16 Ocak "Dünya Hijyen Günü"

"16 Ocak Dünya Hijyen Günü'nde" sağlıklı bir yaşam için hijyenin önemi vurgulayan Fresh'n Soft Marka yöneticisi Aysun Nayır sektörle ilgili açıklamalarda bulundu.

16 Ocak

Hijyen şartlarını sağlamak için destek aldığımız ıslak mendil sektörü ise Türkiye'de hızlı büyüyen bir pazar olarak dikkat çekiyor. 

"Sağlıklı yaşamının temeli kişisel temizlikle başlar"

Özellikle kış aylarında daha sıklıkla karşılaştığımız üst solunum yolu enfeksiyonu ve grip gibi hastalıklar genellikle toplu taşıma araçları, kalabalık ortamlardan, soğuk hava şartlarından etkinliğini artırıyor. Bulaşıcı hastalık ya da enfeksiyon hastalıkları, herhangi bir yolla insana geçme özelliğindeki hastalık yapıcı mikropların veya parazitlerin vücuda girmesiyle ortaya çıkan hastalıklardır. Bu hastalıklara yakalanan kişilerin iyileşme çabalarının yanı sıra hastalığın yayılmasını önlemek için de dikkatli hareket etmesi çok önemlidir.

Bağışıklık sistemimizin mikroplarla mücadelesinde, Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı ürünleri tercih etmek önem kazanıyor. Özellikle "Antibacterial" ıslak mendiller, bakterileri %99,9 oranında etkisiz hale getirerek, bağışıklık sisteminin korunmasına destek veriyor. Böylece grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı önlem almak mümkün oluyor. Özel dokusuyla, cilt üzerinde bulunan zararlı bakterileri cildin yapısına zarar vermeden temizleyen Antibacterial Islak Cep Mendilleri,  enfeksiyonlardan korurken su ve sabunun bulunmadığı yerlerde temizlik ihtiyacını karşılıyor.

"Merdiven altı üretim sektörün temel sorunu"

Yerli ve yabancı markaların sayısının her geçen gün artması, sektörün çekiciliğini gözler önüne seriyor. Ancak sektörde ''merdiven altı'' olarak tabir edilen üreticiler, uygun olmayan koşullarda üretim yaparak ve ucuz fiyatlarla raflarda yer alarak tüketicilerin sağlığını doğrudan tehdit ediyorlar.  Bu durum aynı zamanda üretimi doğru koşullarda yapan firmalara karşı haksız rekabet yaratıyor. Güvenli ürün, ambalaj üzerinde iddia edilen işlevi yerine getiren üründür. Vücudumuzu, elimizi, yüzümüzü temizlemek için pratik bir çözüm olan ıslak mendiller, özellikleriyle güvende vermelidir.
 

14.01.2016 - 19636Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Sağlık Video Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Topuk Dikeni Nasıl Oluşur?
Topuk Dikeni Nasıl Oluşur?

 

[Hata Bildir]