Migren Soruları

Migren Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Migren Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Migren Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Başağrım Neden Kaynaklanıyor?

  Merhaba, ben 15 yıldır baş ağrısı çekiyorum. Daha önce bir çok kez doktora gittim, bana migren dediler fakat hiç film çekilmemişti. 5 yıl önce ilaçlı tomografi çekildi, yine migren dediler. Son 1 ayda ağrılar şiddetlendi ve tekrar gittim. MR çektiler. Sonucu: Sağ maksiller sinüste küçük retansiyon kisti mevcuttur. Nazofarenks posterior duvarda T1 ağırlıklı sekanslarda hafif hiperintens, T2 ağırlıklı sekanslarda hiperitens sinyal özelliğinde ivkm sonrası kontrast madde tutulumu gostermeyen milimetrik nodüler lezyon dikkati çekmiştir. Bu sonuca göre doktorum beni çok aydınlatmadı, sadece önemsiz olduğunu söyledi, her hangi bir ilaç vermedi. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

 • Baş Ağrım Neden Kaynaklanıyor?

  Merhaba doktor bey, ben 22 yaşında, üniversite okuyan genç bir kızım. 1 hafta önce başım ağrıdı, ağrı kesici içince geçti ve sonra her gün 2-3 defa iğne batıyor. Tam sol gözümün üstünde, beynimin içinde iğne saplanıyor ve geçiyor. Neden olabilir acaba?

 • Oğlumun Bulantısı ve Baş Dönmesi İçin Ne Yapmalıyım?

  Benim 14 yaşında oğlum var. Mide bulantısı ve baş dönmesi çekiyor. Ne yapmalıyım?

 • Sıklaşan Ağrılarımın Nedeni Nedir?

  Merhaba, iyi çalışmalar diliyorum, ben 21 yaşındayım. Çok sık baş ağrılarım yüzünden tomografiye girdim. Sonuçlarda anormallik olduğu için sonra kranial MR girdim. Sonuçlarımda; sol temporal lobda ekstraaksiyel yerleşimli BOS intensitesinde yaklaşık 9x7x6 cm boyutlarında kistik lezyon izlenmiştir (araknoid kist). Sağda serbral hemisferde periventiküler beyaz cevher alanında yaklaşık 7 mm çapında T2 AG ve Flair sekansta hiperintens görünümde nodüler sinyal kaydedilmiştir (nonspesifik gliotik odak). Tanımlanan lezyonda IV gad enjeksiyonu sonrası belirgin patolojik kontrast tutulumu saptanmamıştır. Sol maksiller sinüste mulkozal kalınlaşma izlenmiştir. Son zamanlarda çok aniden baş ağrılarım oluyor. Dolarex içiyorum ama artık o da fayda etmiyor. Sıklaşan ağrılarımın nedeni nedir?

 • Baş ve Kolumdaki Ağrıların Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, sol kolumda şiddetli ağrılar vardı. Bu şikayet ile doktora gittim. Çekilen röntgenlerde sol kolumda kitle olduğu söylendi. Kolumdaki ağrı iyice artmaya başlamıştı. Ani hareket yapamıyordum, ağır kaldıramıyordum, avcumu sıkamıyordum. Kitlenin zararlı zararsız olduğunun anlaşılması için sintigrafiye gittim. Sonuçları normal çıktı. Başka bir doktora gittiğimde, sol kolumda kitle olmadığını, ağrıların kas spazmından olduğunu söyledi. Röntgen ve MR  sonuçlarının temiz olduğunu söyledi. Kolay yorulmayan birisiydim. Sürekli uykum geliyor ve bir halsizlik var üstümde. Patlamaya hazır bir bomba gibiyim. İçimde birşey var ama tam olarak ne olduğunu çözemiyorum. Sinirlendiğim zaman ağrılar artıyor. Bazen aniden ayağa kalktığımda gözlerim kararıyor. Karşımdakini dinlerken bazen dikkatim dağılıyor ve söylediğini anlamıyorum. Başımda sürekli bir ağrı var. Ağrı sol ayağıma sonra da sağ koluma geçti. Sigara içilen ortamlara girdiğimde ya da sigara içen biri yanıma geldiğinde o sigara kokusu başımı inanılmaz derecede ağrıtıyor ve stresli sinirli oluyorum. Çaresizim. Sınava çalışıyorum. Kendimi derslere veremiyorum. Ne yapmalıyım? Yorumlarınız için teşekkürler.

 • Baş Ağrılarım Geçmiyor. MR Sonucumu Değerlendiri misiniz?

  Merhaba, ben 32 yaşında bir bayanım. Son 2 yıldır çok şiddetli ağrılarım oluyor. Ağrı kesici almama rağmen 2 saat geçmeden başımın ağrısı geçmiyor. Ağrı sırasında bulantım ve kusmam da oluyor bazen. Karanlık ve sessiz bir ortama geçiyorum. Kesinlikle uyuyamıyorum ve yatamıyorum. Ağrıdan sanki kafam patlayacakmış gibi bir his oluşuyor. Enseden başlıyor, alnıma doğru vuruyor ağrı. Bir nöroloji doktoruna gittim, migrenim olduğunu söyledi, Migrex yazdı. MR istedi, sonucu normal çıktı. Şimdi MR anjio çekildi. Sonucu değerlendirmeniz için size yazıyorum. Cevabınız için teşekkürler. Sonuç: Sağda fetal PCA mevcuttur. Sağ P1 izlenmemiş olup P2 posterior komminikan arter vasıtasıyla dolum göstermektedir.

 • Baş Ağrım Sinüzit mi, Yoksa Migren mi?

  Selam hocam, sizden bir ricam olacak. Yıllardır benim başım tek taraflı, sol tarafı ağrıyor. Öyle şiddetli bir ağrı ki, beynim adeta zonkluyor. Çok doktora gittim, kimisi migren diyor, kimisi sinüzit. Ne yapmam gerekiyor? Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Acaba baş ağrım sinüzit mi, migren mi? Saygılarımla.

 • Migren İçin Kullandığım İlaçlar Etki Etmiyor. Ne Yapmalıyım?

  6 sene önce baş ağrısı sebebi ile doktora gittim ve migren olduğunu söylediler. Ailemde annem ve kardeşlerimde de var. Farklı ilaçlar kullandım ama bir sonuç alamadım. Atak geldiğinde iğne ve serumla rahatlayabiliyorum ancak. Bu daha ne kadar devam edecek? Yaklaşık bir aydır ataklar geçse de başımda uyuşuk bir ağrı devam ediyor. Acaba 6 senedir koyulan teşhis yanlış mı?

 • 6 Senedir Baş Ağrılarım Var. Nasıl Kurtulabilirim?

  Merhaba, ben 24 yaşındayım. 6 senedir baş ağrılarım var. Başımın bir bölümünde şiddetli zonklamalar oluyor ara ara. Doktora gidiyorum ancak sürekli aynı şeyi söylüyorlar, migren. Relpax, Avmigren, Sando migren, (isimleri tam olarak yazamadım sanırım), son olarak ta sinirsel olduğunu söyleyip Depakin kullandım. Uyku yapması dolayısıyla yarıda bıraktım. Ne yapmalıyım?

 • Gözlerimin Kısa Süre Görmemesi ve Baş Ağrısının Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, ben 7 yaşındayken başıma darbe aldım, gözlerim karardı ve burnumdan kan boşaldı. Gözümde kıvılcım şeklinde resimler çıkıyor, geçtikten sonra gözlerim kısa süre görmüyor ve baş ağrısı başlıyor. Tomografi çektiler ve beyinle ilgili sorun olmadığını söyledi doktor. MR çektirecektim kaldı. Bana ne olur yardımcı olun, kurtulmak istiyorum.

 • Baş Ağrısı ve Denge Bozukluğu Herkeste Aynı Şekilde mi Olur?

  Saygılar, arada bir başım ağrıyor ve denge bozukluğu gibi şeyler hissediyorum. Herkeste baş ağrısı ve denge bozukluğu aynı şiddette mi olur?

 • Acıkınca Başımın Ağrımasının Sebebi Nedir?

  Acıkınca ve ışığa bakınca baş ağrısı oluyor. Bunun sebebi ne olabilir?

 • Migren Tedavisi Sonrasında Kulak Ağrısı Olmaya Başladı. Ne Yapmalıyım?

  2003 yılında migren teşhisi ile 5 yıldır tedavi görüyorum. Şimdi iyiyim fakat 3 yıldır kulak ağrısı çekiyorum. Onun için de nevralji teşhisi konuldu. 15 gündür Esplus 20 mg Trankobuskas kullanıyorum fakat ağrım geçmedi. Doktor, ilaç tedavisinden sonra sinire iğne yapılabileceğini söyledi. Ayrıca 3-4 ve 5-6 omurlarımda fıtık var. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Migren Hastalarında Epilepsi Riski Var mıdır?

  Merhaba, 30 yaşındayım ve migren hastasıyım. Babam, amcam, halalarım da migren hastası. Babam 57 yaşında 2 yıl önce bayıldı ve epilepsi başlangıcı tanısı kondu. 4 yıl önce nöroloji uzmanına göründüm. Bana da migren tanısı kondu. Dideral, Cataflam ve Replax ilaçlarını önerdi. Hamilelik boyunca hiç migren şikayetim olmadı fakat son 1,5 yıldır ağrılarım şiddetli. Daha önce ağrı ensemde ve gözlerimin üstünde iken, şimdi çene eklemimden ve üst dişlerimden başlıyor. 3 gün önce 2 gün boyunca ağrı çektim, gözlerim kanlandı ve puslu görmeye başladım. Zaman zaman biriyle konuşurken, kişinin ne söylediğini bir an algılayamıyor ve anlamıyorum. Sanki duymuyorum. Aynı problem kardeşlerimde, babamda ve halalarımda da var. Bu durum beni endişelendiriyor. Ne yapmalıyım?

 • Baş Ağrımın Nedeni Psikolojik Olabilir mi?

  Merhaba ben Merve, 20 yaşındayım. Sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim. Başımın ağrısını ilaçlar geçirmiyor, fakat ağrı yok oluyor, bir anda çıkıyor. Çok uykum geliyor. Yeni uyansam bile 2 saat olmadan uykum geliyor, canım birşey yemek istemiyor. Ailemizde bir doktor var ve o psikolojik bir baş ağrısı olduğunu söyledi. Sizin bana yardımcı olmanızı istiyorum. Bazen ağrı sırasında sanki kafamda yanmaya benzeyen bir acı hissediyorum. Ne yapmam gerekir? Psikolojik midir? Bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

 • Migren Hakkında Bilgi Verir misiniz?

  Baş ağrım için doktor migren olabilir dedi. Bu konuda bilgi verir misiniz?

 • Başımın Solunda Damar Şişip İniyor. Ne Yapmalıyım?

  İyi günler, bundan 1 hafta önce merdiven çıktığımda ya da soluk soluğa nefes aldığımda başımın sol üst iç tarafında damar şişip iniyor gibi oluyordu. Oraya yoğunlaştığımda daha iyi hissediyordum. Yatarken, yürürken, konuşurken problem olmuyor ama işte merdiven çıkarken damar ağrıyordu. 2,5 ay önce beyin ve boyun MR çektirdim, temiz çıkmıştı. Haftaya tekrar doktora gideceğim, MR çektirmeli miyim? Acaba ne gibi bir rahatsızlık olabilir?

 • Kullandığım İlaçlar Baş Ağrımı Geçirmiyor. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, 27 yaşında bayanım. Şiddetli baş ağrılarım sebebiyle nöroloji doktoruna gittim, migren ve sinüzit olduğumu söyledi. Kullandığım ilaçlar ağrımı dindirmedi. Şu an başım ağrıdığında, Apranaks alıyorum, yarım saate geçiriyor. Genelde uykusuz olduğumda ya da çok uyuduğumda, sinirlendiğimde, saçımı topladığımda başım dayanılamayacak derecede şiddetli ağrıyor. Apranaks kullanmakla iyi mi yapıyorum ya da ne yapmalıyım?

 • 3. Sınıftan Beri Baş Ağrısı Çekiyorum, Migrenim Var Siz Ne Öneririsiniz?

  23 yaşındayım. İlkokul 3. Sınıftan beri baş ağrısı çekiyorum. İlk zamanlar önemsemedik. Daha sonra doktora gittim migren teşhisi konuldu. 5 yıldır avmigren kullandım, zamanla etkisini göremedim. Kafam uyuşuyor, karıncalanıp tutuluyor ve hemen her gün kısa ya da uzun baş ağrım oluyor. Keyfim kaçıyor. Miğrex ve zomigde kullandım etkisini görmedim. Artık ağrı kesici iğnelerde geçirmiyor. Geçen hafta topamax verildi. Oda bulantı, kusma, baş dönmesi yaptı. Ne yapmalıyım, ağrılarım durmuyor, röntgen çektirmeli miyim?

 • Yüzümün Sol Tarafına Yayılan Ağrı ve Karıncalanmanın Sebebi Ne Olabilir?

  İyi çalışmalar, ben 26 yaşındayım. Yaklaşık 3 haftadır boynumdan başlayan, yüzümün sol tarafına yayılan ve gözümü de kapsayan şiddetli ağrılar çekiyorum. İlk zamanlar yüzümde uyuşma, kafamın sol tarafında aşırı karıncalanma vardı. Şu anda karıncalanmalar azaldı ama ağrı hala devam ediyor. Gözümde kanlanma olmaya başladı. Aynı ağrıları hamileliğimin 7. ayında da yaşadım. Sizce bu ağrıların sebebi ne olabilir? Sinirsel ya da boyun fıtığı gibi rahatsızlıklardan kaynaklanıyor olabilir mi? Beni yönlendirirseniz sevinirim. (bu arada migren hastasıyım)

 • Baş Ağrılarım İçin Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  İyi günler, ben 40 yaşında bir bayanım. Nöroloji bölümünde muayene olduktan sonra, kılcal damarlarda tıkanıklık olduğu söylendi. Başımın sol tarafında sürekli devam eden şiddetli ağrılar var. Nootropil ve aspirin verildi, ama bu ilaçlardan fayda göremedim. Daha önce muayene olduğumda, migren teşhisi konuldu ve muayene sonrasında depresyon ilacı verildi. Bu ilaç nispeten ağrımı geçiriyor. Bu konuda ne yapmamı önerirsiniz?

 • 6 Aydır Süren Baş Dönmelerimden Dolayı Yürüyemiyorum ve Bayılacak Gibi Oluyorum. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, bende 6 aydır baş dönmesi var ama son zamanlarda çok daha fazlalaştı. İlk başlarda, 5 dakika hareketsiz oturduğum zaman gidiyordu ama şimdi gün boyu yerimden kıpırdayamıyorum. Birden bire başlıyor ve mide bulantısı da oluyor. Ayrıca ilk başlarda gözümü kapattığım halde her şey etrafımda dönüyordu, şimdi dengesizlik oluyor başımda. Yürüyemiyorum, bayılacak gibi oluyorum. Bu konuda bana bilgi verirseniz çok sevinirim, teşekkürler.

 • Çok Su Tükettiğim İçin Sık İdrara Çıkıyorum. Su İçmeyi Nasıl Azaltırım?

  Merhaba, 23 yaşındayım ve sürekli idrara çıkma problemim var. Üroloji doktoruna gittim, gerekli tahlil ve tetkikleri yaptı ve hiç bir şeyimin olmadığını belirtti. Doktora, çok su tükettiğimi belirttim ve o da; su içmeyi biraz azaltmamı söyledi. Ben suyu nasıl azaltabilirim? İdrara çok çıkma olayı migrenden kaynaklanıyor olabilir mi? Bu problemin çözüm yolu var mıdır?

 • Migren Hastalığına Aht Therapy İyi Gelir mi?

  İyi günler hocam eşim evlenmeden önce 2-3 ay arayla migren ağrısı çekiyordu ve serumlarla iğleşiyordu. Evlendikten sonra çok sıklaştı ayda 2-3 defa migren ağrıları çekiyor. Sizce nedeni ne olabilir, Aht Therapy ona iyi gelir mi?

 • MR Sonucuma Göre Migren Teşhisi Kondu. Sizce de Teşhis Doğru mudur?

  Yakın zamanda çektirdiğim MR ve yaptırdığım diğer tahlillerin sonuçlarına göre Migren teşhisi konuldu. Sizce de sonuçlarıma göre konulan teşhis doğru mudur?

  Glukoz 82 Mg/D,l Bun 15 Mg/Dl, Kreatinin 0.85 Mg/Dl, Ürik Asit(Serum) 3.7 Mg/Dl, Total Protein(Serum) 8.8 G/Dl, Albümin (Serum) 5.19 G/Dl, ALT 19 U/L, AST 22 U/L, GGT 12 U/L, LDH 350 U/L, Alkalen Fosfataz 219 U/L, Total Bilirubin 0.22 Mg/Dl, Direkt Bilirubin 0.07 Mg/Dl, Total Kolesterol 148 Mg/Dl, HDL Kolesterol 44 Mg/Dl, Trigliserid 63 Mg/Dl, Total CK Aktivitesi 45 U/L, Demir 45 Ug/Dl, Serum NA 137 Meq/L, Serum K 4.04 Meq/L, Serum CL 99 Meq/L, Kalsiyum 9.3 Mg/Dl, Transferrin 316 Mg/Dl, Serbest T4 0.919 Ng/Dl, TSH 1.07 Uıu/Ml, CRP 0.85 Mg/Dl, Ferritin 23.43 Ng/Ml, Vitamin-B12 238 Pg/Ml, Folat 13.49 Ng/Ml, Total Demir Bağlama Kapasitesi 425 Ug/Dl, Demir Bağlama Kapasitesi 380 Ug/Dl, STRF 1.75 Mg/L, Direkt LDL Kolesterol 89.4 Mg/Dl, Hemoglobin 12.8 G/Dl, Hematokrit 38.2 %, Lökosit 6.8 BIN/Mm3, Eritrosit 4.53 Milyon/Mm3, MCV 84.3 Fl, MCH 28.3 Pg/Hücre, MCHC 33.6 G/Dl, Trombosit 155 BIN/Mm3, RDW 13.6 %, Notrofil % 66.5, Lenfosit% 18.2, Monosit% 14.7, Eosinofil % 0.3, % Basofil% 0.3, % MPV 9 Fl, Notrofil 4.5 BIN/Mm3, Lenfosit 1.2 BIN/Mm3, Monosit 1 BIN/Mm3, Eosinofil 0 BIN/Mm3, Basofil 0 BIN/Mm3, Sedimantasyon Hızı 1-2.S 11 Mm/Saat, pH 5 Glukoz Norm Protein Negatif, Hemoglobin Negatif, Keton ++, Bilirubin Negatif, Ürobilinojen Norm Nitrit Negatif, Dansite 1025, Eritrosit 1, Saha Lökosit 4, Saha Epitel Hücresi 16, Hialer Silendir 2, Total Silendir Negatif, Kristal Negatif, Böbrek Epiteli 2, Maya Hücresi Negatif, Lökosit Esteraz Negatif, Çinko Düzeyi 81.08 Ug/Dl, Kadın 81.08 Ug/Dl, Erkek 81.08 Ug/Dl

 • Migren Ağrılarım Yüzünden Uykusuzluk ve Yorgunluk Yaşıyorum. Ne Yapmam Gerekiyor?

  Merhaba, migren ağrılarım sebebiyle gittiğim Nöroloji polikliniğinde, birçok tahlil istendi ve tahliller sonucunda, Serbest T4 0,92 çıktı. Normal sınırların dışında olan diğer test sonuçları; Total Protein (Serum) 8,8 gr/dL, Albümin (Serum) 5,19 gr/dL, CRP 85 mg/dL.

  Üzerimde sürekli olarak, uykuya meyil ve yorgunluk hissi var. Daha sonra Endokrinoloji polikliniğine gönderildim, fakat 2 ay sonraya randevu verildi. Ne yapmam gerektiği ve ne gibi bir problem olduğu hakkında fikir edinmek istiyorum. Teşekkürler.

 • Baş Ağrısı, Gözlerde Yanma ve Işığa Duyarlıklık Neden Kaynaklanabilir?

  Merhaba, birden başlayan baş ağrısı, bunun yanında gözlerde yanma, yaşarma ve ışığa duyarlılık durumu hakkında bilgi alabilir miyim?

 • Bayılmamın Nedeni Ne Olabilir? Nereye Başvurabilirim?

  Merhaba, 42 yaşındayım. 10 gün önce, sabah kalktığımda kendimi biraz yorgun hissediyordum, öğleye doğru başım aniden döndü ve bayılmışım. O sırada yalnızdım. Ayıldığımda büyük abdestimi yapmışım. Ayılma esasında, midemin bulandığını hissettim ve kustum. 24 yıl önce de aynı olayı yaşamıştım. Nörolojiye gittim ancak bir teşhis koyulamadı, Sara'ya bağlı olabileceği söylendi. Ben bu sonuçtan tatmin olmadım. Ne yapmam gerekiyor? Bir de merdiven çıkarken çok esniyorum. Bu durumun da kalpten kaynaklandığı söylendi. Böyle bir şey mümkün mü?

 • Migren Rahatsızlığım Var. Neler Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, ben öğretmenim ve migren rahatsızlığım var. 4 araç değiştirerek okula gidiyorum. Yol uzun olduğu için migrenimi tetikliyor. Geçen gün derste kusmamak için hemen çıktım. Birçok doktora gittim ama ilaç vermekle yetindiler. 3-4 gün süren ağrılar ve kusmalardan bıktım artık. Psikolojim de bozuldu. Ulaşımı daha kolay bir okula göndermelerini söyledim. Ancak bu durumumu raporla kanıtlamamı istediler. Heyete girdim ama bana olumlu cevap vermediler. 2 gün okula gidersem, 3 gün rapor aldığım zamanlar oluyor. Ne yapabilirim?

 • Migrenim İçin Akupunktur Tedavisini Düşünüyorum, Sizce Yararlı Olabilir mi?

  Migren rahatsızlığı yaşıyorum senelerdir ve aynı zamandır ilaç tedavisi görüyorum ama herhangi bir düzelme yok. Kesin çözüm olarak akupunktur düşünüyorum. Sizce bu mümkün mü? Ne kadar faydalı olabilir, yaptırabilir miyim?

 • Baş Ağrım Neden Kaynaklanıyor Olabilir?

  Selamlar, ayda 2-3 kez uzun süreli şiddetli baş ağrısı oluyor. Çekilen filmlerden doktor, boyun düzleşmesi olduğunu söyledi. Verilen ilaçları kullandım. Fakat düzelme olmadı. Ne önerirsiniz?

 • Yere Eğildiğimde Baş, Boyun, Omuz Ağrım Oluyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, hangi branşla ilgili olduğunu bilmiyorum ama yaklaşık 2 haftadır kafamda zonklama, özellikle yere eğildiğimde, baş, boyun, omuzda ağrılarım ve mide bulantım var. Sebebi ne olabilir, hangi bölüme gitmeliyim? Cevabınızı bekliyorum.

 • Baş Ağrısı İlaçla Geçmiyor. Ne Yapmalıyım?

  İyi günler ve iyi çalışmalar dilerim, benim sürekli bir şeye kafamı taktığım zaman aşırı derecede başım ağrıyor. Ensemden girip başımın sadece sol kısmına ağrı giriyor ve öne doğru ağrı artıyor, burnumdan akıntı geliyor. Ayrıca sadece sol gözüm sulanıyor ve kolay kolay geçmiyor. Bu durum 1 veya 2 gün sürebiliyor. Doktora gittiğimde migren belirtisi var deyip ağrı kesici verdi ama faydasını göremedim. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

 • Migren İçin İlaç Kullanıyorum Fakat Baş Ağrım Geçmiyor. Ne Yapmalıyım?

  9 gündür ara sıra şiddetlenen baş ağrım var, doktora gittim migren olduğunu söyledi ve ilaçlar verdi. İlaç kullanmama rağmen ağrım hiç geçmedi. Acile gittim, iğne vurdular fakat faydası olmadı. Ne yapmam gerek?

 • Başımdaki Uyuşmanın Sebebi Ne Olabilir?

  İyi günler, benim sorunum şu; 1 sene öncesi, başımın arkasında, yani boynuma biraz yakın bir yerde sık sık şiddetli bir şekilde bir kaç gün ağrı oluyordu. Midem de bulantı yapıyordu. Şimdi o ağrılar yok denecek kadar azaldı. Ancak başımın arka tarafında, sol üst bölgesinde aniden bir ürperti şeklide bir durum oluyor. Başımın içi soğuyor, aşağı doğru sanki bir şey akıyor gibi oluyor. Başımdaki uyuşma sol koluma iniyor. 6 aydır oluyor bu durum. Beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim. Görevinizde başarılar efendim.

 • Çok Şiddetli Baş Ağrılarım Var. Ne Yapmalıyım?

  İyi günler, çok şiddetli baş ağrılarım var. Baş ağrım, kafamın arkasındaki damarlardan giriyor ve alnımda bulunan küçük damarlarda bütünleşiyor. Daha sonra bu damarlar şişiyor, gözlerimi açamıyorum. Hiç bir ilaç çözüm olmuyor. Migren dediler, tedavi oldum ancak bir faydasını görmedim. Sinüzit dediler, yine tedaviden fayda görmedim. 15 senedir çekiyorum ve artık bitmesini istiyorum. Yardım edin lütfen.

 • Başım Zonklama Şeklinde Ağrıyor. Sebebi Ne Olabilir?

  İyi günler, başımın sol tarafında sürekli zonklama şeklinde şiddetli ağrı ve bununla birlikte mide bulantısı oluyor. Boyun düzleşmesinden kaynaklanıyor olabilir mi? Yoksa migren başlangıcı mı?

 • Aşırı Baş Ağrısının Nedeni Migren Olabilir mi?

  Hocam, bazı günler aşırı baş ağrısı oluyor. Bizde ırsi olan migren bende de var. Kullandığım ilaç Mazajil ama bazen o bile fayda etmiyor. Çocuklarımla bile zor ilgileniyorum. Doktorlar migren deyip, ilaç yazıp gönderiyorlar. Ne yapmam lazım?

 • 4 Yaşındaki Kızım Arabadayken Mide Bulantısı ve Karın Ağrısı Çekiyor. Psikolojik Olabilir mi?

  Kızım 4 yaşında. 20 dakikalık yolda bile midesinin bulanıp karnının ağrıdığını söylüyor, ama her arabada değil. Psikolojik olduğunu düşünüyorum, daha yeni başladı. Doktora götürmem gerekir mi? Onu nasıl rahatlatabilirim?

 • Sürekli Başımın Ağrımasının Sebebi Ne Olabilir?

  Hocam, benim sürekli başım ağrıyor niye?

 • Doğum kontrol Hapı Migren Ataklarını Tetikler mi?

  Yaklaşık 1,5 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyorum. Migren ataklarımda artış gözlemledim ve kilo alımım hızlandı. Buna alternatif olacak yani bitkisel bir yöntemle korunma yolu var mı? Hap dışındaki yöntemlerde vücudum farklı reaksiyonlar gösterdi. Bu nedenle bitkilerle bir çözüm varsa tercihimi bu yönde kullanmak isterim. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

 • Migrenin, Sinüzitten Farki Nedir?

  Migreni nasıl anlarım? Sinüzitten farkı nedir?

 • Arkadaşımın Başına Ağrılar Giriyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhabalar, öncelikle böyle bir uygulama için çok teşekkür ederiz, çok güzel olmuş. Benim sorum kız arkadaşımla ilgili. Öncelikle kendisinde sinüzit var, arkadaşımın başına olup olmadık zamanlarda ağrı giriyor, acıdan adeta kıvranıyor. Bilgisayarlı tomografi çekiliyor fakat ters bir şeye rastlanmıyor. Ağrı bazen gözlerinin üst kısmına, bazen de başının sol tarafına kulağının hemen üstüne giriyor. Acaba sebebi ne olabilir, ya da ne gibi bir tedavi uygulanabilir? Bize bir yol gösterirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

 • Kulağımda Duyu Kaybı, Baş Dönmesi ve Halsizlik Şikayetlerim Var. Ne Önerirsiniz?

  Sağ kulağımda % 60 duyu kaybı var. Orta kulakta denge suyu kurumuş, baş dönmesi ve sersemlik var. Bu rahatsızlık belli aralıklarla meydana geliyor. Genelde mevsim değişikliklerinde oluyor. Ayrıca boynumda kireçlenme oluşmuş. Işıklar rahatsızlık veriyor. Kusma ve halsizlik, baş dönmesi oluşuyor. Beteserc kullanıyorum.

 • MR Sonucunda Araknoid Kist Çıktı. Ne Yapmalıyım?

  İyi çalışmalar, 28 yaşında 2 çocuk annesi bir bayanım. Sağ tarafımda his kaybı ve migren ağrılarım için doktora gittim. Çekilen MR ve ilaçlı MR sonucunda çok önemli olmayan araknoid kistler çıktı. İlaçlı beyin MR'ından sonra doktorum bir de serebrovasküler hastalık araştırması ve birkaç tane de kan tahlili istedi. Tahlillerim sanırım normal. Normal olmayan değerler yazdığım gibidir. WBC 12,23, IBCT 472, LDH 204 çıkmış. Bunların anlamı nedir? Doktorumun araştırma istemesinin nedeni, teyzemin MS, babamın yüksek tansiyon hastası olmasıydı. Sizce de bir alakası olabilir mi?

 • Baş Dönmesi, Ağrısı ve Bulantı Şikayetlerimin Sebebi Ne Olabilir?

  Ben 19 yaşındayım ama tansiyonum genelde 9-6. Bunun yanında baş dönmesi ve mide bulantısı ve baş ağrısı da var. Sizce bu durum neden olabilir? Önceleri böyle bir şikayetim yoktu, son 2 aydır oluyor. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 • Başımda ve Gözümde Ağrılar Oluyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Öncelikle merhabalar, başımın sol tarafında, alnıma yakın olan yerde bir damarıma elimle bastırdığım zaman müthiş ağrıyor. Zaman zaman başımda ve sol gözümde olmak üzere şidetli ağrılar meydana geliyor. Neden kaynaklanıyor acaba? Şu ana kadar hiçbir hekime bu şikayetimle ilgili başvurmadım. İyi çalışmalar dilerim. Saygılarımla.

 • Şakaklardan Enseme Kadar Ağrım Oluyor. Sebebi Nedir?

  Şakaklardan enseme kadar uzanan bir baş ağrım var. Gözlerim ışığa karşı çok duyarlı ve hemen ağrı yapıyor. Adeta kafamda büyük bir basınç olmakta, ama çoğunlukla kafamın yarısında ve bazen gözlerim de kararıyor. Lütfen bilgilendirir misiniz?

 • Başımda İğne Batması Gibi Ağrı Oluyor. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, yaklaşık 2 aydır kafamın sol tarafında ve yüzümün sol tarafında iğne batması gibi bir his var. Epilepsi için EEG ve renkli MR çekildi. 2 farklı doktora muayene oldum. İkisi de bunun psikolojik olduğunu söyledi. Cipram ve Sirdalud kullanıyorum ama şikayetlerim geçmedi. Nörolojik muayenede bir şey çıkmıyor. Ne yapabilirim?

 • Doğum Kontrol Hapları Migreni Tetikler mi?

  Merhabalar. Migreni olanların migreni tetiklediği için doğum kontrol hapı kullanmaması gerektiğini duymuştum. Aylık yapılan doğum kontrol iğnelerinin de herhangi bir zararı var mıdır?

 • Migren Rahatsızlığıma İlaçlar da Fayda Etmiyor. Ne Yapmalıyım?

  Şiddetli migren şikayetlerim var. Önceden sağ bölümü şiddetli baş ağrısı yapardı. İlacı içtikten sonra çıkararak rahatlardım. Ama şimdi sol tarafa geçti ve ilaçlar da fayda vermiyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Yol gösterin lütfen. Bu arada 54 yaşındayım.

 • Oruç Tutmak Migrenimi İlerletir mi?

  2 yıldır migren tanısı konuldu ve aslında sadece adet döneminden önce başım ağrıyordu. Ancak bazı gıdalar da ağrı yapabiliyor. Ramazanda tuttuğum oruç nedeniyle hergün baş ağrısı çekiyorum. Oruç tutmak migrenimi daha da ilerletir mi? Hiç mi tutmamalıyım acaba? Teşekkürler şimdiden.

 • Baş Ağrımın Sebebi Migren Olabilir mi?

  Baş ağrım var ve bazı zamanlarda şiddetleniyor. Doktor migren olduğunu söyledi şikayetlerimi dinleyerek. Ancak sağ şakağımda sanki hiç gitmeden duruyor bu ağrı. Boyun bölgesinde de bir kasılma var. Sizce sebebi migren mi, yoksa daha detaylı bir muayene mi gerekli?

 • Baş Ağrım Hayatımı Etkiliyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, yaklaşık 1 haftadır hiç geçmeyen şiddetli baş ağrısı çekmekteyim. Uzun süredir aralıklarla baş ağrısı ataklarım oluyordu ancak 1-2 gün içerisinde geçiyordu. Işığa ve sese karşı hassasiyet, mide bulantısı şikayetlerim de var. Ama bulantı ve diğer şikayetlerim ilk günde son buldu ancak baş ağrım halen devam etmektedir ve günlük hayatımı ciddi anlamda etkilemektedir. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

 • Baş Ağrılarımın Nedeni Migren Olabilir mi?

  Kolay gelsin. Bende sürekli bir baş ağrısı var. En son 1 yıl önce doktora göründüğümde migren veya küme baş ağrısı demişti. Hemen hemen haftada bir defa mutlaka bu ağrıyı çekiyorum. Özellikle sağ şakağım dayanılmayacak derecede ağrıyor. Ne yapmam gerek? Migren olabilir mi?

 • Baş Ağrısı ve Mide Bulantısı, Migren Belirtisi Olabilir mi?

  Merhaba, 23 yaşındayım, çalışıyorum. İşim biraz stresli ama son 2 haftaya kadar hiç baş ağrısıyla karşılaşmadım. 2 haftadır sağ tarafımda, boyundan yukarı doğru bir ağrı söz konusu. Sürekli yatmak, gözlerimi kapatmak istiyorum. Ayrıca da baş ağrısıyla beraber mide bulantısı da var. Saç derisi altında 3 adet fındık büyüklüğünde yağ bezesi bulunmakta. Bunlar baş ağrısı yapar mı, ya da bu bir migren belirtisi mi? İlginize teşekkür ederim. Hoşçakalın.

 • Sürekli Baş Ağrısı ve Baş Dönmesi Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Sürekli başım ağrıyor. Hafif sarsıntıda baş dönmesi oluyor. Çenemin sol kısmına sanki bıçak sokması gibi çok feci kramplar giriyor. Bayılacak gibi oluyorum. Yardımınız için teşekkürler. Bilgi bekliyorum.

 • Sürekli Başım Ağrıyor ve Unutkanlığım Var, Bunun Sebebi Beyin Tümörü Olabilir mi?

  Benim sorunum sanırım 3-4 yıl önce başladı. Sürekli başım ağrıyor ve kafamda bir basınç hissediyorum. Çoğu zaman unutkanlığım oluyor yeri geliyor ne diyeceğimi bile unutuyorum. Eskiden konuşulanları ve okuduğumu kolay anlarken şimdi çok zorlanıyorum. Sizce bunun nedeni beyin tümörü olabilir mi? çünkü diğer tüm tetkikler normal çıkıyor ama henüz beyin BT çektirmedim gitmeye de korkuyorum.

 • Migren Hastasıyım ve Ek Önlemeler Almaktayım, Sizin Önerileriniz Var mıdır?

  Merhaba sayın hocam, ben yıllardır (neredeyse 12 yıl) migren hastasıyım. Ama geç farkına vardım, daha doğrusu adını geç öğrendim. Şimdi tedavi olmaktayım. Atak başladığında 'zomig'alıyorum ve fayda görmekteyim. Ancak bununla beraber devamlı olmak şartıyla şapka ve gece gündüz koyu gözlük kullanmaktayım. Önleyici tedbirlerin tedaviye olumlu etkisi ne derecede vardır? Devam etmem gerekir mi? Ya da bu rahatsızlıktan nasıl kurtulabilirim? İlaveten psikiyatri uzmanından yardım almaktayım ve lustral almaktayım günlük olarak. Bunun da faydasını görmekteyim. Bu konuda önerilerinizi beklemekteyim. Saygılar.

 • Baş Ağrısı ve Bulantı İçin Hangi Branşa Gitmeliyim?

  Yaklaşık 2,5 aydır baş ağrılarım oluyor, çoğunlukla tek taraflı. Son 3 haftadır da mide bulantısı olmaya başladı. Ara sıra ateş basıyor. Doğru dürüst birşey yiyemiyorum. Depresyon tedavisi görüyordum, ilaçları yeni bıraktım. Baş ağrılarım arada devam ediyor ama mide bulantısı sürekli. Gitmem gereken branşı söylerseniz, beni yönlendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 • Migren İçin Ağrı Kesivi Kullanıyorum Ama Faydası Olmuyor. Bu Ağrıyı Nesıl Dindirebilirim?

  Merhaba, ben 20 yaşındayım ve tahminen 4 yıldır migren hastasıyım. Ne kullandıysam fayda etmedi. Son 1 haftadır migren ataklarım durmadı. Her an ağrı çekiyorum, ağrı kesici alıyorum bir işe yaramıyor. Sınavlarım var ve ağrıdan dolayı iyi bir sonuç alamamaktan korkuyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Baş Ağrılarım İçin Migren Dediler Ama Değilmiş, Ne Yapmalıyım?

  Merhaba çok şiddetli baş ağrılarım var. Başımın sağ tarafında önce migren dediler sonra hiç bişey yokmuş ama ağrılar devam ediyor. Ne yapmam gerekiyor?

 • Baş Ağrısının Sebebi Ne Olabilir?

  İyi günler, benim sorunum baş ağrısı, alın bölgesi çok şiddetli ağrıyor. Son 3 haftadır sürekli devam ediyor. Bu günlük işlerimi yapmama engel oluyor. Bu konuda bilgi verip doktor ve hastane tavsiye ederseniz çok sevinirim.

 • Aralıksız Sol Gözüm ve Başım Ağrıyor, Bunun Sebebi Ne Olabilir?

  Benim uzun zamandır aralıksız her gün sol gözüm ağrıyor ve başımın sol tarafına doğru yayılıyor ama özellikle ve genellikle gözüm ağrıyor. Bunun nedenini bilmiyorum doktora gittiğimde migren'in var dendi ama bu ağrı sadece fazla ışıktan kaynaklanmıyor, sinüzitimde var. Bazen bu ağrılar dayanılmaz oluyor, acaba benim gözüm her gün niye ağrıyor?

 • Çok Sık Baş Ağrılarım Oluyor. Ne Yapabilirim?

  Merhaba, iyi günler. Benim sorunum efendim baş ağrısı, çok sık ağrıyor, sanki iğne batırıyorlar ve bir de unutkanlık oluyor. Ruhen de çok kötüyüm. İlginize teşekkürler ederim.

 • Baş Ağrımın Sebebi Migren Dışında Ne Olabilir?

  Merhaba, benim başımın arka tarafında enseden biraz yukarıda bir ağrı var ve arada şiddetleniyor, dayanamıyorum. Hastanede kas gevşetici iğne yapıyorlar ve bu beni çok rahatlatıyor. 1 ay önce tomografi sonucu migren tanısı konuldu fakat benim ağrım başımın arka tarafında. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

 • Geçmeyen Baş Ağrısı İçin Ne Yapılmalı?

  Öncelikle merhaba, ağabeyimin çok şiddetli baş ağrıları var, dayanılamayacak şekilde. Birçok doktora gitti fakat ağrı kesilmedi. Sinüzit için birçok ilaç verildi ama faydasını göremedi. Sinir ve stresten olduğu söylendi. Bu ağrının geçmesi için ne yapmalıyız?

 • Başımın Ağrısı İçin Ne Yapabilirim?

  Selam hocam, başım ağrıyor, ağrıyla beraber kafam büyüyor. Ne yapacağım, nedendir acaba? Yaşım 22. Gerekeni bana iletin lütfen.

 • Başımdaki Yarım Ağrılar İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, benim başımda ara sıra yarım ağrı oluyor. Daha önce çeşitli tedaviler gördüğüm halde hala tekrar ediyor. Bu konuda bilgi verir misiniz, ne yapmalıyım?

 • Boyun ve Sağ Gözümün Üzerinde Başlayan Baş Ağrısı Oluyor. Ne Önerirsiniz?

  Boyun ve sağ gözümün üzerinde başlayan baş ağrısı oluyor. Bazen çok şiddetli olup acillik oluyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Başım, Beynim ve Gözlerim Ağrıyor. Benim Rahatsızlığım Nedir?

  Selam, ben 27 yaşındayım. Her geçen gün başım ve beynim çok kötü ağrıyor. Ağrı gözlerime de vuruyor. Halsizleşiyorum, sersem gibi oluyorum, bayılacak noktaya geliyorum, gözlerim kararıyor. Benim rahatsızlığım nedir?

 • Panik Atak, Depresyon ve Migren İçin Nereye Başvurmam Gerekir?

  Ben 20 gün önce panik atak, depresyon geçirdim. Nereye başvurmam gerekir? Ayrıca migrenim var, devamlı ensemde ağrı oluyor.

 • Annemin Başı Çok Ağrıyor. Ne Yapabiliriz?

  Merhaba, annemin başı çok ağrıyor. Ayrıca migreni var. Lütfen ne yapabileceğimizi söyleyebilir misiniz?

 • Hcg Testinde Hamile Olmadığım Çıktı, Bulantı ve Kusmalarım Devam Ediyor, Hamile Olabilir miyim?

  Merhaba ben hamile olup olmadığımı anlamak için beta hcg yaptırdım fakat henüz günüm geçmemişti hatta bu ay reglim gününden 4 gün önce oldu. Testi yaptırma sebebimde hem çok fazla başım dönüyordu, midem bulanıyordu, kusuyordum hem de migren rahatsızlığım olduğu için ilaç alıp almama konusunda tereddütlüydüm. Reglimin 2. Gününde beta hcg yaptırdım ve 0,02 yani gebelik yok çıktı. Ama halen baş dönmelerim, mide bulantılarım ve kusmam devam ediyor. Acaba beta hcg’ yi erken yaptırmış olabilir miyim? Hamile olabilir miyim?

 • Migrenin Kesin Tedavisi Var mı?

  Selam, benim 5 senedir sürekli başım ağrıyor. Şu anda yurtdışındayım ve ev doktoruma gittim, migren dedi. Bana bunun pek tedavisi yok, doğru hapı bulana kadar hap tedavisi uygulayacağız ve sen hiç üzülmeyeceksin, kafana birşey takmayacaksın dedi. Ağrılarım çok şiddetli oluyor, sol gözüme çok şiddetli ağrı vuruyor. Doktorum her gittiğimde değişik haplar veriyor. 21 yaşındayım, 2 yaşında kızım var. Ben krize girince kızım da korkuyor. Neler yapmamı önerirsiniz?

 • Başım Ağrıdığında Gözüm Birşey Görmüyor ve Midem de Bulanıyor, Ne Yapmalıyım?

  29 yaşındayım, benim sorunum baş ağrısı ve çok şiddetli. Bazen başım ve yüzümün bir tarafı bazen sadece başımın arkası önceleri. Sadece mide bulantısı yaşıyordum ama 1 senedir başım şiddetli ağrıdığı zaman kusmalarım ve halsizliğim başladı. Midem çok kötü bir şekilde bulanıyor. Birde başım ağrıdı zaman kimseyi gözüm görmüyor ne bir ışık nede bir ses dahi istemiyorum ve bu her ay içinde 3 veya 4 defa ağır bir şekilde tekrarlıyor. Diğer zamanlar hafif ağrı oluyor. Şiddetli ağrım olunca gece dahi uyuyamıyorum ve ağrıya dayanamayınca ağlıyorum. Bu sefer ağrı biraz daha fazla artıyor. Ben hangi bölüme muayene olabilirim ya da benim baş ağrı sorunum ne olabilir? Teşekkür ederim saygılarımla.

 • Migrenin İlaç Dışında Tedavi Yöntemi Var mıdır?

  Başımdaki ağrılar yüzünden rahat olamıyorum, migrenim var, ilaç kullanamıyorum. Başka bir çözümü var mıdır?

 • Boyun Sertleşmesi ve Uyuşmanın Sebebi Ne Olabilir?

  Boynumda sertleşme, uyuşma ve bulantı oluyor. Gitmediğim doktor kalmadı. Migren diyorlar ama ilaçlar fayda vermiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

 • Gece Sık Sık Uyanmamın Sebebi Migren Olabilir mi?

  Gece sık sık uyandığımdan dolayı uyku bozukluğu problemi yaşıyorum. Gece çok sık uyanmamın sebebi migren olabilir mi?

 • Baş Ağrısından Şikayetçiyim. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, ben baş ağrısından şikayetçiyim. Önce alnım terliyor, sonra gün boyu süren bir baş ağrısı oluyor. Bazen 1 ay olmuyor, bazen 3 günde bir tekrarlıyor. Ne yapmamı önerirsiniz? Teşekkürler.

 • Baş Ağrısı ve Çarpıntının Sebebi Nedir?

  Ara sıra baş ağrılarım tutuyor ve bunun akabinde kalbimde çarpıntı yapıyor. Kendimden geçer gibi oluyorum. Guatr olacağı şüphesiyle test yapıldı, temiz çıktı. Bu durum neden ileri gelebilir?

 • Migren İlaçları Gebeliğe Zarar Verir mi?

  Ben 1 aylık hamileyim. Fakat migren için Relpax ve Laroxyl isimli ilaçları kullanıyorum. Bu ialçların gebeliğe zararı var mıdır?

 • Başım Ağrıyor ve Midem Bulanıyor, Bunun Sebebi Ne Olabilir?

  İyi akşamlar benim başım çok ağrıyor. Özellikle sağ tarafım kaşımın üstü midem bulanıyor. Yemek yiyemiyorum, yediğimde hemen çıkartıyorum. Birde yediğimde yemek daha çok artıyor ağrım. Bunun nedeni ne olabilir? Şimdiden teşekkür ederim iyi akşamlar.

 • Başımın Sağ Tarafında Şiddetli Ağrı ve Baş Dönemsi Oluyor, Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, başımda bazen sağ bazen sol taraflı olmak üzere atak şeklinde şiddetli ağrı oluyor. Gözümü ve kulağımı da etkiliyor. Sanki iğne batar, saç çekilir gibi ayda 1-3 kez tekrar ediyor. Eğilince ve ayaktayken de garip bir şekilde baş dönmesi oluyor, kafam gidip geliyor.

 • Ağrı Oluşumunun Sebebi Ne Olabilir?

  Merhabalar, benim 2004 yılında tanısı konmuş migren hastalığım var. Kullandığım ilaçlar Sibelium ve Nörotrop. Yaklaşık 1senedir kullanmadım, hamileliğimden dolayı. Tekrar başladım fakat hiç bir faydasını göremiyorum. Bir de son 2 haftadır başımda dayanılmaz bir ağrı var. Ağrı oluşumunda beynim karıncalanıyor, kulaklarımda basınç oluyor ve bir de sol kolum sürekli uyuşuyor. Bu tarz belirtilere baktığımda, bana 4 sebep veriyor. Kalp rahatsızlığı, yüksek tansiyon, boyun fıtığı ve beyinde anevrizma. Beni aydınlatırsanız memnun olurum. Teşekkürler.

 • Aşırı Baş Ağrım İçin Ne Yapmalıyım?

  Aşırı baş ağrım var. Bu ağrı gözlerime vuruyor ve midem bulanıyor. Ne yapmalıyım?

 • Herşeyi Denedim Ama Baş Ağrılarımdan Kurtulamadım. Ne Yapabilirim?

  Sayın hocam, çok ileri düzeyde fibromiyalji ve aurasız migren dolayısıyla inanılmayacak kadar yüksek baş ağrılarım var. 1 yıldır tedavi görüyorum ama henüz bir arpa boyu kadar yol gidemedik. Enjeksiyon, botox, kortizon, laroksil gibi uygulanabilecek her türlü tedavi yöntemi denendi ama hiçbir faydası olmadı. Çaresizlikten ve baş ağrılarımdan çok ama çok sıkıldım. Siz ne türlü bir yöntem önerirsiniz? Saygılarımla.

 • Migren İlacını Kesmek Doğru mu?

  Merhaba, ben migren hastasıyım. Doktorum kullandığım ilacı kesti ve bekleyip göreceğiz dedi. Sizce doğru karar mı acaba?

 • 2 Yıldır Baş Ağrılarım Vardı Migren Dediler, İlaçlar Çözüm Olmadı Siz Ne Öneririsiniz?

  Merhaba benim 2 yıldan fazla baş ağrım var. Yerimde duramayacak kadar ağrı oluyor. Burada doktora başvurdum, bana migren dediler ama ilaç maalesef çözüm olmadı. Görüşleriniz için teşekkür eder iyi günler dilerim.

 • Baş Ağrısı İçin Doktorum Prozac Verdi, Sizce Uygun Bir Yöntem midir?

  4 ay önce baş ağrısı şikayeti ile doktora gittim, herhangi bir tetkik yapmadı. Annemde migren olduğunu söyledim. Benimde sık sık başımın ağrıdığını, yorgunluk, üzüntü, yolculuk, sıcak hava başımın ağrımsını başlatıyor. Mide bulantısı hissi ile ağrıyacağını hissediyorum. Bunları da doktoruma anlattım, bana Prozac adlı ilacı 6 ay kullanmam için tedaviye başladı. Ağır parfüm kokusu bile bana yetiyor. Tedavim sizce doğru mudur yoksa tetkik yaptırmalı mıyım? Teşekkürler.

 • Beynim Ağrıyor, Migrenden Dolayı Olabilir mi?

  Merhaba hocam benim migrenim var. Önceleri tek taraflıyken şimdi sadece beynim ağrıyor. Mr da bir şey çıkmadı yani bu tip ağrının olması normal midir? Kulak rahatsızlığımda oldu etkileye bilir mi? Çünkü yıllardır sol tarafıma yatamıyorum. İlginize teşekkür ederim iyi günler.

 • Baş ve Göz Ağrılarımın Sebebi Ne Olabilir?

  Başım sık sık ağrıyor. Bunun yanında gözlerimde ağrıyor.

 • MR Sonuçlarıma Göre Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Sayın doktorum, şiddetli baş ağrıları yüzünden doktora gittim. Beyin MR'ı çekildim. Sonuç: (Hipofizin MR ile kontrolü önerilir. Nöral parankimal patoloji izlenmedi) yazıyordu. Doktorun tavsiyesi üzerine hipofiz MR'ı çekildim. Sonuç: (Hipofiz bezinde mikroadenom tespit edilmemiş olmakla beraber süperior konturunda izlenen konveksite ve yüksekliğinin normalin üst sınırı olan 7 mm nin hemen üzerinde ölçülmesi adenom şüphesi taşımaktadır) yazıyor. Ve bunların sonucunda da doktorum bana hiç birşeyin yok, ilaca bile ihtiyacın yok, sakin olacaksın sadece dedi. Ve Avamigran adlı ilacı yazdı ama hiçbir faydası yok. Ne yapabilirim?

 • Migrenin Beslenme Şekilleri İle Alakası Var mıdır?

  Ben 14 yaşında bir bayanım, 9 yaş civarlarında iken migren teşhisi kondu. 2 yıl önce başka bir hastanede onaylandı. 2 çeşit hap kullandım ama kesin çözüm olmadı. Okuyorum. Baş ağrılarımı kesin olarak geçirebilmem için ne yapmam lazım? Migrenin beslenme şekilleriyle bir alakası var mıdır? Cevabınız için teşekkürler.

 • Migren Doktora Gitmeden Kendiliğinden Geçer mi?

  Merhaba doktor bey ben de migren olabileceğini düşünüyorum. Doktora gitmesem bişey olur mu, kendiliğinden geçer mi? Şimdiden teşekkürler.

 • Başımın Arkasında ve Ensemde Yanma ve Halsizlik Şikayetlerim Var. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, 2 gün önce başımın arkasında, ensemin yukarı üst tarafında bir yanma hissettim. Bu yanma beni rahatsız etmeyecek derecedeydi. Ertesi gün ara ara o yanmayı yine hissettim, bir ara sol göz çevremde, sanki bir tokat veya bir cisim çarpmış gibi bir durum oldu. Üzerimde bir halsizlik var. Biraz stresli olduğum da söylenebilir. Bu durum tansiyon veya gizli migren ya da uykusuzluktan kaynaklanıyor olabilir mi?

 • Reflü ve Barrett Hastasıyım. Sürekli Karnım Ağrıyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben 22 yaşındayım. Reflü ve Barrett hastasıyım. Mide ve migren ilacı kullanıyorum. Sık sık karnım ağrıyor ve kabızlık sorunu yaşıyorum fakat ara ara ishal oluyorum. Nisan ayında Gastroenterit tanısı konularak tedavi edilmiştim. Yediklerime dikkat ediyorum fakat sabahları ağrıyla uyanarak kıvranıyorum. Bu konuda ne yapabilirim?

 • Ayakaltı Yanmasının Sebebi Ne Olabilir?

  Ayakaltı yanmasının nedenleri hakkında bilgi edinmek istiyoruz. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

 • Bazı Seslere Tahammül Edemiyorum, Ellerim Titriyor ve Sinirleniyorum. Ne Yapmam Gerekiyor?

  Merhaba, bazı seslere karşı aşırı tepkim oluyor (Örneğin çekirdek, sakız ve yemek yerken karşımdaki insanın çıkardığı sesler). Bu seslere tahammül edemiyorum. Ellerim titriyor, sinirlerime hakim olamıyorum, bulunduğum ortamda kalmak zorundaysam başka bir şey bulup kavga çıkartıp orayı terk ediyorum. Bu durum günlük yaşamımı çok zora sokuyor. Bunların sebebi ne olabilir? Neler yapabilirim?

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Personelleri Eğitimi Başarıyla Tamamladı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personelleri eğitimi başarıyla tamamladı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra İnsani Yardım Ulaştırdı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra Yardım Ulaştırdı
Sokak köpeğinin kovaladığı bisikletli çocuk yayaya çarptı
Sokak köpeği bisikletli çocuğu kovalayarak yayaya çarptı
Tosya'da Üç Tekerlekli Elektrikli Motosiklet Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti
Amasya'da minibüs menfeze uçtu, sürücü yaralandı
Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Verildi

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]