Kulak Zarında Yırtılma Soruları

Kulak Zarında Yırtılma Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Kulak Zarında Yırtılma Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Kulak Zarında Yırtılma Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Kulak Zarının Delik Olduğu Nasıl Anlaşılır?

  Kulak zarımda delik olup olmadığını sormuşsunuz. Yapılan muayenelerde bana öyle bir şey demediler. Kulak zarı delik olunca nasıl belirti veriyor.

 • Kulağımdaki Akıntı İçin Siz Ne Önerirsiniz?

  Merhaba benim kulağımda yaklaşık 2 yıldır akıntı var. Kulağım aktıktan sonra dış kulak yoluna yapışıp kalıyor, orayı tahriş ediyor. Zorla temizliyorum. Bazen kulağımda tıkanıklık dolgunluk oluyor. Bunun için kaç defa KBB uzmanlarına başvurduysam kulağımı aspire ettiler kulak kanallarımın dar olduğunu söyleyip kronik otıtıs medıa tanısıyla bana antibiyotik ve oksijenli su tarzındaki damlaları reçete edip gönderdiler. Ama ben hiç fayda bulamadım. Birkaç günden beri çeneme yayılan şiddetli ağrılarım var. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. Lütfen bana yardım edin kolay gelsin bu arada benim tonsillitim de var.

 • Kulağımda Zar Çökmesi ve Duyma Kaybı Var. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba hocam, kulağımda zar çökmesi ve duyma kaybı var. İlaç kullandım ama birşey farketmedi. Ne yapmalıyım? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 • Kulağımdaki Çınlamanın Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, kulağımın zarı 1,5 ay kadar önce delindi. Doktora gittim, ilaç verdi. Şikayetler bitti ama ara sıra sanki çınlanma oluyor. Acaba o nedir sayın hocam?

 • Kulağım Temizlendiği İçin Damla Kullanmalı mıyım?

  Merhaba, sağlık ve esenlikler dilerim, kulak akıntısı nedeni ile 2 ayrı doktora gittim. Kulak zarı az bir oranda delinmiş. 2 doktor da farklı ilaçlar verdi. Birisi kulak damlası Rifocin verdi, diğer doktor ise kulağımı makina ile temizledi ve ilaç vermedi. Kulağım temizlendiği için, damlayı şimdi kullanmalı mıyım, yoksa sakıncası var mı?

 • İç Kulak Zarımda Delik Var. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, benim iç kulak zarımda delikler var ve ameliyat olmam gerekiyor. Beni yönlendirirseniz sevinirim.

 • Kulağımdaki Delik İçin Ne Yapmalıyım?

  Şiddetli sümkürme sonucu kulağımda delik meydana geldi. Doktor kulak delik dedi ve işitme testi yaptırdı, Test sonucunda işitmen iyi dedi. Delik için kullanabileceğim kulak damlası veya antibiyotik ilaç isimlerini öğrenmem mümkün mü?

 • Kulak Zarındaki Delikten Dolayı İşitme Kaybı Nasıl Tedavi Edilmeli?

  2 yıl önce ağrı şikayetiyle doktora gittiğimde sağ kulak zarımda delik olduğu ortaya çıktı. İşitme testinde, diğer kulaktan 2 db az çıktı. Şimdilik ameliyat olmamın gereksiz olduğu söylendi. Sizce ne yapmalıyım?

 • Kulak Ağrısı ve Akıntı İçin Ne Yapabilirim?

  İyi günler hocam, 6 gün önce sağ kulağımdaki ağrı ve akıntı için doktora gittim. Sağ kulağımda mantar oluşmuş, ayrıca kulağımda kireçlenme olduğunu, orta kulaktaki iltihaplanmadan dolayı delik oluştuğunu söyledi. İlaç verdi ve 1 hafta boyunca kullanmamı söyledi. Ancak hala kulağımdaki akıntı ve çınlama devam ediyor. Ayrıca sağ kulağım az duyuyor. Ne yapmam gerekiyor hocam?

 • Kulak Çınlamasının Sebebi Ne Olabilir?

  Saygıdeğer doktorlarım, ben 25 yaşında erkeğim. Sorunum kulaklarımda oluşan duyma kaybı, genelde geceleri sürekli çınlama. Şu sıralar sağ kulağımdan gacur gucur ses gelmeye başladı, sanırım ufak bir delik oluştu ve banyoda su kaçtı. Genel sorunum yaşıtlarımdan az duymam ve gürültülü mekanlarda onların konuşmalarını idrak edememem. Çok değerli yorumlarınızı bekliyorum.

 • Başımın Sağ Tarafına Darbe Aldım. Kulak Kemiğimdeki Çatlak Tedavi Edilebilir mi?

  Merhaba, 2 sene önce trafik kazası sonucu başımın sağ tarafına darbe aldım ve şu an sağ kulağımda işitme kaybı var. Doktorum kulak kemiğinin çatlak olduğunu söyledi ve bunun düzelmesinin mümkün olmadığını söyledi. Acaba bunun tedavisi var mı?

 • Orta Kulak İltihabı İçin Ne Yapılması Gerekir?

  Benim problemim orta kulak iltabı ve kulak zarımın delik olması. Bu kulağımdaki rahatsızlık, bende bazı değişik sorunlar yaratıyor. Mide bulantısı, sürekli baş ağrısı ve ağrıyan kulağımın tarafında yüzümde karıncalanma, göz altında şişlik, bir de orta kulaktaki iltihabın bir türlü kurumaması. Nasıl bir tedavinin uygulanması gerekli? Ben çok doktora gittim ama hiç fayda görmedim. İlginize şimdiden teşekkür ediyorum.

 • Kulak Zarımdaki Yırtılma İçin Ameliyat Şart mı?

  Kulak zarım yırtılmış, ameliyat dediler. Ne yapmalıyım bilemiyorum, çok korkuyorum.

 • Tamamen İşitme Kaybı Olmaması İçin Ne Yapmalıyım?

  Sağ kulağımda işitme kaybı olduğunu farkettikten uzun zaman sonra baş dönmesi sebebiyle gittiğim doktorda kulağımın zarı olmadığını öğrendim. Ancak bunun zaman içinde kendini onaracağını duydum. Sonra tesadüfen sol kulağımın da zarı olmadığını öğrendim ve çok üzüldüm. Ayrıca sol kulağımda yoğun olarak kireçlenme olduğu, zardan önce bunun temizlenmesi gerektiği, yine de kireçlenmenin tekrarının engellenemeyeceğini söyledi doktor. SSK'lı olduğum için masrafları karşılayamam. Ama tamamen işitme kaybı düşüncesi beni çok korkutuyor. Ne yapmamı önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

 • Yüksek Sesli Ortamda Çalışmak Duyma Problemi Yaratır mı?

  Sol kulak zarım delikti, 2 ay önce ameliyat oldum fakat kulağım hala yüksek seste zangırdama yapıyor. Yüksek sesli bir ortamda çalışıyorum. Bu ileride duymamamı etkiler mi?

 • 2 Ay Önce Kulağımdan Ameliyat Oldum. Duyma Sorunum Var. Ne Yapmalıyım?

  2 ay önce kulağımdan ameliyat oldum. Kulağımda hala duyma sorunu var. Ne yapmalıyım?

 • Kulak Zarı Yapışıklığı Ameliyat ile Düzelir mi?

  49 yaşındayım, sol kulak zarı yapışmış dendi. Kafamın arkasında ağrı var, bazen gece daha da şiddetleniyor. Kulaktan kaynaklanıyor olabilir mi? Ameliyat olsam faydasını görür müyüm?

 • Kulağımdan Kulak Çİmi Alındı ve Kulağım Tıkalı. Kulağımın Açılması İçin Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, 4 gün önce kulağımdan kulak çimi alındı ve bu et parçası alındıktan sonra çok sancılı ağrılarım oldu. Kulağım hala tıkalı ve şu an ağrım yok. Kulağımın açılması için ne yapmam gerekir?

 • Orta Kulak İltihabı Ameliyatının Ne Gibi Riskleri Vardır?

  Merhaba, ben 40 yaşındayım, çocuk yaşlarda kulak hastalığına yakalandım. Şimdiye kadar olan tedavim kötüye gitti. Orta kulak iltihabı kulak kemiğine yerleşmiş durumda ve ameliyatın riskli olduğunu söylüyorlar. İşitmede büyük ölçüde azalma, sol kulakta çökme var. Kulak zarı yırtık. Kullandığım ilaçlar kısa süreliğine iltihabı kurutuyor, bıraktığımda tekrar oluşuyor ve mantarlaşıyor. Bazen kanama yapıyor. Sizce ameliyatın ne gibi risk taşır? Ne yapmam gerekir? Beni bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Kulak Zarımdaki Yırtık Kapanmış Fakat Duyma İle İlgili Neden Sorun Yaşıyor Olabilirim?

  Benim kulak zarım yırtılmıştı fakat 4 sene geçti. Tekrar muayene oldum geçmiş kendi kendini kapatmış dediler. Fakat tek kulağım bir ceviz kabuğunun içinde gibi hissediyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Batman'da korona virüs vakalarında düşüş eğilimi sürüyor
Tokat'ta mutasyonlu koronavirüs hastalarından 1'inde il dışı bağlantısı belirlendi
Her dönem insanlığın korkulu rüyası oldu: "Dokunmayla değil hava yoluyla bulaşıyor"
Toplumun yaklaşık üçte biri 'bana bir şey olmaz' diyor
110 bini aşkın kişinin katıldığı ankete göre en sık sarhoş olan halklar İngilizler ve İskoçlar
Her 10 kadından 1'inde görülüyor; Kısırlığa neden olabilir
Ünlü estetikçi Akbaş, estetik olmuş gibi video çekti, sosyal medyada milyonlar izledi
Sağlık Bakanlığı, aşılanan sayısını il il paylaşıyor
Bakan Koca: 80 yaş üzeri vatandaşlarımızın aşılanmasına başlıyoruz
Son dakika haberleri... Hastaneye gitme endişesi kansere yenik düşürüyor
Son dakika... KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "İnsan saatler içinde sağdan sola dönemeyecek duruma geliyor"

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]