Dölyolu Akıntısı Soruları

Dölyolu Akıntısı Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Dölyolu Akıntısı Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Dölyolu Akıntısı Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Rahim İçine Bakıldığında Sorun Anlaşılır mı?

  Merhaba hocam, şu anda adet günümün son günü. Ertesi gün de kahverengi olarak gelmeye başlıyor, tam anlamıyla bitmiyor. Adetten hemen sonraki gün akıntı için doktora gitmek uygun olur mu? Rahim içine bakıldığında ne olduğu anlaşılabilir mi yani?

 • Akıntı Problemim İçin Ne Yapabilirim?

  Son 3-4 aydır zaman zaman kahverengi, bazen de kanlı akıntım oluyor. Son günlerde yanma ve acıma da var. Stres-sıkıntı mevcut. Antibiyotik kullandığımda oldu. Bunun etkisi olur mu? Bir de nadir de olsa idrar yaparken yanma oluyor. Jinekoloğa görünmem gerekir mi bu durumda? Bana bir yol gösterirseniz sevinirim.

 • Akıntı ve Adet Düzensizliğinin, Çocuk Sahibi Olamamayla İlgisi Var mı?

  Akıntım ve adet düzensizliğim var. Evliyim ve çocuk istiyoruz. Adet düzensizliği ve akıntının, çocuk sahibi olamamayla ilgisi var mı?

 • Akıntımın Sebebi Ne Olabilir?

  Merhabalar. Ben 17 yaşındayım. 1,5 ay önce uzun süren bir beraberlk yaşadım ve 1 aydır çok sıkıntılarım var. Kötü kokulu akıntım, yanma ve ağrım var. Bazen hiç dayanamıyorum ve çok üşüyorum. Ufacık bir üşümede belirtiler şiddetleniyor. Cipro antibiyotk kullanıyorum. Ultrasonla bakıldı, yumurtalıklarım temiz çıktı. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • 2002 Doğumlu Kızımın Yeşil Renkte ve Kokulu Akıntısı Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, Eylül 2002 doğumlu bir kızım var. Yaklaşık 4 yıldır akıntısı oluyor ve çamaşırında yeşil leke bırakıyor, kötü kokusu da var. 2007 yılında Devlet Hastanesinde yapılan kan ve idrar tetkiklerinde değerler normal çıkmıştı. Yaz aylarında daha çoğalıyor. 2010 yılında tekrar, tıp fakültesinde aynı tetkikler yapıldı ve yine değerler normal çıktı. Fakat bu durumun normal olmadığını düşünüyorum, ileride kızımın ciddi problemler yaşayabileceği endişesindeyim. Bu konuda ne düşünmeli ve ne yapmalıyım?

 • Doğumdan Sonra, Adet Dönemim Dışında Kahverengi Lekelenme Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, 25 yaşındayım, 2 yıl önce sezaryenle doğum yaptım ancak doğumdan sonra adet bitiminde kahverengi akıntı geliyor. Normal adetim 5 gün sürüyor ama akıntılarla 10 günü geçiyor. Arada 1-2 gün temiz geçiyor ama yine kahverengi akıntı geliyor, toplam 12-13 gün devam ediyor. Sebebi ne olabilir. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

 • Adetten Sonra Akıntıyla Kan Geldi. Ne Önerirsiniz?

  Adetten sonra akıntımla birlikte kırmızı kan geldi. Şu an adet olmam yakın, 1-2 gün içinde gene aynı şey oldu. Acaba bu bir hastalık belirtisi midir?

 • Sarı Renkli Akıntının Sebebi Ne Olabilir?

  13 yaşındayım, 2 yıldır sarı renkli, kokusuz akıntım var. Sebebi ne olabilir?

 • Vajinamdaki Kaşıntının Sebebi Ne Olabilir?

  Vajinamda kaşıntı, yanma ve akıntı var. Akıntı kireç gibi. Sizce sorun ne olabilir?

 • 5 Ay Önce Doğum Yaptım. Akıntı ve Kanamam Oluyor. Sebebi Nedir?

  Merhabalar, ben 5 ay önce doğum yaptım, ondan önce 2 düşük yapmıştım. Doğumdan sonra hiç adet olmadım. Çok akıntım var, bazen kahverengi ve küçük kırıntılar şeklinde oluyor. 2 keredir ilişkide bir ağrı hissediyorum ve sonrasında avuç içi kadar kanamam oluyor. Nedeni nedir acaba?

 • Akıntı Problemim Var. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba doktor hanım, benim sorunum beyaz akıntı gelmesi. Uzun senelerden beri bu durum devam ediyor, hergün ve bazen çok yoğun geliyor. Adetlerimi düzenli oluyorum. Bu durumun sakıncası var mıdır? Ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

 • Vajinal Akıntının Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba Seval Hanım, vajinamda akıntı var, elime beyaz şeyler geliyor. Ayrıca kaşıntı, ilişki sırasında ağrı oluyor. 9 Ay ilaç kullandım, kültür alındı. Sonuç; 8-10 epitel hücresi,10-12 lökosit görüldü. Gram boyama: epitel hücreleri, 7-8 Lökosit, Gram (+) çomak görüldü. Ayrıca, normal vagen florası bakterileri üredi. Bu sonucu açıklayabilir misiniz?

 • Akıntı Problemimin Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, 30 yaşındayım. 2 düşük, 1 doğum yaptım. 1 yıl önce spiral taktırdım. Spiral taktırdığım ay akıntı problemim oldu. İlaç tedavisiyle geçti. Doğumdan önce 3 yıl boyunca böyle bir şikayetim hiç olmadı. Nisan ayında kontrole gittiğimde doktorum spiralim kaydığı için çıkarttı. 1 ay sonra akıntı şikayeti ile doktora gittim. Tüm yaz boyunca her ay regl dönemimden sonra akıntı şikayetim oldu. Doktorum Ornisid, Monodoks, Neo Pronotal fitil, Trovocart krem ve Antifungal tabletler verdi. Kullandım ve problemim geçti. Geçen ay tatile gitmeden doktoruma göründüm. Havuzdan dolayı mantar olmamak için Gynofit jel verdi. Fakat bu ay tekrar akıntı problemim var ve vajina girişi tahriş olmuş gibi. Cinsel ilişkide de acı oluyor. Sebebi ne olabilir?

 • Adetlerim Düzensiz ve Kilo Almaya Başladım. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, 3 haftadır koyu kahverengi akıntım, kasıklarımda ve vajinamda şiddetli ağrı var. Adetlerim, ilk adet olduğum zamandan beri düzensiz. 3 aydır sadece biraz kan geliyor ve bitiyor. Aşırı yemediğim halde kilo almaya başladım. Sebebi ne olabilir? Sizce ne yapmalıyım?

 • Komplike Kistler Kötü Huylu Olabilir mi?

  Merhaba, ben 24 yaşındayım ve bekarım. 3-4 aydır düzensiz adet görmeye başladım ve doktora gittim. Ayrıca idrar yollarımda aşırı iltihap var. Akıntılarım oluyordu. Bir de kadın doğum hastanesine gittim. Ultrason çekildi ve sonuçta; (El içerisinde milimetrik kistik boşluklar izlendi. Sağ overde 39 mm çapında içerisinde internal ekojeniteler, ince ve kalın septasyonlar gözlenen komplike kistik lezyon mevcuttur.) çıktı. Doktorum Farlutal ve Belara isimli ilaçlar verdi ve 6 gün içinde adet göreceğimi söyledi. Komplike kistler kötü huylu olabilir mi? Ne yapmalıyım?

 • Vajinamda Akıntı, Kaşıntı ve Yanma Var, Ne Yapmalıyım?

  Merhaba. 30 yaşındayım, bekârım. Bir süre önce mantar enfeksiyonu vardı vajinamda ve tedavi edici ilaçlar (fitil) kullanmıştım. Şu an hala akıntı, kaşıntı ve yanma devam ediyor. Yakın bir zamanda smear testi yaptırdım ve mantar dâhil herhangi bir enfeksiyona rastlanmadı. Ama buna rağmen şikâyetlerim hala devam edince idrar yolu enfeksiyonumu acaba dedim ve idrar tahlili ve kültürü yaptırdım. Ondada herhangi bir enfeksiyona rastlanmadı. Ama benim şikâyetlerim hala devam ediyor. Özellikle yanma ve koku daha ağır basıyor. Akıntı ara ara oluyor. Bu durumda hangi doktora muayene olmam gerekiyor? Lütfen bu konuda fikir verirseniz çok sevinirim.

 • Kızım 7 Yaşında ve Genital Bölgesinde Akıntı Var. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, 7 yaşına yeni giren bir kızım var. 15 gündür genital bölgesinde yeşilimsi bir akıntı oluyor. Ne yapmalıyım?

 • Bir Haftadır Kahverengi Akıntım Var. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, adet dönemimden sonra gelen akıntı kahverengi gelmeye başladı ve yaklaşık bir haftadır sürüyor. Sebebi ne olabilir?

 • Bakteriyel Vajinit Problemimiz Var. Önerebileceğiniz Bir İlaç Var mı?

  Sayın hocam, eşim çoğu bayan gibi bu konularda doktora gitmekten çekindiği için iş başa düştü. Sorunumuz büyük bir olasılıkla bakteriyel vajinit (gardnerella). İlişki sırasında ve sonrasında pis koku ve ilişki sırasında ağrı oluyor. Bize önerebileceginiz ilaç var mı? Bize yardımcı olur musunuz? Saygılarımla.

 • Uzun Süre Yüründüğünde Makattan Sarı Sıvı ve Kan Geliyor. Ne Önerirsiniz?

  Merhaba, bir yakınımda; uzun mesafe yol yürüdüğü zaman makattan ilk başta sarı renkli bir sıvı akabinde de bir kaç damla şeklinde kan gelmektedir. Bu 4-5 aydır bu şekilde devam etmektedir. Bunun ne olduğunu ve nereye başvurmamız gerektiği ile ilgili bize bilgi verirseniz seviniriz.

 • Gebeyim ve Kahverengi Akıntım Oluyor. Sebebi Nedir?

  Merhaba, ben şu an 6 haftalık gebeyim, fakat son 2 gündür kahverengi bir şekilde akıntı oluyor. Neden acaba? İyi günler.

 • Sürekli Akıntım Olması Normal mi?

  Merhaba, ben 19 yaşındayım ve sürekli olan akıntılarım var. Genellikle beyaz renkte fakat çok nadir kahverenginde. Bu akıntılar adet öncesi ya da sonrası olmuyor, hemen hemen her gün aynı miktarda oluyor. Akıntıların bu kadar artmasıyla beraber bazı zamanlar kasıklarımda ağrılar oluyordu. Bu konuda doktora gittim bir kaç kez, her iki overde periferik yaklaşımlı kist var denildi ve ayrıca her iki sahada, bol miktarda epitel ve 4-5 lokosit görüldü denildi. İlaç verildi, kullandım fakat yalnızca ağrılarım geçti akıntılarımda hiçbir azalma olmadı. Bu kadar akıntı olması normal mi?

 • Eşim Bu Ay Adet Görmedi ve Akıntısı Var. Sebebi Ne Olabilir?

  İyi günler, eşim bu ay adet görmedi ve çok yoğun akıntısı var. Günde bazen 3 kez ped kullanıyor. Akıntı bazen yeşilimsi bir renkte ve kokulu oluyor. Korunduğumuz halde kendisi hamile olduğunu düşünüyor ve doktora gitme önerilerimi reddediyor. Sorunu ne olabilir? Bir de kendisi jinekoloğa gitmekten çok utanıyor. Bu önyargısını kırmak için ne yapabilirim? Teşekkürler.

 • Akıntı, Şişkinlik ve Ağrı Şikayetlerim Var. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, iltihap şüphesi ile doktora gittim. Akıntı, şişkinlik ve adet esnasında ağrılarım var. Ne yapmamı önerirsiniz? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

 • Cinsel İlişki Sonrasında Koyu Renkli Akıntı Olması Normal mi?

  Merhaba, cinsel ilişki sonrasında koyu kahve renginde akıntım oluyor. Bu normal mi? Neden bu şekilde akıntım oluyor?

 • 5 Günlük Koyu Renkli Bir Akıtım Oldu, Bu Adet Kanamasıyla İlgili Olabilir mi?

  Merhabalar. Devamlı olan bir akıntı problemim var ama bu doğal akıntı gibi görünüyor ama yinede şüphe ediyorum. Kokusuz, saydam gibi beyaza yakın renkte. Çok aşırı değil ama günlük ped kullanmamı gerektiriyor. bu akıntı normal midir? Birde bundan 2 ay önce adet dönemime yaklaşık 2 hafta varken kanamaya benzeyen çok koyu renkte akıntı geldi. Adet kanaması gibi ama rengi aşırı koyu kokusuz gibiydi. Yaklaşık bir adet dönemi kadar (5 gün civarı) sürdü ve kesildi. Aynı olay 2 ay sonrası tekrarladı ve aynı şekilde geçti. Şuan öyle bir problemim yok bu olayın hemen peşine adet de olmadım. acaba bu koyu renkli akıntı adet kanaması mıydı yoksa başka bir şey midir?

 • 7 Yaşındaki Kızımda Yeşilimsi Akıntı Oluyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, 7 yaşındaki kızımda sürekli yeşilimsi vajinal akıntı oluyor. Jinekoloğa gittik, enfeksiyon olduğunu söyledi. Antibiyotik kullandık. Bir müddet sonra akıntı yeniden başladı. Akıntı neden kaynaklanıyor olabilir?

 • Kürtaj Olacağım. Almam Gereken Tedbirler Var mı?

  Merhaba, şu anda gebeyim. En son 1 haziranda adet oldum, ama ben 28 haziranda gebe kaldım. Buna göre ben 5 haftalık mı, yoksa 2 haftalık mı hamileyim? Bir de ben kürtaj olacağım ama çok korkuyorum. İlk hamileliğim ve benim hiç akıntım olmaz. Özel bir muayenehanede kürtaj olacağım. Sizce almam gereken tedbirler var mı? Akıntılarım olsun ya da rahmimde hasar olsun istemiyorum. Lütfen beni aydınlatır mısınız?

 • Doğum Kontrol Hapı Düzenli Kullanılmadığında Hamilelik Oluşabilir mi?

  Merhabalar, ben 24 yaşındayım ve 4 yaşında bir oğlum var. 2 senedir düzenli olarak doğum kontrol hapı kullanmaktayım. Birkaç aydır düzenli kullanamıyorum. Hapın yarım kalması nedeniyle hemen bir hamilelik oluşabilir mi? Koyu kahverengi akıntıyı adet olarak mı hesaplamalıyım? Mide bulantısı başlayınca, eczaneden test aldım, negatif çıktı, ancak hala adet olmadım. Hamilelik, testte belli olmamış olabilir mi?

 • Adet Döneminden 3 Gün Sonra İlişkiye Girdim. Hamile Olabilir miyim?

  Merhaba, adet dönemim bittikten 3 gün sonra ilişkiye girdik. 72 saat içinde içilen hapı içtim. 5 gün sonra bir akıntım oldu ama kanama değildi, sadece koyu renkte iltihaptı sanırım. Ne olduğunu anlayamadım ve test yapmadım. Hamile olabilir miyim?

 • Yumurtalıklarımın Küçük Olması, Evlendikten Sonra Sorun Olur mu?

  Merhabalar, ben 21 yaşındayım. Adet düzensizliğim var, yani 5-6 ayda bir oluyorum. Bir de akıntı geliyor. 2 ay sonra evleniyorum. Evlendikten sonra bir sorun çıkar mı, hamile kalabilir miyim? Doktora gittim, ultrasonda baktılar ve yumurtalıklarımın küçük olduğunu söyledi. Bu arada kilom da 70. Bunun kiloyla ilgisi olabilir mi? Teşekkürler.

 • Yaşadığım Cinsel İlişkiden Sonra Vajinamda Kaşıntı ve Yanma Hissettim. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, 21 yaşındayım. Yaşadığım cinsel ilişki sonrasında, kaşıntı ve idrar yaparken vajinamda yanma hissettim. Mantar olabileceğini düşündüm fakat erkek arkadaşım; başka bir bayanla birlikte olduğunu ve ondan gonore hastalığının bulaştığını söyledi. Daha sonra, günde 3 defa 8 gün boyunca pen-os 1000 kullandım ve şikayetlerim geçti. İyileşmiş olma ihtimalim var mı? Cinsel ilişki sırasında, erkek arkadaşımın içime boşalma ve meni teması olmamıştı. Bu hastalık deri yoluyla da bulaşabilir mi? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

 • Sağ Yumurtalığım Biraz Büyümüş. Bir Problem Var mıdır?

  Merhaba, ben bekarım. Yaklaşık 3 gündür, bazen kahverengi, bazense kırmızı bir akıntı geliyor. Regl dönemim biteli 10 gün oldu. Doktora gittim, ultrasonda baktı ve sağ yumurtalığımın biraz büyümüş olduğunu söyledi. 2 gün sonrasını beklemek zorundayım. Sizce bir problem var mıdır? Yardımcı olur musunuz?

 • Adet Düzensizliği İçin İlaç Kullanıyorum. Başka Bir Çözüm Yolu Var mı?

  Merhabalar, 21 yaşındayım. 14 yaşımdayken ilk reglimi gördüm. Regl dönemlerimde hep aksaklıklar oluyordu, 3-4 ayda bir geliyordu. Doktora gittim, hormon tahlillerimin normal ve temiz olduğunu söyledi. 2005 yılından beri Cyclo-Progynova kullanıyorum. Bu ilaç bana çok fazla kilo aldırıyor. Son zamanlarda artan renkli ve kokulu akıntılarımın üzerine geçen hafta başka bir doktora gittim. Tekrar tahlillerim yapıldı, ultrasonla bakıldı. Ultrasonda yine bir kiste rastlanmadı. Tahlil sonuçlarım ise; FSH:4,61, E2:33,83, LH:1,94 çıktı ve Duphaston diye bir ilaç verildi. Ben ömür boyu bu ilaçlarla mı yaşayacağım? Başka bir çözüm yolu yok mu? Evlendiğim zaman hamile kalamazsam diye de çok korkuyorum. Neler yapmam gerekiyor?

 • Adet Düzensizliğim İçin Ömür Boyu İlaç Kullanmak Zorunda mıyım?

  Merhabalar, 21 yaşındayım. 14 yaşımdayken ilk reglimi gördüm. Regl dönemlerimde hep aksaklılar oluyordu, 3-4 ayda bir geliyordu. Doktora gittim. Tahlil ve ultrason sonuçlarım temiz çıktı. 2005 yılından beri Cyclo-Progynova kullanıyorum. Bu ilaç bana çok fazla kilo aldırıyor. Bu yüzden kullanmak istemiyorum. Son zamanlarda artan renkli ve kokulu akıntılarımın üzerine geçen hafta başka bir doktora gittim. Tekrar tahlillerim yapıldı ve ultrasonla bakıldı. Tahlil sonuçlarım ise; FSH:4,61 E2:33,83 LH:1,94 çıktı. Bu kez Duphaston diye bir ilaç verdi. Ben ömür boyu bu ilaçlarla mı yaşayacağım? Başka bir çözüm yolu yok mu?

 • Sürekli Adet Düzenleyici İlaç Kullanmam mı Gerekiyor?

  Merhabalar, 21 yaşındayım. 14 yaşındayken ilk reglimi gördüm. Regl dönemlerimde hep aksaklıklar oluyordu, 3-4 ayda bir geliyordu. Doktora gittim. Hormon tahlillerimin normal, ultrasonda da herhangi bir kiste ulaşamadığını, temiz olduğunu söyledi. 2005 yılından beri Cyclo-Progynova kullanıyorum. Bu ilaç bana çok fazla kilo aldırıyor. İlacı birkaç kez bıraktım. Adetlerim düzensizleşince tekrar başlamak zorunda kalıyorum. Son zamanlarda artan renkli ve kokulu akıntılarım üzerine geçen hafta başka bir doktora gittim. Tekrar tahliller yapıldı, ultrasonla bakıldı. Tahlil sonuçlarım ise; FSH:4,61, E2:33,83, LH:1,94 çıktı. Bu kez Duphaston diye bir ilaç verdi. Ben ömür boyu bu ilaçlarla mı yaşayacağım, başka bir çözüm yolu yok mu? LH düşüklüğünden kaynaklanıyor olabilir mi? Evlendiğim zaman hamile kalamazsam diye de çok korkuyorum. Neler yapmam gerektiği hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 • 25 Günlük Hamileyim ve Kahverengi Akıntımın Sebebi Ne Olabilir?

  İyi günler hamileyim ama devamlı kahverenginde akıntım oluyor. 25 günlük hamileyim bunun nedeni ne olabilir? Bilgilendirirseniz sevinirim iyi çalışmalar.

 • Kasık Ağrılarım Çok Fazla, Ne Yapmalıyım?

  Merhaba benim günlük yaşamımda kasıklarım çok ağrıyor. Bacaklarıma vuruyor. Bazen adet sancısı gibi yaşıyorum bunu. Akıntım oluyor bu akıntılar bazen koyu renk ve bazen açık renkte oluyor. Acaba bir problem mi var kadınsal olarak ya da yumurtalıklarla mı alakalı?

 • İlişki Sonrası Kanlı Akıntım ve Kasık Ağrılarım Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Bizleri bilinçlendirmek için açmış olduğunuz bu siteye teşekkür ederek başlamak istiyorum. 32 yaşında 2 çocuk annesiyim. İlişkiden bir süre sonra kanlı akıntım ve kasıklarımda (özellikle sağ kasık) ağrım oluyor. Ultrason ve idrar tahlilinde bir şey çıkmadı. Ama uzun süredir bu ağrıları çekiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Ne yapmalıyım? Teşekkürler.

 • Hap Haricinde Kullanabileceğim Doğum Kontrol Yöntemi Var mı?

  Merhaba, ben 22 yaşındayım. Haziran ayında evleneceğim. Düzenli olarak adet görüyorum ama çok fazla akıntı oluyor, çok ta hoş olmayan bir kokuyla. 1 yıl çoçuk düşünmüyoruz ve doğum kontrol hapı kullanmak istiyorum ama tedirginim de, daha sonra çocuk olmazsa ya da çok daha uzun beklersek diye. Bana nasıl bir yol izlememi önerirsiniz? Doğum kontrol hapı haricinde kullanabileceğim bir doğum kontrol yöntemi var mıdır? Teşekkürler.

 • İdrarımı Yaparken Yanma Hissediyorum ve Sarı Renkte Akıntım Var. Sorun Ne Olabilir?

  Merhabalar, ben 21 yaşında, 1 yıl önce doğum yapmış bir anneyim. Şimdi idrarımı yaparken vajinamda yanmalar hissediyorum ve de sürekli idrarım varmış gibi oluyor, lavaboya kendimi zor atıyorum. Çok sıkıştırıyor ve de sarı renkte akıntım başladı. Ne olduğunu bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim, iyi çalışmalar.

 • Geri Çekilme Yönteminde Gebelik İhtimali Nedir?

  Merhabalar, ben 4 aylık evliyim. Eşimle korunuyoruz, fakat bugün ilişkiye girdik. Korunma yöntemimiz de geri çekilme yöntemi. Bugün ilişkiye girdiğimizde, sanırım biraz sperm vajinama geldi. Bu durumda gebelik ihtimali nedir? Şu an bile sanki sıvı geliyormuş gibi hissediyorum. Yardımınız ve cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 • Sigara ile Birlikte Doğum Kontrol Hapı Kullanmanın Ne Gibi Zararları Vardır?

  Merhaba, ben 25 yaşında bir bayanım, 3 aylık evliyim. Evliliğimden 1 ay önce doğum kontrol hapı kullanmaya başladım. Sigara da kullanıyorum. Bunun zararlı olduğunu duydum ve son 1 aydır sürekli kanlı akıntım oluyor. Bunun sebebi nedir? Acaba sigara içerken hap kullanmamda ne gibi sakıncalar vardır? Bir de hapı bıraktığımda hemen hamile kalmamda bir sakınca var mı? Şimdiden teşekkür ediyorum.

 • Genital Bölgemde Kırmızı, Kaşıntı ve Akıntı Yapan Bir Şeyler Oluştu. Neden Olabilir?

  Merhaba, genital bölgemde birkaç tane kırmızı, belirgin olarak görülebilen ve hissedebilinen, kaşıntı ve koyu renkte yoğun akıntılara sebep olan ve zaman zaman kötü kokular oluşturan bir şeyler oluştu. Rahim ağzı ya da rahim kanseri olacağından çok korkuyorum. Ne yapacağımı, nereye başvuracağımı bilmiyorum. Neden kaynaklanıyor olabilir?

 • Eşimde Adet Düzensizliği Var ve 45 Gündür Adet Olmadı. Ne Yapmalıyız?

  Merhaba, 6 ay önce evlendim. Eşimin adet düzensizliği sorunu olduğunu 3 ay önce öğrendim. Akıntı geliyor ve günde ortalama 2 tane iç çamaşırı değiştiriyor. Akıntı bazen yeşil oluyormuş. 45 gündür adet görmedi. Karnı şiş ancak kan testi yapıldı ve hamile değil. Ayrıca sağlığına hiç dikkat etmiyor. Ne yapmam gerekir?

 • Eşimin Akıntısı Var ve 45 Gündür Adet Olmuyor. Ne Yapmamızı Tavsiye Edersiniz?

  Ben yeni evlenmiş bir erkeğim ve eşimin evlenmeden önce adet döngülerinde bir düzensizlik varmış, yeni öğrendim. Eşimi 2 defa özel hastaneye götürdüm ve eşime (akıntı olduğundan dolayı) ameliyat olması gerektiğini söylediler. Sonra 3 farklı devlet hastanesine gittiğimizde, ameliyatlık bir şey olmadığını belirttiler. Şimdi eşim yaklasık 45 gündür adet görmedi. Ben korkuyorum, başka bir hastalığa çevirmesinden dolayı. Test yapıldı, hamile değil. Evleneli 6 ay oldu. Sizden ne yapmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Saygılar.

 • Akıntının Çok Fazla ve Kokulu Olmasında Bir Hastalık Aranmalı mıdır? Yoksa Bu Akıntı Normal midir?

  Merhaba, birlikte olduğum arkadaşımın çok fazla akıntısı ve akıntısının yoğun, dayanılmaz bir kokusu var. Akıntı renginde herhangi bir anormallik yok şeffaf. Bilmediğimiz bir hastalık olabilir mi? Koku ve akıntı fazlalığı normal midir? Sağlıklı bir akıntıda koku olmaz diye bir şey denilebilir mi?

 • Kasık Ağrısının Sebebi Ne Olabilir?

  İyi günler hocam, eşimde sık sık kasık ağrıları oluyor ve aşırı kokulu akıntı ve iltihaplanma meydana geliyor. Kadın doğum doktoruna gittiğimizde çeşitli hap ve fitiller verdi, ama ilaçlar bittikten sonra tekrar yine başlıyor. Bu durum uzun zamandır devam ediyor. Eşimde şeker hastalığı var. Bunun de etkisi olabilir mi? Şimdiden teşekkür ediyorum. Kolay gelsin.

 • Sigara ile Birlikte Doğum Kontrol Hapı Kullanmanın Ne Gibi Zararları Vardır?

  Merhaba, ben 25 yaşında, 3 aylık evli bir bayanım. Evlenmeden 1 ay öncesinde doğum kontrol hapı kullanmaya başladım. Bu hapı doktor tavsiyesi ile aldım ama sigara kullanıyorum. Bunun bir zararı var mıdır? Bir de son 2 adetimden 5 gün sonra kanlı akıntım olmaya başladı. Bunun nedeni nedir? Şimdiden teşekkürler.

 • Spirale Rağmen Hamile Kalmak Mümkün mü?

  Hocam merhaba, ben 25 yaşındayım. 4 ay önce normal doğum yaptım ve kırkım çıktıktan sonra, normal adet gördüm. Adetimin 2. günü spiral taktırdım ve şimdi normal adetim olmuyor. Bugün 35. gün. Sizce spirale rağmen hamile kalma olasılığı var mı? Aynı zamanda akıntılarım var, kahverengi ve sümüksü. Bazen de hafif kanlı. Sizden cevap bekliyorum. İyi günler.

 • İlk Gebeliğin Kürtajla Sonlandırılması Bir Sonraki Gebeliği Olumsuz Etkiler mi?

  Merhaba, 25 yaşındayım ve 5 yıldır erkek arkadaşımla cinsel birlikteliğim var. Bu ay hamile olduğumu öğrendim. 6 hafta 3 günlükken kürtaj oldum. Enfeksiyon kapma riskim ve belirtileri nedir? Kanamalarım devam ediyor, bu adet kanaması mı yoksa kürtaj sonrası kanamalar mıdır? İlk gebeliğin kürtajla sonlandırılması bir sonraki gebeliği olumsuz etkiler mi? Hafif karın ağrılarım var, bu normal mi?

 • İlişki Sırasında Kanamam Oluyor. Bir de Kahverengi Akıntım Var. Sebebi Ne Olabilir?

  36 Yaşındayım, cinsel birleşme sırasında kanamam oluyor. Normalde günlük hayatımdaysa, koyu renkli (kahverengi) akıntım var. Sebebi ne olabilir? Bir de geçen yıl spiral taktırmıştım. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 • Adet Döneminden Önce Akıntı ve Kaşıntı Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Adet dönemimden önce akıntı vardı, kaşıntı oluştu, sonra geçti. İlişki sırasında inanılmaz bir yanma hissediyorum ve canım çok yanıyor. Neden olabilir? İlaç kullanmak istemiyorum çünkü çocuk düşünüyoruz. Ne yapmalıyım?

 • Kaşıntı, Kızarıklık, Yanma ve Akıntı Problemlerim İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, Ekim 28 de kürtaj oldum (3 haftalık). O tarihten beri adet görmüyorum. Bu ay da aşırı karın ağrısıyla birlikte sancılar yaşadım. Doktora gittim, ağrı kesici antibiyotik ve adetten olabilir düşüncesiyle söktürücü verdi. Buna rağmen adet görmedim. Karın şişkinliğim devam ediyor. Daha önceden olmayan kadar gaz çıkarıyorum . Son 3 gündür genital bölgemde kaşıntı, kızarıklık, yanma ve son 1 gündür de sarı renkli peynir kokusunda akıntı başladı. Ne yapmam gerekiyor? İyi çalışmalar.

 • Adet Düzensizliğim ve Aşırı Ağrım Var. Sorun Ne Olabilir?

  Merhaba hocam, ben 19 yaşındayım. Son birkaç aydır çok şiddetli şekilde adet ağrılarım oluyor. 3 ay önce, 2 ay boyunca, 1 ayda 2 kere kanamam oldu. Bir de normalde sarı renkte rahatsız edici kokusu olan akıntım oluyor. Ne sorunum olabilir? Önemli midir? Teşekkür ederim.

 • Kanama ve Leke Şeklinde Akıntılarım Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, 18 aylık kızım var, 10 aylıkken emzirmeyi bıraktım ve Myralon kullanmaya başladım. 15. haptan sonra kanamalarım leke şeklindeydi, doktora başvurdum. Sol yumurtalıkta çok küçük kist olduğunu, ilaca devam etmemi ve 4 kutudan sonra lekelenmelerin kesileceğini söylemişti. Şu an 8. kutumu kullanmaktayım ve kanamam ve leke şeklinde siyahımsı akıntılarım var. Ne yapmalıyım? İlacımı kesmeli miyim, yoksa doktora mı başvurmalıyım?

 • Genital Bölgemdeki Akıntı ve Sancı İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba doktor hanım. Genital bölgemde uzun zamandır yoğun bir akıntı yanma ve kaşıntı var. Bunların geçmesi için flucan isimli ilacı kullandım ama faydası olmadı hala devam ediyor. Son günlerde de yumurtalıklarımda sancı var, sizce bunların nedeni ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim, iyi çalışmalar.

 • Akıntımla Beraber Kan Geliyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, ben 21 yaşındayım. Sorunum akıntımla birlikte kan gelmesi. Akıntım yoğun, koyu renkte, ağrı ve bulantı da yapıyor. Bunun sebebi ne olabilir ve bunun için ne yapmam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.

 • Cinsel İlişki Sırasında Acı Duyuyorum. Ayrıca Akıntım Oluyor. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, 28 yaşındayım. Eşimle ilişkiye giriyorum fakat bende bir isteksizlik var. İlişki esnasında canım çok acıyor ve tiksinti duyuyorum. Sezeryanla doğum yaptım, 2 çocuğum var. Her doğum sonrasında adetlerim değişiyor, azalıyor ve aşırı derecede iltihabım ve akıntım oluyor. Bu konuda ne yapmamı önerirsiniz?

 • Hamileyim ve Kahverengi Akıntım Oldu. Ne Yapmalıyım?

  İyi günler, 7 haftalık hamileyim ve kahverengi akıntım geldi. Endişeleniyorum. Ne yapmalıyım? Teşekkür ederim.

 • Vajinamdaki Yanmalar İltihaptan Kaynaklanıyor Olabilir mi?

  Merhaba, 22 yaşında bir bayanım. Temmuz ayında vajinamda oluşan sancı, yanma, kaşıntı ve kokulu akıntı nedeni ile jinekoloğa muayene oldum. Tetkikler sonucunda vajinamın içinde ufak bir yara olduğu söylendi (çocukluğumdan gelen idrar yolu iltihabım da var). İlaç tedavisi uyguladık, yanmalar çok çok aza indi, koku gitti. Smear testi de yapıldı, bir sorun çıkmadı. Fakat şu an arada yine yanmalarım oluyor. Doktor bu yanmanın iltihaptan kaynaklandığını, önemli bir şey olmadığını söyledi. Sizce de bu yanmalar iltihaptan kaynaklanıyor olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

 • İdrar Sonrası Kokulu Bir Akıntı Geliyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, 22 yaşında bir bayanım. Şikayetim idrar yollarımdaki yanma ve iltihap. İdrara sık çıkıyorum, kasıklarımda ağrı oluyor ve bazen de idrarımdan 1-2 damla kan geliyor. İdrar sonrası, akışkan, koyu renkli ve kokulu bir akıntı geliyor. Bunun sebebi ne olabilir?

 • Kahve renkli, Kötü Kokulu Akıntım Mevcut. Ne Yapmam Gerekiyor?

  2 çocuk annesiyim. Hiç bu zamana kadar şu anda yaşadığım rahatsızlığı yaşamadım. 3 kez doktora gitmeme rağmen sonuç alamadım. Akıntı ve renkte kahverengi kötü koku hissediyorum. Ne yapmam gerekir? Sonunda büyük sorunla karşılaşmaktan korkuyorum.

 • Sarı Renkli ve Pis Kokulu Akıntım Var. Ne Yapabilirim?

  Merhaba, 2-3 yıldan beri sarı renkli ve pis kokulu akıntım var. Son iki gündür yanma ve idrar tutamama şikayetim var. Bunun sebebi ne olabilir? Ne yapmalıyım?

 • Mantar Hastalığı Cinsel İlişki Sırasında Bulaşır mı?

  Merhaba, benim mantar hastalığım var ve hiç bitmek bilmeyen çok miktarda kokulu akıntım var. Erkek arkadaşımla son ilişkimizde onda yanma oldu ve sanki deri dökülmesi gibi kızarıklık olduğunu söyledi. Bendeki mantarın ona geçme ihtimali var mıdır (korunmadan ilişki yaşıyoruz)? Mantarımın ilişkiden dolayı fazlalaşma durumu var mıdır?

 • 3 Kez Gebe Kaldım, Gelişim Geriliğiden Dolayı Sonlandırıldı. Çocuk Sahibi Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben 3 yıllık evliyim ve 3 kez gebelik yaşadım. 1. gebeliğim, 9 haftalıkken bebeğin kalp atışları durdu, ilk gebeliğim olduğu için araştırma yapılmadı. 2. gebeliğim, 4 aylıkken gelişim geriliği olduğu için sonlandırıldı. Amniosentez sonucunda herhangi bir problem olmadığı ve normal şekilde gebe kalabileceğim söylendi. Sonrasında Şubat 2008’de gebe kaldım ve bebeğin gelişimi 1 hafta geriden takip ediyordu. Gebeliğimin 7. haftasında koyu kahverengi akıntım geldi ve bebeğin kalp atışının olmadığı anlaşıldı, kürtaj ile bebeğim alındı. Ben tekrar hamile kalmak istiyorum ancak yine bu şekilde olmasından korkuyorum. Bu aşamada ne yapmam gerekir?

 • Rahim Ağzı Yara Tedavisi Ne Kadar Sürede Sonuç Verir?

  Merhaba, akıntı nedeniyle doktora gittim, Smear testi temiz çıktı fakat ileri derecede rahim ağzı yarası olduğu söylendi. Akıntıyı giderildikten sonra iki ay üst üste hastalığım bittiğinde yara yakıldı. Yaranın bitmediği için tekrar yakmak için iki ay iki ay sonraya randevu verildi. Bu normal mi? Tedavi ne kadar sürede sonuç verir?

 • Vajinamdaki Kaşıntı ve Kokulu Akıntı İçin Ne Yapmalıyım?

  Selam, benim sorunum; vajina içinde ve dışında kaşıntı ve akıntımın olması. Adetin son günlerinde koku oluyor. Daha önce bu şikâyetlerimden dolayı doktora gittim, genelde fitil kullandım fakat 4 senedir hala geçmedi. Son zamanlarda tekrar doktora gittim, iki farklı fitil verdi fakat kullandıktan sonra akıntım daha da çoğaldı. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

 • 23 Haftalık Gebeyim, Amnios Sıvısında Azalma Oldu. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba doktor hanım, ben 23 haftalık gebeyim. Dün doppler incelemesine girdim, bebekte her şey normaldi ancak amnios sıvısında azalma olmuş. En geniş vertikal cep çapı 27 mm yazıyor. Doktor istirahat, magnezyum ve antibiyotik verdi. Ancak ben bebeğim için çok endişeliyim. Bu haftada bebeğin yaşama şansı nedir? Neler yapılmalıdır? Bu arada sulu akıntım devam ediyor, bu engellenemez mi?

 • Adet Döneminden Sonra Kahverengi Akıntı Olması Normal mi?

  Merhaba, adetim biteli 1 hafta geçti fakat kahverengi olarak akıntım oluyor. Bzı aylar oluyor, Bazı aylar olmuyor. Bu ay üşütme gibi nedenler de yaşadım. Ne yapmalıyım?

 • Hamileyim ve Kokulu Akıntım Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Selam 27 haftalık gebeyim. 1.5 aydır kokulu akıntım oluyor ve tahriş yapıyordu. Vajinal tablet, alfasil 375 kullandım geçmedi. Geçen hafta pembe lekelenme oldu. Vajinamda sancı vardı. Rahmim çıkacak gibi oluyor bazen. Kan ve idrar tahlilimde bakteri çıkmadı lökosit negatifti 3-4 kez tahlil oldum aynı. Fazla hareket edemiyorum, kramplarım çok. Ne yapabilirim?

 • Akıntım Fazla ve Koku Yapmasının Sebebi Ne Olabilir?

  Çok akıntım var ve koku yapıyor. Neden?

 • Bel ve Karın Ağrısı İçin Ne Yapılmalıdır?

  Merhaba, eşimin bel ağrısı ve karın ağrısı var. Korunmuyoruz ve 15-20 gündür çok ağrısı var. Bir de aşırı akıntısı var. İltihaptan dolayı hamilelik sorun olur mu?

 • Adet Bittikten Sonra Olan Kanlı Akıntı ve Kaşıntının Sebebi Nedir?

  Aybaşı bittikten sonra kanlı akıntı ve kaşıntı nedeni nedir?

 • Adetten 2 Gün Sonra İlişkiye Girdim. Hamile Olabilir miyim?

  İyi günler, ben adetim bittikten 2 gün sonra cinsel ilişkiye girdim. Yumurtlama dönemim olmadığı için de korunmadım. Ancak 2 hafta sonra (yani bugün) bana kahverengi bir akıntı geldi. Ne olduğunu araştırırken internette yerleşme kanaması diye birşey okudum, bebek yerleşirken kanama olabilirmiş. Acaba korunmadığım için hamile kalmış olabilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Çok korkuyorum.

 • Rahim Girişine Yakın Yerde Kocaman Şişlik Var. Bu Şişlik Ne Olabilir?

  İyi günler. Öncelikle benin sorunum akıntımın çok olması. Doktora gittim ve bana bir sürü ilaç verdi. Onları kullandığım halde akıntım geçmedi. Şimdide rahim girişine yakın tam yakın değil de koca bir şişlik var. 8 aydır bu şişlik geçmedi. Bu şişlik iltihaplı bir şişlik değil bunu belirteyim. Şişlik yumuşak. Ben kendimce şöyle düşündüm. Vücut temizliği yapar iken tahriş olup mu şişti diye düşünmeye başladım. Bu şişlik ne olabilir? Bana bilgi verirseniz sevinirim.

 • Genital Bölgemde Et Benleri Çıkıyor. Ne Yapmalıyım?

  Ben yeni evliyim, 3 ay oldu evleneli. Daha önce labia minörümün ucunda küçük et beni çıkmıştı. Ben onu kökünden bağlayarak kopmasını sağladım. Ancak şimdi labia minörün iç tarafında üç tane küçük et beni yeniden çıktı. Hafif bastırdığım zaman acıyor. İki hafta önce vajinal akıntımda değişiklik oldu, peynir kesiği gibi, biraz kötü kokulu ve hafif kaşıntım da var. Şimdiden cevap için teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

 • İltihap Tedavisi Görmüştüm ve Şu Sıralar Yine İltihabım Olduğunu Düşünüyorum. Ne Yapmalıyım?

  24 yaşında evli ve bir çocuklu bir bayanım. İlk çocuk için iltihaptan dolayı tedavi görmüştüm şimdide çok fazla iltihap olduğunu düşünüyorum. Çamaşırımda sararma oluyor ve tuvalete oturduğumda çok fazla akıntı geliyor. İlaçlarla da geçmiyor, ne yapabilirim?

 • Kasığımda Ağrı ve Yanma Oldu. İdrarımda Kan Görüldü. Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, yaşım 30. Kasığımda zonklama şeklinde ağrı ve yan kasığımda yanmalar oldu. Kadın doğum bölümüne gittim idrarda az miktarda kan çıktı. Daha önce de iki kere idrar sonucunda az miktarda kan çıktı, idrar kültürü temizdi. Şimdi şikayetim pek yok gibi ama tekrar edebilir gibi geliyor bana. Bugün ilk idrarımı yaparken rengi değişikti ve bitiş kısmında normal idrar rengiydi. Bu korkulacak bir durum mu?

 • Göğüsümde Kıllanmalar Başladı. Neden Kaynaklanıyor Olabilir?

  Merhaba ben 21 yaşındayım. Göğsümün arasında kıllanmalar olmaya başladı. Ayrıca normal olan kıllılarımın kalınlığı arttı ve rengi koyulaştı. Acaba neden kaynaklanıyor olabilir? Bir de yakın zamanda akıntım olmaya başlamıştı. Acaba östrojen hormonumda azalmadan mı kaynaklanıyor?

 • Yumurtalıklardaki Kistler Kısırlığa Yol Açar mı?

  Merhaba, ben 26 yaşında, 1 yıllık evliyim. Daha önce doğum ya da kürtaj olmadım. 1 ay önce kasık ağrısı ve akıntı şikayetiyle doktora başvurdum. Doktor, iltihap olduğunu ve sol yumurtalığımda 3 cm çapında kist olduğunu söyledi. Azomax, Ornisid Fort, Vagihex Fitil kullandım ve tekrar doktora gittim. Soldaki kistin küçüldüğünü ve sağ tarafta kist oluştuğunu söyledi. Sadece antibiyotik tedavi için yeterli mi? Kısırlık gibi bir durum oluşabilir mi?

 • Vajinal Akıntı ve Kaşıntının Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, aşırı akıntıdan dolayı kadın doğum uzmanına gittim. Fitil ve antibiyotik verdi, kullandım fakat 2 gün sonra vajina çevresinde aşırı kaşıntı başladı. Sebebi ne olabilir?

 • Adetten Sonra Lekelenme Olması Normal mi?

  Merhaba, adetim bittikten 3 gün sonra kahverengi lekeler gelmeye başladı ve 3 gün devam etti. Bunun sebebi ne olabilir?

 • Adet Dönemi Arasında Kanamam Oldu. Bu Ne Olabilir?

  Merhaba, 31 yaşında bekar bayanım. İki adet arasında, adet dönemi olmadığı halde çamaşırımda çok açık pembe renkli, tırnak büyüklüğünde bir sıvı gördüm. Devamı gelmedi. Ağrı, acı yoktu. Bu ne olabilir? Beni aydınlatırsanız sevinirim.

 • 19 Haftalık Hamileyim ve Akıntım Siyah Renkli, Ne Yapmalıyım?

  19 haftalık hamileyim ve siyahımsı akıntı geliyor normal mi?

 • Kokulu Akıntım ve İlişki Esnasında Kanamam Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Bende sürekli ve yoğun biçimde kokulu bir akıntı oluyor. Ayrıca eşimle beraberliğimde ağrı ve kanamada var. Doktora gittim sadece antibiyotik verdi, kullandım ama geçmedi, ne yapmalıyım sorunum çok ciddi olabilir mi? Beni aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

 • Kötü Kokulu Akıntım İçin Nasıl Bir Tedavi Önerirsiniz?

  Hocam merhaba benim aşırı derecede akıntım oluyor ve bu akıntı çok kötü koku yapıyor. Defalarca dr gittim, tedavi oldum, sayısız ilaç kullandım. Geçiyor ama bir süre sonra tekrar oluyor. Sizce ne yapmalıyım, nasıl bir tedavi önerirsiniz? Teşekkür ederim.

 • Sol Kasığımdaki Ağrının Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, benim şikayetim şu: ben 18 yaşındayım sağ tarafımdaki ağrı nedeniyle ürolojiye gittim ve tahlillerim temiz çıktı. Ama muayene sırasında doktor yumurtalığımın üstünde bir hassaslık olduğunu söyledi. Kadın doğum doktoruna gittiğimde ise orada bir iltihabın olmadığını söyledi ve bana ağrı kesici yazdı. Ama hala kafamda soru işaretleri var. Sizce önemli bir şey mi var? Bu arada 6 aydan beri adetimi düzenlemesi için doğum kontrol hapı kullanıyorum arada sırada da akıntım oluyor. Soruma cevap verirseniz sevinirim.

 • 7 Haftalık Hamileyim ve Koyu Renkli Kokulu Akıntım Oluyor, Ne Yapmalıyım?

  Merhaba. Yaklaşık 7 haftalık hamileyim ve son 3 gündür koyu kahverenginde, kokulu akıntılarım var. Ara ara göbek yerimde ağrılar oluyor. Neden acaba? Teşekkürler.

 • Vajinamda Kaşıntı, Akıntı ve Sol Kasığımda Çok Küçük Bir Kabarcık Var, Sebebi Ne Olabilir?

  Ben 19 yaşında bekâr bir kızım. Benim sorunum vajinamda kaşıntı, kokusuz beyazımsı bir akıntı ve de sol kasığımda çok küçük bir kabarcık olması. Bu belirtiler bir yıldır var ve beyaz akıntı bazen oluyor. Nedeni ne olabilir, acaba mantar mı? Stresten olabilir mi?

 • Vajinamdaki Yara Donduruldu Ama Şikâyetlerim Devam Ediyor, Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba. 40 gün önce aşırı bir şekilde kokulu akıntı şikâyetimle doktor gittim. Doktor çok büyük yara olduğunu ve dondurması gerektiğini söyledi. 40 gün önce yaram donduruldu ilk 20 gün çok iyiydim ama yara dondurulmadan önceki şikâyetlerim tekrar yoğun olarak başladı. Ben ne yapabilirim? 40 gün önce smear testi yapıldı bir şey çıkmadı yaraya bağlı şeyler yani. Acaba rahim ağzı kanseri olabilir miyim? Yara varken bu şikâyetler olabilir, anlamadığım şimdi yaram dondu neden aynı şikâyetlerim tekrardan başladı. Bu arada 3 senelik evliyim ve 2 yaşında sezaryen doğumlu oğlum var. Bana bilgi verirseniz çok memnun olurum. Sol kasığımda da ağrı var ama doktorum bunun sebebini bulamıyor. Ultrasonla baktı ama bir sebebi yok, peki bu ağrı niye var? Şimdiden teşekkür ederim.

 • Kürtajdan Sonra Uzun Süren Kahverengi Akıntı Olması Normal mi?

  Kürtaj oldum ve kürtajdan 3 gün sonra adet gördüm. Adetim 5 gün sürdü daha sonra kahverengi bir akıntı gelmeye başladı ve bu akıntı yaklaşık 1 haftadan beri var. Ne yapmalıyım? Yardımcı olun lütfen çok korkuyorum.

 • Vajinamda Oluşan Et Benlerini Neden Kaynaklanıyor?

  Benim çok merak ettiğim bir sorunum olacak yanıtlarsanız çok memnun olurum. 22 yaşında, polis memuruyum. 5 yaşında bir çocuk annesiyim ve bir kürtajım oldu. Sürekli nemli bırakmamdan dolayı akıntılarım oldu ve tedavi gördüm geçti. Fakat 2 haftadan beri küçükte olsa 4-5 tane vajinamın içinde et beni gibi ufak şeyler oluştu. Sivilce değil küçük etten oluşan şeyler belirdi. Yardımcı olup yanıltılarsanız sevinirim.

 • Yoğun Bir Akıntım Var, Bu Neden Oluyor?

  Son bir aydır yoğun şekilde akıntım var. Adet kanaması gibi hissedebiliyorum, bazen kötü koku yapıyor. Bu neden olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

 • Eşimin Rahmindeki Yaralara Yakma Tedavisi Uygulandı, Şimdi Akıntı ve Ağrısı İçin Ne Yapabiliriz?

  Sevgili hocam benim karıma rahminde daha önce yara şikayetinden dolayı yakma tedavisi yapıldı. Şimdi ise ağrıları ve akıntısı var. Ne yapmamız lazım nasıl yol izlemeliyiz? Bize fikir verirseniz çok mutlu olacağız. Saygılar.

 • Hamileyim ve Çok Fazla Sulu Akıntımın Olması Normal mi?

  Merhaba. Ben 24+2 hamileyim. Gebelikte akıntının normal olduğunu duymuştum. Bende yanma ağrı hissi yok. Fakat bazen çok miktarda olmasa da sulu akıntı yaşıyorum, sizce bu normal mi? Süt kıvamlı akıntımda oluyor fakat sulu olması ben endişelendiriyor. Cevabınız için teşekkür ederim iyi çalışmalar.

 • Adetliyken İlişkiye Girilir mi?

  Merhaba, adetliyken ilişkiye girilir mi? Hamilelikte cinsel ilişki kaç aylıkken bırakılır?

 • Sarı Kaşıntılı Akıntım Adet İle Birlikte Geçiyor, Bu Neyin Belirtisi Olabilir?

  Kanama öncesi kaşıntılı akıntı. Yaklaşık bir yıldır her adet görmemden 1 hafta önce sarı kaşıntılı akıntım oluyor bu adet görmekle birlikte geçiyor. fakat her ay tekrarlıyor. Adet kanaması bitince de kahverengi akıntım 5 - 6 gün devam ediyor. Bu neyin belirtisi olabilir? 4 yıl önce sezaryen doğum yaptım ve yumurtalıklarımı bağlattım. Teşekkürler şimdiden.

 • Cinsel İlişki Esnasında Rahatsız Edici Kokulu Akıntım Oluyor, Sebebi Ne Olabilir?

  Kokulu bir akıntım var böle balık gibi ya da sarımsak gibi kokuyor. Cinsel ilişki esnasında rahatsız ediyor. Sebebini öğrenebilir miyim, yardımcı olur musunuz?

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Personelleri Eğitimi Başarıyla Tamamladı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personelleri eğitimi başarıyla tamamladı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra İnsani Yardım Ulaştırdı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra Yardım Ulaştırdı
Sokak köpeğinin kovaladığı bisikletli çocuk yayaya çarptı
Sokak köpeği bisikletli çocuğu kovalayarak yayaya çarptı
Tosya'da Üç Tekerlekli Elektrikli Motosiklet Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti
Amasya'da minibüs menfeze uçtu, sürücü yaralandı
Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Verildi

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]