13 Milyonluk Hastanede Sadece Bir Pratisyen Doktor Görev Yapıyor

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde iki yıl önce 13 milyona hizmete açılan devlet hastanesinde sadece bir pratisyen hekim görev yapıyor.

13 Milyonluk Hastanede Sadece Bir Pratisyen Doktor Görev Yapıyor

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde iki yıl önce hizmete açılan devlet hastanesi bir pratisyen hekim sayesinde hizmet verebiliyor.

Ana branşlarda doktorun olmadığı hastanede sağlık ihtiyaçları çevre ilçe ve il merkezinden görevlendirilen geçici doktorlar tarafından veriliyor. Dahiliye, çocuk ve göz polikliniklerinde geçici olarak görevlendirilen doktorlarla haftanın üç günü hizmet veriyor.

Dahiliye uzmanı olarak görev yapan Başhekim Uzm. Dr. Mesut Şan'ın Sandıklı ilçesine atanmasının ardından hastanede uzman doktor kalmadı. Bir tek pratisyen hekimin görev yaptığı hastanede vatandaşlar sağlık hizmetlerini Afyonkarahisar, Konya, Eskişehir gibi çevre illerden karşılıyor.

HASTANE İÇİN 13 MİLYON HARCANDI

Hastane 2013 yılında 13 milyon lira harcanarak hizmete açıldı. Ancak, iki yıl içerisinde hastanenin doktor ihtiyacı bir türlü giderilemedi. 20 bin metrekare alan üzerine 4 bin metrekaresi kapalı alan olarak inşa edilen 50 yataklı hastanede yoğun bakım ünitesi, ameliyathane, çocuk odası, dinlenme odaları bulunuyor.

ANA BRANŞLARDA GÖREV YAPAN DOKTOR YOK

İhtiyacın haftanın belirli günlerinde geçici görevlendirilen doktorların nöbetleşe görevlendirilmesiyle karşılandığı hastanede kardiyoloji, kadın doğum, göğüs hastalıkları, üroloji dallarında hizmet verilemiyor.

6 YILDIZLI HASTANEYİ DOKTORSUZ BIRAKMAYACAKLARINI SÖYLEMİŞLERDİ

Çay Devlet Hastanesinin açılışında konuşan eski Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ayhan Erenoğlu, hastaneyi 6 yıldızlı olarak ilan etmişti. Hastaneyi doktorsuz bırakmayacaklarını belirten Erenoğlu, şu ifadeleri kullanmıştı: "Çay Devlet Hastanesini 6 yıldızlı ilan edelim. Bütün ilçe hastanelerini bu şekilde yapabilirsek, sağlıkta çağ atlamış oluruz. Çay için personel konusunda çok olumsuz konuşuldu. En iyi çalışan 3 hastanemiz arasında yer alıyor. Hastanede doktor eksiği olduğunu biliyoruz. Beklentilerinizi boşa çıkarmayacağız. Madem ki bu hastane yapıldı, hekim olması gerekiyor. Ankara'da Kurum Başkanı ile görüştük. 4 ana branş var, burası için yeterli değil. 10 bin metrekarelik, lüks hastanelerden bir tanesi. Esas kadroyu oluşturana kadar burayı doktorsuz bırakmayacağız."

20.01.2015 - 16389Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]