Kanal Tedavisi Soruları

Kanal Tedavisi Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Kanal Tedavisi Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Kanal Tedavisi Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Bel Ağrısı ve Bacak Uyuşmasının Sebebi Ne Olabilir?

  Öncelikle merhaba. Kuzenim 19 yaşında, kilo olarak zayıf bir kız. Bel ağrıları ve bacak uyuşması sebebiyle hastaneye gitti ve omurilik kanal daralması teşhisi kondu. Bu hastalığı araştırdığım kadarıyla ileriki yaşlarda görüldüğünü okudum. Kuzenime yanlış teşhis konulmuş olmasından korkuyorum. Bir kaza geçirmedi, bu hastalık doğuştan olup genç bir yaşta ortaya çıkması olası bir durum mu? Eğer mümkün değilse hemen başka bir doktora götüreceğiz. Şimdiden teşekkürler, iyi günler.

 • Dişim İçin Ne Önerirsiniz?

  Merhaba, 6 ay önce dişimden kanal tedavisi oldum ve şu ana kadar bir sorunum yoktu. 2 hafta önce dişimde hafif bir ağrı oluştu, bu ağrı arada geçiyor ve diş etimde şişkinlik şeklinde küçük bir çıkıntı oluştu. 2 haftadır doktora gidemedim. 2 hafta daha gidemeyeceğim. Önerebileceğiniz bir antibiyotik var mı?

 • Kanal Tedavisini Nerede Yaptırabilirim?

  Merhabalar, Okmeydanı'nda diş doktorum bana dişinize bir bakayım kanal tedavisi yapılacaksa üniversiteye gitmemize gerek yok. Biz de kanal tedavisi yok dedi ve dişime dolgu yapıldı. Dolgu yapalı 2 ayı geçti, dişim ağrıyor. Soğuk hiçbir şey yeyip içemiyorum. Göztepe'de dişçiye gidince bana antibiyotik verdi ve Okmeydanı'nda kanal tedavisi mutlaka yapılması gerekiyor dedi. Nerede kanal tedavisi yaptırabilirim? Teşekkürler.

 • Köprü Yapılırken Sinirlerin Alınması Gerekiyor mu?

  Merhaba, dişime köprü yaptırmak istiyorum. Yanlarındaki dişlere ne gibi işlem yapıyorsunuz? Sinirleri almak istediler yandaki dişlerden, ben kabul etmedim. Fiyatını da öğrenebilirsem çok iyi olur. Teşekkürler.

 • Kanal Tedavisi Çatlamayı Geçirir mi?

  Merhaba, dişime kanal tedavisi yapılıyor. Bugün 2. seans yapılırken doktor dişimde çatlama gördü ama bir şey demedi. 3. seansa gelirsin dedi. Sizce kanal tedavisi bu çatlamayı geçirir mi? Daha sonra bir sorun çıkarır mı? Saygılarımla.

 • Kanal Tedavisinden Sonra Dişim Ağrımaya Başladı. Ne Yapmalıyım?

  Kanal tedavisi oldum, sert bir şey çiğnediğimde dişim ağrıyor. Kanal tedavisi biteli 2 gün oldu, ağrı başladı. Ne yapmalıyım?

 • Apseli Diş Çekilir mi?

  Apseli diş çekilir mi? Dişte apse varsa kanal tedavisi olmak mı gerekir?

 • Hasta İstiyorsa Diş Çekilir mi?

  Hasta kanal tedavisi olmak istemiyorsa, dişini çektirmek istiyorsa diş çekilir mi?

 • Kanal Tedavisi Kaç Gün Sürer?

  Kanal tedavisi kaç gün sürer ne maliyeti ne olur?

 • Hamile Olduğumu Yeni Öğrendim. Kullandığım İlaçların Bebeğe Etkisi Olur mu?

  Merhaba, 29 yaşındayım. 4 yaşında bir kızım var ve şu anda ikinci çocuğuma hamileyim. Son regl tarihim 28 Ocak 2010. Fakat 14-23 şubat arasında dişlerimden birine kanal tedavisi uygulandı. Anestezi olarak Ultracain kullanıldı ve tedaviden sonra Augmentin 1000 mg kapsül kullandım. Hamile olduğumu 5 gün önce öğrendim. Kullandığım bu ilaçların bebeğe ne gibi bir etkisi olur? Herhangi bir sakatlık söz konusu olur mu? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 • Dişime Kanal Tedavisi Yapıldı Ancak Ağrım Geçmedi. Ne Yapmam Gerekiyor?

  Merhaba, 2 ay önce azı dişime kanal tedavisi yapıldı. Dişim çok ağrıyordu ve dişimin altında şişlik vardı. Doktor ilaç tedavisi yapmadı. Bir kere ilaç sürdü, 1 hafta sonra kanal tedavisi yaptı ama dişim ağrımaya devam etti. Bir süre ağrı olmadı ama şimdi dişimdeki ağrı çok şiddetli ve başıma da vuruyor. Doktora gittim, film çekti ve kanal tedavisinin iyi yapıldığını ve bir sorun olmadığını söyledi. Ancak ben ağrıdan duramıyorum. Nedeni ne olabilir? Hangi ilacı almalıyım? Ben Ampisina adlı bir antibiyotik kullandım. Ne yapmalıyım?
   

 • Dişimdeki Ağrının Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba hocam, benim arka dişlerimden bir tanesine 2000 yılında askerdeyken dolgu ve kanal tedavisi yapıldı. Dişin içine demir sandığım parçalar yerleştirildi ve dişimi bu şekilde kullandım düne kadar. Dün, dişimin köklerinden yani üst tarafından çok aşırı bir ağrı meydana geldi, dışarıdan elimle dokunduğumda dişin üst tarafından birşeylerin oynadığını gördüm. Ne yapmamı önerirsiniz? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 • Diş Kökünde İltihap Oluşuyor. Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

  Selam, diş köküne yanlış müdahale yüzünden iltihap oluştu ve kanal tedavisi yapıldı. Bazen iltihap dişime akıyor. Diş hekimleri çene cerrahına görünmem gerektiğini, ameliyat olmam gerektiğini söylüyorlar. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

 • Azı Dişim Aşındığı İçin Kanal Tedavisinden Sonra Diş Yapıldı ve 1 Yıl Sonra Düştü. Ne Yapmalıyım?

  Merhabalar, şu an alt çene azı dişim kanal tedavisi olmuş, ancak zamanla tamamen aşınmış, üzerine şapka sistemiyle diş yapılmıştı. O da malesef 1 yıl sonra düştü, sadece kök ve dişten de çok az bir parça duruyor. Ben kökü aldırmak istemiyorum, orada bayağı bir boşluk olacak. Ne yapılabilir? Acısız, son sistemle neler olabilir acaba?

 • Hamileyken Diş Tedavisi Yapılır mı?

  Merhaba, hamileyken diş tedavisi yapılır mı? Ben kanal tedavisi yaptırmıştım. Arada bir ağrı yapıyordu, uzun zamandır ağrımıyor. Bebek istiyoruz. Ne yapmalıyım, hamile kalırsam tedavi olur mu? Teşekkürler.

 • 5 Sene Geçmesine Rağmen Tel Takmak İçin Çağırmadılar. Ne Yapmalıyım?

  Ben 2003 senesinde kanal tedavisi gördüm. 3 sene sonra tel takılmak üzere çağırılacağımı söylediler. 5 sene oldu çağırmadılar. Ne zaman çağırırlar? Bana bu konuda cevap gönderirseniz sevinirim.

 • Kanal Tedavisi Gördüm Fakat Diş Ağrım Geçmedi. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben yaklaşık 10 yıl önce dişimi kırdım ve ışınlı kanal tedavisi gördüm. Dişimin ucuna ek diş yapıldı ama sonra onu da kırdım ve porselen yaptırdım. Fakat yaklaşık 4 yıldır o bölümde muhteşem bir ağrı var ve film çektirmeme rağmen hiçbir şey bulunamadı. Bunun sebebi ne olabilir?

 • Ağrıya Sebep Olan Dişimi Çektirmesem İleride Hastalıklara Yol Açar mı?

  Merhabalar, yaklaşık 1 yıldır dişim ağrıyor ve bugüne kadar hep antibiyotiklerle idare ettim. Bu aralar antibiyotikte fayda etmiyor. Doktor kanal tedavisi kurtarmıyor dedi, tek çare çekmekmiş ama ben çok korkuyorum. Çektirmesem ileride büyük hastalıklara neden olur mu? Beni bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Diş Ağrılarım Bir Türlü Geçmiyor. Ne Yapabilirim?

  Merhabalar, şu an diş ağrım sebebiyle yerimde duramıyorum. Doktora gittim ancak apse olduğunu söyledi ve ilaç verdi. Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum fakat ağrılarımda bir nebze de olsa azalma söz konusu değil, bilakis daha da arttı, tüm alt ve üst damak dişlerim ağrıyor. Ön kesici dişlerime bile el değmiyor. Ne yapmalıyım? Yardımınızı rica ederim.

 • Dolgu ve Kaplama Olan Dişlerim Çok Ağrıyor. Ne Yapabilirim?

  1 ay kadar önce kulağımda ağrıdan dolayı doktora gittim. Kulağımda sorun olmadığını, çene yapımda hassasiyet oluştuğunu, ondan kaynaklanabileceğini söyledi ve dişçiye gitmemi söyledi. Dolgu ve kaplama olan dişlerimde de ağrılar oluyor. Bazen yutkunduğum zaman bile dişimde baskıdan dolayı ağrı oluyor. Vereceğiniz cevaba şimdiden teşekkür ederim.

 • Dişimin Kökündeki Erime Nasıl Düzeltilir?

  Ben küçükken dişime aldığım darbeden dolayı dişimin kökünde erime varmış. Bunu nasıl düzeltebilirim, tedavisi var mı?

 • Çene Kemiğimdeki Kist İçin Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Sayın doktor, ben Isparta'da SDÜ Tıp Fakültesinde 4. sınıf öğrencisiyim. Bugün gittiğim diş muayenesinde üst çene kemiğimde kist olduğunu ve alınması gerektiğini öğrendim. Bana yardımcı olabileceğiniz bir durum var mı acaba?Şimdiden çok teşekkür ederim.

 • Sürekli Dişim Ağrıyor. Ne Yapmalıyım?

  Sürekli dişim ağrıyor. Doktor ilaç verdi ama bir faydasını görmedim. Ben de dişimi hemen çektirmek istemiyorum. Ne yapmam gerekiyor acısını dindirmek için? Cevap yazarsanız sevinirim.

 • Dişimdeki Şişlik İçin Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  1 sene önce azı dişimden ameliyat oldum. 1 sene geçti, aynı dişim şişti, ağrıdı, doktorum kanal tedavisi yapacaktı ama uyuşmadı ve nörolojiye gönderdi beni, sinirlerde darbe olabilir dedi. Doktorumu aradım, buraya gelmene gerek yok, hangi hastaneye ameliyat olduysan oraya git dedi. Şimdi bu durumda ne yapabilirim? Çok korkuyorum, panik ataklar başladi.

 • Burnumdan İltihap Akmasının Sebebi Nedir?

  Selam, benim dişim apse yapmıştı ama şişmemşti ve ben de iltihap kurutucu Alfasilin kullandım. Sonra burnumdan iltihap akmaya başladı ve başım çok ağrımaya başlamıştı. Şimdi ise baş ağrım geçti ama burnumdan iltihap akmaya devam ediyor. Yardımcı olur musunuz? Saygılar.

 • Dişim Uyuşmadığı İçin Kanal Tedavisi Yapılamadı. Ne Yapmak Gerekir?

  Dişim ağrıyordu, kanal tedavisi yapılacaktı fakat yapılamadı. Dişin alt kısmı bir türlü uyuşmadı, şu anda üstü kapatıldı. Ne yapmak gerekir böyle durumlarda? Şu anda hafif ağrısı var.

 • Hamileyim ve Diş Ağrım Var. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba doktor hanım, ben hamileyim ve aşırı bir diş ağrım var. Ne yapmam gerekiyor? Bana yardımcı olabilir misiniz?

 • Yirmilik Dişe Dolgu Yapılır mı?

  Yirmilik dişe dolgu yapılabilir mi? Bu diş çektirilmeli mi? Normal dolgu yapılmış bir dişe sonradan sinirleri alınarak kanal tedavisi yapılabilir mi, yoksa çektirilirmi?

 • Dişlerim için Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  7 numaralı dişim bir hekim tarafından kanal dolgusu yapıldı. Mesial kanalda yaklaşık 3,5 mm taşkın güla görünüyordu. Parküsyon hassasiyetim oldukça fazlaydı. 7 numaralı diş alındı, ağrılar dinmedi. Periapikal film alındığında güla parçası duruyor, görünüyor ve madibular cazla yakın durmakta. Ne yapmam gerekiyor?

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Personelleri Eğitimi Başarıyla Tamamladı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personelleri eğitimi başarıyla tamamladı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra İnsani Yardım Ulaştırdı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra Yardım Ulaştırdı
Sokak köpeğinin kovaladığı bisikletli çocuk yayaya çarptı
Sokak köpeği bisikletli çocuğu kovalayarak yayaya çarptı
Tosya'da Üç Tekerlekli Elektrikli Motosiklet Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti
Amasya'da minibüs menfeze uçtu, sürücü yaralandı
Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Verildi

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]