Normal Doğum Soruları

Normal Doğum Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Normal Doğum Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Normal Doğum Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Değerlerimin Düşmesinin Sebebi Ne Olabilir?

  İyi günler, benim 4 tane düşüğüm oldu, bir normal doğumum var. Düşüklerde Beta-Hcg değerim en fazla 250 oldu, 2 tanesi 100 ve biraz üzerine düştü. Değerlerin artmadan düşmesinin nedeni ne olabilir?

 • Normal Doğum Yapmamda Sakınca Var mı?

  Merhaba, ilk doğumum normal olarak gerçekleşti. Doğum sırasıda çift rahimli olduğum anlaşıldı. Şu an hamileyim ve normal doğum yapmak istiyorum. İlk doğumuma göre daha kolay olur mu? Normal doğum olmamda bir sakınca olur mu?

 • Doğum Ücretleri Hakkında Bilgi Verir misiniz?

  Ben 9 aylık hamileyim, 10 gün sonra doğumum var. Herhangi bir sosyal güvencemiz yok, doğum ücretlerini nasıl öğrenebilirim?

 • Sezeryan İçin 9 Ay Beklemek Gerekir mi?

  Merhaba, kaçıncı haftada sezeryan olmak gerekir ve 9 ay beklemeden sezeryan olabilir mi?

 • En Son Doğumumda Bir Damarımı Diktiler, Şimdiki Doğumum Normal mi Sezaryen mi Olmalı?

  2007 yılında ilk bebeğim normal dünyaya geldi. Mart 2009 da plesanta previa sonucu ikinci doğumum sezaryenle oldu, bir damarı dikmek zorunda kalmışlar. Şu anda dokuz haftalık hamileyim, Ocak 2011 de beklenen doğum acaba normal olabilir mi? Yoksa yine sezaryen mi olmak zorunda? Normal olmasını çok istiyorum beni aydınlatırsanız sevinirim.

 • 2009 Yılında Sezaryen Doğum Yapan Biri 2011 Yılında Normal Doğum Yapabilir mi?

  Mart 2009 da sezaryen doğum yapan bayan, Ocak 2011 yılında normal doğum yapabilir mi?

 • İkinci Çocuğumu Doğurmak İstiyorum Fakat Düşük Tehlikem Var Ne Önerirsiniz?

  Merhaba, benim 6 yaşında bir kızım var. Kızım 17 aylık olana kadar hapla korundum daha sonra ancak kızım 4 yaşındayken hamile kalabildim fakat hamileliğim düşükle sonuçlandı. Daha sonra 2009 yılında tekrar hamile kaldım ancak onun da kalp atışı hiç duyulmadı ve kürtaj edildi. En son 2010 Mayıs ayında tekrar hamile kaldım bu kez kalp atışı gerçekleşti fakat daha sonra ikinci kontrolde kalp atışı duyulmadığı için kürtaj oldum. Ben yine de hamile kalmak istiyorum ama bu talihsizliklerden gözüm korktu. Eşim ve benim kararım doğrultusunda, son kez şansımı kontrollü şekilde denemek istiyorum. Bu kez öncelikle neler yapmalıyım? Ne tür bir hareket tarzı önerirsiniz? Cevabınız için şimdiden çok teşekkürler. Saygılarımla.

 • Doğumdan 45 Gün Sonra Dikiş Yerinin Sert Olması Normal mi?

  Merhaba, eşim 45 gün önce normal doğum yaptı ve dikişlerinin olduğu yer hala sert. Ayrıca vajina kapanmış gibi et parçası var ve küçük abdestini yaparken yan çıkıyor. Doğum çok zor geçti. Bu dikişlerden kaynaklanıyor olabilir mi?

 • Bir Düşük, Bir Erken Doğum Yaptım. Tekrar Erken Doğum İhtimali Olur mu?

  Merhaba, ben 13 haftalık bir düşük ve 34 haftalık erken doğum (şimdi 4 yaşında) yaptım. Şimdi 26 haftalık hamileyim. Bunda da erken doğum olasılığı var mıdır? Bebeğin hareketlerini rahmimden hissediyorum. Acaba nedendir?

 • Normal Doğumda Atılan Dikişin Bitiminde Şişlik Oluştu. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, ben 2001 yılında normal doğum yaptım ve dikiş atıldı. Şimdi ise dikiş atılan yani dikişin bittiği yerde fındık tanesi kadar bir şişlik var. Bunun sebebi nedir? Bir zararı olur mu?

 • Sezeryanla Doğum Yapabilmek İçin Ne Yapabilirim?

  Merhabalar, ben 1 hafta sonra doğum yapacağım ama normal doğum istemiyorum, sezeryanla yapmak istiyorum. Ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

 • İstek Üzerine Sezaryen Yapılabilir mi?

  Sayın Doktor Seval Hanım. Ben bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. 2 kızım var şuanda 3cüsüne gebeyim. Diğer 2si normal doğum fakat bu hamileliğimin sezaryen olmasını istiyorum. Acaba istek üzerine sezaryen yapılabiliyor mu?

 • Normal Doğum Yaptım ve İdrar Tutamama Sorunum Var. Ameliyatsız Tedavisi Mümkün mü?

  Merhaba, 2 çocuk annesiyim ve normal doğum yaptım. İdrar tutamama sorunum var ve şikayetim gün geçtikçe artmaya başladı. Hızlı yürümem bile sorun oluyor. Yanlış olduğunu bildiğim halde, sıvı tüketimini kısıtlamaya başladım. Üroloji bölümüne başvurdum, ilaç önerdi fakat ilacı kullanamadım. Bazı kaynaklardan edindiğim bilgiye göre; ameliyatsız bir çözüm olduğundan bahsediliyor. Benim bu sorunum, normal doğum yapmaktan mı kaynaklanıyor? Ameliyat dışında, tedavi şekli var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

 • Overkist Ameliyatı Oldum, Normal Doğum Yapabilir miyim?

  Merhaba hocam 21 yaşında 14 haftalık hamileyim. Herhangi bir sorun olmazsa doğumumu normal doğum yapmak istiyorum. Fakat geçen sene mayıs ayında evlenmeden önce overkist ameliyatı geçirdim. İlk ameliyatım laparoskopi oldu ikinci ise açık ameliyat. Dikişim göbek hizasından aşağı dik olarak bu durum normal doğuma engel olabilir mi? Teşekkürler hocam.

 • İnsülin Tedavisi Görüyorum ve Normal Doğumdan Korkuyorum. Sezaryen’in Riskleri Nelerdir?

  Merhaba, ben 29 yaşındayım ve 8 aylık hamileyim. 6. ayda şeker yüklemesi yapılırken yüksek oranda çıktı ve insülin tedavisi görmeye başladım. Normal doğum yapmaktan korkuyorum ama sezaryeni seçmek beni endişelendiriyor. Bu konu hakkında bilgi almak istiyorum. Sezaryen doğum yaparsam riskleri nelerdir?

 • Nerede Doğum Yapabilirim?

  Ben kadın doktorlarınızı ve hastanenizin ne kadar iyi olduğunu merak ediyorum. Hamileyim ve doğum yapabileceğim iyi bir hastane arıyorum. Ne önerirsiniz?

 • İdrarımı Yaparken Yanma Hissediyorum ve Sarı Renkte Akıntım Var. Sorun Ne Olabilir?

  Merhabalar, ben 21 yaşında, 1 yıl önce doğum yapmış bir anneyim. Şimdi idrarımı yaparken vajinamda yanmalar hissediyorum ve de sürekli idrarım varmış gibi oluyor, lavaboya kendimi zor atıyorum. Çok sıkıştırıyor ve de sarı renkte akıntım başladı. Ne olduğunu bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim, iyi çalışmalar.

 • Düşük Yaptıktan Sonra, Tekrar Hamile Kalabilmek İçin Ne Kadar Beklemek Gerekir?

  Merhaba, 19 Aralık’ta 13 haftalık bir bebek düşürdüm ve kürtaj oldum. Doktor bana 2 ay doğum kontrol hapı önerdi ve 3 ay sonra hamile kalabileceğimi söyledi. Hemen hamile kalmak istiyorum. Hamilelik öncesi, test yaptırmam gerekir mi? Düşükten sonra, tekrar hamile kalabilmek için kaç ay beklemem gerekir? Teşekkür ederim.

 • Normal Doğum Çatısının Dar Olması Bebeğe Zarar Verir mi? Bu Önceden Anlaşılır mı?

  Merhaba, kuzenim 9 Şubat günü doğum yaptı ve normal doğum çatısı dar olduğu için, zor bir doğum oldu. Bu sırada bebek kanalda fazla kalınca oksijen alamamış ve şu an yoğun bakımda küvezde yatıyor. Çatının dar olduğu, doğum sırasında ya da önceden bilinmez mi? Çocuğun sakat olma riski var mı? Küveze konulduktan sonra, hiç havale geçirmemiş ve topuktan kan alınmış. Burada doktor hatası var mı?

 • Doğum Çatısının Dar Olduğu Önceden Anlaşılır mı? Bebeğin Sakat Olma Riski Var mı?

  Merhaba, kuzenim 9 Şubat günü doğum yaptı ve normal doğum çatısı dar olduğu için, zor bir doğum oldu. Bu sırada bebek kanalda fazla kalınca oksijen alamamış ve şu an yoğun bakımda küvezde yatıyor. Çatının dar olduğu, doğum sırasında ya da önceden bilinmez mi? Çocuğun sakat olma riski var mı? Küveze konulduktan sonra, hiç havale geçirmemiş ve topuktan kan alınmış. Burada doktor hatası var mı?

 • Epidural Normal Doğumun Riskleri Nelerdir?

  Merhaba, ben 6 aylık hamileyim ve epidural normal doğumu merak ediyorum. Epidural normal doğumda ıkınma hissi var mı? Sancı hissediliyor mu? Riskleri nelerdir? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

 • 4 Yıl Önce Menopoza Girdim. Tedavi ile Hamile Kalmam Mümkün mü?

  İyi günler, 1963 doğumluyum. 4 yıl önce menopoza girdim. Bu saatten sonra tedavi ile hamile kalmam mümkün olabilir mi? Daha önce 2 normal doğum yaptım. Bu konu hakkında bana bilgi verebilirseniz sevinirim.

 • Spirale Rağmen Hamile Kalmak Mümkün mü?

  Hocam merhaba, ben 25 yaşındayım. 4 ay önce normal doğum yaptım ve kırkım çıktıktan sonra, normal adet gördüm. Adetimin 2. günü spiral taktırdım ve şimdi normal adetim olmuyor. Bugün 35. gün. Sizce spirale rağmen hamile kalma olasılığı var mı? Aynı zamanda akıntılarım var, kahverengi ve sümüksü. Bazen de hafif kanlı. Sizden cevap bekliyorum. İyi günler.

 • Sezeryan Doğumdan Sonra Normal Doğum Yapmam Mümkün mü?

  İyi günler, ben 27 yaşındayım. 19 aylık bir oğlum var. 1 yıl sonra ikinci kez bebek sahibi olmak istiyorum. İlki sezeryan doğumdu. İkinciyi normal doğum yapmak istiyorum. Normal doğum olur mu? Teşekkürler.

 • Vajina Girişinde Halka Var. Bu Ne Demektir?

  Merhaba, ben 2 hafta önce kürtaj oldum, ilk gebelikti. İlk günler kanamam oldu. 1 hafta sonra çok az da olsa tekrar kanama olmaya başladı. Acaba bir sorun mu var? Bir de doktorum vajina girişinde 2-3 cm içeride bir halka olduğunu, normal doğum yapamayacağımı, ileride sorun yaşayacağımı söyledi. Bu ne demektir, bir hastalık mıdır? Tedavisi nedir, mutlaka ameliyat mı olmam gerekiyor?

 • Akıntım ve Kaşıntım Var. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben 3 senelik evliyim, bir buçuk yaşında oğlum var. Doğumum normal oldu. Yeşil akıntı geliyor, beni rahatsız ediyor ve koku yapıyor. Bir de kaşıntım oluyor. Kaşıntım akıntıdan olabilir mi? Ne yapmam lazım?

 • 4 Aylık Hamileyim ve Doğumumu Stajyer Doktorların Yaptırmasını İstemiyorum.

  İyi günler, ben 4 aylık hamileyim. Süleymaniye kadın doğum hastanesinde kontrollerimi yaptırmaktayım ama doğum için Çapa ve Süleymaniye arasında karar veremiyorum. Stajyer doktorların hata yapmasından korkuyorum. Sizce Çapa'da mı Süleymaniye'de mi doğum yapmalıyım?

 • İlk Doğumum Sezeryan Oldu. Normal Doğum Yapabilir miyim?

  Ben 31 yaşındayım. Bebek düşünüyoruz, fakat ilk doğumumu sezeryanla yaptım, ikizlerim var 8 yaşında. Şimdi tekrar sezeryan istiyorum. Normal doğum yapabilir miyim? Bir de SSK sezeryanla doğumu karşılıyor mu? Teşekkür ederim.

 • Suda Doğum Yapmak Daha mı Kolay Olur?

  Merhaba, ben 28 yaşında bir çocuk annesiyim. Oğlum 3 yaşında. Hamileliğimde trompositepeni ve B 12 eksikliği yaşadım. Trombositlerim şu anda düşük seviyede. Normal doğum yaptım ama çok zor bir doğum oldu. Doktorum bana bir daha hamile kalmak istediğimde tedavine başlayalım dedi. Şimdi tekrar bir çocuk istiyorum ama çok korkuyorum. İkiz kardeşlerim var. Benim de ikiz doğurma ihtimalim olur mu? Suda doğum yapmak daha mı kolay olur?

 • 1 Aylık Hamileyim. Hastaneniz Hakkında Beni Bilgilendirir misiniz?

  Merhaba, 1 aylık hamileyim. Hastaneniz için güzel şeyler duydum ve orada sizin eşliğinizde doğum yapmak istiyorum. Beni genel anlamda hastane ve doktorlar hakkında bilgilendirir misiniz? Ayrıca ücretini de merak ediyorum.

  Teşekkürler.

 • İlk Doğumum Sezaryen Oldu, İkinci Doğumum da Sezaryen mi Olur?

  Merhaba, 10 yaşında 1 çocuk sahibiyim, 34 yaşındayım. 2. çocuk için geç kaldım biliyorum ve korkuyorum. İlk doğumum sezaryen oldu, 2. Olursa o da sezaryen mi olur? Doğumdan çok korkuyorum, o yüzden bu kadar ara verdim.

 • Kürtaj Olan Biri Normal Doğum Yapabilir mi?

  Kürtaj olan bir kadın normal doğum yapabilir mi?

 • Keloit Hastasıyım ve Normal Doğum Düşünüyorum. Bunun Bana Zararı Olur mu?

  Merhabalar, Bende keloit hastalığı var ve şu an hamileyim. Doğumumu normal yapmayı düşünüyorum. Fakat normal doğumda da dikiş olabileceği için o bölgede de keloit oluşur mu? Oluşursa, vajinal bölgede olduğu için bana zararı olur mu?

 • 4 Ay Önce Sezaryenle Doğum Yaptım ve 5 Haftalık Hamileyim, Bu Gebelik Devam Etmeli mi?

  İyi günler ben 4 ay önce sezaryenle doğum yaptım ve 5 haftalık hamileyim. Bu gebeliği devam ettirmeli miyim yoksa sonlandırmalı mıyız? Depresyondayım adeta, bana yol gösterin. O kadar dikkate rağmen nasıl oldu bilemiyorum. Saygılar.

 • Hamileyken Oruç Tutmamın Bebeğe Bir Zararı Olur mu?

  Merhaba 25 yaşındayım. Ben dün hamile olduğumu öğrendim, sanırım 3-4 haftalıktır. Bu durumda benim oruç tutmamın bir zararı olur mu bebeğe? Birde benim ilk doğumum sezaryen olmuştu, ikincinin normal olma ihtimali varmı? Teşekkür ederim.

 • Dış Gebelikten Şpheleniyorlar. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, benim sıkıntım, 1 hafta önce HCG yaptırdım ve sonuç 242,6 çıktı. 2 gün sonra tekrar yaptırdım, bu sefer de 224,1 çıktı. Yani hamileyim ama ertesi gün ultrasona girdim, orada bebeğin kesesi görünmedi, aksine rahimde kist ve iltihap çıktı ve de doktorum dış gebelikten şüphelendi. Ben çok korkuyorum, daha 1 senelik evliyim ve ilk çocuğumu da 6 aylık hamileyken kaybettim. Beyni su topluyormuş, aldılar bebeği ama normal doğum oldu ve şimdi hiç çocuk sahibi olmadan direk ameliyata girmek beni çok korkutuyor. 4 gün önce tekrar girdim ultrasona, bu sefer kese hafiften oluşmuş ama yine de heveslenme dedi. Ne yapmam lazım, bana akıl verin, çok korkuyorum gerçekten. Dış gebelik olabilir mi? Acele cevap yazarsanız çok sevinirim.

 • Doktorlar Neden Sezeryan Yapmak İstiyorlar?

  Sayın doktor, ben 4,5 aylık hamileyim. Gittiğim bir hastaneden normal doğum yerine, sezeryan yaptıklarını yani doktorların daha kolayına geldiği için, o hastaneden ayrılmak istiyorum. Benim istediğim normal doğum. Bunu denemeden neden sezeryana alıyorlar? Bunu bilmek istiyorum. Bu yüzden güvenemiyorum, sizce ne yapmalıyım? Çok teşekkürler.

 • İlk Çocuğumuz Sezaryenle Doğdu, İkincisi Normal Olabilir mi?

  Eşim 4 yıl önce ilk çocuğumuzu sezaryenle dünyaya getirdi. Şu an ikinci doğumu yakın ama doktorumuz yine sezaryenle doğum olacağını söylüyor. Biz ise normal doğum istiyoruz. Bize bir yol gösterirseniz memnun olurum.

 • Sezaryenden Sonra İkinci Doğumu mu Normal Yapabilir miyim?

  Sezaryenle ilk bebeğimi dünya getirdim kordon dolanması olmuştu ve acil ameliyata aldılar. Ameliyat kesim yatay, normal. İkinci bebeğimi normal doğumla dünyaya getirmek istiyorum. Sezaryenden sonra normal doğum yapabilir miyim?

 • 3 Sene Önce Sezeryanla Doğum Yaptım. Dikişlerim Kaynamış mıdır?

  Merhaba, ben 25 yaşındayım. 2005 senesinde kendi isteğimle sezeryan doğum yaptım, doktorum bunun için beni zorlamadı. Her şey çok normaldi ama ben normal doğumdan korktuğum için sezeryan oldum. Doğumdan sonra da hiçbir problem yaşamadım. 3 sene sonra 2. bebeği normal doğumla dünyaya getirmeyi düşünüyorum ama risklerinden emin değilim. Herhalde dikişlerim tamamiyle kaynamış olur. Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

 • İkinci Doğumumun Normal Doğum Olması Mümkün mü?

  Merhaba, ilk doğumum sezeryan oldu. İkinci doğumun normal olmasını istiyorum. Bu mümkün mü?

 • İlk Doğumum Sezaryenle Oldu, İkincisini Normal Yapabilir miyim?

  25 Nisan 2007 de sezaryenle bir bebek dünyaya getirdim. İkinci bebeği ne zaman düşünmeliyim? Normal doğum yapma şansım var mı?

 • Normal Doğum Yapmamın Sakıncası Olur mu?

  Merhaba, ben 25 yaşındayım. 2005 senesinde kendi isteğimle sezeryan doğum yaptım. Doktorum bunun için beni zorlamadı, herşey çok normaldi ama ben normal doğumdan korktuğum için sezeryan oldum. Doğumdan sonra da hiçbir problem yaşamadım. 3 sene sonra 2. bebeği normal doğumla dünyaya getirmeyi düşünüyorum ama risklerinden emin değilim. Her halde dikişlerim tamamiyle kaynamış olur. Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

 • Sezeryan ile Yapılan Doğumdan Sonra Normal Doğum Yapmam Mümkün mü?

  2003 yılının Kasım ayında sezaryen doğum gerçekleştirdim. Normal doğum ile bebek sahibi olmak istiyorum. Bu şekilde bebek sahibi olmam mümkün mü? Ayrıca ne tür riskler mevcuttur?

 • 2. Gebelik Öncesi Nereye Başvurmalıyız?

  Merhaba, kardeşimin eşinin hamileliğinin 6. ayında bebeğin kalbinin olması gerektiğinden küçük, böbreklerinden birinin ise diğerinden daha küçük olduğu tespit edildi. Bunun üzerine bebeğin gelişiminin çok normal olduğunu, hatta 9. aya girerken böbreklerinin eşitlendiğini söyledi. Ama kalbi hala olması gerektiğinden küçüktü. Doğuma yaklaşık 3 hafta kala bebek erken geldi ve normal doğumla dünyaya gelir gelmez bir kez ağlayıp komaya girdi. Tüm uğraşlara rağmen yaşam ünitesine bile bağlanamadı. O günkü çocuk doktoru anne ve babanın genetik bir test yaptırmasını, 2. bir hamilelikte uzman doktor kontrolü altında olması gerektiğini söyledi. Biz öncelikle bir kadın doğum uzmanına mı gitmeliyiz, yoksa genetik ile ilgili nasıl bir branşa gitmeliyiz? Teşekkürler.

 • Doğum Yaptıktan Sonra Yüzümde Kıllanma Oldu. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Hocam merhaba, ilk doğumumdan 1 yıl sonra yüzümde kıllanma oldu ve çoğalıyor. Çaresini bulamıyorum. Bu konuda ne yapmam gerekir?

 • İlk Doğumumu Sezeryanla Yaptım. İkinciyi Normal Doğum Yapabilir miyim?

  Merhaba, ilk doğumumu sezeryanla yaptım. İkinci doğumumu normal yapabilir miyim? Doğum ne kadar aralıkla olmalı?

 • Doğum İçin İyi Bir Hastane Arıyorum. Ne Önerirsiniz?

  Ben hamileyim ve kendime doğum yapabileceğim güvenilir iyi bir hastane arıyorum. Yeni doğan üniteniz nasıl, fiyatlarınız normal ve sezeryanla ne kadar ve benim hastaneden çıkmam ne tutar?

 • Rahmimin Bir Kısmı Alındı. Bebek Sahibi Olmam Mümkün mü?

  Ben 1997 yılında doğum yaptım, doğumda rahmimin ve sol yumurtalığımın alındığı söylendi. Çok fazla korkum olduğu için bir daha hiç kadın doğum uzmanına gidemedim. Tesadüfen geçenlerde safra kesesi rahatsızlığımdan dolayı ultrasona girdim ve ultrason doktoru bana rahmin boyun kısmı dediğimiz bölümünün alınmadığını söyledi. Eğer şu anda bebek sahibi olmak istesem bu mümkün olabilir mi? (yaşım: 40)

 • Normal ve Sezaryen Doğum Hakkında Bilgi Verir misiniz?

  Merhaba, sezaryen mi daha iyi yoksa normal doğum mu? Bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

 • 18 Aylık Bebeğim Var. Göğsümden Hala Süt Gelmesi Normal mi?

  Merhaba, 18 aylık bebeğim var ve 8 ay önce kürtaj oldum. Göğsümden hala süt geliyor. Bu normal mi? Ciddi bir sorun olabilir mi?

 • Kemiğimdeki Kırık, Normal Doğum Sırasında Problem Olur mu?

  Koksiks kemiğimde kırık var. Acaba normal doğum sırasında problem olur mu? Teşekkürler.

 • Normal Doğumla Vajinada Genişleme Olur mu?

  İki haftalık hamileyim. Normal doğum olursa vajinada genişleme olur mu?

 • Hamileliğin 9. Ayında Nasıl Doğum Yapılacağı Belli Olur mu?

  Hamileliğin 9. Ayında nasıl doğum yapılacağı normal mi yoksa sezaryen mi, belli olur mu?

 • Sürtünme Yoluyla İlişki Sonucu Erkek Arkadaşım Üzerime Boşaldı. Hamile Olabilir miyim?

  Merhaba, erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Tam anlamıyla bir ilişki değildi ama üzerime boşaldı. Adetim de 1 hafta gecikti. Eczaneden test alıp uyguladım ve negatif çıktı. Ama ben tam anlamıyla emin olamıyorum. Gebelik ihtimalim olabilir mi?

 • Hangi Doğumu Tavsiye Edersiniz?

  Merhaba, ben hemşireyim ve 5 aylık hamileyim. Henüz doktorumla doğum hakkında konuşmadık ama ben çok korkuyorum. Ben normal doğum yapmak istiyorum ama doğum sırasında oluşabilecek komplikasyonlardan korkuyorum. Bu aralar epidural anesteziye takıldım ama pek bilgim yok. Bana bu konuda ve epiduralın yan etkileri hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 • İdrarımı Tutamıyorum. Bunun Menopozla Alakası Var mı?

  Merhaba, 46 yaşındayım ve menopoza girdim. İdrar tutamıyorum. Bunun menopozla ilgisi olabilir mi?

 • Kalça ve Bel Çıkığının Belirtileri Nelerdir? Bebeğimin Uykuda İnlemesinin Sebebi Nedir?

  Merhaba, 25 günlük bir bebeğim var. Kalça çıkığı ve bel çıkıklarının belirtileri nedir? Eğer çıkık varsa, bebek ağlayarak ve huzursuzlanarak belli eder mi, yoksa muayene olmadan anlaşılmaz mı? Ayrıca bebeğim uykudayken sürekli inliyor. Acaba acı mı çekiyor?

 • Sağ Yumurtalığım Alındı. Bebek Sahibi Olmak İstiyorum Ama Olmuyor. Sebebi Nedir?

  Merhaba, 14 yaşında bir oğlum var. 1998 yılında sağ yumurtalığımda kist vardı, ameliyat oldum ve yumurtalığım da alındı. O yıldan sonra bebek sahibi olmak istediğimiz halde, yine de olmuyor. Adetlerimi normal görüyorum. Ne yapmalıyım? Neden hamile kalamıyor olabilirim?

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Koronavirüs grip farkları: Covid 19'u gripten ayıran en önemli fark nedir?
Türkiye, asemptomatik vaka sayılarının açıklanmasıyla birlikte dünyada 3'üncü sıraya yükseldi
Son dakika! Sağlık Bakanı Koca: "Bugünkü vaka sayımız 28 bin 351"
Son dakika haberleri... Bakan Koca: "(İBB'nin açıkladığı defin rakamları) Ölüm sebebi Kovid ise Kovid, menenjit ise menenjit yazılıyor. Tanı çok net konmuş oluyor"
Koca: "Aşıyı yaparken vatandaşımızdan herhangi bir ücret asla almayacağız"
25 Kasım koronavirüs tablosu : Gerçek vaka sayısı kaç? Son dakika Fahrettin Koca açıklıyor!
Son dakika: Koca: "Hasta sayıları, ölüm sayıları üzerinden tartışmalarla harcayacak vaktimizin olmadığını düşünüyorum"
Son dakika haberleri | Bakan Koca "Ankara'da servis doluluk oranı yüzde 62,3, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 75,4, solunum cihazı doluluk oranı yüzde 28,9"
Vaka sayısı ile hasta sayısı farkı nedir? 25 Kasım korona tablosu gerçek vaka sayısı kaç?
Son dakika: Koca: "(Çin menşeli Sinovac aşısı) Aralık, ocak ve şubat ayında toplam 50 milyon doz aşı için imza atıldı"
Son dakika haber | Sağlık Bakanı Koca: "Bugünkü vaka sayımız 28 bin 351"

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]