Pasif - Agresif Kişilik Bozukluğu Soruları

Pasif - Agresif Kişilik Bozukluğu Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Pasif - Agresif Kişilik Bozukluğu Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Pasif - Agresif Kişilik Bozukluğu Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tık

 • Oğlum Çok Agresif ve Sinirli. Ne Yapmalıyız?

  Merhabalar, benim 2 tane oğlum var, 13 ve 12 yaşlarında. Küçük oğlum çok agresif, çok sinirli, nasıl davranacağımı bilemiyorum. Eşim ve ben ne yaptıysak olmadı, ödüllendirdik, ceza verdik, yine de olmuyor. Arkadaşlarıyla da geçinemiyor. Derslerini de etkiliyor. 1 hafta önce kollarına çizikler atmış. Nedenini sorduğumda canım sıkıldı diyor. Oğlum hala altına kaçırıyor, hem gündüz hem de gece. Hiç bir sağlık sorunu yok, nefroloji bölümünde de bakıldı, sağlık sorunu yok. Oğlum en son bana, anne beni psikiyatriye götürür müsün, sinirime hakim olamıyorum dedi. Ne yapmalıyım? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

 • Arkadaş Çevresinin Kişilik Oluşumundaki Rolü Nedir?

  Merhabalar, arkadaş çevresinin kişiliğin oluşumundaki rolü nedir?

 • Eşim Kişilik Bozukluğu Yaşıyor. Ruhsal Olarak Bunalımdayım. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  İyi günler, ben 6 senelik evliyim ve eşim kişilik bozukluğu yaşıyor. Şizofreniye benzer bir rahatsızlık. Senede 2 defa, toplam 4 ay olmak üzere alevli döneme giriyor. Bu dönemde de bana ve benim aileme karşı takıntılı hale geliyor. İlaçlarını kullanmak istemiyor. Sürekli benden ayrılmak istediğini söylüyor. Gittiğimde de 1 hafta sürmeden geri dönmemi istiyor. Ruhsal olarak çöküntü ve bunalımdayım. Ne yapacağımı ve ne karar almam gerektiğini bilmiyorum. 4 yaşında bir de kızım var. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Babam Depresyon Hastası ve Çok Agresif. Yardımcı Olur musunuz?

  İyi günler, geçen sene trafik kazası sonucu annemi kaybettik. Babam annemin vefatından sonra ağır bir depresyon geçirdi. Yaklaşık 1 ay kadar sürdü. Sonra düzelmişti, eskisi gibi olmasa da biraz olsun hayata gülümseyerek bakıyordu. Şimdi tekrar aynı şekilde, çok agresif. Yaptığı şeyi bilinçli yapmıyor, bunun da farkında. İyi değilim diyor ama yine de bu şekilde davranmaya devam ediyor. Karabük'te babamı götürebileceğim psikiyatri uzmanı yok. Yardımcı olur musunuz?

 • Etrafımdaki İnsanlara Kırıcı Davranıyorum, Sonrasında Pişman Oluyorum. Bundan Nasıl Kurtulabilirim?

  Merhaba hocam, ben uzun zamandır etrafımdaki insanlara çok kırıcı davranıyorum. Sonradan çok pişman olup, oturup düşünüyorum neden böyle yapıyorum diye ve etrafımdaki insanların beni sevmediğini ve sahte gülücükler saçtığını düşünüyorum. Bir de gelecekle ilgili hep karamsar düşünüyorum, sanki olacakları biliyormuş gibi. Bu düşüncelerden ve bu davranışlardan nasıl kurtulabilirim? Bilgilendirdiğiniz için şimdiden teşekkürler.

 • Kızım Bilgisayara Çok Düşkün. Ne Yapabiliriz?

  Selam, benim 5 yaşında kızım var. Acayip derecede bilgisayar düşkünü. Uyumuyor, yemek yemiyor. Kardeşi olduktan sonra çok agresifleşti, anneyi ve babayı hiç dinlemiyor. Ne yapacağımı bilemiyorum. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

 • Bipolar Bozukluk Hastasıyım. Herkese Zarar Veriyorum. Ne Yapmalıyım?

  İyi günler, bipolar bozukluk hastasıyım. İlaçlarımı düzenli içmiyorum. İnsanlarla kavga halindeyim, kendime zarar veriyorum. Ailem emekli, onlara maddi olarak zarar veriyorum. Anlayışsızım, agrasifim. Ne yapabilirim?

 • Abim Bizden Kopuk ve Kötü Huyları Gittikçe Artıyor. Ne Yapmalıyız?

  Merhaba, benim 31 yaşında abim var. Kendisi bekar, anneyle ve babayla yaşıyor. Fakat çok kopuk, ayrı dünyalarda. Evden izinsiz para almalar veya başka yerde başkasına ait olan paraları izinsiz alması, sürekli düşünceli, dalgın, çalışmayı sevmeyen, yalan huyu olan ve sonrasında artık hırsız insanlarla arkadaşlık yapıp onlarla takılan, inşaatlarda veya bir cami avlusunda yatan bir kişi haline geldi. Kendisiyle konuşma yapıldığında, dalgın ve pişman olmuş bir görüntüyle duran, ama asla içindekileri bizimle paylaşmayan ve 5 yaşındaki çocuğun yapmayacağı davranış ve sorumsuzlukları yapan bir kişi. Konuştuğumuz esnada pişman olan, bir daha yapmayacağım deyip daha berbat şeyler yapan bir kişi halinde geldi. Ailemiz çok temiz, düzenli ve biz kardeşler evli ve ailesi çok düzgün insanlarız. Kendisini bir doktora götürmek istiyoruz. Tıpta bunun bir adı var mı? Doktora götürmemizin bir faydası olur mu? Bunun için tavsiye edeceğiniz doktorla da görüşmek isteriz. En kısa sürede vereceğiniz cevabı bekliyorum. İyi çalışmalar.

 • Bazen Yaşıma Uygun Davranmıyorum. Bunun Anne Sütüyle Alakası Olabilir mi?

  Merhaba, ben 18 yaşında bir genç kızım. Bazen yaşıma uygun davranmadığımı görüyorum. Çocukla çocuk oluyorum ama yetişkinlerde de bir yetişkin gibi konuşamıyorum. Ben 40 gün anne sütü almışım. Şimdi düşünüyorum ve bu aklımda hep bir soru işareti bırakıyor. Sizce anne sütünün az olmasının bununla bir alakası var mıdır?

 • 10 Yaşındaki Oğlum Çok Agresifleşti. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, sorum 10 yaşındaki oğlumla ilgili. 2007 Ekim ayından bu tarafa çok agresifleşti. 1,5 yaşındaki kardeşini kıskanma, okul değişikliği ve de babasının bizi bırakıp gitmesi. Hepsi üst üste geldi. Önceden böyle değildi. Bir şey söylediğim zaman, tamam derdi, şimdi sert çıkışlar yapıyor. Bu durumda ben de bazen kendime hakim olamıyorum, sonra üzülüyorum, yaptıklarımdan pişman oluyorum. Benim ne yapmam, nasıl davranmam lazım? Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

 • İnsanlarla Sürekli Tartışma Halindeyim. Sorunum Ne Olabilir?

  Her şey üzerime geliyor, sanki her şeyi bırakıp gitmek istiyorum. Bazen nefesimin bile daraldığını hissediyorum. İnsanlarla sürekli tartışma halindeyim. Sizce benim sorunum nedir?

 • Oğlum 3 Yaşında ve Normal Konuşuyorken Kekelemeye Başladı. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, oğlum 3 yaşında ve oldukça düzgün konuşuyorken birden kekelemeye başladı. Çok agresif, sürekli dışarıda olmak istiyor ve izin verilmediğinde saldırıyor ve bir şeyler kırıyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

 • Oğlum 6 Yaşında Ve Yaşıtları Gibi Konuşamıyor. Ne Yapmamızı Önerirsiniz?

  Oğlum 6 yaşında ve hala bazı kelimeleri kullanamıyor ve net, yaşıtları gibi konuşamıyor. Kişilik olarak agresif bir çocuk. Tam konuşamadığı için bazen dediğini anlamıyorum ve çok sinirleniyor. Bu konuda ne yapmamızı önerirsiniz?

 • 5 Yaşındaki Kızım Hırçın ve Agresif Davranıyor. Ne Yapmam Gerekiyor?

  Merhaba, 5 yaşında bir kızım var. Kızım fazlasıyla hırçın ve agresif davranıyor. Ona karşı nasıl davranacağımı bilemiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Personelleri Eğitimi Başarıyla Tamamladı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personelleri eğitimi başarıyla tamamladı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra İnsani Yardım Ulaştırdı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra Yardım Ulaştırdı
Sokak köpeğinin kovaladığı bisikletli çocuk yayaya çarptı
Sokak köpeği bisikletli çocuğu kovalayarak yayaya çarptı
Tosya'da Üç Tekerlekli Elektrikli Motosiklet Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti
Amasya'da minibüs menfeze uçtu, sürücü yaralandı
Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Verildi

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]