14 Aylık Oliver Ağız Yoluyla Bulaşan Herpes Virüsü Kaptı

14 aylık Oliver ağız yoluyla bulaşan herpes virüsüne yakalandı. Annesi Amy Stinton masum gibi gözükse de bebekleri öpmenin ölümcül olabileceği konusunda aileleri uyardı.

14 Aylık Oliver Ağız Yoluyla Bulaşan Herpes Virüsü Kaptı

İngiltere'de 14 aylık Oliver, ayaklarında, bacaklarında, koltuk altlarında ve ağzının çevresinde çıkan acılı yaralar sebebiyle hastaneye kaldırıldı.

HERPES VİRÜSÜ KAPTI

Daily Mail'de yayınlanan habere göre, yapılan kan testi sonucunda bebeğin herpes virüsü kaptığı ortaya çıktı. Oliver tamamen iyileşmesine rağmen hayatı boyunca ağız yoluyla, çoğunlukla öpücükle bulaşan bu virüsü taşıyacak.

Oğlunun küçüklüğünden beri egzeması olduğunu söyleyen anne Amy Stinton yaraları gittikçe kötüleşince Oliver'ı hastaneye götürdü. Doktor enfeksiyon kaptığını söyleyerek steroid krem yazdı. Ertesi gün bacakları ve ağız çevresi su toplayınca tekrar hastaneye gittiler. Yapılan testler sonucunda Oliver'da uçuğa neden olan herpes simlex virüsü bulundu.

DURUMU DAHA KÖTÜ OLABİLİRDİ

Oliver'ın durumuna çok üzülen anne Amy, "Birkaç gün daha geç kalsaydık ya da Oliver daha küçük olsaydı, durumu daha kötü olabilir ve belki de ölebilirdi. Herpes simlex virüsü bebekler için çok ciddi. Zamanında tedavi edilmediğinde organlarına yayılarak kan zehirlenmesine yol açabiliyor." diye konuştu. Konuştuğu herkesin şoke olduğunu söyleyen Amy, öpücük kadar masum birşeyin aslında çok tehlikeli olabileceği konusunda diğer aileleri de uyardı.

Duygu Bay / PembeNar


28.09.2016 - 23298Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]