11 Yaşındaki Köpeğe Bel Fıtığı Ameliyatı Yapıldı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'ne getirilen Terrier cinsi 'Yuppi' adlı 11 yaşındaki köpeğe, belfıtığı ameliyatı yapıldı.

11 Yaşındaki Köpeğe Bel Fıtığı Ameliyatı Yapıldı

Antalya'da oturan Sibel Bileci'nin 'Yuppi' adlı köpeği rahatsızlandı. Bileci, tedavi için Antalya'daki bir veterinere götürdüğü köpeğinin tam iyileşemediğini fark etti. Ardından Bileci, köpeğini tedavi için Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'ne getirdi. Yapılan muayene ve tetkiklerde köpekte bel fıtığı olduğu ve bu nedenle arka ayaklarını kullanamadığı tespit edildi.

Köpeğe, Yrd. Doç. Dr. Yusuf Sinan Şirin, Uzm. Dr. Harun Çınar, veterinerler Ahmet Hamdi Küçük, Ahmet Bircan Yalın, Betül Şensöz, Nuri Uysal ve İsa Can Uyguralp'in de aralarında bulunduğu ekip tarafından bel fıtığı ameliyatı yapıldı.

İNSANLARDAKİ BEL FITIĞI KÖPEKLERDE DE AYNI OLUYOR

Yrd. Doç. Dr. Şirin, "Köpeğimiz yaklaşık 1 ay önce rahatsızlanmış. Biz de gerekli klinik muayenesini yaptık, tanısal görüntüleme işlemleri sonuçlarıyla birlikte bel fıtığı ameliyatı olması gerektiğine karar verdik. İnsanlarda da bel fıtığı olarak bilinen hastalık köpeklerde de benzer şekilde seyretmektedir. Yuppi'nin ameliyat sonrası yoğun bakım sürecini takiben 1 hafta sonra fizik tedavi rehabilitasyon uygulamaları ile 4-5 haftaya sağlığına ve normal yürüyüşüne kavuşmasını umuyoruz. Türkiye'de yaygın yapılabilen bir ameliyat değil. Ama bizim hastanemizin fiziki yapısı buna müsait. Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi olarak hem sokak hayvanlarına hem de bölgeye hizmet vermeye devam ediyoruz" dedi.


'O BENİM HER ŞEYİM'

'Yuppi'nin sahibi Sibel Bileci de MAKÜ Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'nin başarısını duyduğunu ve köpeğini hastaneye getirdiğini belirterek, "Yuppi 11 yaşında. O benim her şeyim. Yaklaşık 1 ay önce rahatsızlandı ve ben Antalya'da veteriner hekimlere götürdüm. Ama sonuç alamadık. Sonra buraya geldik. Muayenesi ve tetkikleri yapıldı. Buradaki doktorlarımıza emanet ettim. Umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur" diye konuştu.

24.1.2017 - 25427

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]