İşitme Kaybı Soruları

İşitme Kaybı Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve İşitme Kaybı Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. İşitme Kaybı Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Menenjiom Tedavisi Nasıl Olur?

  Hocam, annem 74 yaşında. 28.03.2011 tarihinde çekilen MR sonucuna göre kendisine, 35x32x30mm boyutlu Menenjiom teşhisi konuldu. Sürekli baş ağrıları var. Bunun yanında duyma sorunu da var ve tümör olduğu söylendi. Tedavisi mümkün mü? Mümkünse nasıl olur? Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 • 12 Yaşındaki İşitme Engelli Çocuğa Biyonik Kulak Ameliyatı Yapılır mı?

  Doğuştan işitme engelli 12 yaşında çocuk için biyonik kulak ameliyatı hakkında bilgi alabilir miyim?

 • Kulağımda Şiddetli Ağrılar Oluyor. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhabalar, ben işitme cihazı kullanıyorum. Yaklaşık 1 ay önce kulağımda garip sesler duymaya başladım ve sonrasında şiddetli ağrı oldu. Doktor 2 tane damla verdi, kullandım ve geçti. Şimdi garip sesler duymuyorum ama çok şiddetli ağrım var. Ağrıdan dolayı kulağıma cihaz takamayacak hale geldim ve daha önceki damlayı 2 gün kullandım. Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz? Bir yan etkisi olur mu?

 • Kızım Yanında Yüksek Sesle Konuşulduğunda Korkuyor ve Kaçıyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, kızım 17 aylık ve yanında yüksek sesle konuşulduğunda çok korkuyor, kaçmaya başlıyor. Hamilelik dönemimde, ani seslerde karnımda tepki veriyordu. Bu onun hassaslığından mı kaynaklanıyor? Hamileyken 8 ay çalıştım ve aşırı stres altındaydım. Korkmasının sebebi bu olabilir mi? Bu endişelenmemiz gereken bir durum mu?

 • Oğlu 9 Aylık ve Seslere Karşı Tepkisiz. Ne Yapmamız Gerekir?

  Merhabalar, benim 9 aylık bir oğlum var. Evdeki seslere ve özellikle yaptığımız gürültülere karşı tepkisiz kalınca, işitmesi ile ilgili şüphelerimizden dolayı doktora götürdük. Muayene sonucunda sağ kulakta işitme problemi olduğu söylendi. En son olarak Bera testi yaptırdık. Bera testi sonucunda, tam olarak şunlar yazılıydı: Sağ kulakta Bera testi sonucunda 30 dB nHL de 5. dalga alınmıştır. Sonuca bakan doktorlar duymasının normal olduğunu söylediler. Şimdi biz anne ve babası olarak ne yapacağımızı ve nasıl bir yol haritası çizeceğimizi bilemez durumdayız. Eğer çocuğumuz normal bir işitme seviyesine sahipse, neden hala ismini tanımıyor ve normal bir çocuğun seslerini çıkartamıyor? Eğer bir problem varsa, bundan sonra ne yapmalıyız? Şimdiden teşekkürler.

 • Kulaklarımdaki Uğultunun Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, 1 haftadır kulaklarımda belirsiz bir uğultu, tıkanıklık var. Normal şekilde konuşulanları çok az bir şekilde duyabiliyorum. Çok sesli ortamlar normal geliyor. Buna bağlı olarak kendim de çok sesli konuşuyorum. Bu olay; en son iş yerimizde yapılan kulak işitme muayenesinden sonra başladı. Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.

 • Yutkunurken Zorlanıyorum ve İşitmemde Azalma Var, Rahatsızlığım Ne Olabilir?

  Merhaba Doktor, Ben yutkunurken çok güçlük çekiyorum, ayrıca kulağım ağrıyor. İşitme de azalma hissediyorum. Acaba rahatsızlığım nedir? Yaklaşık 10 gündür öyleyim. Çalıştığım için fırsatım yok ki hastaneye gideyim. Beni en yakın tarihte bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 • Sol Kulağımda İşitme Yok Fakat Çınlama Var. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, 2005 yılında orta kulak iltihabı nedeniyle önce sağ, sonra sol kulağımdan ameliyat oldum. Sağ kulak işitme db; 45, sol kulakta hiç yok ve işitme cihazı kullanıyorum. Fakat sol kulağımda çınlama var ve hiç kesilmiyor. Bu konuda ne önerirsiniz?

 • Whey Protein Tozu Zararlı mıdır?

  Merhaba, ben işitme engelliyim ve vücut geliştirmeye devam etmekteyim. Whey protein tozu almayı düşünüyorum. Whey protein zararlı mıdır?

 • Çocuğumda Gelişim Geriliği, Geniz Eti ve Bademcik Problemleri Var. Ne Yapmalıyız?

  Merhaba, 13/08/2003 doğumlu erkek çocuğum var. Çok zayıf ve iştahsız. Ayrıca gelişim bozukluğu yani gelişim geriliği var. Birçok doktora gittik. Ama hala sorun devam ediyor. Zekasında problem yok. Konuşmada bozukluk oluyor. Burnundan nefes alıp vermede zorluk çekiyor. Çok huysuzluk yapıyor. Ayrıca geniz eti ve bademcik ameliyatı olması lazım, ama anestezi riski var diye erteleniyor. Ameliyat olursa, acaba gelişimi ilerleyebilir mi? Neler yapmamızı önerirsiniz?

 • Bana Menier Teşhisi Kondu ve İlaçlarla Rahatlayabiliyorum, Sizin Ne Gibi Önerileriniz Var?

  Birçok doktora gittim. Bana menier teşhisi koyuldu. İlaç kullanmadığım zaman sürekli denge bozukluğum var. Kulağımda işitme azlığım var. Şuanda düşük dozda tansiyon ayarlayıcı ve rahatlatıcı kullanıyorum. Şimdi eskiye göre daha iyiyim. Kulağımdaki aşırı ses hiç gitmiyor. Sizin önereceğiniz bir tedavi şekli varsa, belirtirseniz memnun olurum. Teşekkürler şimdiden.

 • Kulağımda Zar Çökmesi ve Duyma Kaybı Var. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba hocam, kulağımda zar çökmesi ve duyma kaybı var. İlaç kullandım ama birşey farketmedi. Ne yapmalıyım? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 • 15 Aylık Bebeğin, İç Kulakta Sıvı Birikmesi Var. Ne Yapılmasını Önerirsiniz?

  Merhaba, eltimin ikiz bebeği var, biri kız diğeri erkek ve kızımızın kulakları duymuyor. İç kulakta sıvı birikmesi varmış. Tedavi edildi, kulakçık takıldı ama yasanın çıkması ameliyata engel oldu. Bebekler daha 15 aylıklar. En iyi doktor kim? Ne önerirsiniz?

 • Sağ Kulağımdaki %78 İşitme Kaybı ile Özürlü Raporu Alabilir miyim?

  Benim sorunum, sağ kulağımda %78 işitme kaybı var. Heyet kurulu toplantısında 36 verildi. 36 kulak, 10 gözden alsam, özürlü raporu alabilir miyim?

 • Sağ Kulağımda %78 İşitme Kaybı Var. Ne Yapmalıyım?

  İyi günler, sağ kulağımda % 78 işitme kaybı var. Bu konuda ne yapmamı önerirsiniz?

 • Havuza Girdikten Sonra Kulağımda Ağrı ve İşitme Kaybı Olmaya Başladı. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, benim kulağımda ağrı var. Geçenlerde havuza girdim ve çıktığımda kulağımda bir ağrı oldu, sanki içinde su varmış gibi. Bazı zaman da duymuyor. Ne olabilir?

 • Kulağımdaki Delik İçin Ne Yapmalıyım?

  Şiddetli sümkürme sonucu kulağımda delik meydana geldi. Doktor kulak delik dedi ve işitme testi yaptırdı, Test sonucunda işitmen iyi dedi. Delik için kullanabileceğim kulak damlası veya antibiyotik ilaç isimlerini öğrenmem mümkün mü?

 • Kulaktaki İşitme Kaybı Ameliyat ile Düzeltilebilir mi?

  Kulakta meydana gelen işitme kaybı, ameliyatla düzeltilebilir mi? Düzeltilebilirse, bu oranın %100 olması mümkün mü?

 • Boğazımdaki Balgam, Rahat Nefes Almamı Engelliyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, boğazımda balgam var, Rahat nefes alamıyorum ve kulağım tam işitmiyor. Ne yapmalıyım?

 • İşitme Kaybı Tedavisi Nasıl Olmalıdır?

  İyi günler, benim sorunum işitme kaybıyla ilgili. Daha önce 1 defa operasyon geçirdim. Şu an gitgide işitme problemim büyüyor. Tedavi için bana ne önerirsiniz?

 • Kulağımda Duyu Kaybı, Baş Dönmesi ve Halsizlik Şikayetlerim Var. Ne Önerirsiniz?

  Sağ kulağımda % 60 duyu kaybı var. Orta kulakta denge suyu kurumuş, baş dönmesi ve sersemlik var. Bu rahatsızlık belli aralıklarla meydana geliyor. Genelde mevsim değişikliklerinde oluyor. Ayrıca boynumda kireçlenme oluşmuş. Işıklar rahatsızlık veriyor. Kusma ve halsizlik, baş dönmesi oluşuyor. Beteserc kullanıyorum.

 • Kulak Çınlamasının Sebebi Ne Olabilir?

  Saygıdeğer doktorlarım, ben 25 yaşında erkeğim. Sorunum kulaklarımda oluşan duyma kaybı, genelde geceleri sürekli çınlama. Şu sıralar sağ kulağımdan gacur gucur ses gelmeye başladı, sanırım ufak bir delik oluştu ve banyoda su kaçtı. Genel sorunum yaşıtlarımdan az duymam ve gürültülü mekanlarda onların konuşmalarını idrak edememem. Çok değerli yorumlarınızı bekliyorum.

 • Kulağımdaki Batma, Duyma Kaybı ve Kuruma İçin Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, benim kulağımda uzun zamandır iç kısımda batma, duyma kaybı, bir de kuruma oluyor. Bir de şunu belirteyim, boğazımda yanma oluyor. Beni aydınlatırsanız sevinirim, teşekkürler.

 • Kulak İçi Cihazdan Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, yaklaşık 10 senedir kulak içi cihaz kullanıyorum. Bundan kurtulmak istiyorum. %60 civarında duyma bozukluğu var. Bunun ameliyat çözümü var mı?

 • Başımın Sağ Tarafına Darbe Aldım. Kulak Kemiğimdeki Çatlak Tedavi Edilebilir mi?

  Merhaba, 2 sene önce trafik kazası sonucu başımın sağ tarafına darbe aldım ve şu an sağ kulağımda işitme kaybı var. Doktorum kulak kemiğinin çatlak olduğunu söyledi ve bunun düzelmesinin mümkün olmadığını söyledi. Acaba bunun tedavisi var mı?

 • İşitme Cihazı Yerine Ne Kullanabilirim?

  Benim kulağımda işitme kaybı olduğu için muayene oldum. Sağ kulağımda %37, sol kulağımda %35 ses kaybı çıktı. Sorunun iç kulaktan olduğunu söylediler. Doktor bana iştime cihazı önerdi, 1 ay kadar kullandım, zorlandım. Kulağımda ağrı yapıyordu, daha çok ses kaybı yapıyordu. Ben cihazla uğraşmak istemiyorum. Acaba bunun bir çözümü var mı?

 • Kulaklarımda Tinnitus ve İşitme Azlığı Var. Ne Yapmalıyım?

  Sayın hocam, ben asker emeklisiyim. Benim kulaklarımda tinnitus var. Birçok hastane ve hekime gittim, bir çare bulunamadı. Çekilen film incelenmesinde sinüslerimin tıkalı olduğu söylendi ve cerrahi müdahale yapıldı. Orta kulak enfeksiyonu olduğu, orta kulakta basınç eksikliği olduğu söylendi, ilaç tedavisi yapıldı. 2 ay kadar önce her iki kulağıma T tüp takıldı. Kulaklarımda işitme azlığı da başladı. Çaresiz kaldım, lütfen beni aydınlatın. Teşekkürler.

 • İşitme Cihazı Takılması Şart mı?

  Ben 19 yaşında bir gencim. Sol kulağım hiç duymuyor, sağ kulağım da yüzde 50 duyuyor. Sol kulağımın duyma şansı yokmuş. Sağ kulağıma da kulaklık takılacakmış. Başka bir çaresi yok mu bunun? Şimdiden teşekkürler.

 • Tamamen İşitme Kaybı Olmaması İçin Ne Yapmalıyım?

  Sağ kulağımda işitme kaybı olduğunu farkettikten uzun zaman sonra baş dönmesi sebebiyle gittiğim doktorda kulağımın zarı olmadığını öğrendim. Ancak bunun zaman içinde kendini onaracağını duydum. Sonra tesadüfen sol kulağımın da zarı olmadığını öğrendim ve çok üzüldüm. Ayrıca sol kulağımda yoğun olarak kireçlenme olduğu, zardan önce bunun temizlenmesi gerektiği, yine de kireçlenmenin tekrarının engellenemeyeceğini söyledi doktor. SSK'lı olduğum için masrafları karşılayamam. Ama tamamen işitme kaybı düşüncesi beni çok korkutuyor. Ne yapmamı önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

 • %100 İşitme Kaybı Olan Kulakta Cihaz Kullanılır mı?

  Benim kızım 11 yaşında. 6 yaşında işitme kaybı yaşadı, sebebi bulunamadı. Şu anda sağ kulakta yüzde 60, sol kulakta yüzde yüz kayıp var. Sol kulakta işitme cihazı kullanabilir mi? Aydınlatırsanız sevinirim, teşekkürler.

 • 6 Yaşındaki Oğlumda Konuşma Problemi Var. Ne Yapmamız Gerekiyor?

  Merhaba, oğlum 6 yaşında. Konuşması düzgün değil. Sanki 4 yaşındaki gibi konuşuyor. Ayrıca duyma problemi vardı, ameliyat oldu ve duyma problemi düzeldi. Ancak halen konuşması düzelmedi. Ne yapmamız gerekiyor? Konuşması düzelir mi?

 • Yeni Doğan Bebeklerde İşitme Sorunu Varsa Neler Yapılabilir?

  5 hafta erken doğan şu anda da 2 aylık olan kız torunumun kulaklarından sıfır duyum alındı. Ancak sese tepki verdiğini görüyor umutlanıyoruz. Tıp fakültesindeki cihazda bulunan arıza giderilemedi doğum ve çocuk hastanesinden aldığımız sonuç bu. Bir şeyler yapılabilir mi diye sormak istiyorum, lütfen beni aydınlatır mısınız? Teşekkürler.

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Personelleri Eğitimi Başarıyla Tamamladı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personelleri eğitimi başarıyla tamamladı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra İnsani Yardım Ulaştırdı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra Yardım Ulaştırdı
Sokak köpeğinin kovaladığı bisikletli çocuk yayaya çarptı
Sokak köpeği bisikletli çocuğu kovalayarak yayaya çarptı
Tosya'da Üç Tekerlekli Elektrikli Motosiklet Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti
Amasya'da minibüs menfeze uçtu, sürücü yaralandı
Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Verildi

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]