesinde apse olmuş ve kemik kısmı tamamen erimiş. Bu durumda tek diş implant olabilir mi, yoksa 3 ya da 4 dişi keserek köprü mü yapılması gerekiyor? Teşekkürler.

 • Dişlerimin Üst ve Alt Tarafı Birleşmiyor. Ne Yapabilirim?

  Dişlerimin üstü ile alt tarafı birleşmiyor. Sadece tel takılması lazım dediler. Ne yapayım?

 • Tel Taktırmanın Dışında Ne Yapabilirim?

  Merhaba, benim dişimin birisi arkaya doğru çıkmış. 19 yaşındayım, tel taktırmak istemiyorum. Başka bir formülü yok mu?

 • Tel Taktırmanın Fiyatını Öğrenmek İçin Ne Yapmalıyım?

  Ben 16 yaşındayım. Benim üst ön ve azı dişlerim yamuk. Tel taktırsam fiyatı ne kadar olur? Şimdiden teşekkürler.

 • Dişlerim Çok Düzensiz. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  İyi günler, benim dişlerim doğuştan biraz bozuk, yani önde arkada çıktı. Sorunlu dişlerimi daha küçükken 8-9 yaşlarında çektirdim, ama düzelmedi, aksine damağımdan 1 diş daha çıktı. Bu dişim kendiliğinden düştü ve biraz şişiklik izi bıraktı. Şu an 14 yaşındayım ve dişlerim çok önde, çok düzensiz bir biçimdeler. Dişlerime tel takılır mı? Teşekkürler.

 • Üst Dişlerim Nasıl Düzelir?

  Üst dişlerim düzgün değil. Ne önerirsiniz?

 • Dişlerimdeki Çarpıklık İçin Ne Yapabilirim?

  Merhabalar, ben 21 yaşındayım. Kocaeli’de öğrenciyim fakat ikametgahım Malatya’da. Dişlerimde çarpıklık var ve doktorlar üst çene darlığı var dediler. 1 yıllık git gelden sonra, 2 sene sonraya tel takmak için gün verdi. Araştırma yaptım, bu illerde ortodonti tedavisi yapan hastane yok. Gidebileceğim en yakın yer İstanbul. Benim dişlerime sanırım cerrahi müdahale gerekiyor. Bunu da emekli sandığı karşılar mı? Çok teşekkür ederim.

 • Resmi Kurumlar Diş Tedavimin Masraflarını Karşılar mı?

  Merhaba, ben 20 yaşındayım, dişlerime tel taktırmayı düşünüyorum. Emekli sandığına tabiiyim. Devlet hastanelerinde özellerden daha uygun olduğunu duydum. Doğru mudur acaba? Emekli sandığı ne kadar karşılıyor?

 • Kızımdaki Çene Geriliği ve Diş Düzensizliği İçin Ne Önerirsiniz?

  Kızımın çene geriliği ve diş düzensizliği problemi var. Çok pahalı bir tedavi olduğu için yaptıramıyorum. Kızım 13 yaşında. Sigortada nerede yaptırabilirim? Ortodonti tedavisi için randevular dolu diyorlar. Kızımın yaşı geçiyor. Bana yardımcı olur musunuz? Çok zor durumdayım, kızım çok üzülüyor. Selamlar, teşekkürler.

 • Üst Çenem Alt Çeneme Göre İleride. Ne Yapmalıyım?

  Selam, 14 yaşında, ön dişlerim ileride olduğu için tel tedavisi gördüm, düzeldi. Tedavi bitti, aylar sonra tekrar eskisi gibi oldu. Üst ön çenem, alt çeneme göre ileride ve bundan olumsuz etkileniyorum. Ben 21 yaşındayım, nasıl bir tedavi şekli önerirsiniz?

 • Diş Eğriliği İçin Kaç Yaşındayken Tel Takılabilir?

  Oğlumun dişleri çok eğri ve tel taktırmak istiyorum. Tel takılmasının belli bir yaşı var mı? Kaç yaşındayken tel takılablir?

 • Boynumda Tortikolus Var. Ne Yapabilirim?

  Boynumda tortikolus var, ameliyat olmak istiyorum fakat tortikolusdan dolayı yüzümde de bir asimetri var. Yüzümün de düzelmesi için dişlerime tel takılması gerekiyormuş. Bunun başka bir yolu olup olmadığını ve sonucun ne olacağını merak ediyorum. 19 yaşındayım.

 • Ön Dişim Yamuk Kaynadı. Tel Takmaktan Başka Ne Önerirsiniz?

  19 yaşındayım, küçükken düşüp ön dişimi çarpmıştım. O zaman kendi kendine kaynadı ama yamuk olarak. Bir kaç doktora gittim ama tel takılması gerektiğini söylediler. Ben tel taktırmak istemiyorum. Başka ne gibi yöntemler önerebilirsiniz? Teşekkür ederim.

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Personelleri Eğitimi Başarıyla Tamamladı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personelleri eğitimi başarıyla tamamladı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra İnsani Yardım Ulaştırdı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra Yardım Ulaştırdı
Sokak köpeğinin kovaladığı bisikletli çocuk yayaya çarptı
Sokak köpeği bisikletli çocuğu kovalayarak yayaya çarptı
Tosya'da Üç Tekerlekli Elektrikli Motosiklet Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti
Amasya'da minibüs menfeze uçtu, sürücü yaralandı
Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Verildi

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]