11. Uluslararası Kognitif Nörobilim Kongresi

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarhan: Beynin yarıdan fazlası sessiz biliniyordu.

11. Uluslararası Kognitif Nörobilim Kongresi
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, beynin yarıdan fazlasının bilinenin aksine  "sessiz " olmadığını ifade ederek, "Şimdi bu bölümü ölçmeye ve duymaya başladık " dedi.  11. Uluslararası Kognitif Nörobilim Kongresi, Üsküdar Üniversitesi'nde başladı. Kongrenin açılışında konuşan Tarhan, 2013'te bir psikiyatristin Nobel Ödülü'nü, "Nörokognitif ve nöro gelişimsel alana yaptığı katkılar " üzerine aldığını hatırlatarak, bunun da alanın önemini gösterdiğini söyledi.

Nörolojinin ve psikiyatrinin geleceğiyle ilgili doğru bir noktada bulunduklarını ifade eden Tarhan, "Beynin yarıdan fazlası sessiz olarak biliniyordu. Bu bölümün sessiz olmadığı ancak bizim duyamadığımız görüldü. Şimdi bu bölümü ölçmeye ve duymaya başladık " diye konuştu.  Uluslararası Kognitif Nörobilim Kongresi Başkanı Oğuz Tanrıdağ, kongre serüvenlerinin, 2004'te Antalya Belek'te başladığını ve bugün 11. yılına eriştiğini söyledi. Kongreyi bir üniversitede yapmak için mücadele ettiklerini ve bu yıl Üsküdar Üniversitesi'nde gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını anlatan Tanrıdağ, "Umarım bu kongre başarıyla sonuçlanır ve bundan sonraki yıllardaki mekanı Üskidar Üniversitesi olur " diye konuştu.

Açılışta Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri Sevda Asgarova ve Çiçek Aghayeva, piyano resilati verdi. Kongre hakkında Üniversitenin Altunizade Yerleşkesi'nde 4 Mayıs'a kadar devam edecek kongrede, kültürün sinirbilim üzerindeki etkileri, sosyal beyin, otizmde dil ve konuşma, müziğin kognitif etkileri, insan ve teknoloji, hayal kurma ve rüya görmenin beyindeki karşılıkları gibi konular ele alınacak.  Multidisipliner yapıda gerçekleştirilecek kongrede, beyin araştırmalarında elde edilen son veriler tartışılacak.  Kongrede Harvard Üniversitesi, Padova Üniversitesi ve Free University of Amsterdam'ın yanı sıra Üsküdar, Boğaziçi, Medipol ve İstanbul üniversitelerinden bilim insanları konuşacak. - İstanbul

2.05.2014 - 14408Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]