15 Yaşındaki Kız Odasında Doğum Yaptı, Bebeği Çekmecede Sakladı

İngiltere'nin Manchester şehrinde 15 yaşındaki kız öğrenci odasında doğum yaptı daha sonra bebeği battaniyeye sarıp odasında bulunan bir çekmecede 48 saat boyunca sakladı.

15 Yaşındaki Kız Odasında Doğum Yaptı, Bebeği Çekmecede Sakladı

Manchester'de 15 yaşındaki kız öğrenci odasında doğum yaptı daha sonra bebeği battaniyeye sarıp odasında bulunan bir çekmecede 48 saat boyunca sakladı. Doğurduğu çocuğun cansız bedenini iki gün boyunca çekmece gizleyen kız öğrenci olay hakkında hiç bir şey olmamış gibi okula gitti.

ARKADAŞI AİLESİNE SÖYLEYİNCE ANLAŞILDI

İsmi açıklanmayan kız en yakın arkadaşından bebeği gömmek için yardım isteyince her şey ortaya çıktı. En yakın arkadaşının kızın ailesine olayı anlatması üzerine yeni doğan çocuğun cansız bedeni saklandığı yerde bulundu.

HAMİLE OLDUĞUNU BİLMEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Genç kız Mahkeme'de hamile olduğunu bilmediğini ve doğum sancıları tutunca midesinde ağrı olduğunu zannettiğini söyledi. Bebeği muayene eden doktorlar bebeğin kesin ölüm nedeni bulamadılar ama bebeğin doğduktan sonra iki dakikadan daha az bir süre yaşadığını düşündüklerini belirttiler.

CİNAYETLE YARGILANDI

Şu anda 16 yaşındaki olan genç kız Manchester çocuk mahkemesinde suçlu olduğunu kabul etti. Yeni doğan bebeğini hastaneye götürmek yerine çekmecede saklayan kız cinayet ile yargılandı ama daha genç kız hakkındaki iddialar düşürüldü.

KENDİĞİ YATAĞINDA DOĞUM YAPIP GÖBEĞİNİ MAKAS İLE KESTİ

Olay 2014 yılının Şubat ayında genç kızın sevgilisinden ayrıldıktan sonra ve doğum gününe üç gün kala meydana geldi. Savcı Charlotte Crangle, genç kızın olaydan önce bir yıllık bir ilişkisi olduğunu söyleyen savcı Charlotte Crangle, genç kızın 2015 Şubat ayında karnında ağrı hissetmesi üzerine okul yönetimi tarafından eve yollandığını ve annesinin kendisine ilaç verdiğini söyledi. Savcı Crangle genç kızın kendi yatağında doğum yaptığını ve göbeğini bir makas ile kestiğini söyledi.

BATTANİYEYE SARIP ÇEKMECEYE SAKLADI

Genç kız doğurduğu çocuğu battaniyeye sarıp odasında bulunan bir dolabın çekmecesine sakladı ve ertesi gün okula gitti. Kız durumdan hiç kimseye söz etmedi. Bebeği iki gün boyunca yatağının altındaki çekmecede gizledikten sonra en yakın arkadaşından bebeği gömmek için yardım etmesi üzerine arkadaşı her şeyi kızın annesine anlattı.

16 yaşındaki kızın annesi bunun üzerine sağlık ekiplerine haber verdi bebek hastaneye götürülüp testleri yapıldı ve polise haber verildi.

TAM ÖLÜM SONUCUNA ULAŞILAMADI

Genç kız hamile olduğunu bilmediğini söylemesine rağmen savcı Crangle mahkemey genç kızın kuzenine 2015 Şubat ayında kuzenine hamile olduğundan şüphelendiğini söylediği sesli mesajı mahkemeye sundu. Bebek doğduktan çok kısa bir süre sonra öldü. Genç kız bir arkadaşına bebeğin sadece bir sefer ağladığını ama bebeğin sağ olduğuna inanmadığını anlattı.

Doktorlar tarafından yapılan muayenede bebeğin tam ölüm sonucuna ulaşılamadı.

TEDAVİ İÇİN ŞARTLI SERBEST BIRAKILDI

Mahkemede bebeğin annesi tarafından çekmeceye koyulmadan önce kesinlikle ölmüş olduğunu söyleyen genç kızın avukatı Rachel Adamson ayrıca mahkemeye genç bebeğin iki dakikadan fazla bir süre yaşayamadığına dair ispatlar sundu.

Genç kız mahkeme tarafından tedavi edilmek şartı ile serbest bırakılmasına ve mahkeme masrafı olana 100 avronun genç kız tarafından ödenmesine karar verdi.

23.07.2016 - 21866Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]