12.Ulusal İç Hastalıkları Kongresi Sona Erdi!

Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği(TİHUD) tarafından düzenlenen "Ulusal İç Hastalıkları Kongreleri"nin onikincisi, 6 - 10 Ekim 2010 tarihleri arasında Starlight Otel & Kongre Merkezi Side- Antalya' da gerçekleştirildi.

12.Ulusal İç Hastalıkları Kongresi Sona Erdi!

12.Ulusal İç Hastalıkları Kongresi Takvimi

6 -10 Ekim 2010

Starlight Otel Ve Kongre Merkezi Side/Antalya

Ana amaçları; İç hastalıkları uzmanlarının klinik uygulamalarında yardımcı olacak yeni gelişmelerin gözden geçirilmesi, yeni gelişmelerle ilgili kanıta dayalı verilerin değerlendirilmesi, hasta bakımında iyileştirme ve yeni gelişmelerin etkisi, dış faktörlerin iç hastalıkları uzmanlarının çalışma koşullarına olan etkilerinin değerlendirilmesi olarak belirlenen kongrede konularında ülkemizde söz sahibi 140'a yakın konuşmacı ve oturum başkanı görev aldı.

Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği tarafından düzenlenen 12. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi yoğun bilimsel programıyla dikkat çekti. "Kronik Hastalıkların Önemi, Sağlık Bakanlığı Gözüyle İç Hastalıkları Uzmanlık Alanı, Hipertansiyon Tedavisi: 2000'den 2010'a Neler Değişti?, Sigara Bırakma Tedavisi, Kanserden Korunmada Tartışmalı Konular, Bir Halk Sağlığı Sorunu: Kronik Böbrek Hastalığı, Acil Vakalar, Kritik Kararlar, İnfeksiyon; Bir Tedavi Komplikasyonu, Diyabet Tedavisinde Tartışmalı Konular" gibi pek çok güncel konuda oturumlar düzenlendi.

3000'i aşkın katılımcının yer aldığı kongrede, 5 paralel salonda 15 uydu sempozyum, 21 konferans ve 15 panel gerçekleştirildi. Kurs ve hemşirelik oturumlarının da yapıldığı kongre dört gün süresince yoğun katılımla devam etti.


 

11.10.2010 - 2492Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]