''12 Yılda 12 Bez Bebek'' Bu Bebekler Hayat Kurtaracak!

1998 yılında kurulan LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı 12. Yıl Kutlaması çalışmaları kapsamında birbirinden değerli 11 sanatçı ve Trendus.com ile anlamlı bir çalışmaya imza atıyor.

''12 Yılda 12 Bez Bebek'' Bu Bebekler Hayat Kurtaracak!
Ülkemizde 12 yıldır lösemi hastası 0–16 yaş grubu çocuklara ücretsiz tedavi ve eğitim hizmetleri götüren LÖSEV'in bugün itibariyle kayıtlı lösemi-kanser hasta çocuk sayısı yaklaşık 7700 dür. Ankara'da 1998 de küçük bir ofiste, 2 personelle 35 çocuğa hizmet götürülerek başlatılan çalışmalar bu gün binlerce metrekare üzerinde sağlık ve eğitim tesisleri, 150 kişilik profesyonel kadrosu, binlerce destek veren kurum-kuruluş ve yüz binlerce gönüllüsü ile her geçen gün sağlıkta bir dünya markası olarak ilerlemekte.

LÖSEV ve Trendus.com ile ortaklaşa hayata geçirilen "12. YILDA 12 BEBEK" projesinin çıkış noktası olan Ispanak Markası, LÖSEV'e kayıtlı lösemili çocukların anneleri için hayata geçirilen üretim atölyelerinin bir hikâyesidir aslında.

2002'de, vakfımıza kayıtlı lösemi hastası çocukların annelerinin rehabilitasyonu için kurulan meslek edindirme atölyeleri sayesinde bugün yüzlerce kadınımız meslek sertifikalarına kavuşmuş ve atölyelerde birbirinden güzel hediyelikler, el ürünleri üretmeye başlamışlardır. Bugün annelerin ürettiği bu ürünlerden elde edilen gelir yine binlerce çocuğun ücretsiz tedavisine kaynak yaratmakta ve onlara hayat olmaktadır.

LÖSEV ve Trendus.com'un ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında duyarlı sanatçılarımıza yeniden tasarlanmak üzere iletilen "Bez Bebek"ler annelerin tedavileri süren çocuklarına olan özlemlerini, umutlarını, hayallerini en güzel anlattıkları ürünlerden biri olarak yıllardan beri süre gelen üretimlerinden biridir. 

12. Yıl anısına 11 değerli sanatçı ve Trendus LÖSEV bez bebeklerine kendi yorumlarını da katarak yeniden giydirecek ve bezeyecek. Bez bebekler sanatçıların isimleri ile üretime dâhil edilecek ve onların isimleri ile satışa sunularak hayat kurtarmaya devam edecek.

Lösemi hastası çocukların hayatlarına hayat katacak bu projede yer alan sanatçılar;  Açelya Akkoyun, Bahar Korçan, Beren Saat, Cemil İpekçi, Çağla Şikel, Derya Baykal, Dilek Hanif,  Hülya Avşar, Özgür Masur, Trendus.com, Tülin Şahin, Tuvana Büyükçınar,  

11 Ünlü isim ve Trendus.com tarafından tasarlanan 12. Yıl Bebekleri 8 Kasım 2010 Pazartesi günü İstinyePark'ta yapılacak tanıtım resepsiyonundan sonra 9-14 Kasım 2010 tarihleri arasında İstinyePark'ta, 15-21 Kasım Tarihleri arasında da Palladium AVM de sergilenecektir.

3.11.2010 - 2925Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]