Kan Uyuşmazlığı Soruları

Kan Uyuşmazlığı Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Kan Uyuşmazlığı Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Kan Uyuşmazlığı Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • İlk İlişkide Sadece Erkeğin Korunması Hamilelik Riskini Arttırır mı?

  İyi günler, ben 24 yaşındayım. Nişanlımla öpüşme dışında ilişkiye girmedik. Evlenmeden önce birlikte olmak istiyoruz. İlk ilişkide doğum kontrol hapı kullanmayıp, nişanlım korunsa hamile kalma riskim fazla mıdır? Doğum kontrol hapı kullanmam gerekiyorsa, ilişkiden ne kadar önce başlamalıyım? Bir de nişanlım teyzemin oğlu. Benim kan grubum A RH (+), nişanlımın 0 RH (+), kan uyuşmazlığımız var mı? İleride bir sorun olur mu?

 • 2 Tane Düşüğüm Oldu Fakat Kan Uyuşmazlığı İğnesi Vurulmadı. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben 2009 da doğum yaptım, ancak bebeğim yaşamadı. Sezeryan doğum olduğu için doktor bana 2 yıl beklememi söyledi. Ben o zamandan beri doğum kontrol hapı kullanıyorum. Bıraktığım taktirde, ne kadar sürede hamile kalabilirim? Bir de 2 yıl beklememe gerek var mı? Çünkü ben bebek istiyorum. Ayrıca ilk çocuğumdan sonra bana kan uyuşmazlığı iğnesi vuruldu. Ama 2 düşüğüm oldu, onlarda vurmadılar, hamileliğim esnasında da vurmadılar. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • İdrar Yollarında İltihap Olduğu İçin Hamile Kalamıyorum. Ne Yapmamızı Önerirsiniz?

  Merhaba, eşimde kan uyuşması var. 2 düşük yaptım. 2. bebekte iğne vurundum. 2 si de 6 haftalıktı ve rahimde gelişmediler. İdrar yollarında iltihap oluştuğundan hamile kalamıyorum. 2 yıllık evliyim, tedavi oluyorum. Genta diye ilaç kullandım ama bir sonuç alamadım. Ne yapmamızı önerirsiniz?

 • 5 Aylık Gebeyim, Kan Uyuşmazlığı Var. Ne Yapmalıyım?

  Hamilelikte kan uyuşmazlığı sonuçları nelerdir? Tedavi şekli nasıldır? Benim 2. gebeliğim ve kan uyuşmazlığı çıktı. Şu an 5 aylık hamileyim ve neler yapmam gerekir?

 • Eşimle Kan Uyuşmazlığımız Var, Düşükten Sonra İğne Yapılmalı mı?

  Merhaba, eşimle kan uyuşmazlığımız var. 2 düşük yaşadım, ilk düşük 7 haftalıktı ve kürtajdan sonra, kan uyuşmazlığı için iğne oldum. 2. düşük 1 yıl sonra 4,5 haftalıkken oldu ve iğne yapılmadı, bu bir sakınca yaratır mı?

 • Eşimle Kan Uyuşmazlığımız Var. Gebelikte Sorun Olur mu?

  Merhaba, ben 2,5 aylık bebeğimi aldırdım. Eşimle de kan uyuşmazlığı var. Kürtajdan sonra da iğne vurulmadı. Şu anda gebeyim. Ne gibi sorun olur ve nasıl önlem alabilirim?

 • İmmunize Olmak Nedir Açıklayabilir misiniz?

  Sorduğum soruya cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Ama ilk bebekten sonra immunize olma ihtimaliniz yaklaşık %10 demişsiniz bunu açıklar mısınız anlayamadım tekrar teşekkür ederim iyi çalışmalar.

 • Eşim Kürtaj Yaptırdıktan Sonra Kan Uyuşmazlığı İçin İğne Yapmadılar, Bununla İlgili Bir Risk Var mı?

  Eşimin kan grubu A RH - benimki ise A RH +. 18 Ay önce ilk hamilelikte 8 haftalık iken eşime kürtaj yaptırdık ama sonrasında bir tedavi uygulanmadı. Şimdi bununla ilgili bir risk var mı kan uyuşmazlığı için? Var ise çözümü var mı? Şimdiden ilginize teşekkür ediyorum.

 • Hamile Kalırsam Kan Uyuşmazlığından Dolayı Bebek ve Bende Bir Sorun Olur mu?

  İyi günler benim sorunum eşimle aramızda kan uyuşmazlığı var. Biz ilk çocuğumuzu aldırmak zorunda kaldık ama kürtajdan sonra kan uyuşmazlığı ile ilgili bir tedavi uygulanmadı. Tekrar hamile kalırsam ne olur bebekte ve bende bir sorun olur mu? Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

 • Kan Uyuşmazlığı Olan Çiftlerin Çocukları Sorun Yaşar mı?

  Ben RH (+), eşim Rh (-). Doğum esnasında eşime uyuşmazlık iğnesi yapılmadı, 2 tane ölü doğum oldu. Eşim şu an 28 haftalık gebe. Doktor iğnenin bu haftalar içerisinde yapılması gerektiğini söyledi. Fakat araştırmalarıma göre, iğnenin ilk doğumdan sonra 72 saat içinde yapılası gerektiğini öğrendim. Doktor, şu an bir sorun olmadığını söyledi fakat herhangi bir test yapmadı. Bize IDC testinin yapılası gerekiyor mu? 28. haftada bu iğneyi yaptırırsak sorunumuzdan kurtulur muyuz? Kan uyuşmazlığı olan çiftlerin çocukları yüzde kaç ihtimalle sorun yaşıyor?

 • Eşimle Bende Kan Uyuşmazlığı Var Hamilelikte Nasıl Bir Yol İzlemeliyiz?

  Merhabalar. Ben 33 yaşındayım ve bu benim ilk hamileliğim olacak. Kan grubum A Rh negatif eşimin kan grubu ise A Rh pozitif. Gebelikten önce ve sonra bu konuyla ilgili yapmamız gerekenler nelerdir? Vereceğiniz bilgiler için teşekkür eder saygılar sunarım.

 • Kan Uyuşmazlığı Durumunda, 2. Gebelikte Nasıl Davranmak Gerekir?

  Merhaba, kan uyuşmazlığı olan bir bayanın ilk hamileliğinde, bebek kürtajla alınır, fakat kan uyuşmazlığı tedavisi uygulanmamıştır. Bunun sonrasında tedavi imkanı var mıdır? 2. Gebelikte durum nasıl olur?

 • Gebelik Öncesi, Kan Uyuşmazlığı İle İlgili Neler Yapmak Gerekir?

  Merhabalar, ben 33 yaşındayım ve bu benim ilk hamileliğim olacak. Kan grubum A RH negatif, eşimin kan grubu ise A RH pozitif. Gebelikten önce ve sonra bu konuyla ilgili yapmamız gerekenler nelerdir? Vereceğiniz bilgiler için teşekkür eder, saygılar sunarım.

 • Hamileyim. Kan Gruplarıyla İlgili Olarak Ne Yapılmalı?

  Merhabalar, ben 30 yaşındayım ve bu benim ilk hamileliğim olacak. Kan grubum A RH negatif, eşimin kan grubu ise A RH pozitif. Gebelikten önce ve sonra bu konuyla ilgili yapmamız gerekenler nelerdir? Vereceğiniz bilgiler için teşekkür eder, saygılar sunarım.

 • Gebelik Öncesi, Kan Uyuşmazlığı İle İlgili Ne Gibi Önlemler Almalıyız?

  İyi günler, 27 yaşında ve 1,5 senelik evliyim. Eşim B Rh (+), ben A Rh (-). Bildiğim kadarıyla kan uyuşmazlığı oluyor. Gebe kalmadan önce bu konuyla ilgili önlem almam gerekiyor mu? Aydınlatırsanız beni sevinirim. İyi çalışmalar.

 • Eşimle Bendeki Kan Uyuşmazlığı İçin İğne Vuruldu, Bu Hamileliğimde Bebeğin Sağlığı İçin Yeterli mi?

  Merhaba benim sorum eşimle kan uyuşmazlığımız var. Eşimin (0 Rh+benimde a Rh-) 16.08.2008 bir kürtaj yaşadım ve kan uyuşmazlığı için iğne yapıldı. Acaba bundan sonraki hamileliğimde bebeğimin sağlığı için ne kadar yeterli bir önlem olur bu yapılan iğne? Teşekkürler.

 • 1 Çocuğum Ölü, 2 Çocuğum Sağır Doğdu. Gebelik Öncesi Ne Yapmalıyız?

  38 yaşında bir bayanım. Eşim ise 40 yaşında. Hamilelik süreci normal olmasına rağmen ilk çocuğum 1990 yılında ölü doğdu. 1991 ve 1995 yılında doğan 2 çocuğumda sağır doğdu. (ancak işitme engelleri dışında çocuklarım gayet sağlıklı) Bugünlerde 3. Çocuğu düşünüyoruz. Hamilelik öncesi hangi muayenelerden geçmemizi önerirsiniz ve ayrıca benim ve eşimin kanı uyuşmuyor olabilir mi? Bu yönde bir şey yapılabilir mi?

 • Hematoloji Hangi Hastalıklara Bakar?

  Hematoloji hangi hastalıklara bakar?

 • Eşimle Aramızda Kan Uyuşmazlığı mı Var?

  İyi günler, benim sorunum ilk bebeğimi düşük yaptım, 1 aylık falandı. Şimdi 6 ay oldu korunmuyoruz. Eşimin kan gurubu A (Rh) negatif, benimki de 0 (Rh) pozitif. Kan uyuşmazlığı var mı acaba? Cevabınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

 • Kan Uyuşmazlığı Durumunda Gebe Kalınırsa, Bunun Anneye ve Bebeğe Zararı Olur mu?

  Merhaba, şu an nişanlıyız ve yaz sonunda evleneceğiz. Ama benim kan gurubum 0 RH(-), eşimin kan gurubu ise B RH (+). Eşimle benim aramda kan uyuşmazlığı var mı? İleride eşim gebe kalırsa, anneye veya bebeğe zararı olur mu, ya da bebeğin bir genetik bozukluğu olur mu?

 • 2 Gebeliğim de Kürtajla Sonuçlandı. 3. Gebeliğe Nasıl Hazırlanmalıyım?

  Merhaba, ilk ve ikinci gebeliğimde kürtaj oldum. Benim kan grubum B Rh (-), eşimin kan grubu A Rh (+). Kürtajlarımın sonrasında yaptırmam gereken D Proteini Serum iğnesini yaptırmadım. Bebek sahibi olmak istediğimde nasıl bir yol izlemeliyim? Bebeğimin sağlıksız olma ihtimali var mı?

 • Kan Uyuşmazlığından Dolayı Bebeğin Sakatlığını Erken Öğrenme Şansımız Var mı?

  Merhaba, ben teyzemin oğlu ile birlikteyim ve evlenmeyi düşünüyoruz. Çocuk konusunda sıkıntılarımız var. Benim kan gurubum A RH (-), onun 0 RH (+), kan uyuşmazlığı var. Ayrıca gebe kalmadan önce ne gibi yollara başvurmamız gerek? Bebeğin sakat olma riski var mı? Fiziksel veya beyinde sakatlık varsa, erken öğrenme şansımız var mı?

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Personelleri Eğitimi Başarıyla Tamamladı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personelleri eğitimi başarıyla tamamladı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra İnsani Yardım Ulaştırdı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra Yardım Ulaştırdı
Sokak köpeğinin kovaladığı bisikletli çocuk yayaya çarptı
Sokak köpeği bisikletli çocuğu kovalayarak yayaya çarptı
Tosya'da Üç Tekerlekli Elektrikli Motosiklet Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti
Amasya'da minibüs menfeze uçtu, sürücü yaralandı
Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Verildi

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]