İTP Soruları

İtp Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve İtp Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. İtp Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Sağlık Raporu Hastaneden Hastaneye Değişir mi?

  İyi günler, ben 23 yaşındayım Idiopatik Trombositopenik Purpura (İTP) hastasıyım. Bu rahatsızlı ilk 4 yaşımda ortaya çıktı. Bir çok tedavi yöntemleri denendi, sonuç vermedi. En son dalağım alındı yine değişen bir şey olmadı. Bu yüzden askerlikten de muaf tutuldum. Trombositlerim hala 15-25 bin arasında değişiyor. Artık bu hastalıkla yaşamaya alıştım. İş hayatına başlamak için sağlık raporu almam gerekiyor. Bu rapor hastaneden hastaneye değişir mi? Benim özür durumum nedir acaba?

 • Kızım Suçiçeği Çıkardı ve Vucudunda Morarmalar Başladı, Ne Yapabiliriz?

  Kızım 2,5 yaşında. 25 gün önce suçiçeği çıkardı. 3.günü ateşi 40 geçti. Vücudunda yer yer morluklar oluştu. Hastaneye kaldırdık. ITP tanısıyla 4 gün hastanede yattık. prednol, transamine, talcit kullandık. Tahlil sonuçları plt 6,91-hgb 11,9-wbc 19,1-sedim 1 saat 5-2 saat 14 çıktı. Bugün çıkan tahliller wbc 9,92-hgb 11,7-plt 13,4- pt 16,5- ınr 1.32. şimdi ne yapmalıyım, kronikleşir mi?

 • 2 Senedir Kronik İTP Tedavisi Görmeme Rağmen Bir Sonuç Alamadım. Siz Ne Öneririsiniz?

  Hocam benim sorunum kronik ITP. Yaklaşık 2 senedir düzenli olarak tam kan sayımı yaptırıyorum PLT değeri 40,000 ile 85.000 arasında değişiyor. Artık kan tahlili yapmaktan çok sıkıldım eğer bunun bir tedavisi yoksa kontrollere gitmeyeceğim. 2 senedir boşa kürek çekip duruyorum. Sizce ne yapmalıyım, hastalığım ciddi bir şey değil mi? Şimdiden çok teşekkürler.

 • Babamda ITP Adında Bir Hastalık Var, Ameliyattan Sonra Şikayetleri Devam Etmekte, Ne Önerirsiniz?

  Doktor bey merhaba. Benim şikâyetim babamda 4 ay önce başlayan ITP isminde bir hastalık. Kandaki trombosit değerlerinin çok düşük olmasından kaynaklanıyormuş. 4 ay boyunca ultralan isminde ilaç kullandı kortizon diyorlar halk arasında herhalde. Bu zamanda ilaç fayda etmedi ve Kayseri Tıp Fakültesinde Dalak ameliyatı olması gerektiği teşhisi kondu ve ameliyatla dalak alındı. İlk bir hafta iyiydi ama şimdi gene trombosit değeri 10-20 binlerde geziyor. Kayseri’deki hocam tekrardan ultralandan 60mg kullanmasını istedi. Bu da babamda şişlik, stres ve çok sinir yapıyor. Bilmediğimiz bir tedavisi veya öneride bulunacağınız bir şey varsa yardım ederseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar diliyorum şimdiden teşekkürler ediyorum.

 • 2 Yıldır İTP Hastasıyım. Bu Hastalık Nasıl Geçer? Neler Yapmak Gerekiyor?

  Merhaba, 2 yıldır İTP hastasıyım. Bu hastalık nasıl geçer? Neler yapmak gerekiyor?

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
28 Ekim Çarşamba koronavirüs tablosu açıklandı! Bugün koronavirüsten kaç kişi öldü, kaç kişi iyileşti? Koronavirüs ikinci dalgası olacak mı?
Dünya koronavirüs tablosu! 28 Ekim Çarşamba dünyada Covid-19 korona vaka sayısı, vefat sayısı, iyileşen sayısı ve son durum nedir?
Sağlık meslek örgütlerinden istifa ve izin yasağına tepki: 'Salgını yönetemeyerek sağlık çalışanlarının tükenmesine sebep oluyorsunuz'
Op.Dr. Furkan Şengöz'den burun estetiği ameliyatının sağlığa 10 önemli faydası
CHP'li vekil Aydınlık, Covid-19'u yenerek taburcu oldu
Covid-19 aşısının denemeleri Ankara Üniversitesi'nde de başladı
Sedef hastalarına salgın döneminde ilaç uyarısı
"Kulak çınlamasını hafife almayın"
Son dakika haberleri: 'İstanbul'da çok acil kademeli mesaiye geçilmeli'
"Koronavirüse karşı gözlerinizi lensle değil, gözlükle koruyun"
Ukraynalı abla, doktor kardeşine can oldu

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]