20 Yıldır Acı Çekiyordu, 2 Saatte Sağlığına Kavuştu

20 yıldır acı çekiyordu, 2 saatte sağlığına kavuştuSİİRT - Siirt'te 20 yıldır boynundaki 7 santimlik şişlik nedeniyle çeşitli sorunlar yaşayan vatandaş, 2 saatlik ameliyatla sağlığına kavuştu.

20 yıldır acı çekiyordu, 2 saatte sağlığına kavuştu

SİİRT - Siirt'te 20 yıldır boynundaki 7 santimlik şişlik nedeniyle çeşitli sorunlar yaşayan vatandaş, 2 saatlik ameliyatla sağlığına kavuştu.

Siirt'te 1997 yılından beri boynundaki 7 santimlik şişkinlik yüzünden nefes darlığı ve yutkunma sorunu yaşayan 41 yaşındaki Menfiat Akyıldız, son bir yıldır aşırı nefes darlığı çektiği için özel bir hastaneye başvurdu. Genel Cerrah Uzmanı Enver Ay tarafından muayenesi yapıldıktan sonra ameliyata alınan Akyıldız'a total tiroidektomi ile başarılı bir operasyon yapıldı. Akyıldız, 2 saatlik başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu.

Genel Cerrahi Uzmanı Ay, "Hastanın boynunda 7 santimlik şişlik vardı. Hasta 20 yıldır nefes darlığı, yutkunma gibi ağrılar çekmiş. Hastanın boynundaki şişkinlik daha da artmaya başlayınca hastanemize başvurdu. Biz de muayene ettikten sonra hastamızı yaptığımız tetkikler sonucu ameliyata aldık. Ameliyatımız 2 saat kadar sürdü. Bu ameliyat riskli bir ameliyat, bütün sinirlerin geçtiği bir bölgede ameliyat yapıyoruz. Konuşmasını, elini, kolunu hareket ettirmesini sağlayan sinirler, beyne kan götüren, oradan kan getiren damarlar yine burada. Biz bütün bu yapıları koruyarak buradan çıkardık. Başarılı bir ameliyat gerçekleştirdik. Şuan hastamızın sesi çıkıyor sağlığına kavuştu durumu gayet iyi konuşuyor hiçbir sıkıntısı yok" dedi.

20.12.2017 - 30633Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]