Prezervatif (Kondom) Soruları

Prezervatif (Kondom) Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Prezervatif (Kondom) Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Prezervatif (Kondom) Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Tekrar İlaç Kullansam Sorun Olur mu?

  Merhabalar hocam, biz eşimle bugün ilişkiye girdik ve kondom yırtıldı. Fakat eşim hemen geri çekildi ve sadece vajinanın üstüne bir miktar sperm geldi. Hemen sildim ama içeri sperm kaçıp kaçmadığını bilmiyorum. Hamile kalır mıyım? En son 18 nisanda Norlevo içmiştim. Şimdi tekrar kullanırsam sorun olur mu ve kullanmama gerek var mı?

 • En Etkili Doğum Kontrol Yöntemi Nedir?

  Merhaba, yakın zamanda evleneceğim ve beni hamile kalma korkusu sardı. Mesleğim gereği çocuk yapmak istemiyorum ve bu durumdan %100 korunmak istiyorum. Doğum kontrol haplarının kilo ve kanser riski olduğunu duydum ama ne kadar doğrudur bilmiyorum. Ayrıca evleneceğim kişi kondom kullanmayı hiç istemiyor. Neler yapabilirim? En etkin yöntem için bana neler önerebilirsiniz?

 • İlk İlişkide Sadece Erkeğin Korunması Hamilelik Riskini Arttırır mı?

  İyi günler, ben 24 yaşındayım. Nişanlımla öpüşme dışında ilişkiye girmedik. Evlenmeden önce birlikte olmak istiyoruz. İlk ilişkide doğum kontrol hapı kullanmayıp, nişanlım korunsa hamile kalma riskim fazla mıdır? Doğum kontrol hapı kullanmam gerekiyorsa, ilişkiden ne kadar önce başlamalıyım? Bir de nişanlım teyzemin oğlu. Benim kan grubum A RH (+), nişanlımın 0 RH (+), kan uyuşmazlığımız var mı? İleride bir sorun olur mu?

 • Doğum Kontrol Hapları Adet Sancılarını Arttırır mı?

  Merhaba, 23 yaşında 1,5 yıllık evli bayanım. Evlenmeden 1 ay önce Yasmin isimli doğum kontrol hapına başladım, 4 ay kullandım. 49 kiloyum, regl günlerimde ekstra mide ağrısı sebebiyle bıraktım ve kondom yöntemini denedik. Yaklaşık 3 aydır korunmuyoruz ve bebek sahibi olmak istiyoruz fakat 3 aydır ilişkiler korunmasız olmasına rağmen olmuyor. Regl günlerim çok sancılı oluyor. 2 defa doktora göründüm ama ultrason sonuçlarım temiz çıktı. Bu sancılar sizce ciddi bir sorun mu? Kullandığım doğum kontrol hapından kaynaklanıyor olabilir mi? Ben şu an zaten doğum kontrol ilacı kullanmıyorum sadece 4 ay kullandım ve bıraktım. Ayrıca regl dönemindeki ağrılardan dolayı 2 defa hekime göründüm ve bir sorun olmadığını söyledi. Benim öğrenmek istediğim, acaba önceden kullandığım doğum kontrol ilacının ters bir etkisi mi hamile kalamamam? Doktora görünmeden önce sizden bilgi almak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

 • Regl Dönemlerimin Sancılı Geçme Sebebi Doğum Kontrol Hapı Olabilir mi?

  Merhaba, 23 yaşında 1,5 yıllık evli bayanım. Evlenmeden 1 ay önce Yasmin isimli doğum kontrol hapına başladım, 4 ay kullandım. 49 kiloyum, regl günlerimde ekstra mide ağrısı sebebiyle bıraktım ve kondom yöntemini denedik. Yaklaşık 3 aydır korunmuyoruz ve bebek sahibi olmak istiyoruz fakat 3 aydır ilişkiler korunmasız olmasına rağmen olmuyor. Regl günlerim çok sancılı oluyor. 2 defa doktora göründüm ama ultrason sonuçlarım temiz çıktı. Bu sancılar sizce ciddi bir sorun mu? Kullandığım doğum kontrol hapından kaynaklanıyor olabilir mi?

 • Cinsel İlişki Sırasında Prezervatif Yırtıldı. Adet Olsamda Hamilelik Riski Var mı?

  Merhabalar, ben 19 yaşındayım. 1 hafta önce cinsel ilişki yaşadım, prezervatif yırtıldı ve erkek arkadaşım vajinamın dışına boşaldı. 24 saat sonra ertesi gün hapı aldım. Bu hafta adet olmam gerekiyor. Adet olsam da hamile olabilir miyim? Şimdi doktora gitsem belli olur mu?

 • İlişki Sırasında Prezervatif Yırtıldı. Hamile Kalmış Olabilir miyim?

  Merhabalar, ben 19 yaşındayım. Erkek arkadaşımla 1 hafta önce ilişkiye girdik ve tam çıkarken prezervatif yırtıldı, vajinamın üstüne boşaldı. 24 saat sonra ertesi gün hapı aldım. Bu hafta adet olmam gerekiyor. Hamile kalmaktan korkuyorum. Adet gelse bile hamile kalmış olabilir miyim?

 • AIDS Testi Yaptırmak İstiyorum. Nereye Başvurmalıyım?

  Ben 18 yaşında bir öğrenciyim. 1 kere hayat kadınıyla kondom kullanmadan ilişkiye girdim. Kendisine aids var mı diye sorduğumda, muayene oluyorum, yok dedi. Ben tereddütte kaldım. Aids testi yaptırman istiyorum. Hastanede hangi bölüme başvurmam gerekir? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

 • Rahmimde Perde Var. Ameliyat Dışında Tedavisi Mümkün mü?

  Merhaba, ben 2 senelik evliyim. 2008’de 3 aylık düşük yaptım. 1 sene korundum, 1 senedir de korunmuyorum, ancak hiç hamile kalmadım. Düzenli gittiğim doktor, beklememizi söylüyordu. Başka doktora gittim, testler yapıldı ve sonunda rahmimde perde olduğunu söyledi. Eşim de kontrole gitti, onda da damar genişlemesi saptandı. Eşim şimdi tedavi oluyor, ilaç kullanıyor. Doktor bana ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Korkuyorum. Ne yapmalıyım?

 • Korunma Yöntemleri Hakkında Bilgi Verir misiniz?

  Selam, ben nişanlıyım ve yakında düğünüm var. Hemen hamile kalmamak için ne yapmam gerekir? Erkeğin korunması yeterli midir yoksa ilaç mı kullanmalıyım? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

 • İlişki Sonrası Prezervatifin Delik Olduğunu Farkettik. Hamile Kalma Riskim Var mı?

  Merhabalar, 23 Şubat’ta adet oldum ve 8 Mart’ta eşimle prezervatif kullanarak ilişkiye girdik. İlişkiden sonra prezervatifin delik olduğunu fark ettik. Bu durumda hamile kalma riskim var mıdır?

 • Bel Soğukluğu Kalıcı İz Bırakır mı?

  Merhaba, 2 yıl önce bir hayat kadınıyla ilişkiye girmemden sonra, doktorumun dediğine göre bel soğukluğuna yakalandım. Bir iğne ve kullanmam için ilaç verdi. İlaç kullandığımda biraz düzeldi, ancak sonraları, ara sıra akıntı olmaya başladı. Bel soğukluğu kalıcı mıdır, herhangi bir iz bırakır mı? Evlenmeme mani olur mu? Ayrıca penisimde hafif hafif lekeler oluşmaya başladı. Bel soğukluğuyla ilgisi var mı?

 • Doğum Kontrol Yöntemleri Nelerdir?

  Merhaba, düzenli bir seks hayatım var, şimdiye kadar partnerimle prezervatif ile korunduk. Doğum kontrol yöntemi olarak neyi tavsiye edersiniz?

 • Eşimin Cinsel Organında Yara Çıktı. HSV İle İlişkisi Olabilir mi? Ne Yapmalıyız?

  Merhaba, 2 yıl önce ilk kez jinekoloğa gittiğimde, Smear testiyle birlikte bana HSV tanısı kondu. Evleneli 7 ay oldu. Ağrılı cinsel ilişki sonucu tekrar doktora gittiğimde, rahim ağzı yarası olduğu söylendi. Eşimin cinsel organında, çukur şeklinde küçük bir yara çıktı. Bu Servikal Erezyonla ya da HSV ile ilişkili bir yara mıdır? Lezyon oluştuğunda, eşimle hiç ilişkiye girmediğimizi de belirtmek isterim. Ne yapmalıyız?

 • Zevk Suyu İle de Hamile Kalma İhtimali Var mıdır?

  Merhaba, eşimin adetinin gecikmesi üzerine kan testi yaptırdık. Sonuç 276,3 çıktı. Doktor 2 ya da 3 haftalık gebelik olduğunu söyledi. Fakat ilişki esnasında içeri boşalma kesinlikle olmadı, yani geri çekme yöntemini kullanıyorum. Duyduğum kadarıyla, zevk suyu ile de, az da olsa gebelik ihtimali olabiliyormuş. Bu doğru mudur ya da bunun başka nedeni var mıdır? Bu ihtimalin oranı nedir?

 • Doğum Kontrol Hapına Zamanında Başlanmadığında Koruma Sağlar mı?

  Merhabalar, ben 22 yaşındayım ve ilk defa Yasmin adında hapı eczaneden aldım. Kullanmak için adet günümü bekliyordum, ancak daha öncesinde erkek arkadaşımla ilişkiye girdim ve 2 kere içime boşaldı. Sabahında ilaca başladım. Ancak aklıma takılan, ilacın kullanım zamanında başlanmaması. Bu durumda ilaç koruma yapar mı, yoksa hamile kalma olasılığım var mıdır? Teşekkürler.

 • Felçli Kardeşim İçin Prezervatif Sonda mı, Kalıcı Sonda mı Daha Uygun Olur?

  Merhaba, kardeşim 2006 yılında, evimizde elektrik çarpması sonucunda felç oldu ve yatağa bağımlı kaldı. Yaklaşık 3 yıldır evde bakıyoruz. Kardeşimin idrarının, prezervatif sonda ile sonda torbasına akmasını sağlıyorum. Bu ileride böbreklerinde sorun çıkarır mı? Daimi sonda taktırmak daha iyi mi olur? Ne önerirsiniz?

 • Kullandığımız İlaç Gebeliği Önler mi?

  Selamlar hocam, bundan 1 ay önce kız arkadaşımla ilişkiye girdik. İlişkide prezervatif yırtıldı, hemen Norlevo diye bir ilaç kullandı, neyseki sorun çıkmadı. Şu an aynı şeyi yine yaşadık. 1 ay geçmesine rağmen bir Norlevo daha içti. Bu ilacın etkisi var mıdır? Gebeliği önler mi?

 • Kız Arkadaşımla Korunarak İlişkiye Girdik Fakat Adeti Gecikti. Ne Yapmalıyız?

  Merhaba, biz kız arkadaşımla ilişkiye girdik, 1 hafta içinde 4 kere korunarak ilişki yaşadık. Her ilişkiye girdiğimizde kız arkadaşımın kanaması oldu. Bunun nedeni ne olabilir? Şu an adeti gecikti, hamile olmasından korkuyoruz ve öyle bir durumda kürtaj düşünüyoruz. Ne yapmalıyız?

 • Kız Arkadaşımla Korunarak İlişkiye Girdik Fakat Adeti Gecikti. Ne Yapmalıyız?

  Merhaba, biz kız arkadaşımla ilişkiye girdik, 1 hafta içinde 4 kere korunarak ilişki yaşadık. Her ilişkiye girdiğimizde kız arkadaşımın kanaması oldu. Bunun nedeni ne olabilir? Şu an adeti gecikti, hamile olmasından korkuyoruz ve öyle bir durumda kürtaj düşünüyoruz. Ne yapmalıyız?

 • En Zararsız ve Güvenilir Korunma Yöntemi Nedir?

  En zararsız ve güvenilir korunma yöntemi hangisidir? Hap istemiyorum, spiral istemiyorum. Prezervatif denedik olmadı, çok kötü. Ne yapacağımı bilmiyorum? Haplar zarar verecek diye korkuyorum.

 • En İyi Doğum Kontrol Yöntemi Nedir?

  İyi günler, 11 ay önce sezeryanla doğum yaptım. Eşimle kondomla korunuyoruz. Bu sefer kondom içimdeyken çıkmış. Bu olay adetten 5-6 gün sonra oldu. Acaba hamile kalır mıyım? Bir de en iyi korunma yöntemi hangisidir?

 • Doğum Kontrol Yöntemlerinden Hangisini Tercih Etmeliyim?

  Merhaba, ben 22 yaşındayım ve 2 ay sonra evleneceğim. Doğum kontrol yöntemlerinden birini seçip kullanmak istiyorum. İnternetten aldığım bilgilere göre hepsinin yan etkileri ve riskleri var. Spiral taktırmamı önerir misiniz? İğne ile korunma yöntemi kısırlık yapıyor mu? İkisinden birini tercih etmeyi düşünüyorum ama kararsızım. Beni aydınlatırsanız ve sizin önereceğiniz bir yöntem varsa söylerseniz çok memnun olurum. İyi çalışmalar.

 • Hormon Tahlili Sonucuna Göre Hamile Kalmama Engel Bir Durum Var mı?

  Merhaba, biz eşimle çocuk sahibi olmak istiyoruz. Bir yıldır kondom yöntemiyle korunuyoruz. Hamile kalmadan önce genel bir muayene için doktora gittim. Hormon tahlili istedi ve jinekolojik muayenede hafif bir akıntı gördüğünü söyledi ve vaginal kültür yaptırdı. Hormon tahlili sonuçlarımda; (FSH:3,41 LH:10,94 Prolaktin:34,7 Estradiol:131 Progesteron:10,32) yazıyordu. Bu sonuçlar doğrultusunda hamile kalmama engel bir durum görünüyor mu?

 • Penisimde Akıntı ve Yanma Oluyor. Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, penisimde akıntı ve idrar yaparken ucunda yanma olması şikayetiyle üroloji bölümüne gittim. Bana acil bir durum olmadığını söylendi. Bu durum benim için ileride tehlikeli bir durum yaratır mı? Ne yapmalıyım?

 • Cinsel İlişki Sonrasında Hamile Kalmamak İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben 20 yaşında bir bayanım ve 3 yıldır düzenli bir ilişkim var. Yalnız en son beraberliğimizde herhangi bir koruma yöntemi kullanmadık. Daha önce ben Preven kullanıyordum fakat bu defa eczanede o ilacı ve ona benzer hiç bir ilaç bulamadım. Beraberliğimiz üzerinden 1 gün geçti, ne yapabilirim? Hamile kalmak istemiyorum, bana önerebileceğiniz başka bir yol var mı?

 • İlişki Sonrası Hamileliği Engellemek İçin Ne Tür Bir İlaç Kullanmalıyım?

  Merhaba, ben korunmasız bir ilişkiye girdim, daha önce de birkaç kere sevgilimle korunmadan beraber olmuştuk ama ben Preven isimli bir ilaç kullanmıştım. Sonuç başarılıydı ama bu defa o ilacı veya ona benzer bir ilaç bulamadım. Eczaneler, piyasada şu an o tarz bir ilaç olmadığını söylediler. Ne yapmam gerekir?

 • 8 Aydır Korunmamamıza Rağmen Gebe Kalamadım. Ne Yapmam Gerekiyor?

  Merhaba, ben 25 yaşında bir bayanım ve 4 yaşında bir çocuk annesiyim. Eşimle yaklaşık 8 ay önce korunmayı bıraktık, 3 yıl boyunca sadece kondom kullandık ama 8 aydır hala gebe kalmadım. Takvim yöntemini, diğer klasik yöntemleri kullandım. Adetlerim her zaman düzenli oluyor. Sizce ne yapmalıyım?

 • Kız Arkadaşımla İlişkiye Girdik. Gebelik Riski Nedir?

  Merhaba, ben 19 yaşındayım. Kız arkadaşım benden 1 yaş küçük ve biz evlenmeden önce ilişkiye girdik. Kız arkadaşımın adet bitiminin 2. haftasında oldu. 3 kez ilişkiye girdik, prezervatifin yırtıldığını fark edemedik ve spermlerim kız arkadaşımın vajinasına gitti. Hamile kalma ihtimali ne olabilir?

 • Kız Arkadaşımın Hamile Kalma İhtimali Nedir?

  19 yaşında genç bir delikanlıyım. Kız arkadaşım benden 1 yaş küçük. Bir yanlış yaptık ve evlenmeden önce ilişkiye girdik. Kız arkadaşımın adet bitiminin 2. haftalarıydı. Ben ilişkiye girmeden en son 72 saat önce boşalmıştım. 3 kez ilişkiye girdik. Prezervatif yoluyla korunuyorduk. 3. seferde prezervatifin yırtıldığının farkına varamadık ve spermlerim kız arkadaşımın vajinasına gitti. Hamile kalma ihtimali ne olabilir?

 • Eczanedeki Gebelik Testlerinin Sonuçları Ne Kadar Güvenilirdir?

  Hocam öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Evlenmeden önce kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Kız arkadaşımın adet bitiminin 2. haftasındaydık. Ben en son 72 saat önce mastürbasyon yoluyla boşalmıştım. 3 kez ilişkiye girdik. Prezervatif yoluyla korunuyorduk. 3. seferde prezervatif yırtıldı ve farkına varamadık. Spermler vajinaya gitti. Hamile kalma ihtimali var mı? Eczanelerde satılan idrar yoluyla test yaptırsak sonuç ne kadar doğru çıkar?

 • Prezervatifin Yırtılması Sonucu Hamile Kalınır mı?

  Nasıl başlayacağımı pek bilmiyorum ama çok korkuyorum. Evlenmeden önce kız arkadaşımla ilişkiye girdim. Kız arkadaşım adet bitiminin 2. haftasındaydı. Herkes gibi prezervatif yoluyla korunuyorduk. 3. birleşmede prezervatif yırtılmış ve farkına varamadık, spermler vajinaya gitti. Hamile mi diye çok korkuyorum, yardımınıza ihtiyacım var. Eğer hamileyse kürtaj konusunda tecrübeli bir doktora ihtiyacım var. Ücretlendirme hakkında da bilgi verirseniz sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

 • Cinsel Organımı Kız Arkadaşımın Vajinasına Sürttüm, Hamile Kalma İhtimali Var mı?

  Merhaba. Kız arkadaşımla çamaşırlarımız üzerimizdeyken ilişki yaşıyorduk. Sonra cinsel organımı onun çamaşırından içeriye soktum. 1 saniye bile orda kalmadan onun organına hafif içeri girerek sürttürdüm. Bunu yapmadan öncede kendi organımı cinsel birleşme öncesi sıvı var mı diye kontrol ettim? Hiç bir şey yoktu. Arkadaşımın âdeti normalde düzensiz şimdi de bir hafta gecikti. Hamile kalma ihtimali var mıdır? Cevaplarsanız çok sevinirim.

 • Penisimdeki Sivilce Benzeri Şişliklerin AİDS' le Alakası Olabilir mi?

  İyi günler ben 17 yaşında lise ögrencisi bir genç. 2008 beri hayat kadınlarıyla beraber oldum. 8-10 defa şimdi ise korkum AİDS. Penisimde ufak sivilceye benzer üst yüzeyi beyaz top şeklide hafif sert ama küçük içi ise kan dolu sivilcemi deyim siğil mi deyim bir anlam vermiyorum ve korkuyorum. Ben patlattıkça o kendini yeniliyor aynı şekil oluyor çok korkuyorum. Bir an önce hastaneye gidip kan testi falan yaptırmak istiyorum ama bu işlerin nasıl yapıldığını bilmiyorum. Bana yardımcı olur musunuz? Bu hastalığın AİDS le bir alakası olabilir. Bana ne yapmam gerektiğini anlatırsanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.

 • Prezervatif Kullanmak Sağlıklı mı?

  Merhaba, kaşıntıdan dolayı doktora gittim, rahimde yara var dedi. İlaç verdi, kullandım. Kaşıntım ara ara hala devam ediyor. Prezervatif ile korunuyoruz. Prezervatif sağlıklı mı? Eğer sağlıklıysa, neden kullananlarda yara oluyor? Bir bayanın en sağlıklı korunma yöntemi hangisidir? Tekrar doktora gitmemi önerir misiniz?

 • Spiral Taktırmamın Sakıncası Olur mu?

  Merhaba, 21 yaşındayım. 5 yıldır erkek arkadaşımla birlikteyiz. Geri çekilme yöntemiyle korunuyoruz, bazen de kondomla. Hiç gebelik falan olmadı, ama ben şimdi spiral taktırmak istiyorum ama muayene olmadım. Takılmasının zararı olur mu? İleride çıkarınca hemen hamile kalabilir miyim?

 • Doğum Kontrol Yöntemleri İçin Nereye Başvurmalıyım?

  Doğum kontrol yöntemleri için hangi sağlık kuruluşlarına ve hangi uzmanlık dalına başvurmalıyız? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

 • İlk Çocuk Olmadan Korunmak, Gebeliğe Engel Olabilir mi?

  Merhaba, ben 27 günlük evliyim ve hemen çocuk istemediğimiz için eşim prezervatifle korunuyor. İlk çocuk olmadan korunmak, ilerleyen zamanlarda gebeliğe engel olabilir mi? Çocuk olmadan, yeni evliyken korunmak yanlış mı?

 • Vajinamda Oluşan Çatlak ve Tahrişin Sebebi Prezervatif Olabilir mi?

  İlişki sonrası, vajina girişinde çatlak ve tahriş oluyor. Prezervatif kullanıyoruz. Smear ve kültür sonuçları temiz çıktı. Çatlak ve tahrişin sebebi prezervatif olabilir mi?

 • Hapı Bırakınca Hamile Kalabilir miyim?

  Ben 4 sene önce adet düzensizliği sebebiyle 3+3 ay Diane 35 kullandım. Şu anda 1 yıllık evliyim. İlk zamanlar prezervatifle korunduk, birkaç kez ertesi günü hapı kullandım. 11 aydır da Yasmin kullanıyorum. Bırakınca hamile kalabilir miyim? Teşekkürler.

 • Prezervatif Kullanmamıza Rağmen Hamile Kalmış Olabilir miyim?

  Merhaba, henüz 3 aylık evliyim ama her ay hamile kalma korkusu yaşıyorum. Doğum kontrol hapı kullanıyordum fakat yan etkileri ağır olduğu için bırakmak zorunda kaldım. Eşim prezervatif kullanıyor fakat bu ay adetim 8 gün gecikti. Prezervatif kullanmamıza rağmen hamile kalma olasılığım var mı? Cinsel ilişki sırasında, zevk sıvısından hamile kalmış olabilir miyim? Ne yapmamı önerirsiniz?

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Türkiye, asemptomatik vaka sayılarının açıklanmasıyla birlikte dünyada 3'üncü sıraya yükseldi
Son dakika! Sağlık Bakanı Koca: "Bugünkü vaka sayımız 28 bin 351"
Son dakika haberleri... Bakan Koca: "(İBB'nin açıkladığı defin rakamları) Ölüm sebebi Kovid ise Kovid, menenjit ise menenjit yazılıyor. Tanı çok net konmuş oluyor"
Koca: "Aşıyı yaparken vatandaşımızdan herhangi bir ücret asla almayacağız"
25 Kasım koronavirüs tablosu : Gerçek vaka sayısı kaç? Son dakika Fahrettin Koca açıklıyor!
Son dakika: Koca: "Hasta sayıları, ölüm sayıları üzerinden tartışmalarla harcayacak vaktimizin olmadığını düşünüyorum"
Son dakika haberleri | Bakan Koca "Ankara'da servis doluluk oranı yüzde 62,3, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 75,4, solunum cihazı doluluk oranı yüzde 28,9"
Vaka sayısı ile hasta sayısı farkı nedir? 25 Kasım korona tablosu gerçek vaka sayısı kaç?
Son dakika: Koca: "(Çin menşeli Sinovac aşısı) Aralık, ocak ve şubat ayında toplam 50 milyon doz aşı için imza atıldı"
Son dakika haber | Sağlık Bakanı Koca: "Bugünkü vaka sayımız 28 bin 351"
Sağlık Bakanı Koca: "Birçok ülkenin aksine Türkiye sağlık sistemi, pandemiyi sürpriz olarak karşılamadı"

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]