Rahim Kanaması Soruları

Rahim Kanaması Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Rahim Kanaması Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Rahim Kanaması Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Kanser Ne Kadar İlerlemiştir?

  Merhaba, benim annem 49 yaşında ve yaklaşık 3-4 yıldır kanaması vardı. Doktora gittiğinde biyopsi sonucunda; intaepitelyal lezyon veya malignite yönünden negatif tümor, tüm alanlarda düşük gradeli 1, diye bir açıklama var. Yapılan USG ve tomografisinde; yumurtalıkları ve diğer komşu organları temizmiş. Doktor öyle dedi ama bize başlangıç rahim kanseri olduğunu söyledi. Sizce rahim kanseri ne kadar yayılmıştır, metastaz yapmış mıdır? Acaba kemoterapi verirler mi? Ben biraz tedirginim de. Yardımcı olursanız sevinirim.

 • Normal Spiral mi Kullanmalıyım?

  Merhaba doktor hanım. Ben 2008 kasımda doğum yaptım. 2009 şubat ayında spiral taktırdım. Doğum sonrasında adet kanamalarım çok şiddetliydi. Doktorum rahim kalınlaşması sebebiyle böyle olduğunu söyledi. Bu yüzden ilaçlı spiral kullanıyorum. Ancak bu şekilde de damla bile kanamam olmuyor o tarihten beri. Kanamamın hiç olmaması normal midir sizce? Normal spiral mi kullanmalıyım? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 • FSH Değerinin Yüksek Olması, Menopoza Girileceğini Gösterir mi?

  Kadın doğum hastanesine rahmimde kist var düşüncesiyle, erken kanama olduğum için gittim. 20 martta adet olmuştum, sonra 4 nisanda oldum. Bu kanama adet kanaması mı bilmiyorum ama ayın 7’sinde normal olarak yumurtlama döneminde hormon tahlili yaptırdım. Fsh değeri 19 çıktı. Menopozla alakalı, adet olmama gibi bir problemim olmamasına rağmen, değerler böyle çıktı. Bu değerin yükselmesi, benim menopoza gireceğimi net olarak doğrular mı?

 • Kanamalarım Neden Kesilmiyor?

  Merhabalar, benim 20 aralık tarihinden bu yana sürekli kanamalarım devam ediyor. Doktora gittim fakat entimitrum tabakamın yok olduğunu ve vücuduna gübre veriyor misali tedavi uygulayacağız dedi ve ben günde 4 tane Desolet içmeye başladım, sabah 2 akşam 2 ve kanamayı durdurmak içinde Metiler iğne oldum. Sonra normal adet dönemini geçirdim, tam 8 gün sürdü ve bitti sandım fakat 3 gün sonra tekrar kanamalar devam etti. Tekrar Desolet başladım fakat artık günde 1 tane içerek bile kanama kesilmiyor. Konu hakkında nasıl bir yol izleyebilirim?

 • Kanamamın Olması Normal mi?

  Sayın hocam, bana yapılan smear tahlilinde Cin I sonucu çıktı. Yapılan tetkikler sonucunda dondurma işlemi yapıldı. 3 ay sonra yapılan smear tetkikinde aynı sonuca ulaşılınca De Leep yapıldı. 28.02.2011 tarihinde gerçekleşti. Doktorum 2-3 hafta kanamam olabileceğini, cinsel birleşim olmaması gerektiğini aktardı. Bu önerilere uydum. 20.03.2011 tarihinde eşimle birlikte oldum. Birliktelik sonucunda kanamam geldi, açık renkli ve biraz fazlaydı. Hocam bu beni çok korkuttu, doktoruma ulaşamadım. Yaram mı açıldı, yoksa bir sorun mu var? Bu konu hakkında beni aydınlatabilir misiniz? Teşekkürler.

 • Yaram Açılmış Olabilir mi?

  Sayın hocam, bana yapılan smear tahlilinde Cin I sonucu çıktı. Yapılan tetkikler sonucunda dondurma işlemi yapıldı. 3 ay sonra yapılan smear tetkikinde aynı sonuca ulaşılınca De Leep yapıldı. 28.02.2011 tarihinde gerçekleşti. Doktorum 2-3 hafta kanamam olabileceğini, cinsel birleşim olmaması gerektiğini aktardı. Bu önerilere uydum. 20.03.2011 tarihinde eşimle birlikte oldum. Birliktelik sonucunda kanamam geldi, açık renkli ve biraz fazlaydı. Hocam bu beni çok korkuttu, doktoruma ulaşamadım. Yaram mı açıldı, yoksa bir sorun mu var? Bu konu hakkında beni aydınlatabilir misiniz? Teşekkürler.

 • Annemin Adet Kanaması Durmuyor. Ne Yapmalıyız?

  Merhaba hocam, ben annemin adına yazıyorum. Annem 42 yaşında. 3 ay önceki adetinde kanaması durmamıştı, hastaneye gittik, rahim duvarında kalınlaşma olduğunu söylediler. Doktor ilaçları kullanıp tekrar gelmesini söyledi. Doğum kontrol hapı ve enfeksyon kapmaması için bir ilaç verdi. Bu ay 3. gün olmasına rağmen annem aşırı kanaması olduğunu söylüyor. Ne yapmamız gerekir? Şimdiden teşekkürler.

 • Annemin Aşırı Adet Kanamasının Sebebi Nedir?

  Merhaba hocam, ben annemin adına yazıyorum. Annem 42 yaşında. 3 ay önceki adetinde kanaması durmamştı. Hastaneye gittik, rahim duvarında kalınlaşma olduğunu söylediler, parça alındı fakat kötü birşey çıkmadı. Doktor ilaçları kullanıp tekrar gelmesini söyledi. Doğum kontrol hapı ve enfeksiyon kapmaması için bir ilaç verdi. Fakat bu ay 3. gün olmasına rağmen annem aşırı kanaması olduğunu söylüyor, hatta büyük kan parçalarının düştüğünü söylüyor. Hocam ne yapmamız gerekir? Şimdiden teşekkürler.

 • Annem Ameliyat Olmalı mı?

  Hocam iyi çalışmalar. 52 yaşında annem var. Sürekli kanaması var. 3 aydır devam ediyor ve durmadı. Parça aldılar ve kötü olmadığını söylediler. Ameliyat olması gerekiyor fakat alerjik astımı var. Bal, çilek, ıspanak, yumurta yiyemiyor. Yediği zaman aşırı derecede şişme ve daralma oluyor. Aspirin, penisilin ve Nolavgin de yasak. Ameliyatın ölümle sonuçlanacağını söylediler, narkozdan çıkamazsın dediler. Ne yapmalıyız? Yardımcı olursanız sevinirim. Bir de ameliyat olursa, bir ücret alınıyor mu hastanenizden?

 • Korunmayı Bıraktım Fakat İlişkiden Sonra Kanamam Olmaya Başladı. Ne Yapmalıyım?

  Selam, 5 yıllık evliyim, uzun süre ara vererek korundum. Şimdi bebek istiyoruz ve 5 aydır korunmuyoruz fakat bu sefer de bugüne kadar olmayan bir şey oluyor. Adetimin düzeni bozuldu, ayda iki kez oluyorum. Bu 2 aydır böyle ve korunmuyoruz fakat ilişkiden sonraki gün tekrar hasta oluyorum. Bu kanamalar normal mi? Ne yapmalıyım?

 • Hamileyim ve Rahim Patlaması Yaşayabileceğim Söylendi. Ne Yapmalıyım?

  Ben 38 hafta 4 günlük hamileyim. 2. çocuğum olacak. 1. Sezeryandı, bu da öyle. Dün için beni sezeryana alacaklardı fakat 1 hafta daha beklememi söyledi. Ara sıra benden damla şeklinde kan geliyor ve bebeğin hareketleri azaldı. Doktor dikkat et rahim patlaması yaşayabilirsin dedi. 1. çocuğuma 5 sene önce doğum yaptım, yani eski sezeryanlıyım. Ne yapacağım? Sizden cevap bekliyorum.

 • Vajinamdan Dışkı Geldiğini Farkettim. Kanser Olabilir mi?

  Merhaba, ben 29 yaşında 3 çocuk annesiyim. Bütün doğumlarım normal oldu. Doğumlardan sonra aldığım kiloları verebilmek için bir zayıflama ilacı kullanıyorum, doğal olarak genellikle ishal durumu var. Vajinadan dışkı geldiğini farkettim. Bu durum 2 kez tekrarlandı. 9 günlük resmi tatil başladığı için hastaneye gidemiyorum şu an. İnternetten araştırdım, rahim ağzı kanseri belirtilerindenmiş. Çok tedirginim, acil cevap yazar mısınız?

 • Rahim Ağzında Yara Var. Spiral Takılması Sakıncalı Olur mu?

  Merhaba, 2 ay önce sezaryen doğum yaptım. Spiral taktırmak için aile planlamasına gittim. Hemşire, rahim ağzında yara ve içe doğru kanama olduğunu söyledi, spirali taktı. Ne gibi zararları olur? Bilgi verirseniz sevinirim.

 • Rahimdeki Miyomun Ameliyat ile Alınması Gerekir mi?

  Merhabalar, annemin rahminde miyom, sol kısmında da kitle var. Annemin ameliyat olması gerekli midir? Doktorlar olsun diyor, fakat biz kararsızız. Çünkü annem daha 40 yaşında. Rahminin alınması için yaşı genç diyen doktorlar da bulunmakta. Bize yardımcı olursanız sevinirim.

 • Kız Arkadaşımın Kanaması ve Sancısı Var. Ne Yapmalıyız?

  Merhaba, 3 gün önce kız arkadaşımla ilişkiye girdik, ancak hala kanaması oluyor ve ara ara sancı nöbetleri geçiriyor. Ne yaptımsa doktora götürmeye ikna edemedim. Ne yapmalıyım?

 • Servisit Hastasıyım Fakat Verilen İlacı Kullanamıyorum. Ne Önerirsiniz?

  Merhaba, Servisit teşhisi konuldu ancak verilen ilacı (vajinaya yerleştirilen) kesinlikle verimli bir biçimde kullanamıyorum. Çok fazla ilerletemediğimden dolayı dışarıya akıyor. Acaba bu hastalığın başka bir ilacı var mı?

 • Regl Kanından Farklı Bir Kanamam Oluyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, geçen ay normal tarihinde regl oldum. Her ayki gibi 4-5 gün sonra regl kanaması sona erdi. Yaklaşık 3-4 gün sonra, rengi regl kanından farklı bir kanama başladı. Ancak sadece tuvalet sırasında kan geliyor. Onun dışında yok. Herhangi bir ağrı ve başka bir şikayetim de yok. 10-12 gündür bu şekilde devam ediyor. Acaba bunun sebebi ne olabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

 • Bebeğimi Düşürdüm ve Kanamam Devam Ediyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, 7 haftalık bebeğimi düşürdüm. Kürtaj olmadım ve hala kanama var. Bu normal midir? Doktor düşük yaptığım gün ilaç vermişti. İlaçlarım bitti. Kontrole gitmem gerekir mi?

 • Kürtajdan Sonra Vajinamdan Pis Koku Gelmeye Başladı. Ne Yapabilirim?

  Merhaba, 22 yaşındayım, 1 kez kürtaj oldum. Kürtaj olduktan sonra, vajinamdan sürekli pis kan kokusu gelmeye başladı. Bu koku, önceleri regl dönemimden 1 hafta önce gelmeye başlıyordu fakat şimdi sürekli geliyor. Doktora gittiğimde, rahimde yara olabileceği söylendi, ilaç kullandım fakat bir sonuç alamadım. Bu koku kalıcı bir şey midir? Ne yapmam gerekiyor? Teşekkürler.

 • Kürtaj Olduktan 20 Gün Sonra İlişkiye Girdim, İltihaplı Kanamam Başladı. Bu Durum Normal mi?

  Merhaba, 25 gün önce kürtaj oldum. Doktorum, 15 - 20 gün ilişkiye girmememi söyledi, 20. günde ilişkiye girdik. İlişkiye girmeden önce hafif ağrım vardı ve ilişkiden sonra kan gelmeye başladı. İltihapla karışık kokulu kan 5 gündür devam ediyor. Vajinamın ağız kısmında, kan geldiğinde hem kaşıntı yapıyor hem de yakıyor. Acaba adet mi görüyorum? Bu kanama bir hastalık olduğunu mu gösterir?

 • Sol Böbreğim Çok Aşağıda, Spiralin Hemen Üstünde. Ne Yapmam Gerekiyor?

  Merhaba, 45 yaşında 3 çocuk annesiyim. Adetim 10 günden fazla sürdü. Doktora gittim. Doktor, sağ böbreğimi gördü, ancak sol taraftaki böbreğimi göremedi. Sonra da kanamanın spiral kaymasından olabileceğini söyledi. Daha sonra, sol tarafımdaki böbreğimi çok aşağıda yani spiralin hemen üstünde gördü. Bu durum beni çok korkuttu. Benden Usg Pelvik Bilrek adında bir test istedi ve açıklama yapmadı. Böyle birşey olabilir mi? Ne yapmam gerekiyor?

 • Doğum Sonrası Kanamaların Olması Normal mi?

  Merhaba, ben 2008 temmuzda sezeryanla doğum yaptım. Doğum sonrası kanamalarım bittikten sonra, 15 gün aralarla 2 kez kanamalarım oldu. Bu durum normal mi, yoksa doktora gitmem gerekir mi?

 • Hamileysem, Bebeğin Hapla Düşmesini Sağlayabilir miyim?

  Doktor merhaba, ben 4 aylık evliyim. Şimdiye kadar hap kullandım. 1 aydır kullanmıyorum ve adetim 4 gün gecikti. Acaba hamile miyim? Daha önce adet olacağım zamandan önce göğüs ağrılarım olurdu ama bu ay yok. Eşimle sorunlarım var ve bebeği istemiyorum. Daha küçükken, acaba bir hapla düşmesini sağlayabilir miyim?

 • İlk Bebeğimi Düşürdüm. Yine Hamileyim. Bu Bebeğimin de Düşme İhtimali Var mı?

  Merhaba, ben 19 aralıkta kanamalı bir şekilde 13 haftalık bebeğimi düşürdüm ve kürtaj oldum. Şimdi yine hamileyim. Bu bebeğim de düşer mi? Düşmemesi için yapılacak test var mı?

 • 1 Aylık Hamileyim ve Kanamam Var. Düşük Riski Yüksek mi?

  İyi günler, ben 1 aylık hamileyim ama kanamam geldi. Doktora gittim, bebek gelişmemiş, büyük bir ihtimalle düşük olur dedi. Sizce de böyle mi? Ne yapmam gerekiyor?

 • 2 Hafta Önce Bebeğimi Düşürdüm. Tekrar Hamile Kalmam Mümkün mü?

  Merhabalar, ben 29 yaşında bir bayanım, ikiz çocuklarım var ve 2 hafta önce bir kanama geçirdim ve bebeğimi düşürdüğüm için kürtaj yaptılar. Benim sorum şu olacak, 3 gün önce eşimle ilişkiye girdik ve gene hamile kalmaktan korkuyorum. Böyle birşey mümkün mü acaba? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

 • 10 Haftalık Hamileyim ve Kanamam Oldu. Neden Olabilir? Nelere Dikkat Etmeliyim?

  Merhaba, 10 haftalık hamileyim ve dün akşam birden bire kanamam oldu. Fakat normal bir kandı, parça şeklinde değildi. Hemen doktora gittim, ultrasonda baktı, bebek canlıydı, kalbi atıyordu ve hareket ediyordu. Progestan verdi ve ilişkinin yasak olduğunu söyledi. Ayrıca dinlenmemi önerdi. Bu kanama neden olmuş olabilir? Hamileliğim zor ve hassas mı geçecek? Çoğu arkadaşım son aylarına kadar çalıştılar. Ben hep yatmak zorunda mıyım? Acaba çocuğumun düşme riski yüksek mi? Nelere dikkat etmeliyim?

 • 18 Gün Önce Kürtaj Oldum. Ancak Hala Az Miktarda Kanamam Oluyor. Neden Olabilir?

  Merhaba, 18 gün önce kürtaj olmuştum. Ancak hala, sanki adetimin son günündeymişim gibi az miktarda kan geliyor. Öksürürken kasıklarımda hafif bir ağrı ve acı hissediyorum. Bu durum normal midir?

 • Beyaz Akıntı, Rahim Ağzında Yanma ve Adet Sancısı Gibi Ağrım Oluyor. Neden Olabilir?

  Merhaba Seval Hanım, 38 yaşındayım, beyaz akıntı geliyor ve rahim ağzında yanma var. Sürekli belimden karnıma doğru adet sancısı gibi sancı oluyor. Rahatsızlığım neden kaynaklanıyor? Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

 • İlk Gebeliğin Kürtajla Sonlandırılması Bir Sonraki Gebeliği Olumsuz Etkiler mi?

  Merhaba, 25 yaşındayım ve 5 yıldır erkek arkadaşımla cinsel birlikteliğim var. Bu ay hamile olduğumu öğrendim. 6 hafta 3 günlükken kürtaj oldum. Enfeksiyon kapma riskim ve belirtileri nedir? Kanamalarım devam ediyor, bu adet kanaması mı yoksa kürtaj sonrası kanamalar mıdır? İlk gebeliğin kürtajla sonlandırılması bir sonraki gebeliği olumsuz etkiler mi? Hafif karın ağrılarım var, bu normal mi?

 • Adet Bitiminden Sonra da Kanamam Devam Ediyor. Ne Yapmalıyım?

  Hocam, benim ciddi bir sıkıntım var. 1 senelik evliyim. Adet düzensizliğim yok, her ay düzenli ve gününde regl oluyorum. Fakat beni rahatsız eden sorun, adet bitiminden 3 gün sonra ilişkiye girdiğimiz zaman kan geliyor, 2 gün boyunca pet kullanmak zorunda kalıyorum. Bu yaz bebek te düşünüyoruz. Bir problem olur mu? Teşekkürler.

 • İlişki Sırasında Kanamam Oluyor. Bir de Kahverengi Akıntım Var. Sebebi Ne Olabilir?

  36 Yaşındayım, cinsel birleşme sırasında kanamam oluyor. Normalde günlük hayatımdaysa, koyu renkli (kahverengi) akıntım var. Sebebi ne olabilir? Bir de geçen yıl spiral taktırmıştım. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 • Miyom Ameliyatları Nasıl Yapılır?

  Miyom ameliyatları için uygulanan laparoskopik yöntem bebek için bir engel teşkil ediyor mu? Açık ameliyat beni çok korkuttuğu için şimdiye kadar bu ameliyatı olmadım, fakat 35 yaşındayım ve şişkinlik hissi şikayetim var. 8 mm çapında bir miyomum bulunuyor. Eğer gebe kalma konusunda bir sorun yoksa bu ameliyatı yaptırmayı düşünüyorum. Karşılaştığım bir sitede böyle bir ameliyatın vajinadan girilerek yapıldığı yazıyordu. Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 • Adet Düzensizliğim ve Aşırı Ağrım Var. Sorun Ne Olabilir?

  Merhaba hocam, ben 19 yaşındayım. Son birkaç aydır çok şiddetli şekilde adet ağrılarım oluyor. 3 ay önce, 2 ay boyunca, 1 ayda 2 kere kanamam oldu. Bir de normalde sarı renkte rahatsız edici kokusu olan akıntım oluyor. Ne sorunum olabilir? Önemli midir? Teşekkür ederim.

 • Her İlişkide Eşimin Kanaması Oluyor. Ne Yapabiliriz?

  Selam, ben 3 aydır evliyim. Bir kaç doktorun yanına gittim ama eksik cevap alıyorum. Ne zaman ilişkiye girsek, eşimin kanaması oluyor. Ne yapabiliriz?

 • Kanama ve Leke Şeklinde Akıntılarım Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, 18 aylık kızım var, 10 aylıkken emzirmeyi bıraktım ve Myralon kullanmaya başladım. 15. haptan sonra kanamalarım leke şeklindeydi, doktora başvurdum. Sol yumurtalıkta çok küçük kist olduğunu, ilaca devam etmemi ve 4 kutudan sonra lekelenmelerin kesileceğini söylemişti. Şu an 8. kutumu kullanmaktayım ve kanamam ve leke şeklinde siyahımsı akıntılarım var. Ne yapmalıyım? İlacımı kesmeli miyim, yoksa doktora mı başvurmalıyım?

 • Eşimin 1 Aydır Kanaması Oluyor. Halsizlik ve Yorgunluk Hissediyor. Sebebi Nedir?

  Selamlar, eşim 8 ay önce rahim düşüklüğünden amaliyat oldu. 7 aydır gayet iyiydi. Son 1 aydır kanaması kesilmiyor. Kendini halsiz ve yorgun hissediyor. Bunun sebebi ne olabilir? Şimdiden teşekkürler.

 • Kürtaj Sırasında Yumurtalığım Kaymış ve Hamile Kalmam Gerekiyormuş. Ne Önerirsiniz?

  Merhaba, yaklaşık 3 ay kadar önce kürtaj oldum. İçindeki zar tam temizlenmemiş ve tekrar bir operasyon yapıldı. Daha sonra kanamalarım sürekli devam etti. Doktoruma tekrar gittim ve bana yumurtalığımın kaydığını, acilen hamile kalıp doğum yapmam gerektiğini söyledi. Eşim askerde olduğundan şu an hamile kalmam mümkün değil. Bunun bana zararları ne olabilir? Başka tedavi yöntemleri var mıdır?

 • Düşük Olmaması İçin Ne Yapmamız Gerekir?

  Merhaba, eşim yaklaşık 6 ay önce kürtaj oldu (bebek gelişmemiş, daha da geriliyor dendi). Sağlık ocağında idrar tahlili yaptırmış ve hamile olduğunu söylemişler. Geçen gün tuvalette az miktarda kan görmüş. Özel bir hastanaye gittik, ultrasonda görünmemiş. Kan tahlili istendi, sonuç pozitif çıktı. Doktor bol istirahat demiş ve düşük önleyici hap vermiş. Sizce ne yapmalıyız? Eşim için hayati bir risk var mıdır? Düşük olmaması için ne yapmalıyız? Cevabınızı bekliyoruz.

 • Akıntımla Beraber Kan Geliyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, ben 21 yaşındayım. Sorunum akıntımla birlikte kan gelmesi. Akıntım yoğun, koyu renkte, ağrı ve bulantı da yapıyor. Bunun sebebi ne olabilir ve bunun için ne yapmam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.

 • 2 Haftadır Kesilmeyen Kanamalarım Var. Sebebi Nedir?

  Merhaba, 21 yaşındayım. Benim sorunum, 2 haftadır kesilmeyen fakat azalan kanamalarım oluyor, bir kaç damla şeklinde. Bunun sebebi ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim. Ciddi bir şey olabilir mi?

 • Eşim 1 Aylık Hamile ve Sabahları Kanaması Oluyor. Bu Neyin İşaretçisi Olabilir?

  Eşim 1 aylık hamile. Doktor, çocuğun kesesinin 5 oluştuğunu söylemiş. Şimdi sabahları kalktığında, çok az da olsa kanaması oluyor. Bu durum neyin işaretçisidir?

 • Doktor Eşimle Tam İlişkiye Giremediğimiz Söyledi. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben 2 aylık evliyim. Eşimle, ilk gece ilişkiye girdiğimizi sandık, çünkü rahmimden kan gelmişti ve acı duymuştum. Birkaç şikayetim için doktor muayenesi sırasında, alet içime girdiğinde her zamanki gibi kendimi kastım ve istemedim. Bunun sonucunda doktor, tam ilişkiye girmediğimizi söyledi. Şu anda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Psikolojik olarak çöktüm. Ne yapmalıyım?

 • Kızlık Zarı Hakkında Bilgi Verir misiniz?

  Erkek arkadaşımla uzun süredir aralıklarla ilişkiye giriyoruz. Daha önce kimseyle böyle bir birlikteliğim olmamıştı ve bana kız olmadığımı söyledi. Eve geldiğimde çok hafif bir leke vardı, erkek arkadaşım kız olmadığımı söylüyor. Benim kanamamın olmama nedeni nedir? Bunu nasıl ispatlaya bilirim?

 • 3 Ay Önce Doğum Yaptım, İlişkiye Girdiğimde Ağrı ve Kanama Oluyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, 3 ay önce doğum yaptım. Eşimle ilişkiye girdiğimde ağrı ve kanama oldu, aniden fenalaştım. Kanamam 2 gündür devam ediyor. Doktor, rahimden geldiğini, iltihap olmadığını ve her şeyin normal olduğunu söyledi. Doğumum, 40 haftayı 10 gün geçtikten sonra ilaçlar verilerek, rahimde yırtılma, makatta kesi oldu. Kanamanın sebebi ne olabilir?

 • Adet Düzensizliği Sorunum Vardı ve 50 Gündür Kanamam Var. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, benim 15 yaşından beri süre gelen adet düzensizliği sorunum var. 8 yıllık evliyim ve 5 yılda çocuk sahibi olabildim ve şu anda hiçbir doğum kontrol yöntemi kullanmıyorum, ona rağmen hamile kalmıyorum. Ama asıl sorunum 8-9 aydır kesilmeyen kanamalarımın olması. Birkaç kez doktora gittim fakat hepsinden farklı yanıtlar aldım. 50 gündür kanama görüyorum. Sizce ne yapmam gerekir?

 • İlişkiden Sonra Vajinada Oluşan Şişliğin Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, eşimin rahim kısmında kaşınma ve akıntı oluyor. Ayrıca ilişkiden sonra vajinanın dış kısmında şişlik oluyor. Sebebi ne olabilir?

 • Kalçamda Karıncalanma ve Karın Şişliği Şikayetlerim Var. Ne Yapmalıyım?

  İyi günler doktor hanım, benim bazı rahatsızlıklarım size danışmak istedim. Adet gecikmesi ardından çok pıhtılı uzun kanama geçirdim. 4 ay önceydi. Doktora gittim, kan tahlili, smear, hormon tahlili yapıldı, usg ile bakıldı, birşey yok dendi. Primolut verdi. Kanamam kesildi ama benim kalçalarda karıncalaşma, karın şişliği, makat bölgesinde iğne batar tarzda ağrı şikayetlerim var ve vücudumda bir kaşıntı, özellikle de karında. Acaba bu CA 125’in bir belirtisi mi? Rahim kanseri oldum da vücuduma mı dağıldı? Ne yapmalıyım doktor hanım? Şimdiden teşekkürler, saygılar.

 • Kanlı Akıntım İçin Yara ve Mantar Enfeksiyonu Olduğu Söylendi. Kanser Olma İhtimali Var mı?

  Merhaba, kanlı akıntım var ve doktor rahimde yara ve mantarla karışık enfeksiyon olduğunu söyledi. Smear alınırken çok kanamam oldu. 6 ay önce rutin kontrolde hiçbir sorun yoktu. Sonucu daha almadığım için merak ediyorum. Kanserle ilgili olma ihtimali yüksek midir?

 • 45 Gün Önce Kürtaj Oldum, Kanamam Devam Ediyor. Normal mi?

  Merhaba, yaklaşık 45 gün önce, 6 haftalık hamileyken kürtaj oldum. Hala kanamam devam ediyor. Bu normal mi?

 • Ultrason Sonucunda, Bebeğin Bağırsaklarında Parlama Olduğu Söylendi. Ne Yapmalıyız?

  Merhaba, ben 19 haftalık gebeyim. Kontrol amaçlı ultrasona girdim ve bebeğin bağırsaklarında bir parlama olduğunu söyledi doktor. Gebeliğimin 10. haftasında kanama geçirmiştim. Sizce ne olabilir? Şimdiden bütün yardımlarınız için teşekkür ederim.

 • Rahimde Oluşan Yaraların Belirtileri Nelerdir?

  Rahimde yara olduğu zaman ne gibi belirtiler gösterir? Bunu nasıl anlarız?

 • Rahim Kanseri Olma İhtimalim Var mı?

  İyi geceler Seval hanım, sağ kasığımda ve vaginamın sağ tarafında dünden beri bir ağrı var, bacağıma vuruyor. Bu kötü bir hastalığa mı işaret? Ayrıca rahim zarım en son 12,7 mm. Rahim kanseri miyim acaba? Bundan birkaç ay önce çok pıhtılı kanama oldu. Endometrium 20 mm idi, şimdi 12 mm. Yaşım 39. Rahim kanserinde kanama ne şekildedir? Bacaklarımda ve kalçalarımda da karıncalaşmalar var ve çok affedersiniz makatta iğne batma gibi ağrılar. Çok korkuyorum, çocuğum yok. Saygılar, başarılar.

 • Kanamanın Karın Bölgesine Doğru Olması Ne Demek?

  Merhaba, ben 27 yaşındayım. 2 adet dönemimde aşırı ağrı, kasılma ve bulantı yaşıyorum. Bu nedenle doktora gittim, kanım alındı ve CA 125 37,2 çıktı. Bu ne demek oluyor anlamadım ve endişelendim. Ayrıca kanamanın rahim dışına olduğunu, benim ise karın bölgesine doğru olduğunu da söyledi. Beni aydınlatırsanız sevinirm. İyi çalışmalar.

 • 1 Aydır Regl Görüyorum. Sebebi Ne Olabilir?

  Ben bir aydır regl görüyorum. Bunun nedeni ne olabilir?

 • Kanamamın Nedeni İğne Olabilir mi?

  21 haziran 2008 cumartesi günü sezeryanla erken doğum yaptım. 33 haftalık bir kız bebek dünyaya getirdim. 30 temmuz günü kadın doğum doktoruma gittim ve korunmak için bir yöntem istedim ve bana 1 yıl süreyle korunmak için 3 er aylık iğne tavsiye etti, yaptırdım. 8 ağustostan beri kanamam var. Acaba bu iğneden mi kaynaklanıyor, yoksa başka bir sebebi var mı? Şimdiden size teşekkürler. İyi çalışmalar.

 • Sonuçlar Ne Anlatıyor?

  Merhaba, yaklaşık 1,5 aydır aşırı kanamam vardı, doktora gittim. Ancak ultrasonda anlayamadılar. Daha sonra kürtajla parça alındı. Sonuçlarını rica etsem açıklar mısınız? Patolojik tanı: 1-serviks uteri, biopsi: kronik servisit bulguları gösteren endoservikal doku fragmanları, 2-kavum uteri, kürtaj: endometriyal polip, dökülme bulguları.

 • Kız Arkadaşımın Kanamaları 8 Gündür Devam Ediyor. Ne Yapmalıyız?

  Ben 8 gün önce nişanlımla birlikte oldum ama sanırım kızlık zarı zedelendi. Kanamaların halen devam ettiğini söylüyor. Bu konuda ne yapmalıyız, bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

 • Cinsellik Sonrası Vajinamda Yanma Oluyor. Sebebi Nedir?

  Cinsellik sonrası rahimde ve vajinamda yanmalar oluyor. Sebebi ne olabilir?

 • Doğum Kontrol Hapına Başladığımdan Beri Kanamam Kesilmedi. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, 2 haftadır Yasmin doğum kontrol ilacını kullanıyorum. Hapa başladığımdan beri yoğun bir şekilde kanamam var. Bu ilaçtan kaynaklanıyor olabilir mi?

 • Kanamamın Sebebi Kistin Küçülmesi Olabilir mi?

  Merhaba, benim sol yumurtalığımda 3 cm büyüklüğünde kist var. Doktor, Yasmin verdi, 3 haftadır kullanıyorum. Aşırı kanamam var. Sizce bu normal mi? Kanamanın sebebi kistin küçülmesi mi?

 • Kanamamın Sebebi Ne Olabilir?

  3 Ağustos'ta adet görmüştüm, 17 Ağustos'ta tekrar kanaman geldi ve acile gittim. Kan ve idrar tahlili yapıldı. İdrarda çok sayıda K.K. 3-4 Epitel görüldü yazıyor. Bunun ne anlama geldiğini açıklayabilir misiniz?

 • Sevgilim Rahim Kanseri Olabilir mi?

  Merhaba, sevgilimle yolda yürürken, aniden vajinasından aşırı derecede kan gelmeye başladı. Doktora başvurduk fakat ileri bir tarihe gün verdi. Adetten önce karın ağrısı ve şişliği, ilişki sırasında da bazen yanma oluyordu fakat bu olay ilk defa oldu. Rahim kanseri olma ihtimali var mı? Öyleyse tedavisi mümkün mü?

 • İlişki Sırasında Birleşmedik Ama 2 Gün Kanamam Oldu. Ne Yapmalıyım?

  İyi günler. 3 yıl öncesinde bir ilişki yaşadım. Tam olarak birleşmedik ama erkek arkadaşım içime girmek için çok uğraştı. Birleşme olmadı ama çok uzun süreli (2 gün) kanamam geldi, adet kanaması gibi. Bu durum beni çok rahatsz etti, doktora da gidemedim. Yardımlarınızı bekliyorum. Ne yapmalıyım? Teşekkürler.

 • Ara Kanamaların Sebebi Ne Olabilir?

  Ara kanamalarım oluyor. Nedeni ne olabilir?

 • İlaç Tedavisiyle Rahmimdeki İyileşen Siğiller 6 Ay Önce Tekrar Başladı, Ne Yapmalıyım?

  İyi çalışmalar. Benimde rahim dışında oluşan siğillerim vardı, yürüyemez duruma gelmiştim. Yanma ve kaşıntımda vardı, doktora gittim. Bir değil iki doktora hem de, ilaç verdi bütün siğiller bir hafta sonra geçti. Aradan 6 ay geçti fakat eşimle ilişkiye zorlanarak giriyorum. Rahmim çok yanıyor özellikle adetime 10 gün kala daha da sıklaşıyor. Ne yapmalıyım bana yardımcı olun? Kaşıntım ve yanmam çok, arada akıntımda oluyor. 1 senelik evliyim, yaşım 21cevap yazarsanız sevinirim.

 • Tekrar Hamilelik Şansım Var mı?

  İlk gebeliğimde 6 ay bekledim. 1,5 aylık hamile iken 1 sene önce düşük nedeniyle kürtaj oldum ve kürtaj sonrarı dış gebelik oluştu. Toplam 50 gün boyunca kanamam oldu. Şimdi ise 7 aydır korunmuyoruz ama hala hamile kalamadım. Acaba tekrar hamile kalma şansım var mı?

 • İlişki Sırasında Kanama Olmasının Sebebi Nedir?

  Adet bitimimden 3 gün sonra ilişkiye girdim ve beraberliğim aşamasında kanamam oldu ve bu kanama sadece beraberliğim esnasında oldu. Bir hastalık başlangıcı olabilir mi? Lütfen beni aydınlatır mısınız?

 • Adet Kanamamdan 1 Hafta Sonra Tekrar Kanamam Başladı. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, adet kanamasını geçirdikten 1 hafta sonra tekrar kanama başladı. Normal adet kanamasına benzetemedim. Ailevi problemlerden dolayı arkadaşlarım, stresten kaynaklandığını söylemişlerdi. 3 günden az sürdü bu kanama. Sebebini merak ediyorum. Sizce neden olabilir?

 • Acaba Bakire miyim, Yoksa Zarım mı Esnek?

  Erkek arkadaşımla ilişkiye girdim ancak kanamam olmadı. 2 yıl böyle devam etti. Bir gün bir kanama oldu, o da bir kaç gün devam etti. Ancak adetimden bir kaç gün sonra ilişkiye girdim ve kanama oldu. Doğum kontrol hapı da kullanıyordum kist tedavisi için. Herhalde bakire değilim artık, anlayamadım. Acaba bakire miyim, zarım mı esnek? Bir de en son 2 gün önce tekrar ilişkiye girdik, ancak vajinamda ağrı ve yanma, sarı bir akıntı var. Sorun nedir?

 • 60 Yaşındayım ve Kanamam Var. Ne Yapmalıyım?

  Ben 60 yaşındayım, oldukça kiloluyum ve kanamam var. 2 yıl önce kürtaj oldum. Tahlillerim temiz çıktı. Daha önceleri ay başı gibi olur geçerdi ama bu ay dinmiyor. Metercil kullanırsam diniyor, bırakınca kanama devam ediyor. Ne yapmalıyım?

 • Göğsümdeki Kistler Büyüme Yaptı. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, adet kanamalarım 10-15 gün çok yoğun oluyor. Doktor önce çikolata kisti olduğunu söyledi, sonra miyom olduğu ve rahim duvarının 16mm olduğu söylendi. Rahim duvarından parça alındı, olumsuz bir şey çıkmadı. Duvarın 9mm olduğu söyleniyor (şuan), fakat kanamalarımda çok az azalma oldu. Bu arada kan ilaçları ve başka ilaçlar kullandım. Şimdi doktorumu değiştirdim, 2 aydır orgametril kullanıyorum. Kanamalarım azaldı fakat göğsümdeki kistler büyüme yaptı. Ayrıca rahim ağzında yanma hissediyorum ve bazen sık tuvalete çıktığımda hafif pembe kan geliyor. Ne yapmalıyım? Hangi ilaçları kullanmalıyım? Kanamalarım ilacı kesince devam eder mi? Bu problemlerim ve tedavim yaklaşık 3 yıldır devam ediyor. Vereceğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

 • Kaşıntı ve Sık İdrara Çıkmamın Sebebi Ne Olabilir?

  Ben 24 yaşında bir bayanım. 3 ay önce evlendim ve evliliğimin 15. gününden itibaren vajinamda kaşıntı olmaya başladı ve bunun yanı sıra, sarı ve kokulu akıntım da geliyordu. Bir süre sonra kaşıntım hafifledi. 2 gün önce de sık sık idrara çıkmaya başladım ve idrarım varmış hissi var. 1-2 damla da olsa çok rahatsızlık veriyor, sonunda felaket bir ağrı ve kan geliyor. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

 • Yumurtalığımdaki Kist İçin Doğum Kontrol Hapı Kullanıyordum, Yarıda Bıraktım. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba yaklaşık 2 ay önce acile kaldırıldım. Sağ yumurtalıkta kist olduğu söylendi, daha sonra özel doktora gittim doğruladı. İçten kanama yaptığını, su olduğunu söyledi. Ağrılarında bu yüzden olduğunu söyledi. Kontrol hapı verdi, 21 günlük. Ben onun yaklaşık 15’ini içtim daha sonra kaybettim. 1 hafta sonra tekrar alıp başladım ve geçen hafta bitti. Şu anda da kanamam var, ne yapabilirim sizce?

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Personelleri Eğitimi Başarıyla Tamamladı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personelleri eğitimi başarıyla tamamladı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra İnsani Yardım Ulaştırdı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra Yardım Ulaştırdı
Sokak köpeğinin kovaladığı bisikletli çocuk yayaya çarptı
Sokak köpeği bisikletli çocuğu kovalayarak yayaya çarptı
Tosya'da Üç Tekerlekli Elektrikli Motosiklet Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti
Amasya'da minibüs menfeze uçtu, sürücü yaralandı
Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Verildi

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]