11 Yıllık Bekleyiş Sona Erdi

Çanakkale'de 11 yıldır böbrek nakli bekleyen 61 yaşındaki Yusuf Ziya Özkan, gerçekleştirilen böbrek nakli operasyonuyla sağlığına kavuştu.

11 Yıllık Bekleyiş Sona Erdi

Çanakkale'de 11 yıldır böbrek nakli bekleyen TRT'den emekli 61 yaşındaki Yusuf Ziya Özkan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen böbrek nakli operasyonuyla sağlığına kavuştu.

BEKLEYİŞTE MUTLU SON

Çanakkale'de yaşayan Yusuf Ziya Özkan'ın 11 yıllık bekleyişi mutlu bitti. 2005 yılında böbrek yetmezliği tanısı konulan Yusuf Ziya Özkan, İstanbul, Bursa ve İzmir'de özel hastanelerin yanı sıra üniversite hastanelere başvurdu. Haftanın 3 günü hemodiyaliz ünitesine bağlı olarak yaşamını devam ettiren Özkan'a Bursa Çekirge Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen Fatma İşsever'in böbreği uygun bulundu. Bursa'dan getirilen böbrek ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi doktorlarından oluşturan nakil ekibi tarafından başarılı bir ameliyat ile nakledildi.


ESKİ SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Yusuf Ziya Özkan, geçirdiği başarılı operasyon sonrası eski sağlığına kavuştuğunu belirterek, "Diyaliz tedavisi ilerledikçe başka komplikasyonlar ve sıkıntılar ortaya çıkmaya başlamıştı. ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde güzel bir organ nakil merkezi var. Yetkin ve nazik doktor ve hemşirelerimiz var fakat yeteri kadar hasta yok. Nakil sırası burada çok daha çabuk geliyor. Hasta kardeşlerimiz; lütfen gelin, Çanakkale'deki bu imkandan hep birlikte istifade edelim" diye konuştu.


Operasyonu gerçekleştiren ÇOMÜ Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Faruk Özkul ise, "Yusuf Ziya Bey 11 yıl boyunca çeşitli böbrek nakil merkezlerinde nakil sırası beklemiş ancak binlerce böbrek bekleyen hasta nedeniyle bir türlü sıra ona gelmemiş. Bize yaklaşık 6 ay önce başvurdu. Nakil için çağrı aldığımız bir böbreğin Yusuf Ziya Bey'e uyumlu olduğunu gördük ve nakil ameliyatını gerçekleştirdik. Şu anda gayet iyi ve idrar çıkartabiliyor" dedi.

11.2.2016 - 19966

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]