14. Mustafa Nevzat Eczacılık Ödülü Sahibini Bekliyor

Mustafa Nevzat Eczacılık Ödülü eczacılığın geleceğine ışık tutmaya devam ediyor.

14. Mustafa Nevzat Eczacılık Ödülü Sahibini Bekliyor
Gerçekleştirdiği çalışmalar ile Türk ilaç endüstrisinin gelişiminde 90 yıldır öncü rol üstlenen Mustafa Nevzat İlaç’ın, bu yıl 14’ncüsünü düzenleyeceği “Eczacılık Ödülü” için başvurular başladı. Ülkemizde eczacılık alanındaki bilimsel çalışmaları desteklemek ve teşvik etmek amacıyla iki yılda bir düzenlenen “Mustafa Nevzat Eczacılık Ödülü”ne Türkiye’deki tüm eczacılık fakültelerindeki genç eczacılar doktora tezleri ile başvurabiliyor. Türk eczacılığının geleceğine ışık tutan ve alanının en prestijli ödülü olarak kabul edilen ödül için başvurular 4 Nisan 2014’te sona erecek.

Türk ilaç endüstrisinin gelişiminde öncü rol üstlenen, insan sağlığının yanı sıra tüm faaliyetlerinde yenilikçi çalışmaları destekleyen Mustafa Nevzat İlaç’ın, 1989’dan bu yana her iki yılda bir verdiği “Eczacılık Ödülü” başvuruları başladı. Bu yıl 14’ncüsü verilecek olan ödül için Türkiye’deki tüm eczacılık fakültelerinden genç eczacılar, 2012 ve 2013 yıllarında üniversitelerince kabul edilen doktora tezleri ile en son 4 Nisan 2014’e kadar başvurabilecekler. 6 Mayıs 2014’te gerçekleşecek tez değerlendirme toplantısının ardından Mayıs ayı sonunda İstanbul’da düzenlenecek törenle ödül sahibine verilecek. “14. Mustafa Nevzat Eczacılık Ödülü”, birinci seçilen tez sahibinin adına düzenlenmiş gümüş plaket ile 17. 500 TL’ den oluşuyor.

“ALANINDA TÜRKİYE’NİN İLK VE EN PRESTİJLİ ÖDÜLÜ”

Mustafa Nevzat İlaç’ın yenilikçiliğe ve araştırmacılığa verdiği önemle başlattığı “Eczacılık Ödülü”, eczacılık alanının gelişmesine sağladığı destek kadar, araştırmacılara kariyerleri için bir fırsat sunması açısından da önem taşıyor. Mustafa Nevzat İlaç’ın 90 yıllık yolculuğunda yeniliklerin öncüsü olarak Türkiye ve bölge ülkelerde çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen Mustafa Nevzat İlaç Genel Müdürü Levent Selamoğlu, “Kuşağında fark yaratan bir kuruluş olarak, sağlık için bilimin yolunda kendimizi sürekli yeniliyor, genç eczacıların kariyerlerini geliştirmesi yönünde de destekleyici faaliyetlerimize devam ediyoruz. Öncelikli görevimiz Türkiye’nin Ar-Ge uygulamalarının gelişmesi. Bu alanda ilki 1989 yılında yapılan Türkiye’nin ilk ve en prestijli ödülü olan ‘Eczacılık Ödülü’nün, Mustafa Nevzat İlaç olarak vizyonumuzu genişletebileceğimiz ve alanımıza olan katkıyı artıracağımız bir hal almasından oldukça gurur duyuyoruz. Etkinliğimiz, üniversiteler ve ilaç endüstrisi arasında işbirliği ve yakınlaşmayı destekliyor. Türkiye'de eczacılığın gelişmesine katkıda bulunacağına inandığımız araştırmaları desteklemekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

90. YIL ÖZEL ÖDÜLÜ DE VERİLECEK

Mustafa Nevzat İlaç’ın kuruluşunun 90. yılı nedeniyle bu yıl ayrıca “90. Yıl Özel Ödülü”nün verileceğini söyleyen Selamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Mustafa Nevzat İlaç olarak tüm dünyada hastaların daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürmelerini sağlayacak, etkin, emniyetli, hasta uyumunu sağlayan, inovasyon odaklı çalışmalarımızı sürdürüp, inovatif ekonomik ürünler geliştirerek insan sağlığının hizmetine sunmayı amaçlıyoruz. 1989’dan itibaren başlattığımız ‘Eczacılık Ödülü’, bu yönde önemli bir işlev gördüğü gibi alanındaki araştırmaları da teşvik eden yapısıyla, kurucumuz Prof. Mustafa Nevzat Pısak’ın anısını yaşattığımız çok değerli bir organizasyon.”

“90. Yıl Özel Ödülü”, tez sahibinin adına düzenlenmiş gümüş plaket ile 10.000 TL’den oluşuyor.

13.3.2014 - 14001

İlgili Diğer Yazılar
Erkek cinsel organına gençlik aşısı: PRP
Erkek cinsel organına gençlik aşısı: PRP
Angela Merkel 65
Angela Merkel 65'inci yaşına girdi: Sağlığı ile ilgili spekülasyonlar sürüyor
Türk mühendislerinden mobil ambulans ve hastane otobüsü
Türk mühendislerinden mobil ambulans ve hastane otobüsü
Her kliniğe bir eczacı uygulaması getirilmeli
Her kliniğe bir eczacı uygulaması getirilmeli
TEİS
TEİS'ten reçetelere etken madde yazılsın önerisi
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]