2. Ulusal Medikal Estetik Kongresi

Medikal Estetik Tıp Derneği (MESTDER) tarafından, yaklaşık 400 bilim insanın katılımıyla Antalya'da düzenlenen "2. Ulusal Medikal Estetik Kongresi" sona erdi.

2. Ulusal Medikal Estetik Kongresi
Medikal Estetik Tıp Derneği (MESTDER) tarafından, yaklaşık 400 bilim insanın katılımıyla Antalya'da düzenlenen "2. Ulusal Medikal Estetik Kongresi" sona erdi.

MESTDER tarafından Türkiye ve dünyada plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahisi alanındaki gelişmelerin değerlendirilmesi amacıyla Belek Turizm Merkezi'nde düzenlenen kongrede, 18 panel yapıldı.

Medikal estetikle ilgili son gelişmelerin ele alındığı panelde, 5'i yabancı 71 konuşmacı sunumlarının yanı sıra katılımcılara kurslar da verdi.

MESTDER Başkanı Devrim Gürsoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kongrenin verimli geçtiğini, medikal estetikle uğraşan hekimlerin güncel gelişmeleri takip etmesine katkı sunduklarını söyledi.

Kongredeki yaklaşık 400 katılımcının bilgi ve birikimlerini paylaştığını, medikal estetik alanındaki sorunları ele aldığını ifade eden Gürsoy, bilimsel paylaşımların yanı sıra hem meslektaşların hem de hastaların yaşadığı sıkıntıları konuştuklarını bildirdi.

Dünyadaki gelişmelerin de ele alındığını dile getiren Gürsoy, şunları kaydetti:

"Kongrede bilimsel oturumlar, paneller, uydu sempozyumları gerçekleştirdik. Medikal estetik uygulamalarında en büyük sorunlardan biri, estetik uygulamaların ehil kişiler tarafından yapılmaması. Bu noktada, sürece dair bilinç oluşturulmasına yönelik değerlendirmeler yaptık. Estetik uygulamaların merdiven altı yapılmasının engellenmesi için gerekli stratejiler geliştirdik. Her anlamda faydalı bilimsel bir kongre oldu."

"Medikal estetikte yeni trend, doğal görünüm"

Medikal estetik hekimi Dr. Özgür Koldaş da kongre kapsamında toplantılar gerçekleştirerek, önemli kararlar aldıklarını, reklam, etik ve rekabet tartışmalarını masaya yatırdıklarını söyledi.

Medikal estetikte gelinen son noktayı, trend alanlarını değerlendiren Koldaş, "Abartılı estetik görünümlü olmak istemeyen, sokaktaki vatandaşın algılayamayacağı kadar doğal çizgiye sahip, kırışıksız, dinamik, enerjik ve çizgisi natürel görünüm isteyen kimselerin istediği uygulamaları trend olarak geliştiriyoruz." dedi.

Koldaş, cildin içerisine küçük miktarda maddelerin enjeksiyonuyla birçok kozmetik cihazın, teknolojinin armağan ettiği yeni ürünlerin eklendiği kombinasyonlarla doğal görünümler sağladıklarını ifade etti.

Yanakları kocaman, dudakları iri ve normal çizgiden uzaklaşmış estetiklerin artık istenmediğine dikkati çeken Koldaş, şöyle konuştu:

"Doğal estetik yapmak artık mümkün. Belki bir öğlen arasında, kişiyi sosyal hayatından uzaklaştırmayan ağrısız, yorgun görüntünün olmadığı, yüzündeki kırışıklıkların, yıpranmış yorgun imajların olmadığı doğal bir görünümü sergiliyoruz. Doğal estetik, herkes tarafından fark edilmeyen dokunuşlardır. Estetik alanında, kişinin gençliğindeki eski fotoğrafları anımsatan, her daim genç ve enerjik görünüm sağlayan uygulamalar yapıyoruz. Yaşlanma kavramını doğal bir süreçle yönetebiliyoruz."

Koldaş, yazdan kalan lekelerin de kış aylarında tedavi edildiğini vurgulayarak, teknolojik cihazlar, asitler ve doğadan elde ettikleri ürünlerle genç ve dinamik görünüm sağladıklarını söyledi.

24.1.2018 - 31326Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]